Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 07-15-2009, 07:25   #1
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie Trzeba oszczędzać by móc wydawać czyli ....

nowelizacja budżetu wg. min. Jack Rostowskiego.
Już na pewno większość z was słyszała te słowa, w wiadomościach. A teraz ja pytam się was America's Armowcy, co sądzicie o cięciach jakie podejmuje rząd PO, chaotyczne cięcia na ślepo, czy przemyślane zabieranie pieniędzy tam gdzie nie są potrzebne. Przypominam, deficyt ma wynosić 27 mld zł, a ''zysk" z podatku ma być o 30 mld mniejszy niż rok temu !

Ostatnio edytowany przez NEC : 07-15-2009 o 07:27
NEC jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 07-15-2009, 08:16   #2
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Na pewno nie chaotycznie. Gdzie ciąć wiedzą bardzo dobrze , gdzie powinni ciąć wiedza jeszcze lepiej. Niestety gdzie moga a gdzie powinni to już jest inna sprawa. Niektóre cięcia skutkują spadkiem popularności , nie które wręcz przeciwnie. Nie ma takiego polityka , który przed wyborami (a prezydenckie juz nie długo) robił by rewolucję.
Mimo wszystko jakoś im (aktualnej władzy) wierzę i jakies tam zaufanie mam.
Na pewno większe niż do poprzedniej.
W zasadzie to dla NAS dobrze się trafiło że ta ekipa rządzi podczas kryzysu , dla Nich teoretycznie nie bardzo. Chociaż jak się sprawdzą to da im to o wiele więcej punktów niz rządzenie w spokojnych czasach.
Stare 07-15-2009, 08:54   #3
-pavel+
General

Wyślij wiadomość przez AIM do -pavel+
Domyślnie

mnie ciekawi jak sa postrzegani ministrowie finansow w innych krajach EU podczas kryzysu

-pavel+ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 09:35   #4
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Wy innych krajach jest inna opozycja .. ale pewnie i tak robi to samo co PiS.
Wg. mnie, powinni ciąć w innych resortach, jak chcą załatać tą dziurę.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Pewnie, opozycja pomaga rządom, a tutaj, radź sobie sam..

Ostatnio edytowany przez NEC : 07-15-2009 o 09:35 Powód: Autołączenie postów
Stare 07-15-2009, 11:21   #5
^HiS^
General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:
Napisał NEC Zobacz Wiadomość
Wy innych krajach jest inna opozycja .. ale pewnie i tak robi to samo co PiS.
Wg. mnie, powinni ciąć w innych resortach, jak chcą załatać tą dziurę.
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
Pewnie, opozycja pomaga rządom, a tutaj, radź sobie sam..
A co robiła PO wcześniej? dokładnie to samo, oby tylko do koryta się dostać. Jaka opozycja by nie była i rząd, schemat działania jest ten sam w każdym kraju> teoria krążenia elit.

Co do Rostowskiego to bawi mnie jego pr. Jego zabawne metafory o wyspach, o bitwach z kryzysem, koleś jest klaunem który zmienia założenia co miesiąc (przynajmniej my dowiadujemy się mniej więcej po takim okresie czasu o kolejnych "nowościach") .

Ostatnio edytowany przez ^HiS^ : 07-15-2009 o 11:28
^HiS^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 11:27   #6
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Kto to jest ten Rozowski?
Stare 07-15-2009, 11:29   #7
^HiS^
General

Domyślnie

już poprawiłem
Stare 07-15-2009, 12:09   #8
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

PO tnie wydatki bardzo zachowawczo. Tak naprawdę powinni w pierwszej kolejności pozyskać fundusze np: obcinając emerytury mundurowe, reformując(wreszcie) KRUS, czy ograniczając aparat urzędniczy. Nie robią tego, tak jak nie zrobiły tego inne wcześniejsze rządy - nikt nie chce mieć znowu najazdu stoczniowców, czy innych działaczy związkowych na stolycę, nie wspominając o poruszaniu tematów drażliwych dla swojego koalicjanta(KRUS).
Stare 07-15-2009, 12:12   #9
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Jestem ciekaw, kiedy mu w koncu zaglosujemy na zmiane? Taka prawdziwa.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 12:56   #10
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
pozyskać fundusze np: obcinając emerytury mundurowe
Oj uważaj. To nie jest dobry pomysł grzebać komuś w emeryturach. Pamietaj że:
grzebiąc w czyjejś emeryturze dajesz pozwolenie żeby ktoś kiedyś grzebał w Twojej.
Stare 07-15-2009, 14:49   #11
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

co do KRUS to Rostowski zaplacil za ustawe medialna KRUSowi wzieli 700tys z ilus tam mld, a kazdy inny resort mial brane w mln. wiadomo pod kogo KRUS zaliczyc.

Szkoda ze wlasnie w tak ciezkich czasach gdzie kazdy przygotowalsie na zaciskanie pasa nie biora sie za reforme szpitali, ale gruntownie.
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 15:14   #12
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
grzebiąc w czyjejś emeryturze dajesz pozwolenie żeby ktoś kiedyś grzebał w Twojej.
A nie grzebią w mojej (czyli normalnej, nie sponsorowanej przez społeczeństwo)? Grzebią cały czas. Dlatego dodatkowo się zabezpieczam na przyszłość (chociaż jeszcze dużo lat pracy przede mną).

Zresztą czy grzebaniem można nazwać kasowanie nadmiernych przywilejów?
Stare 07-15-2009, 15:55   #13
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Co innego jest grzebać za nim na tą emeryturę przejdziesz a co innego jest w niej grzebać jak już przeszedłeś. Jedno i drugie jest obrzydliwe ale jest miedzy nimi różnica.
Oczywiście można zabrać przywileje (jak dla mnie żadnych przywilejów być nie powinno) ale nie ludziom którzy już te przywileje nabyli. Z resztą to i tak by nie przeszło bo jest niezgodne z Konstytucją.

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
Szkoda ze wlasnie w tak ciezkich czasach gdzie kazdy przygotowalsie na zaciskanie pasa nie biora sie za reforme szpitali, ale gruntownie.
Nikt o zdrowym rozsądku czy to politycznym czy to ekonomicznym nie będzie robił poważnych reform w okresie taki jaki jest. Na reformę służby zdrowia był czas gdy koniunktura na to pozwalała i wszelkie cięcia można było przykryć medialnie dobrymi wynikami finansowymi. Niestety wtedy władza wolała ścigać ZOMO. Inaczej to samobójstwo polityczne.

Ostatnio edytowany przez srk76 : 07-15-2009 o 15:55 Powód: Autołączenie postów
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 16:54   #14
bart80
Sergeant

Domyślnie

Czepiliście się emerytur, których nie powinno być wcale. Po to człowiek zarabia pieniądze i po to ktoś tworzy firmy ubezpieczeniowe, żeby mógł sobie sam zaplanować ile kasy chce władować na swoją "niedołężną" przyszłość. Łatanie dziur, podnoszenie podatków to tylko dymanie nas - szarych obywateli. ZUS to twór przeszłości, który się sprawdzał przy rodzinach z 4 dziećmi, czyli czasów zaprzeszłych. Teraz to dymanie nas, bo na ten rok musi brać zajebiście wielkie pożyczki, żeby móc wypłacić emeryturę (na którą wszyscy łożymy niemałe pieniążki) naszym rodzicom i dziadkom. Ta kasa, która wpływa z naszych zarobków nie jest nasza. Co więcej - nie mają do niej prawa nasze dzieci. To są pieniądze siłą nam zabrane, do których nie mamy prawa.
A zdrowy rozsądek polityczny niestety gwarantuje nam to, że nie będzie tu Irlandi tylko Białoruś. Zwroty kosztów kampanii wyborczejgwarantują nam to, że co roku przy korycie będą te same świnie.
A hasło nowelizacja budżetu t to samo co "wy"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"amy was jeszcze bardziej".
I mogę tak jeszcze długo
bart80 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 18:09   #15
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

brat trochę cię poniosło, nikt NIE podnosi podatków teraz, a co do zabierania pieniędzy z emerytur, jestem - przeciw, chciał bym by rząd zrobił coś hardkorowego i obciął wydatki, nie resortom, tylko sobie ! jak by to zrobił to na pewno by się z jeden mld uzbierał. i jeszcze jedno (to już nie do wypowiedzi brat-a) srk, mój komentarz, do twojego komentarzu na temat wypowiedzi kaktusa, zomo było ścigane, jest ścigane ( przez kryzys, w mniejszym stopniu, niestety) i będzie ścigane, w 2006-07 nikt nie wiedział że będzie znowu coś takiego jak w latach 30 ubiegłego wieku, więc reformę szpitali odkładali, gdyby nie było kryzysu to pewnie koło 2010-2011 była by dopiero ta reforma, ale nagle dopadł nas kryzys, rząd zrozumiał że nie ma szans to odkładać, więc się starał jak najszybciej ww. reformę przeprowadzić, ale kryzys szybciej dopadł nasz kraj, niż rząd zrobił reformę i dlatego tak teraz ze szpitalami to wygląda
Stare 07-15-2009, 19:06   #16
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Reformę służbę zdrowia zaczął Buzek i wystarczyło ja tylko dokończyć/poprawić.
SLD z tym "przystojnym ministrem zdrowia" jak to moja małżonka raczył mówić jak go widziała (w ironii oczywiście) sfajdali wszystko co się dało jeszcze zrobić.

Są szpitale które sobie radzą fantastycznie ale są dobrze zarządzane. System jest chory i tyle. Tylko ten rząd za swojej kadencji tego nie zrobi bo byłby samobójcą. Pomysły na to są tylko niestety mało "medialne" a przy takiej opozycji to wyrok "śmierci politycznej" dla Tuska by był.

Dam Wam jeden przykład jak się zarządza w szpitalu pieniądzem. Z autopsji.
Pracowałem kiedyś u kolegi który handlował kserokopiarkami (tylko takimi w wersji za 30 000pln). Handel najlepszy był w listopadzie. Wtedy szło się do szpitala , szkoły lub jakiejkolwiek jednostki publicznej. Brali w ciemno. Czemu ?
Ano proste: np. szpital ma budżet 100 milionów na dany rok. Teraz dobrze zarządzający dyrektor wydaje 90 milionów. Powinien nagrodę nie ? Ano nie w następnym roku dostanie budżet 90 milionów bo sobie poradził a te 10 baniek idzie do takiego co jest fajtłapą i z przyznanych 100 milionów wydał 110 (?) no i mu brakło.
Tak więc dobry dyrektor na drugi rok po takim doświadczeniu robi tak:
Dostaje te 90 baniek do listopada wydaje 85 i wszystko wygląda na to że znów zaoszczędzi. Teraz już nie jest głupi i w listopadzie robi wszystko żeby pozbyć się tej oszczędności. I tu czas na takiego handlowca jak mój kolega
I wielu innych - doją tego dyrektora a on się na to świadomie zgadza byle tylko nie wykazać oszczędności bo mu znowu budżet obetną.
Tu szukajcie pieniędzy

BTW nie jestem zwolennikiem PO , to tak dla jasności. Ludzie w rozmowach o polityce lub ekonomii lubią szufladkować i dyskusja zamienia się w program "Forum".

Ostatnio edytowany przez srk76 : 07-15-2009 o 19:19
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 19:34   #17
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Co innego jest grzebać za nim na tą emeryturę przejdziesz a co innego jest w niej grzebać jak już przeszedłeś. Jedno i drugie jest obrzydliwe ale jest miedzy nimi różnica.
A mówiłem o zabieraniu nabytych emerytur? Nie wydaje mi się. Obecnych emerytów należy po prostu zrównać - jednakowa prawo do dorabiania, itp.
Jedyną grupą ludzi, którym należy zabrać, czyli zacząć wypłacać normalne "cywilne" emerytury to twórcy i obrońcy poprzedniego systemu, którym można udowodnić świadome łamanie prawa i zwalczanie opozycji. Tak samo zresztą jak obecnym funkcjonariuszom (państwowym), którym udowodni się łamianie prawa.
Stare 07-15-2009, 19:39   #18
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Zgadzam się. Jedynie problem będzie z tym odbieraniem. To naprawdę nie jest łatwa rzecz prawnie na to patrząc. Może tworzyć niebezpieczne precedensy. Raczej czas upływający rozwiąże te problemy , nie ustawa.
Stare 07-15-2009, 20:16   #19
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
Raczej czas upływający rozwiąże te problemy , nie ustawa.
Jak chcesz czasem upływającym zlikwidować idiotyczne przywileje?
Stare 07-15-2009, 20:17   #20
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
PO tnie wydatki bardzo zachowawczo. Tak naprawdę powinni w pierwszej kolejności pozyskać fundusze np: obcinając emerytury mundurowe, reformując(wreszcie) KRUS, czy ograniczając aparat urzędniczy. Nie robią tego, tak jak nie zrobiły tego inne wcześniejsze rządy - nikt nie chce mieć znowu najazdu stoczniowców, czy innych działaczy związkowych na stolycę, nie wspominając o poruszaniu tematów drażliwych dla swojego koalicjanta(KRUS).
Jeżeli chodzi o emerytury mundurowe, to nie tyle obciąć co w końcu wydłużyć okres pracy. Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy to normalne żeby facet po 50ce tyra na 35letniego emeryta.

Reformę KRUS postawił bym na pierwszym miejscu w czasach kryzysu i niekryzysu. Przedewszystkim podatek dochodowy dla rolników i obowiązkowe przejście do ZUS dla tych których po prostu na to stać. Bo co innego rolnik mający dochód 1000 a co innego ten który ma 30000. Współczuję człowiekowi który to będzie musiał zrobić, a ktoś będzie musiał. Te blokady dróg jak za Andrzeja Wielkiego, szkoda gadac.

Przy okazji powinni zrobić porządek u siebie, czyli panach prezesach spółek państwowych zarabiających 5x czy 10x średnią krajową, zmienianych jak rękawiczki i żegnanych z bonusem w wysokości kilku lat swojej pracy.

A do tego wszystkiego dorzucił bym jeszcze fiskalizację wszelkiego rodzaju prawników i lekarzy. Człowiek idący prywatnie do lekarza czy adwokata powinien dostać paragon za usługę.

W dalszej mniej pilnej kolejce, szara strefa np. branża budowlana - czyli pan Marian złota rączka, tanio układający płytki, robiący hydraulikę i te sprawy. I nie chodzi o to że zarabia czy sobie dorabia, tylko o samą konkurencyjność dla innych kilkuosobowych ekip na swoim, które muszą wszystko opłacać i niestety robić trochę drożej od pana Mariana - ale łatają te braki w budżecie.

Myślę że pieniążki by się z czasem znalazły, ale i tak pewnie będą szukali w bezsensownym podnoszeniu podatków - głównie różnego rodzaju akcyz.
Stare 07-15-2009, 20:27   #21
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Camaxtli- brawo, ten post jest boski.
Stare 07-16-2009, 07:03   #22
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał ^HiS^ Zobacz Wiadomość
Jak chcesz czasem upływającym zlikwidować idiotyczne przywileje?
Po prostu ludzie którzy te przywileje mają są w takim wieku że juz tylko upływający czas im je odbierze.

@Camaixtli - w 100% racja
Stare 07-16-2009, 07:14   #23
kaktus
General

Domyślnie

Cytat:
Reformę służbę zdrowia zaczął Buzek i wystarczyło ja tylko dokończyć/poprawić.
SLD z tym "przystojnym ministrem zdrowia" jak to moja małżonka raczył mówić jak go widziała (w ironii oczywiście) sfajdali wszystko co się dało jeszcze zrobić.

Są szpitale które sobie radzą fantastycznie ale są dobrze zarządzane. System jest chory i tyle. Tylko ten rząd za swojej kadencji tego nie zrobi bo byłby samobójcą. Pomysły na to są tylko niestety mało "medialne" a przy takiej opozycji to wyrok "śmierci politycznej" dla Tuska by był.

Dam Wam jeden przykład jak się zarządza w szpitalu pieniądzem. Z autopsji.
Pracowałem kiedyś u kolegi który handlował kserokopiarkami (tylko takimi w wersji za 30 000pln). Handel najlepszy był w listopadzie. Wtedy szło się do szpitala , szkoły lub jakiejkolwiek jednostki publicznej. Brali w ciemno. Czemu ?
Ano proste: np. szpital ma budżet 100 milionów na dany rok. Teraz dobrze zarządzający dyrektor wydaje 90 milionów. Powinien nagrodę nie ? Ano nie w następnym roku dostanie budżet 90 milionów bo sobie poradził a te 10 baniek idzie do takiego co jest fajtłapą i z przyznanych 100 milionów wydał 110 (?) no i mu brakło.
Tak więc dobry dyrektor na drugi rok po takim doświadczeniu robi tak:
Dostaje te 90 baniek do listopada wydaje 85 i wszystko wygląda na to że znów zaoszczędzi. Teraz już nie jest głupi i w listopadzie robi wszystko żeby pozbyć się tej oszczędności. I tu czas na takiego handlowca jak mój kolega
I wielu innych - doją tego dyrektora a on się na to świadomie zgadza byle tylko nie wykazać oszczędności bo mu znowu budżet obetną.
Tu szukajcie pieniędzy

BTW nie jestem zwolennikiem PO , to tak dla jasności. Ludzie w rozmowach o polityce lub ekonomii lubią szufladkować i dyskusja zamienia się w program "Forum".

Tak niestety dziala finansowanie w kazdej budzetowej sferze, chore i bez sensu

Z kolei moj kolega takie deale to robi 31 grudnia rok w rok, siedzi w biurze i tylko faktury pisze, bo niejednokrotnie towar jest po 3 miesiacach.

@Cam x2
Mam brata rolnik/ogrodnik obrot $ ma przekosmiczny ze srednim zyskiem, ale to zeszlego roku nie myslal w ogole o tym by byc normalnie rozliczanym, dopiero doplaty unijne zachecily go do zalozenia dzialalnosci
Stare 07-16-2009, 07:33   #24
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Głupi post.

Ostatnio edytowany przez NEC : 07-16-2009 o 09:46
Stare 07-16-2009, 09:25   #25
kaktus
General

Domyślnie

Cytat:
O i dopłaty Unijne, właśnie ! Każdy kraj w Unii (najbardziej Polska) powinny dostawać pieniądze na łatanie dziur, po kilka mld, oczywiście tylko te, które mają dziurą ponad 20 mld.
jeśli to mialo byc szydercze to ok, jesli nie to co Ty pier....

skad sie bierze dziura? z deficytu, a deficyt ze zlego zarzadzania.
Stare 07-16-2009, 09:39   #26
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

kaktus a jak myslisz ?
Stare 07-16-2009, 10:04   #27
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
Po prostu ludzie którzy te przywileje mają są w takim wieku że juz tylko upływający czas im je odbierze.

@Camaixtli - w 100% racja
Nie do końca, przywileje każdego roku dotyczą kolejnej grupy osób przechodzących na emeryturę np policjantów. Musi być moment w którym pewna grupa je straci a tak może się stać tylko dzięki odpowiedniej ustawie.
Stare 07-16-2009, 10:49   #28
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Absolutnie się zgadzam. Chodzi mi o cos takiego:
Odbieramy lub zasadniczo ograniczamy pewne przywileje emerytalne. Ludzie którzy przechodzą na emerytury juz ich nie mają natomiast , stare przywileje o których pisze Bryk (duże pieniadze dla złych ludzi) muszą niestety wygasnąć same ponieważ trudno jest je ugryść tak aby nie naruszyć konstytucji i przepisów o prawach nabytych.
Stare 07-16-2009, 11:26   #29
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Ja na swoją pracuje sam i nie liczę na to, co dostanę z ZUS i OFE. Poza tym jestem za likwidacją przymusu ubezpieczeń emerytalnych.
Stare 07-16-2009, 13:42   #30
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

I tu dochodzimy do pewnej granicy dyskusji. Zostaje Nam tylko zapytać się siebie:
Jesteśmy społeczeństwem , narodem pewną wspólnotą czy żyjemy tylko własnym życiem nie patrząc na innych.
JKM - pewien polityk którego bardzo szanuję za ... matematyczne podejście do wszystkiego twierdzi np. że wszystko powinno być w prywatnych rękach. Na garnuszku społeczeństwa zostać powinna tylko Armia i Policja.

Będąc społeczeństwem godzimy się na pewne Swoje straty , godzimy się wspierać tych , którym się nie udało (publiczne szpitale , edukacja).Tym samym zabezpieczamy się na przyszłość jeśli to Nam się nie powiedzie i reszta społeczeństwa będzie Nas wspierać. A los lubi płatać figle
Stare 07-16-2009, 15:23   #31
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Nom, srk dobra puenta na koniec rozmowy, teraz może inny temat. (nie twórzcie nowego tematu tu po piszemy).
Jerzy Buzek, nowy szef Europarlamentu, pierwszy człowiek z żelaznej kurtyny, na tak wysokim stanowisku. Wielki sukces Polski, co sądzicie, pomoże on Polsce czy będzie to tylko prestiż.
Stare 07-16-2009, 15:36   #32
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Trafiasz rzeczy na które lubię rozmawiać nawet dla samego rozmawiania

Już sam prestiż może Nam pomóc. Buzek jest na świecie (chodzi o kręgi polityków) znany tak samo jak Wałęsa , Mazowiecki , Kuroń , Bartoszewski , Balcerowicz itd. i tak samo szanowany. To już jest dużo ponieważ ludzie z Nim chcą rozmawiać. Polityka ta którą widzimy w mediach to tylko fasada , pewne udawanie. Taki Obama może się ściskać z Putinem przed kamerą a już np. niczego z nim nie załatwi.
Prawdziwą politykę się robi nie na salonach i przed kamerami. I tutaj ważny jest respekt i poziom jaki dana osoba reprezentuje. Nie chcę się odnosić za bardzo do dzisiejszych władz ale nie wszyscy maja ten respekt i poważanie w środowiskach tworzących politykę globalną. Buzek ma i to już Nasz sukces.
Jego pozycja przez tą nominację wzrosła i będzie mógł więcej "załatwić" w europejskich i światowych środowiskach politycznych.
Stare 07-16-2009, 19:12   #33
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Nom, prestiż dużo daje, już nikt nie powie Poland ?! WTF ?! przynajmniej w Europie.
Stare 07-17-2009, 07:53   #34
kaktus
General

Domyślnie

Cytat:
Nom, prestiż dużo daje, już nikt nie powie Poland ?! WTF ?! przynajmniej w Europie.
no to masz odpowiedz na swoje pytanie, a przeloz to teraz na $ u maklerow ktorzy wreszcie sie naucza ze Polska to taki kraj w UE, bo do tej pory mysleli ze gdzies kolo Rumunii :/
Stare 07-17-2009, 08:08   #35
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Raczej że to dzielnica Moskwy
Stare 07-17-2009, 20:01   #36
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
no to masz odpowiedz na swoje pytanie, a przeloz to teraz na $ u maklerow ktorzy wreszcie sie naucza ze Polska to taki kraj w UE, bo do tej pory mysleli ze gdzies kolo Rumunii :/
Rumunia też jest w UE
Stare 07-17-2009, 20:47   #37
kaktus
General

Domyślnie

Bryk nie chodzi mi o czlonkostwo a o gospodarke
Stare 07-18-2009, 10:03   #38
^HiS^
General

Domyślnie

Jeszcze trochę to Rumunia nas wyprzedzi, już teraz duża część inwestorów zagranicznych przenosi swoje fabryki do Rumuni co podobno daje 30% oszczędności, a tym samym coraz więcej polaków traci pracę, gospodarka zwalnia, spada konsumpcjonizm.
Stare 07-19-2009, 18:18   #39
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

bo kiedy Niemcy mieli spadek PKB ponad 6% to u nas było 1.8% na + i wszyscy mówili, jaki Polska to zdrowy kraj, niezależny od exportu, niezależny od wahań innych rynków finansowych, ale to było gówno prawda, troche się chłopaki spóźnili z tymi cięciami, a najbardziej to się spóźniły populistyczne kaczory, które nie zrobiły absolutnie nic w czasach prosperity, kiedy 1km autostrady kosztował 3.6mln EUR ( teraz kosztuje prawie 10 ), ale to pewnie też dlatego, że ktoś bardzo inteligentny sprywatyzował wszystkie cementownie w tym kraju i teraz cement z naszych cementenowni jest tańszy w niemczech niż u nas.

Zreszta, tak jak z innych wątków w tym temacie, wniosek jest jeden - dopóki zarządzenie w tym kraju będzie padaczne, dopóki kolesiostwo i stolnictwo będą na porządku dziennym, tak długo nic dobrego w tym kraju się nie wydarzy. Przykładem może być stocznia szczecińska..
\

update:
aaa zapomnialem, camaxtil, bardzo fajny post, bo nic nie narzekasz, tylko mowisz jak mozna cos zrobic. i za to greetz.
Stare 07-19-2009, 18:55   #40
Janek
General

Domyślnie

Akurat lepiej bylo mowic, ze wszsytko jest ok nawet jak nie do konca bylo - "kryzys" to w duzej czesci zjawisko psychologiczne.
Stare 07-19-2009, 19:10   #41
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Pokaże wam coś fajnego o deficycie w USA.
http://www.usdebtclock.org/
To mówi samo za siebie.

Ostatnio edytowany przez NEC : 07-19-2009 o 19:20
Stare 07-19-2009, 20:32   #42
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
ale to pewnie też dlatego, że ktoś bardzo inteligentny sprywatyzował wszystkie cementownie w tym kraju
Myślisz że miał byś w Polsce tańszy cement jeśli by nie były w prywatnych ? Po za tym im więcej "spółek skarbu państwa " tym więcej kolesiostwa.

Mam dla Was zagadkę. Tak na rozluźnienie i dla pokazania czym jest globalna gospodarka

Tak więc jaki wpływ na cenę w Polsce żółtego sera miała susza w Australii w zeszłym roku ?
Stare 07-20-2009, 06:16   #43
kaktus
General

Domyślnie

cena kukurydzy jako paszy dla krow?
Stare 07-20-2009, 09:49   #44
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

A więc tak:

Susza dotkneła australijskich hodowców krów mlecznych. Automatycznie
przetwórcy mleka na mleko w proszku odczuli ta klęskę. Chiny - są głównym odbiorcą mleka w proszku i szybko wyczyściły australijskie magazyny. Produktu oczywiście brakło i Chiny musiały szukać go na innych rynkach. Polskie firmy mleczarskie wyczuły koniunkturę i przestawiły znaczna część produkcji przetworów mlecznych właśnie na mleko w proszku kosztem innych produktów. Produkcja żółtego sera jest dość droga i pracochłonna tak więc
prosty był rachunek z czego zrezygnować na rzecz mleka w proszku. Tym samym żółtego sera na rynku zrobiło się mało co oczywiście podniosło jego cenę.

To tak w wielkim skrócie. Jesteśmy związani z gospodarka światową i nic tego nie zmieni. Kryzys w innym kraju musi nas pośrednio (Australia) lub bezposrednio (Niemcy) dotknąć czy tego chcemy czy nie i rządy nie maja na to zbyt dużego wpływu w danej chwili. Moga jedynie przewidzieć pewne sytuacje i zabezpieczyć Nasza gospodarkę na tego typu tąpnięcia w jeden jedyny sposób :

dać wolność gospodarczą - pozwolić firmą zająć się tym czym maja się zająć :
produkcją , rozwojem technicznym i intelektualnym firmy itp. a nie dbaniem o każdy przysłowiowy "przecinek" w zeznaniu podatkowym.
Im mniej polityki w gospodarce tym lepiej dla Nas wszystkich.
Stare 07-20-2009, 10:00   #45
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

ciekawy wywód... coś jak efekt motyla, to nie chodzi tylko o gospodarkę ale wogóle o planetę jako taką . bo ruch skrzydeł motylka na jednej półkuli może wywołać burzę na drugiej.

co do cementowni, to chodziło mi o to, że trzeba było zostawić chociaż jedną cementownie, bo własnie planując przyszłośc kraju, chyba nietrudno było przewidzieć, że autostrady zbudować musimy? Jestem jak najbardziej ZA prywatyzacją, tylko po prostu z głową.

Pzdr,
Stare 07-28-2009, 10:33   #46
Frysiek
General

Domyślnie

Cytat:
Studentom, co oczywiste, pomysł Platformy się nie podoba. I to bardzo. - Po prostu nie rozumiem. Przecież to głównie młodzi głosowali na PO, a teraz takie rzeczy nam robią - kręci głową Grzegorz Dębowski, wiceprzewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Jego zdaniem rząd już i tak na studentach oszczędza. - Płatny drugi kierunek studiów, ograniczone stypendia naukowe, teraz jeszcze zabiorą zniżki? Państwo się ośmiesza. Gdzie ta polityka proedukacyjna - pyta Dębowski.
http://wyborcza.pl/1,75248,6861793,P...czednosci.html

ja się pytam, gdzie ta praca?
(ale taka w miare normalniejsza, i co by dzienni mogli się cieszyć =P )

Frysiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-28-2009, 20:22   #47
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Frysiek Zobacz Wiadomość
http://wyborcza.pl/1,75248,6861793,P...czednosci.html

ja się pytam, gdzie ta praca?
(ale taka w miare normalniejsza, i co by dzienni mogli się cieszyć =P )
Chcesz studiować dziennie i pracować?
To tak jak pracować na etacie i być na urlopie jednocześnie.

Ludziom się w głowach przewraca.
Stare 07-28-2009, 21:32   #48
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Chcesz studiować dziennie i pracować?
To tak jak pracować na etacie i być na urlopie jednocześnie.

Ludziom się w głowach przewraca.
Jak tak czytam fora to podobno są tacy co robią codziennie na pół etatu i do tego studiują na dziennych - do tego zarabiają tyle co ludzie na cały etat , nie wiem skąd mają na to chęci oraz czas i gdzie wynajdują takich dobrych i wyrozumiałych pracodawców, czy im się to czasem nie przyśniło i czy mają na myśli Polskę.
Stare 07-29-2009, 06:05   #49
kaktus
General

Domyślnie

Da się tak pracowac, a jak pracujesz w budzetowce to juz w ogole problemu nie ma.
ostatnie 2 lata studiow pracowalem na swojej uczelni na 1/2 etatu, inny wydzial co prawda, ale jakiekolwiek wyjscie to zero problemu.

Do tego mozesz byc kelnerem lub pracowac w MC i takie tam

I nie okreslilbym tego jakims wydziwianiem, tylko sytuacja na rynku pracy i tym co sie dzieje na studiach

Ostatnio edytowany przez kaktus : 07-29-2009 o 06:09
Stare 07-29-2009, 08:52   #50
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja pracowałem począwszy od czwartego roku. Tylko zarówno czas pracy jak i godziny zajęć miałem, że tak powiem, poszatkowane (mimo że studia dzienne). Nie był to etat.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania