Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-07-2010, 07:11   #51
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Składanie większej ilości podpisów niż wymagana (+ 50% backupu) powinno być karane, a komitet, obciążony dodatkowo kosztami obróbki większej ilości dokumentów.
Podpisy powyzej 100 tys. nie sa w ogole barane pod uwage przy rejestracji, wiec z punktu widzenia PKW zadna roznica ile ktos przyniesie.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-07-2010, 09:21   #52
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Oj Bryku po prostu nie lubię z Tobą dyskutować, bo w swoich wypowiedziach często wykazujesz brak szacunku dla rozmówców, udawadniasz ludziom jakimi są głupkami. I tyle. Oczywiście rozumiem, że masz swoje zdanie na ten (mój) temat, które już wyraziłeś
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2010, 09:36   #53
Piter
General

Domyślnie

Ale na pytanie nie odpowiedziałeś
Stare 05-07-2010, 10:01   #54
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

I napisałem dlaczego
Stare 05-07-2010, 13:56   #55
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

bo znalazles drugie dno?
Stare 05-07-2010, 14:38   #56
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie szukałem. Rozwinął się temat, nie ma co. Ale to chyba przeze mnie. Mogłem po prostu nie odpisywać
Stare 05-07-2010, 16:43   #57
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Brzoza, kiedyś Twoje wypowiedzi czytało się dużo ciekawiej, bez względu na to, czy się z nimi zgadzałem, czy nie. Potrafiłeś niejednokrotnie doprowadzić do ciekawej dyskusji.

Ostatnio jakoś opuszczasz się w lotach. Trudno w Twoich ostatnich wypowiedziach doszukiwać się jakiś konkretów i sensu tego, co chcesz przekazać. Z osoby o zupełnie innych poglądach niż wielu z dyskutujących tu niegdyś z Tobą, przeobrażasz się powoli w typowego trolla rodem z forum onetu.

Można liczyć jeszcze na powrót brzozy-bojownika, czy nie ma już ratunku?
Stare 05-07-2010, 17:08   #58
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Wow Ok spróbuję coś napisać. Ale każdy bojownik, któremu nie płacą za bojownikowanie w końcu straci zapał. Myślę, że wszyscy tutaj nie podchodzą już z takim entuzjazmem jak kiedyś do dyskusji o polityce.

@Bryk
Chodzi Ci o wzrost poparcia PISu po katastrofie? (tu przyjmuję takie założenie, bo nie widziałem sondaży) Nie wiem co według Ciebie miałoby z tego wynikać... Ale jeśli chodzi o moje zdanie, to wzrost jest chwilowy. Ludzie ochłoną i wszystko wróci do normy. Jak między kibicami Wisły i Cracovii

Nie wiem też co miałoby wynikać z tak dużej ilości zebranych podpisów. Chęć zwiększenia mobilizacji wśród wyborców POrażki?
Stare 05-07-2010, 17:12   #59
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Ludzie ochłoną i wszystko wróci do normy. Jak między kibicami Wisły i Cracovii
Wypluj to!
Stare 05-07-2010, 21:57   #60
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

W zasadzie ta kampania będzie albo ostra jak diabli bazująca na katastrofie , spiskach etc. albo bedzie senna. Jaka by nie była będzie nudna i niemerytoryczna. Będziemy sie dowiadywac jaki to Rząd był zdradziecki i poddańczy w stosunku do rosyjskich władz. Będziemy oglądać żenujące przedstawienia przeciwników Jarosława. Pan Komorowski bedzie się spotykał z ładnymi paniami i "pitolił" o pogodzie a pan Kaczyński z podstawionymi jako obywatele płaczącymi członkami PiS. Ogólnie sieczka w mediach jak zwykle + co niedzielne kazania apolitycznego przecież kleru. Zwykła polska targowa pyskówka.

BTW Brzoza masz rację. Mnie też już przestała polityka kręcić. Jak widzę młodych ludzi rodzonych w latach 90 tęskniących za socrealizmem i patrzących z miłością na postacie typu Miler , Kwaśniewski albo pseudoprawicowców biegających ze szturmówkami pod domem gen Jaruzelskiego (większość nawet nie wie kto zać) czy też młodych pisiorków nawijających o żydokomunie i masońskich ewentualnie rosyjsko-niemieckich spiskach to ... się odechciewa cokolwiek w temacie mówić. Lata mijają a głupota w ludziach siedzi i jest przekazywana genetycznie z pokolenia na pokolenie. Kiedyś myślałem że poprostu musi wymrzeć kilka pokoleń skażonych
PRL-em aby Polska stała się bardziej otwarta i potrafiąca szanować siebie i swoją historię. Myliłem się . Głupota jest uniwersalna i wieczna.
Stare 05-07-2010, 22:46   #61
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

srk76, ladnie napisane... ale niestety typowo, przez typowego Polaka
Powyzsze utwierdza mnie tylko w przekonaniu, ze Polak- mimo ze czasem badz co badz madrze- to i tak ciagle narzeka. Nie potrafi dostrzec jakichkolwiek pozytywow w otaczajacej go rzeczywistosci i tym samym nie dziala konstruktywnie, lecz destruktywnie. Nic tylko strzelic sobie w łeb
Stare 05-08-2010, 01:32   #62
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

...a bo my takim jakimś zdechłym narodem jesteśmy w Wolności...
Stare 05-08-2010, 08:58   #63
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
srk76, ladnie napisane... ale niestety typowo, przez typowego Polaka
Powyzsze utwierdza mnie tylko w przekonaniu, ze Polak- mimo ze czasem badz co badz madrze- to i tak ciagle narzeka. Nie potrafi dostrzec jakichkolwiek pozytywow w otaczajacej go rzeczywistosci i tym samym nie dziala konstruktywnie, lecz destruktywnie. Nic tylko strzelic sobie w łeb
No i wypada coś napisać znowu w stylu typowego Polaka , ponieważ zgadzam się z powyższym, ale nie do końca Faktycznie lubimy się zamartwiać za bardzo, ale z drugiej strony mam wrażenie, że nie można przemilczeć zjawisk, które nas niepokoją. To też jest forma patriotyzmu - nie godzić się na sprawy psujące nasze życie, w jakiejkolwiek sferze.
Stare 05-08-2010, 10:20   #64
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

I ja się zgadzam, ale nie do końca Srk wrzucił do jednego wora rzeczy rzeczywiście śmieszne/dołujące jak i te prawdziwe. Takie na przykład spiski niemiecko-rosyjskie. Naprawdę nie przypominasz sobie żadnych z historii? Ogólnie temat spisków jest ciekawy. Gdyby nie było spisków - nie było by teorii spiskowych. A czytam teraz Ghostwritera, więc jestem na czasie ze spiskami

Kolejny poruszny temat to świadomość polityczna dzisiejszej młodzieży. Makabra.

A do kampanii nie przywiązuję żadnej uwagi, wcale mnie nie interesuje. Mój kandydat ma 2%, bo uparcie trwa przy wizerunku idioty, będę zmuszony zagłosować w drugiej turze na starą gwardię. Media widzą tylko dwóch kandydatów w porywach do trzech...

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-08-2010 o 10:25
Stare 05-10-2010, 20:20   #65
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
@Bryk
Chodzi Ci o wzrost poparcia PISu po katastrofie? (tu przyjmuję takie założenie, bo nie widziałem sondaży) Nie wiem co według Ciebie miałoby z tego wynikać... Ale jeśli chodzi o moje zdanie, to wzrost jest chwilowy. Ludzie ochłoną i wszystko wróci do normy. Jak między kibicami Wisły i Cracovii

Nie wiem też co miałoby wynikać z tak dużej ilości zebranych podpisów. Chęć zwiększenia mobilizacji wśród wyborców POrażki?
Nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć. Nie mnie to wiedzieć.

Nie mam teraz zresztą czasu i siły na dyskusje. Dlatego ten komentarz, jak i poprzednie, pozostawię bez odpowiedzi.
Stare 05-11-2010, 05:35   #66
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A nie mówiłem drodzy Panowie? Jednak w pewnym sensie Bryk spełnił moje oczekiwania - w pierwszym akapicie tajemniczy - w drugim nie zniża się do mojego poziomu
Stare 05-11-2010, 07:10   #67
KaT
General

Domyślnie

http://demotywatory.pl/1490079/Kto-podmienil-cialo
Stare 05-11-2010, 07:33   #68
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja wyjaśnię. Po prostu wszystko co było napisane w pierwszym akapicie to nieprawda (no może nie wszystko, bo nic nie jest czarno-białe). No ale taki los polotyka, nie dadzą spokoju nawet po śmierci.
Stare 05-11-2010, 07:41   #69
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

ja tam z wyborami mam tylko jeden problem ze w moim k urwidolku co drugi znajomy chce glosowac na Kaczynskiego :/ normalnie jakby juz innych kandydatow nie bylo a jak rozmawiam z niektorymi to dla nich w drugiej turze wybor Kaczynskiego bedzie mniejszym zlem niz Komorowskiego, i do tego probuja mi jeszcze udowodnic ze Komorowski popelnil wiecej gaf niz Kaczynski,

pomijam juz ze w pierwszej turze ani na jednego ani na drugiego nie planuje glosowac

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-11-2010, 07:45   #70
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
...w drugiej turze wybor Kaczynskiego bedzie mniejszym zlem niz Komorowskiego
...
pomijam juz ze w pierwszej turze ani na jednego ani na drugiego nie planuje glosowac
Akapit1. To tak jak ja. Rozumiem, że dla Ciebie najważniejszą miarą polityka jest ilość gaf?
Akapit2. Tu się zgadzam. I dlatego faworyzowanie przez media dwóch kandydatów "bo prowadzą w sondażach" uważam za zamach na demokrację.
Stare 05-11-2010, 10:10   #71
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Ja wyjaśnię. Po prostu wszystko co było napisane w pierwszym akapicie to nieprawda (no może nie wszystko, bo nic nie jest czarno-białe). No ale taki los polotyka, nie dadzą spokoju nawet po śmierci.
Powtórzę się. Wymień sukcesy Lecha poza Muzeum. Null.
Stare 05-11-2010, 10:20   #72
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Na pewno nie ma większości tych wad, które ktoś tam wymenił. A wymień mi sukcesy Lecha Wałęsy albo skorumpowanego Kwacha. Poza na"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"niem się w Katyniu może

Nie zbieram tych informacji, a też muszę się przyznać nie śledzę za bardzo. Ale Lechu coś tam robił w sprawie wschodniej (Gruzja), a to bardzo ważne, sprawa nazwijmy to geopolityczna - coś o czym pisze się w podręcznikach historii. Coś czego nie zrozumie tłumok piszący na Onecie. Ale jestem przekonany, że za lat naście albo dziesiąt będzie to doceniane. Szczególnie jeśli np. okaże się, że do tego czasu Gruzja będzie częścią Rosji.
Stare 05-11-2010, 13:01   #73
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Akapit1. To tak jak ja. Rozumiem, że dla Ciebie najważniejszą miarą polityka jest ilość gaf?
Akapit2. Tu się zgadzam. I dlatego faworyzowanie przez media dwóch kandydatów "bo prowadzą w sondażach" uważam za zamach na demokrację.
Brzoza Ty zawsze rozumiesz wszystko na swoj sposob

czy ja napisalem ze dla mnie glownym kryterium jest ilosc gaf ? do tego razcej sprowadza sie argumantacja jednego z moich znajomych z ktorym nawet dzis na ten temat rozmawialem, dla niego Kaczynski jest lepszy bo popelnia mniej gaf, szkoda ze popelnia ich mniej tylko dlatego ze od miesiaca poza jego pseudo oredziem nie udziela sie nigdzie

zreszta gafy gafami ale ktos kto najpierw strasznie sie unosi haslami prawosci i sprawiedliwosci a pozniej bierze do spolki Leppera jest troche delikatnie mowiac za malo powazny zebym mogl na niego glosowac

Stare 05-11-2010, 14:45   #74
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Chyba trochę naiwnie pojmujesz politykę. Ja po prostu nie słucham "haseł", ale oceniam w miarę możliwości prawdziwe intencje. Wzięcie Leppera do rządu było bardzo dobrym posunięciem uważam z Twojego punktu widzenia (dzięki temu Samoobrona zniknęła ze sceny a zakładam, ze ich nie lubisz) a poza tym bardzo wyrafinowanym.

Tak poza tym, to uważam, że wejście Samoobrony do sejmu było chyba największym sukcesem polskiej demokracji. Kto wie dlaczego? Dziś przy obiedzie to wymyśliłem.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-11-2010 o 14:47
Stare 05-11-2010, 15:48   #75
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
To znaczy co ? Chciałbyś przeprowadzić zamach na media by zapobiec zamachowi na demokrację ?

Cytat:
Chyba trochę naiwnie pojmujesz politykę. Ja po prostu nie słucham "haseł", ale oceniam w miarę możliwości prawdziwe intencje. Wzięcie Leppera do rządu było bardzo dobrym posunięciem uważam z Twojego punktu widzenia (dzięki temu Samoobrona zniknęła ze sceny a zakładam, ze ich nie lubisz) a poza tym bardzo wyrafinowanym.

Tak poza tym, to uważam, że wejście Samoobrony do sejmu było chyba największym sukcesem polskiej demokracji. Kto wie dlaczego? Dziś przy obiedzie to wymyśliłem.
No to już moooocno naciągniete Z partyjką maleńka i nic nie znaczącą Hitlera też ktoś tak kiedyś zaryzykował

Ostatnio edytowany przez srk76 : 05-11-2010 o 15:50
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-11-2010, 15:53   #76
tidididi
General

Domyślnie

Ale bylyby jaja, gdyby prezydentem zostal Endrju Lepper
Stare 05-11-2010, 15:59   #77
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Nie zostanie Komisja Wyborcza wywaliła w kosmos jego kandydaturę.
Stare 05-11-2010, 17:34   #78
Piter
General

Domyślnie

Już zdążyła zmienić decyzję.
Stare 05-11-2010, 17:36   #79
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter Zobacz Wiadomość
Już zdążyła zmienić decyzję.
Dokladnie.

Nie zostanie mi nic innego, jak przekwalifikowac sie na rolnika!
Stare 05-11-2010, 19:15   #80
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
faworyzowanie przez media dwóch kandydatów "bo prowadzą w sondażach" uważam za zamach na demokrację.
Jak ty pitolisz sinek, to az szczypie Podaj mi przyklad, konkretny przyklad "faworyzowania". Ale przypadkiem nie pierdziel mi tu, ze faworyzowaniem jest to, ze czesciej mowia i pokazuja np. Komorowskiego, bo Cie wysmieje i nie kaz mi tlumaczyc Ci tego jak dziecku, bo juz powiedzialem Ci raz, ze bystry jestes, wiec powinienes zalapac o co kaman

Dla mnie to co napisales, to jeden wielki bullshit
Stare 05-11-2010, 19:52   #81
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

@Symonides
Nie zaczaiłeś. Chodziło mi o faworyzowanie dwóch kandydatów względem pozostałych 20-tu. To nie jest demokracja dla mnie.

@srk
Ciekawie to ująłeś. Ale jeśli mówi się, że media to czwarta władza, to znaczy że biorą udział w rządzeniu. No i taki jest ten ich udział, że ludzie wybierają między dwoma kandydatami. Chodzi o zachowanie status quo.

Poza tym nie mam wątpliwości, że sondaże są w jakimś stopniu manipulowane. Zauważcie, że partia która ma w sondażach 2% ni huhu nie wejdzie do parlementu. Co do tego możemy się chyba zgodzić, prawda? Ludzie podświadomie lub świadomie nie chcą "zmarnować swojego głosu" i tak to działa. Dlatego uważam, że wejście Samoobrony na Wiejską było wielkim (choć tylko chwilowym) zwycięstwem demokracji. A najbardziej naiwne jest tłumaczenie tych badaczy, że taka rozbieżność między sondażami i wynikami wyborów bierze się z tego, że ludzie wstydzą się przyznać w sondażach, że głosują na PIS czy Samoobronę. Musiałbym być bardzo naiwny, żeby w to uwierzyć.

@srk
Ale co jest naciągnięte? Że Jarek wciągnął dwie partie do rządu i w czasie dwóch lat skazał obie partie na polityczny niebyt?
Stare 05-11-2010, 21:50   #82
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
@Symonides
Nie zaczaiłeś. Chodziło mi o faworyzowanie dwóch kandydatów względem pozostałych 20-tu. To nie jest demokracja dla mnie.
Ja nie zaczailem? A niby, w ktorym miejscu? Powtorze pytanie, bo widze nie "zczailes":
Podaj mi przyklad na faworyzowanie dwoch kandydatow wzgledem pozostalych. Tylko mi nie podawaj przykladow w stylu, ze pokazuja w TV czesciej Komorowskiego, niz np. Kornela Morawieckiego, bo Cie wysmieje
Stare 05-11-2010, 22:14   #83
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Myślałem, że pozostali kandydaci w mediach praktycznie nie istnieją. Fakt, że nie dużo oglądam TV, ale żebym się aż tak pomylił...? Nie czaję.
Stare 05-12-2010, 08:18   #84
Piter
General

Domyślnie

A propos czwartej władzy mediów - przytoczę dla rozluźnienia wpis z wiki w temacie Madagaskaru:

Cytat:
Niedługo przed II wojną światową pomiędzy rządami polskimi i francuskim (z inicjatywy francuskiego ministra Mariusa Mouteta) powstał pomysł przekazania Madagaskaru – wówczas francuskiej kolonii – Polsce. Madagaskar miał stać się polskim terytorium zamorskim, pozyskanym drogą cesji od Republiki Francuskiej. W 1937 na Madagaskar udała się specjalna polska komisja rządowa (Komisja Studiów), pod przewodnictwem majora Mieczysława Lepeckiego, byłego współpracownika marszałka Piłsudskiego, celem oceny możliwości realizacji tego planu. Zamierzenia te pokrzyżowała krytyka w prasie zarówno lokalnej, jak i francuskiej. Plany skończyły się na dyskusji, a ostatecznie pogrzebał je wybuch II wojny światowej.
Stare 05-12-2010, 09:14   #85
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Wzięcie Leppera do rządu było bardzo dobrym posunięciem uważam z Twojego punktu widzenia (dzięki temu Samoobrona zniknęła ze sceny a zakładam, ze ich nie lubisz) a poza tym bardzo wyrafinowanym.
omg no to albo ja jestem z marsa a Ty z wenus albo mowimy o innym prezesie PISu, dla mnie oczywistym jest ze Kaczynski nie ma innej opcji niz teoretyzowac ze wzial Leppera i Giertycha do spolki zeby ich zniszczyc

Stare 05-12-2010, 10:39   #86
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ale Kaczyński ani razu tak nie powiedział, przecież do takich rzeczy nikt Ci się nie przyzna. Przyjmujesz fałszywe założenia i dlatego wypisujesz głupoty.

Wziął ich oczywiście, żeby sprawować władzę (i nic w tym dziwnego - patrz. przypadek PSL ), ale ich zniszczenie było jego celowym działaniem - zabrał ich elektorat. Nie wiem o czym tu dyskutować.
Stare 05-12-2010, 16:29   #87
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
A Przyjmujesz fałszywe założenia i dlatego wypisujesz głupoty.
I vice versa
Stare 05-12-2010, 17:07   #88
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Brzoza w PiSie jest dosyc 'oszolomow' ktorzy sie do tego przyznali jeden nawet lokalny z mojej okolicy w naszej lokalnej TV w ten desen mowil, drugi nie wiem skad ale w ten sposob argumentowal raz w "Kawa na ławę" w TVN24 (wiem wiem masonska stacja siejaca antyPiSopropagande)
zreszta never mind, to nie jest jedyny dla mnie powod dla ktorego wolal bym zaglosowac na np Olechowskiego niz na Kaczynskiego,

w tych wyborach dla mnie bedzie raczej znow wybor 'mniejszego zla' bo moj kandydat nie startuje a ja jestem na to za mlody

Stare 05-12-2010, 17:10   #89
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jaki Twój kandydat jest?
Stare 05-12-2010, 18:11   #90
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

zielony w białe kropki

nota bene gadasz jak Yoda
Stare 05-12-2010, 18:14   #91
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

O kuźwa... Nota - beeeeene. Si si!
Stare 05-12-2010, 18:36   #92
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
@srk
Ale co jest naciągnięte? Że Jarek wciągnął dwie partie do rządu i w czasie dwóch lat skazał obie partie na polityczny niebyt?
..że zrobił to ze świadomością tego co robi Po prostu tak wyszło a chodziło mu tylko o większość dla swoich spraw.

edit: doczytałem resztę komentarzy. Ależ oczywiście że zabrał elektorat ale nawet o tym nie pomyślał wcześniej. A jeżeli pomyślał to to i tak byłaby największa z możliwych głupot. Partia aspirująca do miana nowoczesnej europejskiej partii postępowej ale konserwatywnej narodowo nie może chcieć pozyskiwać elektoratu z tego poziomu ! To śmierć dla takiej partii. Tego typu elektorat jest kompletnie nie stabilny. Wystarczy że pojawi się kolejny chłop z kiełbasą na kosie lub o.Tadeuszem w klapie i elektorat znika. Chcąc robić politykę o jakiej Jarek pewnie i marzy potrzebuje elektoratu myślącego i stabilnego a ten juz się u niego nie pojawi tak szybko po zeszmaceniu wizerunku taka koalicja no i oczywiście innymi błędami.

Co do mediów. W ustawie jest zapisany czas antenowy dla kandydatów w publicznej ogólno-polskiej telewizji. I tyle. Trudno wymagać by jakaś stacja nie zależna była zmuszana pokazywać coś na co nie ma ochoty lub co jej oglądalności nie przyniesie.
Odwracając kota ogonem mogę napisać że w Trwam Komorowskiego też nie uwidzisz lub innego kandydata.

Ostatnio edytowany przez srk76 : 05-12-2010 o 18:47
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-12-2010, 19:44   #93
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Ależ oczywiście że zabrał elektorat ale nawet o tym nie pomyślał wcześniej.
Gratuluję wszechwiedzalności. Skoro tak mówisz, to musi coś w tym być

No więc tłumaczę, że ta koalicja, to był logiczny wybór, a Ty twierdzisz, że zeszmacenie. Jakby można się było bardziej zeszmacić niż wchodząc do polityki...

Błędy rządu PISu to Ci nagłośniły media i w nie wierzysz. I wytłumacz mi co to są stacje niezależne

Chłop z kiełbasą się nie pojawi, bo chłop z kiełbasą został zdyskredytowany (w osobie m.in. Leppera). Spójrz na Niemcy czy USA i będziesz wiedział, że mam rację.
Stare 05-12-2010, 20:11   #94
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
A nie mówiłem drodzy Panowie? Jednak w pewnym sensie Bryk spełnił moje oczekiwania - w pierwszym akapicie tajemniczy - w drugim nie zniża się do mojego poziomu
Nie mierz mnie swoją miarą.

Nie dyskutuję (ani z tobą ani z innymi użytkownikami forum) bo najzwyczajniej nie mam na to czasu. Pracuję ostatnio po 12-13 godzin na dobę (w sobotę zaliczyłem 16h pracy). Jeżeli się zawiodłeś, to bardzo mi przykro.

Dziękuję za uwagę.
Stare 05-13-2010, 18:00   #95
Camaxtli
General

Domyślnie

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html
Stare 05-13-2010, 19:33   #96
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Gratuluję wszechwiedzalności. Skoro tak mówisz, to musi coś w tym być
...ironista ...mało kto ma cały patent na wiedzę.

Cytat:
Błędy rządu PISu to Ci nagłośniły media i w nie wierzysz. I wytłumacz mi co to są stacje niezależne
Brzoza c'mon ... ja w tym siedzę już troszkę i mi TVN , Polsat , reżymowa TVP czy Trwam nie zrobi wody z mózgu tak łatwo. Dopóki się tym wszystkim interesowałem to starałem się zawsze obiektywnie patrzeć na pewne sprawy. Potrafiłem po kolei oglądać wiadomości w każdej stacji , czytać w czytelni biblioteki wszystkie tytuły gazet od Naszego Dziennika po Nie. Lubiłem poczytać o życiorysach polityków z głównych stron.
Jednego się nauczyłem - ekstremum po jakiejkolwiek stronie frontu do niczego nie prowadzi. Fanatycy idei zawsze są ślepi na czyjeś argumenty i nie potrafią zrozumieć i docenić przeciwnika. Zawsze trzymam się ludzi dla których "złoty środek" we wszystkim jest ważny.

Niezależne to dla mnie takie które nie są finansowane z budżetu i żaden polityk bezpośrednio dzięki urzędowi jaki pełni nie może wpływać na ich rady nadzorcze lub na ramówki programów.
A co do telewizji prywatnych : ja mam ciut inną teorię niż ich wpływ na społeczeństwo. Tak mi to bardziej wygląda że na owe telewizje większy wpływ ma widz niż one na widza One powstały do zarabiania kasy a nie do zbawiania ludzi i pokazują to co ludzie chcą oglądać a nie to co maja oglądać.

Cytat:
Chłop z kiełbasą się nie pojawi, bo chłop z kiełbasą został zdyskredytowany (w osobie m.in. Leppera). Spójrz na Niemcy czy USA i będziesz wiedział, że mam rację.
Pamiętasz Tymińskiego ? Taki Lepper z Argentyny ?
Kwestia czasu a Radiomaryjny elektorat znów się będzie modlił w inną stronę.
Stare 05-13-2010, 21:18   #97
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Brzoza c'mon ... ja w tym siedzę już troszkę i mi TVN , Polsat , reżymowa TVP czy Trwam nie zrobi wody z mózgu tak łatwo. Dopóki się tym wszystkim interesowałem to starałem się zawsze obiektywnie patrzeć na pewne sprawy. Potrafiłem po kolei oglądać wiadomości w każdej stacji , czytać w czytelni biblioteki wszystkie tytuły gazet od Naszego Dziennika po Nie. Lubiłem poczytać o życiorysach polityków z głównych stron.
Jednego się nauczyłem - ekstremum po jakiejkolwiek stronie frontu do niczego nie prowadzi. Fanatycy idei zawsze są ślepi na czyjeś argumenty i nie potrafią zrozumieć i docenić przeciwnika. Zawsze trzymam się ludzi dla których "złoty środek" we wszystkim jest ważny.

Niezależne to dla mnie takie które nie są finansowane z budżetu i żaden polityk bezpośrednio dzięki urzędowi jaki pełni nie może wpływać na ich rady nadzorcze lub na ramówki programów.
A co do telewizji prywatnych : ja mam ciut inną teorię niż ich wpływ na społeczeństwo. Tak mi to bardziej wygląda że na owe telewizje większy wpływ ma widz niż one na widza One powstały do zarabiania kasy a nie do zbawiania ludzi i pokazują to co ludzie chcą oglądać a nie to co maja oglądać.
No ale widać u Ciebie pewien "wpływ". Bo Pospieszalski jest uważany za tubę propagandową. A czemu np. Kuba Wojewódzki nie zbiera tego typu negatywnych opini (i nie ma znaczenia że nie jest publicystą - wpływ na społeczeństwo ma duże)? Jest tu wyraźna tendencyjność, której chyba trochę ulegasz, bo piszesz, że tendencyjna jest TVP a Polsat i w szczególności TVN już nie. To nic że TVP ma Lisa, który z ledwością próbuje udawać dziennikarza (no coś jak Pospieszalski właściwie, tylko w drugą stronę na skali poglądów).

Ciekawa uwaga, że to widz kształtuje media. Ale w tym chodzi bardziej o rozrywkę. A taki TVN dla mnie jak najbardziej jest reżimową telewizją. Anty pisowskie treści są tam przemycane przez cały dzień - wystarczy, że pracujący tam ludzie mają swoje poglądy i się z nimi specjalnie nie kryją. A na wieczór faktach pokażą Kaczora przez 5 minut i wszyscy sądzą, że jest ok, że TVN jest niezależny.

Co do polityków... Ja nie cenię u polityków tego co mówią, ale to co robią i to jakie mają poglądy. Właściwie jestem zdania, że hasła wyborcze nie są dla mnie. Ja ich praktycznie nie muszę słuchać, bo mam swoje zdanie o każdej opcji. Umiejętność dogadania owszem jest ważnym plusem, ale niestety uważam, że u dużej części naszych polityków zamienia się to w konformizm i brak jakichkolwiek poglądów - wady przesłaniające zalety.

Cytat:
Pamiętasz Tymińskiego ? Taki Lepper z Argentyny ?
Kwestia czasu a Radiomaryjny elektorat znów się będzie modlił w inną stronę.
Nie wydaje mi się. To jest cecha "dojrzałych" demokracji, że człowiek niezadowolony po prostu nie idzie do wyborów, bo mainstreamowe polityczne media kontrolują ich umysły i ci ludzie nie mają pojęcia, że gdyby wszyscy poszli do wyborów i zagłosowali na jakąś partię spoza układu rządzącego, to by się coś mogło zmienić. U nas był Tymiński, był potem jeszcze Lepper, a teraz będzie już spokój. Tak mi się wydaje.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-13-2010 o 21:21
Stare 05-13-2010, 22:00   #98
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Tyminski byl bodajze z Peru.
Stare 05-13-2010, 22:07   #99
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

O, słyszysz Sroka? Jednak z Peru jest
Stare 05-13-2010, 22:35   #100
Piter
General

Domyślnie

Jest tylko subtelna pewna różnica - TVP jest finansowana z budżetu, TVN nie.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania