Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Kącik sprzętowy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-18-2010, 06:51   #1
walas
Second Lieutenant

Domyślnie Jaki telewizor

Może ktoś zna się troszkę lub sam ma i coś może ciekawego napisać.
Zamierzam kupić za miesiąc lcd 37 do 2700 zł, mam c+, odległość od telewizora okło 3 m

Moje typy
http://www.samsung.com/pl/consumer/t...ail&returnurl=

http://www.sony.pl/product/t32-ex-series/kdl-37ex500

jakby ktoś coś miał ciekawego do powiedzenia to proszę o pomoc

I może ktoś mi odpowie na pyatnie jak to jest z tym CI+ (warto na to patrzeć czy nie) można do tego np kartę C+ włożyć lub n-ki

Ostatnio edytowany przez walas : 03-18-2010 o 06:55
walas jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-18-2010, 07:10   #2
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

widzialem na allegro dedykowane karty na polsat do cyfry byly ale nieoryginalne

http://www.allegro.pl/67137_karty_moduly_ca.html

co do tv gdybym mial teraz kupowac to zbieralbym na led tv samsunga
Stare 03-18-2010, 08:07   #3
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Co do ledow tez tak chciałem ale zona jak sie dowiedziała ile kosztuje to wylała mi kubeł zimnej wody na głowe
Stare 03-18-2010, 09:29   #4
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

No teraz bardziej opłaca sie na leda zbierac samsung serii 8 bo te slimy z 9 nie wiem, czy na ledach są. Ale samsungi trochę kaprysne są.
Stare 03-18-2010, 09:52   #5
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

przy odelglosci 3m minimalna zalecana wielkosc to 42 cale. Tradycyjnie polecę plazmę np: Panasonica. W tej cenie kupisz 42 cale Full HD:

http://www.ceneo.pl/2491324
Stare 03-18-2010, 12:12   #6
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Qrde Kat zaskoczyłeś mnie. Nie bardzo jestem za panasonicami ale plazma w tej cenie To nie jest podejrzane Zanim tu napisąłem troche czytałem i mmiałem mętlik w głowie (dlatego napisąłem ), ale teraz to już wogóle nic nie rozumiem .

no i wszystko pieknie ładnie ale co z rachunkami za prąd O ile mogą wzrosnąć

Ostatnio edytowany przez walas : 03-18-2010 o 12:19
Stare 03-18-2010, 14:08   #7
KaT
General

Domyślnie

Sugeruje zapoznanie się z tematem plazma vs LCD. Sam posiadam plazmę Panasonica(HD Ready) i nie zamieniłbym jej na żaden LCD. Poleciłem też produkty tej firmy już 3 osobom i były bardzo zadowolone z zakupu.

Podstawowe fakty:

1. kontrast statyczny 30000:1(LCD na matrycach IPS,xVA ma najwyżej 1000:1)
2. kontrast dynamiczny 2000000:1(LCD 30000:1-60000:1)

Innymi słowy czerń na plaźmie jest naprawdę czarna, w przeciwieństwie do LCD. Porównywalny kontrast osigają tylko topowe modele LCD(zdecydowanie poza twoim budżetem) podświetlane LEDami, a nie lampami CCFL. Niestety LEDy powodują smużenie.

3. czas reakcji 1ms(LCD 4-8ms)
4. 400Hz w tym modelu - to akurat oczywiście ściema marketingowa, bo odświeżanie w LCD czy plazmach nie przekracza 60hz(zazwyczaj, wyjątek stanowią modele 3D wymagające 120Hz i wyżej). Te 100,200,400 a nawet 600Hz to tylko inna nazwa metod generowania półobrazów, pozwalających na uzyskanie płynnego obrazu w dynamicznych scenach. Modele 400Hz i 600Hz to odpowiedź Panasonica na bzdurne 200hz w LCD Sony.

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-18-2010 o 14:11
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 14:30   #8
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Ładnie Jakieś 3 miesiące stałem i sprzedawałem Sharpy, a kolega obok samsungi właśnie. Ja ze swojej strony nie kupił bym plazmy ze względu na prądożerność (no dobra zalezy od modelu/producenta) i wydzielaną ilość ciepła. Samsung i Sony to tak czy inaczej jedna i ta sama matryca w LCD, bo robione sa w tych samych zakładach, tylko rozsyłane do innych firm i gdzie indziej składane. Przy czym soniacze są przeważnie droższe (o tych samych bądź gorszych parametrach) bardziej ze względu na markę. No i statystycznie chyba dłużej wytrzymują, ale tego już nie pamietam (i tak sharpy najdłużej ). Samsung, za to tańszy, ale ma więcej... "bajerów" i wg mnie lepiej sie prezentuje - technologicznie i wizualnie.

Moim zdaniem Ciebie powinien interesowac w zasadzie kontrast, bo te 2ms różnicy między modelami i ew te 100Hz czy 200 to juz dla ludzi, którzy naprawdę muszą miec najlepiej, zwracają na takie rzeczy uwage i najlepiej, żeby mieli nalepke na obudowie telewizora "jestem super pro elo mam 600Hz TV", a tak naprawdę różnicy aż takiej nie zauważysz, chyba że jestes aż tak wyczulony na tym punkcie.
Stare 03-19-2010, 09:36   #9
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Aleś mi Kat zabił ćwieka. No poczytałem i niby ta prądożerność której wszyscy się boją to nie taka do konca prawdziwa.
Najbardziej boję się tego wypalnia, ale też czytałęm i mówią że trzebaby oglądać codziennie przez pare ładnych lat po 8 godzin (w moim przypadku max 4)
Opinie chociażby na ceneo same pozytywne.
Troche mi brakuje USB i wi-fi, ale to nie jest najważniejsze.
Na 80 % jestem zdecydowny na ten telewizor.

a tu takie informacje choć to pewnie zależy od tego kto pisze
http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php

Ostatnio edytowany przez walas : 03-19-2010 o 10:16
Stare 03-19-2010, 17:25   #10
KaT
General

Domyślnie

A propos wypalania. Mój model wykrywa brak ruchu na ekranie i po kilkunastu minutach przechodzi w tryb Econo(minimalne podświetlenie). Zdarzyło mi się zostawić na noc(jakieś 8h) włączony telewizor z odpalonym dashboardem PS3. Wypalił się lekki powidok tapety(widoczny słabo tylko na całkowicie czarnym ekranie np: podczas przełączania pomiędzy poszczególnymi HDMI). Po paru godzinach oglądania TV nie było po nim żadnego śladu.

Jeżeli chcesz używać TV jako monitora komputerowego to kup LCD. Jeżeli ma służyć do oglądania TV, filmów lub konsoli bez wahania kupuj plazmę. Tym bardziej, że plazmy o wiele lepiej niż LCD radzą sobie z sygnałem SD z racji tego, iż przy skalowaniu nie występuje tutaj problem natywnej rozdzielczości matrycy. Moja plazma o rozdzielczości 1024x768 ma przecież prostokątne piksele i jakoś jest w stanie wyświetlać obraz 16/9. Po prostu na obszarze jednego piksela matrycy jest ona w stanie wyświetlić więcej niż jeden kwadracik określonego koloru, jak ma to miejsce w przypadku LCD

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-19-2010 o 17:31
Stare 03-19-2010, 18:56   #11
Marko76
Corporal

Domyślnie

Proponuje dobranie ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych przy zakupie TV LCD
Sam kupiłem w grudniu LCD 40 cali SAMSUNG za 3200zł w Media Expert ale nie wykupiłem ubezpieczenia. 3 tygodnie temu mój 12 letni syn podczas wygłupów niechcący uderzył w matryce, gwarancja nie pokrywa wymiany matrycy na skutek uszkodzenia mechanicznego a ubezpieczeni tak. Koszt wymiany matrycy do mojego SAMSUNGA wynosi 2300zł+500zł za usługę.Jestem tak wk.....ny że pozostaje tylko płakać
Marko76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2010, 19:11   #12
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

A ja polece Philipsy, i to na dodatek LCD. Niedawno kupiłem 47' za 4700(model z serii 7xxx bez ambilight)
PS3 - Obraz żyleta, praktycznie zero lagów, świetne kolory
Filmy DVD/Bluray - j/w
Telewizja cyfrowa - przy HD j/w, przy SD zależy od kanałów. Na TVP czy TV4 jest średnio. Na reszcie jest ok

Szukałem tv na forach - plazmy praktycznie wszyscy odradzali. A to prądożerność, a to wypalanie obrazu, a to lagi przy graniu, a to technologia która zawodzi. Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia - to opinie forumowiczów.
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-20-2010, 16:20   #13
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Kat telewizor ktory mi podałeś ma niby full hd ale ma rozdzielczość ekranu ruchomego 900 lini, czy to nie jest dziwne
Stare 03-20-2010, 17:54   #14
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał walas Zobacz Wiadomość
Kat telewizor ktory mi podałeś ma niby full hd ale ma rozdzielczość ekranu ruchomego 900 lini, czy to nie jest dziwne
Nie jest. To jest taki parametr wymyślony przez Panasonica i nie podawany przez innych producentów(opis na dole).

Jak już wspomniałem techniki skalowania obrazu w plazmach przewyższają LCD o lata świetlne. Najlepszym doradcą jest zawsze osobiste obejrzenie interesującego nasz modelu w akcji. Jeżeli zależy ci na maksymalnej ostrości obrazu w HD, to dobry LCD będzie pewnie nieco lepszy niż plazma. Nie zmienia to jednak tego, że rozdzielczość jest tylko jedną z wielu istotnych cech dobrej jakości obrazu i wcale nie tą najważniejszą. Dla mnie rachunek jest prosty, skoro za 3k możemy kupić plazmę, która jakością obrazu bije LCD droższe o 50%.
W tej cenie możesz albo kupić fajne 42 cale od Panasonica albo dobre 32 calowe LCD. Ja oglądam 42 cale z 1,8-2m i po roku czasu stwierdzam, ze spokojnie mógłem kupić nawet 50 cali

Rozdzielczość ruchomego obrazu nie odnosi się do pikseli biorących udział w wyświetlaniu obrazu(zawsze biorą udział wszystkie piksele), tylko do ilości klatek pośrednich generowanych przez telewizor. Metoda badania rozdzielczości ruchomego obrazu polega na przesuwaniu szybko obiektu z jednego do drugiego krańca telewizora.
Według Panasonica telewizory:
100 Hz mają rozdzielczość ruchomego obrazu 720 linii
400 Hz 900 linii
600 Hz 1080 linii.

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-20-2010 o 18:03
Stare 03-20-2010, 18:57   #15
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Podstawowe fakty:

1. kontrast statyczny 30000:1(LCD na matrycach IPS,xVA ma najwyżej 1000:1)
2. kontrast dynamiczny 2000000:1(LCD 30000:1-60000:1)
Z tego co czytałem w necie, to nie ma jednej zatwierdzonej procedury badania kontrastu. Więc każdy producent sam "bada" swoje TV i podaje "prawdziwe" dane.
Te cyferki to tylko cyferki. Ale prawdą jest, że plazmy mają lepszą czerń.

Sam mam LCD 37'' (już ponad trzy lata) i jako drugi monitor sprawdza się znakomicie, TV oglądam sporadycznie. Kiedyś przez tydzień testowałem plazme kumpla (40'') i do filmów była lepsza, jako drugi monitor mi nie pasowała. No i robiła za grzejnik na ścianie - temperatura w pokoju (latem to było) po odpaleniu plazmy, wzrastała o 1,7-2,8 stopnia (LCD 0,9-1,3 stopnia). W zimie może uznałbym to za zalete.
Stare 03-20-2010, 23:52   #16
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Z tego co czytałem w necie, to nie ma jednej zatwierdzonej procedury badania kontrastu. Więc każdy producent sam "bada" swoje TV i podaje "prawdziwe" dane.
Te cyferki to tylko cyferki. Ale prawdą jest, że plazmy mają lepszą czerń.
To zdanie jest prawdą w odniesieniu do LCD, gdzie marketing wziął w górę w momencie wprowadzenia pojęcia kontrastu dynamicznego. Odpowiedzią na to jest analogiczna wartość podana na plazmach. Zauważ jednak, że tutaj zawsze pomiędzy LCD a plazmą różnica wynosi conajmniej rząd wielkości. Wynika to głównie z tego, iż LCD nie jest w stanie całkowicie wygasić podświetlenia na części obrazu, a na plazmie nie ma z tym problemu. W przypadku LCD należy głównie zwrócić uwagę na równomierność podświetlenia matrycy. Mimo to, nie uzyskamy nigdy przy obecnych typach matryc LCD prawdziwej czerni.

Jeżeli nie przekonuje was znacznie lepszy czas reakcji, kontrast, odwzorowanie barw i kąty widzenia 180 stopni, to najwyższa pora udać się na porównanie na żywo

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-21-2010 o 00:04
Stare 03-21-2010, 09:25   #17
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
to najwyższa pora udać się na porównanie na żywo
I własnie jade dzisiaj z żoną poglądać , tylko nie wiem czy ten model który ty mi podałeś czy za 3000 nowszy Ale 3000 to już jest max maxymalny o ktorym żona nawet nie bedzie wiedziec , chyba że nie warto.
Aha najważniejsze telewizor głównie bedzie do teleiwzji (mam C+) może czasami dvd

albo tak jak podąłes: http://www.ceneo.pl/2491324
albo :http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/923807

Chyba jedyna różnica miedzy nimi to fakt że jeden ma 400 a drugi 600 co i tak jest picem, no i ten drugi jest nowszym modelem, wiec może zawierac jakies poprawki lub ma tylko nabic kase producenta:0

Ostatnio edytowany przez walas : 03-21-2010 o 09:32 Powód: Autołączenie postów
Stare 03-21-2010, 10:47   #18
KaT
General

Domyślnie

S20 jest nowszym modelem na panelu 13 generacji i posiadającym tzw. 600Hz(12 obrazów pośrednich,rozdzielczość ruchomego obrazu 1080 linii)
S10 posiada panel 12 generacji oraz 400Hz(8 obrazów pośrednich, rozdzielczość ruchomego obrazu 900 linii)

S20 ma też nieco mniejsze maksymalne zużycie energii(275W) w porównaniu do S10(295W). Średnie zużycie podawane przez producenta to 175W dla S10, co jest wynikiem lepszym, niż większość LCD o tej wielkości matrycy.

http://www.bfinteractive.tv/mproduct/405.htm

Lepiej kupić oczywiście nowszy model S20.

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-21-2010 o 10:49
Stare 03-21-2010, 13:26   #19
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Dobra moja ostatnia wątpliwość/problem. Szfagierka ma Lcd sharp i C+, i np tvp1 widać kwadraty (piksele) i to ewidentnie. Drażni mnie to niesamowicie. Czy w przypadku plazmy jest lepiej czy też są widoczne kwadraty?
A po wizycie w sklepie stwierdzam że rzeczywiście lepszy obraz na plazmie, ale i tak oni maja ustawienia sklepowe i nie da się ocenić jednoznacznie. Do tego dyskutując ze sprzedawcą wywnioskowałem że plazmy są mniej popularne ze względu na mity i brak wiedzy i Pani mi przytaknęła.
Dziś wieczorem zamawiam oby to była dobra decyzja.
Moja wątpliwość jeszcze jedna, skąd taka różnica w cenie pomiędzy niektórymi sklepami Ten nowszy panas można już kupić za 2700 (+koszty przesyłki około 150 zł) a cena sugerowana to 3600 zł, coś mi tu śmierdzi czy ... sam nie wiem

Chociaż czytając ten artykuł i nie tylko na pl ale na całym świecie to chyba jednak lcd
http://tvguru.pl/aktualnosci/czern-w...ku-miesiacach/

Do tego żadna z polskich telewizji chyba nie daje w fullHD tylko HDready i tak naprawde full HD to tylko do blue ray, sam nie wiem (tak gdzies wyczytalem)

Ostatnio edytowany przez walas : 03-21-2010 o 16:11
Stare 03-21-2010, 18:36   #20
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Dobra moja ostatnia wątpliwość/problem. Szfagierka ma Lcd sharp i C+, i np tvp1 widać kwadraty (piksele) i to ewidentnie. Drażni mnie to niesamowicie. Czy w przypadku plazmy jest lepiej czy też są widoczne kwadraty?
Bez porównania lepiej, niż na LCD. Przewaga w obrazie SD jest bardzo duża na korzyść plazm. Bez problemu oglądam u siebie seriale i materiał jakości DVD rip, podczas gdy na monitorze LCD nie da się tego oglądać.

Cytat:
Moja wątpliwość jeszcze jedna, skąd taka różnica w cenie pomiędzy niektórymi sklepami Ten nowszy panas można już kupić za 2700 (+koszty przesyłki około 150 zł) a cena sugerowana to 3600 zł, coś mi tu śmierdzi czy ... sam nie wiem
Popatrz na opinie sklepu na ceneo lub skąpcu. Te najtańsze bym raczej odradzał, gdyż z reguły mają długi czas oczekiwania na towar. Ja kupowałem tutaj:

http://www.szronbis.com.pl/

Cytat:
Chociaż czytając ten artykuł i nie tylko na pl ale na całym świecie to chyba jednak lcd
http://tvguru.pl/aktualnosci/czern-w...ku-miesiacach/
No popatrz, u mnie rok i nic nie wyblakło. Jakoś nie wierzę w rewelacje anonimowego serwisu. Gdyby faktycznie tak było mielibyśmy do czynienia z nagonką podobną do tej, jakiej celem stała się Toyota. Poza tym w takiej sytuacji masz pełne prawo reklamować telewizor. Być może to jakiś odosobniony przypadek.

Cytat:
Do tego żadna z polskich telewizji chyba nie daje w fullHD tylko HDready i tak naprawde full HD to tylko do blue ray, sam nie wiem (tak gdzies wyczytalem)
To akurat oczywiste, ze względu na pasmo, jakie jest potrzebne. Na pocieszenie dodam, że chyba nigdzie na świecie nikt nie nadaje w 1080p i raczej prędko się to nie zmieni. Pozostaje Blu-Ray Rozdzielczość nie jest na szczęście najważniejsza.
Stare 03-22-2010, 06:33   #21
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Cholera przestraszyłem się i trudno, i tak żona więcej siedzi przy telewizorze. Kupiłem Samsunga 40LEB651, taniej 200 zł , a te 200 zł przeznaczę na zdjęcie które przed chwilką mi zrobił aparat za kierownicą. (po drodze minąłem 3 radiowozy i załapałem się w końcu na fotkę z busa )
Dzięki wszystkim za opinie.
Kat a sprawa z tym blaknięciem jest dość głośna i dlatego się przestraszyłem. Chociaż wątpliwości mam nadal i to duże.

Jeżeli ktoś powie że jestem "gupi" to nie obrażę sie.
Właśnie zadzwoniłem i odwołałem zamówienie i kupiłem jednak tego panasa 42 s20e. Nawet facet na infolini powiedział że ma lcd ale nastepny tel bedzie plazma (chociaż takich ludzi bierze sie na poprawke), sprawdzę 5 dni jak coś bedzie nie tak to wymienię.

Ostatnio edytowany przez walas : 03-22-2010 o 09:01
Stare 03-22-2010, 09:24   #22
KaT
General

Domyślnie

To nie jest kwestia technologii, tylko raczej jakiś błąd w danej serii. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, a jak już mówiłem znam kilka osób, które kupiły za moją radą plazmy Panasonica jakiś rok temu i są bardzo zadowolone
Stare 03-22-2010, 10:20   #23
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
a jak już mówiłem znam kilka osób, które kupiły za moją radą plazmy Panasonica jakiś rok temu i są bardzo zadowolone
Mam nadzieję ze będe się do nich zaliczał od środa-czwartek
Stare 03-22-2010, 19:56   #24
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
To zdanie jest prawdą w odniesieniu do LCD, gdzie marketing wziął w górę w momencie wprowadzenia pojęcia kontrastu dynamicznego. Odpowiedzią na to jest analogiczna wartość podana na plazmach. Zauważ jednak, że tutaj zawsze pomiędzy LCD a plazmą różnica wynosi conajmniej rząd wielkości. Wynika to głównie z tego, iż LCD nie jest w stanie całkowicie wygasić podświetlenia na części obrazu, a na plazmie nie ma z tym problemu. W przypadku LCD należy głównie zwrócić uwagę na równomierność podświetlenia matrycy. Mimo to, nie uzyskamy nigdy przy obecnych typach matryc LCD prawdziwej czerni.
WIęc po co podawać wartości, których nie można zmierzyć? A rząd wielkości różnicy? A może to pół rzędu?

Cytat:
Jeżeli nie przekonuje was znacznie lepszy czas reakcji, kontrast, odwzorowanie barw i kąty widzenia 180 stopni, to najwyższa pora udać się na porównanie na żywo
Kąty widzenia? Mam wrażenie, że przy TV dzieje się to samo co przy pierwszych monitorach LCD - wyścig na kąty widzenia skończył się, jak jedna forma (chyba HP) podała, że mają monitor o kątach widzenia ponad 180 stopni.
Pseudo różnicę w kątach widzenia pokazywałem ostatnio znajomemu, musiał stanąć prawie równolegle z LCD aby wydział różnicę (a tak raczej telewizji się nie ogląda).

Inny znajomy kupił w piątek LCD 42'' i wstawił ją na miejsce plazmy panasonica (też 42''). I twierdzi, że teraz to ma dobry obraz. Więc odczucia to sprawa względna.

Ja na pewno zostanę przy LCD, za jakiś czas pewnie kupię sobie nowy model z podświetleniem LED.
Stare 03-22-2010, 21:14   #25
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
WIęc po co podawać wartości, których nie można zmierzyć? A rząd wielkości różnicy? A może to pół rzędu?
Można zmierzyć kontrast statyczny jak najbardziej. Kontrast dynamiczny to już odjazd marketingowy ale pretensje proszę zgłaszać do producentów TV. Ludzie lubią duże cyferki na pudełku czegoś, za co zapłacili kupę forsy.

Cytat:
Kąty widzenia? Mam wrażenie, że przy TV dzieje się to samo co przy pierwszych monitorach LCD - wyścig na kąty widzenia skończył się, jak jedna forma (chyba HP) podała, że mają monitor o kątach widzenia ponad 180 stopni.
Pseudo różnicę w kątach widzenia pokazywałem ostatnio znajomemu, musiał stanąć prawie równolegle z LCD aby wydział różnicę (a tak raczej telewizji się nie ogląda).
Chyba żartujesz. Każdy LCD ma bardzo słabe pionowe kąty widzenia. Te lepsze mają dość dobre kąty widzenia poziomie. Przy słabych matrycach typu TN oglądanie ekranu pod kątem 45 stopni to jakaś masakra. W przypadku monitora nie ma to aż tak dużego znaczenia ale w przypadku TV i owszem. Na szczęście już od dawna TV LCD używają matryc IPS lub xVA, w których kąty poziome nie stanowią problemu przy oglądaniu. Nie mniej na plazmach, z racji zupełnie innej technologii, problem ten w ogóle nie występuje. Zerknij na link poniżej. To recka monitora, za który w 2006 roku zapłaciłem 2k i przy okazji porównanie kątów widzenia na różnych typach matryc LCD

http://www.behardware.com/articles/6...a-2-ms-tn.html

Cytat:
Inny znajomy kupił w piątek LCD 42'' i wstawił ją na miejsce plazmy panasonica (też 42''). I twierdzi, że teraz to ma dobry obraz. Więc odczucia to sprawa względna.
To dziany kolega jakiś, skoro tak TV sobie wymienia Jaki model posiadał i na jaki zmienił? A może miał jakiś staroć 480p?

Cytat:
Ja na pewno zostanę przy LCD, za jakiś czas pewnie kupię sobie nowy model z podświetleniem LED.
To przyszykuj się na większy wydatek rzędu 5-6k. Plazmy są bezkonkurencyjne min. dzięki cenie, bo za 3k nie da się kupić dobrego LCD 42'' FullHD, który zapewni równie płynny obraz(tzw.600Hz) i tak dobry kontrast.
Stare 03-23-2010, 06:23   #26
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

jak już mowa o plazmach m.in, to może mi powiecie (oczywiście googluje również) jak to jest:
Czy po transporcie mogę od razu odpalic plazmę czy trzeba odczekac
Czy "docieranie " plazm to prawda czy mit, Czy lepiej dmuchać na zimne?.

trochę żałuję że nie poczekałem z miesiąc i nei kupiłem G20 ale ... i tak będzie dobrze Chyba

No i musze kupić jakiś dekoder do C+, bo w obecnym mam euro . A przy opkazji mógłby to być taki z którego można oglądać przez USB i może z twardym dyskiem ale nie koniecznie.

Ostatnio edytowany przez walas : 03-23-2010 o 07:28
Stare 03-23-2010, 09:13   #27
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
jak już mowa o plazmach m.in, to może mi powiecie (oczywiście googluje również) jak to jest:
Czy po transporcie mogę od razu odpalic plazmę czy trzeba odczekac
Ja odczekałem z godzinę, bo kupowałem w lutym jakoś.

Cytat:
Czy "docieranie " plazm to prawda czy mit, Czy lepiej dmuchać na zimne?.
Od razu zacząłem normalną eksploatację.

Cytat:
trochę żałuję że nie poczekałem z miesiąc i nei kupiłem G20 ale ... i tak będzie dobrze Chyba
Czekać na coś lepszego można zawsze i tak w nieskończoność
Stare 03-23-2010, 13:37   #28
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Czekać na coś lepszego można zawsze i tak w nieskończoność
swiete slowa. to tak samo jak sie kogos prosi o porade ws. kompa. jasno piszesz, ze masz tyle i tyle kasy, chcesz kupic do konca tygodnia, a wszyscy fachowcy po kolei pisza:
-poczekaj do konca x, na premiere x.
-doloz sobie x, to kupisz sobie lepszego x.
Stare 03-23-2010, 17:06   #29
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Telewizor podłaczony i ...
Powiem tyle szwagierka ma sharpa, i powiedziała ze obraz o niebo lepszy na plazmie. Na razie nie żałuje. Teraz musze ustawić wszytko odpowiednio i ogladaaać.
Okazało się że mam w tel 2xusb i wejscie lan, nie wiem tylko czy tel obsługuje ale chyba tak , pozostaje kwestia podpięcia i konfiguracji.
Moj model to................. i właśnie jestem w szoku
na faktórze jest TX-P42S20E
Na tabliczce znamionowej telewizora TX-P42G20E

Czegoś tu nie rozumiem
Stare 03-23-2010, 17:12   #30
KaT
General

Domyślnie

hehe, ja rozumiem za to, że jesteś do przodu jakieś 200 ojro wg. cen katalogowych Farciuchu

TX-P42S20E nie posiada USB, Ethernetu i DLNA. Odpal sobie Windows Media Player po sieci, w której będzie TV i powinieneś móc stream'ować z peceta filmy. Możesz też dokupić np: access point wifi, żeby nie ciągnąć kabli.

PS: właśnie sprawdziłem, że TX-P42G20E ma kontrast dynamiczny 5000000:1

Ostatnio edytowany przez KaT : 03-23-2010 o 17:21
Stare 03-23-2010, 17:39   #31
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Ale ja mam dylemat moralny , tyle że wszyscy są przeciwko mnie. Seryjnie nie wiem co robic
Stare 03-23-2010, 18:18   #32
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
kontrast dynamiczny 5000000:1
mala dygresja. ciekaw jestem, czy za 5 lat w takim Saturnie beda zmuszeni zmienic wielkosc tabliczek z danymi technicznymi sprzedawanych telewizorow...? W koncu 50000000000000000000000000:1 bedzie sie musialo zmiescic skoro to argument ZA kupnem
no chyba, ze producenci zaczna sie bawic w M, MM itp.
Stare 03-23-2010, 18:30   #33
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Ale ja mam dylemat moralny , tyle że wszyscy są przeciwko mnie. Seryjnie nie wiem co robic
Nie żartuj. Jakby co o niczym nie wiesz. Dla sklepu to tylko kłopot i niewielka w sumie strata - musieliby załatwić dodatkowo transport w obie strony.
Stare 03-23-2010, 18:31   #34
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Cytat:
Jakis inny numer masz wpisany na fakturze? Przewaznie daja wiecej niz 1.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-23-2010, 19:28   #35
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

problem w tym ze na fakturze jest prawidlowy model s20 a ja mam g20. i teraz jakby cos sie ... twu na psa urok .. to co wtedy ja bede mial klopot
Stare 03-23-2010, 20:37   #36
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
problem w tym ze na fakturze jest prawidlowy model s20 a ja mam g20. i teraz jakby cos sie ... twu na psa urok .. to co wtedy ja bede mial klopot
Nie masz obowiązku sprawdzania, czy dostałeś właściwy model. Gwarancje masz od producenta - dostałeś książeczkę z wbitą datą sprzedaży? Gdzie kupowałeś?
Stare 03-24-2010, 01:04   #37
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Nie masz obowiązku sprawdzania, czy dostałeś właściwy model. Gwarancje masz od producenta - dostałeś książeczkę z wbitą datą sprzedaży? Gdzie kupowałeś?
te 200 ojro co zaoszczedzil wyda na naprawy
Stare 03-24-2010, 06:33   #38
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Kupiłem na neo24, ale w książeczce pisze że podstawą gwarancji we wszystkich krajach europy jest gwarancja a w Polsce Litwie, i gdzieś tam jeszcze paragon lub faktura lub dowód zakupu. Poczekam czy zadzwonią czy nie, a jak zadzwonią to się z nimi dogadam co do ceny i se go zostawie , dzisiaj kabelek kupuje i bedzie lan .
Mam tylko prob;lem bo nie wiem czy bezpośrednio do kompa podpinać czy może do routera

Ostatnio edytowany przez walas : 03-24-2010 o 06:50
Stare 03-24-2010, 09:44   #39
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
dzisiaj kabelek kupuje i bedzie lan .
Mam tylko prob;lem bo nie wiem czy bezpośrednio do kompa podpinać czy może do routera
Do routera jak każde inne urządzenie sieciowe. Na pewno jest tam gdzieś możliwość użycia DHCP albo nadania TV statycznego IP. Obczaj sobie różne inne media servery kompatybilne z DLNA np: PS3 Media Server, TVersity.
Stare 03-25-2010, 09:30   #40
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

OK do routera popdpiete i yuotube działa, jakis eurosport i pogoda, szkoda ze nie ma jakiejs przegladarki w telewizorze, ale pewnie za jakis czas cos wymysla.
Jeżeli chodzi o streaming to musze poczytać bo coś nie za bardzo dałem rade. Ale jak już to i tak wystarczy na usb przenieść i czyta sporo różnych plików. Nawet jak się odzwą to dopłacę bo warto .
I powtórze jeszcze raz za Katem, jęzeli ktoś chce mieć super obraz przy naszym marnym sygnale to tylko plazma. Nie wiem co bedzie za rok albo dwa, może się zacznie psuć (oby nie) lub wyjdą inne mankamenty, ale na tą chwilę, ja i wszyscy którzy widzieli obraz z plazmy a mają lcd, twierdzą że obraz o niebo lepszy. a do tego cena bardzo atrakcyjna.
Stare 03-25-2010, 09:57   #41
KaT
General

Domyślnie

Za rok, czy dwa dużo się nie zmieni. Zamiast dostępnych obecnie 5-6 kanałów HD będzie ich najwyżej 10-12. Full HD na większości kanałów w kablówkach będzie możliwe dopiero po przejściu na światłowody.
Stare 03-25-2010, 19:42   #42
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:

Chyba żartujesz. Każdy LCD ma bardzo słabe pionowe kąty widzenia. Te lepsze mają dość dobre kąty widzenia poziomie. Przy słabych matrycach typu TN oglądanie ekranu pod kątem 45 stopni to jakaś masakra. W przypadku monitora nie ma to aż tak dużego znaczenia ale w przypadku TV i owszem. Na szczęście już od dawna TV LCD używają matryc IPS lub xVA, w których kąty poziome nie stanowią problemu przy oglądaniu. Nie mniej na plazmach, z racji zupełnie innej technologii, problem ten w ogóle nie występuje. Zerknij na link poniżej. To recka monitora, za który w 2006 roku zapłaciłem 2k i przy okazji porównanie kątów widzenia na różnych typach matryc LCD

http://www.behardware.com/articles/6...a-2-ms-tn.html
Jakoś nie widze w moim słabych pionowych kątów widzenia. Mój tv wisi sobie nad monitorem komputerowym, dolna krawędź tv jest wyżej niz moje oczy, odległość jakieś 100 cm. Na tv wydałem więcej niż 4k - może to dla tego.

Cytat:

To dziany kolega jakiś, skoro tak TV sobie wymienia Jaki model posiadał i na jaki zmienił? A może miał jakiś staroć 480p?
Kolega marynarz.
Nie wiem dokładnie jaki model posiadał, wiem że to philips i że kupił go jakieś 1,5 roku temu. Nie wiem też jaki model ma teraz,

Cytat:

To przyszykuj się na większy wydatek rzędu 5-6k. Plazmy są bezkonkurencyjne min. dzięki cenie, bo za 3k nie da się kupić dobrego LCD 42'' FullHD, który zapewni równie płynny obraz(tzw.600Hz) i tak dobry kontrast.
To prawie tyle samo ile wydałem na obecny tv. Zanim zdecyduje się wymienić obecny, to ceny spadną, przynajmniej ma taką nadzieję.
Stare 03-25-2010, 23:32   #43
KaT
General

Domyślnie

No miejmy nadzieję, że stanie się to dzięki rosnącej konkurencji ze strony plazm
Stare 03-26-2010, 06:24   #44
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Dzisiaj kupuje kabel hdmi i podłącze pod lepszy dekoder, wiem wiem hdmi jest do cyfrowego sydnału (hd) ale może zwykły obraz też będzie jeszcze lepszy, o ile to mozliwe .
Stare 03-26-2010, 09:02   #45
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Dzisiaj kupuje kabel hdmi i podłącze pod lepszy dekoder, wiem wiem hdmi jest do cyfrowego sydnału (hd) ale może zwykły obraz też będzie jeszcze lepszy, o ile to mozliwe .
Sygnał SD/HD a sygnał cyfrowy/analogowy to odrębne tematy. Można mieć cyfrowy sygnał SD i analogowy HD np: YPbPr (tzw. Component Video).

Różnica pomiędzy euro a HDMI na pewno będzie widoczna.
Stare 04-14-2010, 12:39   #46
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Cholera wszystko pięknie ładnie ale ..
Tel podłączyłem routera kabelkiem, internet smiga bez problemu, na royterze widać tel że jest, ale ... nie mogę za żadne skarby wykryć telewizora na kompie (W7/64), wszytko teoretycznie powłączałem na kompie tak jak trzeba i nic, nie wiem co tu jeszcze wykombinować
Stare 04-14-2010, 20:57   #47
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Masz ustawioną tą samą sieć (grupe), maskę sieci?
Zgaduje tylko, bo nie wiem jak wygląda menu konfiguracji sieci w TV.
Stare 04-14-2010, 21:33   #48
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Musze pogrzebać, i sprawdze, ale teraz sprawdzilem i moj Norton widzi go w sieci.
Stare 04-14-2010, 21:36   #49
KaT
General

Domyślnie

Grupa robocza znana z XP działa nieco inaczej, niż grupa domowa w Win7. Podstawowa sprawa to, czy masz routing do i z TV - możesz pingować z peceta adres pod jakim znajduje się TV?
Stare 04-15-2010, 06:41   #50
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

jak pisałem wyżej norton internet security wykrywa w sieci telewizor jako uurzadzenie udostepnione,
czy można pingować sprawdze jak wroce do domu

sprawdzilem : cmd/ ping IP i 4ry ysłane 4ry odebrane czyli mozna wysłać i odebrac

jest postęp, telewizor widzi moj komp jako serwer medialny, moge oglądać udostepnione multimedia chyba windows media player tworzy serwer medialny i w nim sa różne katalogi które widzi telewizor,gdy udostepniaminne katalogi to ich nie widzi, tylko wtedy gdy wskażę je w windows media payer wtedy widzi, odtwrza wszystko co odtwarza powyrzszy program, ale w samym programie nie moge strumieniowac do telewizora nie wiem dlaczego
teraz czy da sie np obejrzeć film z dvd

Ostatnio edytowany przez walas : 04-15-2010 o 17:11
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania