Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Zobacz wyniki ankiety: Czy zagłosujesz w wyborach do parlamentu EU?
Tak 18 50.00%
Nie 14 38.89%
Nie wiem 4 11.11%
Głosujących: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-29-2009, 09:03   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie eurowybory - kto zagłosuje?

Ja mam dylemat. Z jednej strony chciałbym zwiększyć reprezentację eurosceptyków w Brukseli a z drugiej strony chciałbym wyrazić dezaprobatę dla całej tej biurokracji.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-29-2009, 09:29   #2
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Biurokracji nie ma tylko w korwinistycznych utopiach
Stare 04-29-2009, 09:40   #3
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

mnie zawsze zastanawia po co eurosceptycy pchaja sie do Brukseli
Stare 04-29-2009, 10:35   #4
^HiS^
General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

To tak jakby chcieć by w parlamencie było miejsce tylko dla jednej partii.
^HiS^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-29-2009, 12:48   #5
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Biurokracji nie ma tylko w korwinistycznych utopiach
Biurokracji nigdy za mało i dobrze o tym wiesz. W takim żyjemy świecie A UE bez wątpienia przoduje w jej przeroście, temu też chyba nie zaprzeczysz.
Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
mnie zawsze zastanawia po co eurosceptycy pchaja sie do Brukseli
Żeby mieć prawo głosu i móc coś zmienić, zamiast tylko narzekać
Stare 04-29-2009, 13:43   #6
Camaxtli
General

Domyślnie

Ja nie zagłosuję. Dlaczego? Bo nie mam zamiaru wspierać swoim głosem kolejnego darmozjada (zróbcie to za mnie ).
Stare 05-02-2009, 12:38   #7
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

Brzoza tak troszke zaczepnie zapytam bo nie rozumiem.

PiS jest partia eurospceptyczna tylko dlaczego przed ostatnimi wyborami w ich spotach chwalili sie ile to siana z UE udalo im sie zdobyc i ile to oni zawdzieczaja UE. teraz znowu UE jest be bo zamyka stocznie i takie tam.
Czy to ma jakis glebszy sens bo ja sie gubie
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-03-2009, 11:25   #8
pitraq
General

Miasto: Moje miasto Wrocław, Wrocław moja enklawa...
Wyślij wiadomość przez AIM do pitraq Wyślij wiadomość przez MSN do pitraq
Domyślnie

Ja idę. Głosując nawet na najgorszą opcję robi się lepiej niż nie głosując wcale.
Biurokracja? Musi być- bez niej wszystko zawaliłoby się.
Co do darmozjadów- mamy demokrację przedstawicielską- a że na bezpośrednią nie ma szans to trzeba wykorzystywać okazję do wpływu na obsadę stanowisk chociaż.
Na koniec- po ch... ludzie walczyli o wolną Polskę skoro niektórym teraz nawet nie chce się dupska ruszyć żeby wrzucić choćby pustą kartę... niektórzy niestety nie dorośli do demokracji.
Stare 05-03-2009, 12:37   #9
^HiS^
General

Domyślnie

pitraq zapominasz że przez takie myślenie jak twoje przez 30 lat utrzymujemy na stołkach te same paskudne mordy które okradają kraj, jak łapiesz się na ich tanie gadki o "robieniu (sobie) dobrze" to naprawdę współczuję.
Stare 05-03-2009, 13:24   #10
pitraq
General

Domyślnie

Zawsze możesz sam wystartować w wyborach... bierne prawo wyborcze Ci przysługuje.
Polityka to zawsze było babranie się w błocie... i takie jest jej przekleństwo...
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
ekhem- poza tym co masz na myśli "takie myślenie"?- Nie pójdziesz na wybory to inni wybiorą za Ciebie - prosta sprawa...

Ostatnio edytowany przez pitraq : 05-03-2009 o 13:24 Powód: Autołączenie postów
pitraq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-03-2009, 13:26   #11
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Nie masz racji HIS, to przez takie myślenie jak twoje te same mordy są po 30 lat przy stołkach. Jak nie idziesz i nie głosujesz, to dajesz większe szanse właśnie tym starym mordom. Idz, zagłosuj na nowa osobę. Jeżeli tak samo zrobią pozostali "martwiący się o państwo i jego przedstawicieli" mordy się zmienią. Ale aby to zrozumieć trzeba dorosnąć i myśleć.
Stare 05-03-2009, 14:09   #12
^HiS^
General

Domyślnie

Nasze społeczeństwo jest za głupie. Bądźmy realistami, mogę głosować przez 20 lat na osoby spoza "układów" ale co to da jeśli i tak stado baranków skieruje się w stronę PO,SLD, PiS, LPR, PSL... więc mój kandydat nie ma możliwości przebicia.
Stare 05-03-2009, 14:31   #13
pitraq
General

Domyślnie

Zawsze masz możliwość agitacji ;] namawiania innych ;] stado baranów też kieruje się jakimś instynktem ;]
Stare 05-03-2009, 16:08   #14
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał ^HiS^ Zobacz Wiadomość
Nasze społeczeństwo jest za głupie. Bądźmy realistami, mogę głosować przez 20 lat na osoby spoza "układów" ale co to da jeśli i tak stado baranków skieruje się w stronę PO,SLD, PiS, LPR, PSL... więc mój kandydat nie ma możliwości przebicia.
Właśnie z tej głupoty przedstawicieli wybiera 40% uprawnionych.
Dziwne, że głos stada baranów jest dla ciebie ważniejszy niż twój własny.

Jedno jest pewne, narzekaniem nic nie zmienisz. Ale najwyraźniej narzekać jest ci łatwiej niż głosować.

Kiedyś było dobre hasło przed wyborami (pewnie większość z was go nie pamięta - z racji wieku): "Nie zagłosujesz, nie będziesz mógł narzekać".
Stare 05-03-2009, 18:12   #15
^HiS^
General

Domyślnie

Jak to się mówi, wszystko ma swoje granice.

BTW
W 2007 zagłosowałem na PO i był to mój ostatni głos w którym dałem się ponieść emocjom i durnej medialnej nagonce.
Zresztą to co obserwuję w polskim parlamencie napawa wręcz niechęcią i pogardą ogólnie dla polityki i polityków którzy od zawsze udowadniają że nie są godni poparcia, zainteresowania a nawet szacunku.
Stare 05-03-2009, 19:57   #16
pitraq
General

Domyślnie

Polityka napawa wszystkich obrzydzeniem co nie powinno być pretekstem do olewania obowiązku obywatelskiego jakim jest udział w wyborach... jeżeli uważasz że wszyscy są źli to dokonaj wyboru NAJMNIEJSZEGO ZŁA... czasem tak już w życiu jest
Stare 05-03-2009, 20:23   #17
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

HIS nie pitol bo jak nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Pewnie poszedles na wybory bo miales dosyc tego co bylo w IV RP
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-03-2009, 20:42   #18
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
HIS nie pitol bo jak nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Pewnie poszedles na wybory bo miales dosyc tego co bylo w IV RP
To masz, wielkie G w Polsce polski przemysł upada, dobra naturalne jak np węgiel czy gaz są sprzedawane 'na zachód' za grosze. Polska to dziwka a dlatego że " jak nie ma co się lubi to się lubi co się ma." No i mamy takich ludzi u władzy którzy zrobili z tego kraju sprzedajną ku**ę a mimo to większość z was dalej będzie głosowała na te same mordy.

Co do IV RP, teraz jest nie lepiej a postawa polityków obecnej władzy wręcz jeszcze gorsza.

Tak więc jestem ciekaw jak podejdziecie do sprawy i na kogo oddacie swój głos.

Ostatnio edytowany przez ^HiS^ : 05-03-2009 o 20:59
Stare 05-03-2009, 21:11   #19
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

ja będe mógł głosować pierwszy raz ale pójdę napewno bo:
Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
"Nie zagłosujesz, nie będziesz mógł narzekać".
gorzej z wyborem
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-03-2009, 21:31   #20
pitraq
General

Domyślnie

HiS
Bez przesady...
Ja dostrzegam pozytywy w rządach PiS i w rządach PO.
Aha przytoczyłeś określenie "barany". Na pewno większym baranem jest się nie idąc na wybory. I to jest właśnie ta większa część społeczeństwa.
Stare 05-03-2009, 21:32   #21
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał pitraq Zobacz Wiadomość
Biurokracja? Musi być- bez niej wszystko zawaliłoby się.
Z przerośniętą biurokracją też wszystko się zawali. Wiem że można zrobić urzędy na choćby każdej najmniejszej wsi i posadzić tam po 30 osób, można stworzyć urzędy do walki z globalnym ociepleniem i robić referendum w każdym kraju, można zrobić urząd do walki z ptasią, świńska czy jeszcze inną grypą - tylko po co.

Cytat:
Co do darmozjadów- mamy demokrację przedstawicielską- a że na bezpośrednią nie ma szans to trzeba wykorzystywać okazję do wpływu na obsadę stanowisk chociaż.
Na koniec- po ch... ludzie walczyli o wolną Polskę skoro niektórym teraz nawet nie chce się dupska ruszyć żeby wrzucić choćby pustą kartę... niektórzy niestety nie dorośli do demokracji.
Właśnie dlatego walczyli o wolną Polskę żebym miał prawo wyboru czy chcę zagłosować, czy nie chcę. Pisząc mi że choćbym miał wybrać najgorzej to mam wybrać, powinieneś się zastanowić czy aby napewno wiesz czym jest demokracja.
Stare 05-03-2009, 22:06   #22
pitraq
General

Domyślnie

Właśnie po to jest demokracja żebyś miał wpływ na obsadę stanowisk, żebyś mógł korzystać z tego przywileju.
Owszem można zawsze powiedzieć "mam to w dupie", "gówno mnie to obchodzi", "politycy to debile- nie będę przykładał do tego ręki" są po prostu wymówkami dla lenistwa i braku zrozumienia czego tak naprawdę od rozumnego i świadomego obywatela się wymaga.
Niedokonanie żadnego wyboru jest wyborem największego zła.
Stare 05-03-2009, 22:37   #23
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
To masz, wielkie G w Polsce polski przemysł upada, dobra naturalne jak np węgiel czy gaz są sprzedawane 'na zachód' za grosze. Polska to dziwka a dlatego że " jak nie ma co się lubi to się lubi co się ma." No i mamy takich ludzi u władzy którzy zrobili z tego kraju sprzedajną ku**ę a mimo to większość z was dalej będzie głosowała na te same mordy.

Co do IV RP, teraz jest nie lepiej a postawa polityków obecnej władzy wręcz jeszcze gorsza.

Tak więc jestem ciekaw jak podejdziecie do sprawy i na kogo oddacie swój głos.
Wiekszego od ciebie hipokryty na tym forum chyba nie ma.
Poza tym uwazasz, ze Polska to dziwka? Ty tworzysz ten kraj.... Reszte dopowiedz sobie sam.
Stare 05-03-2009, 23:11   #24
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał pitraq Zobacz Wiadomość
Właśnie po to jest demokracja żebyś miał wpływ na obsadę stanowisk, żebyś mógł korzystać z tego przywileju.
I wykorzystał bym ten przywilej gdybym miał do wyboru osobę podobną choćby do Nigela Farage (swoją drogą przydał by się ktoś taki na naszym "podwórku"), bo chciałbym żeby taka osoba mnie reprezentowała w UE. Skoro nie ma podobnej osoby to nie głosuję na kogoś bo tak wypada, bo jest głosowanie. Demokracja polega na tym że masz prawo i wolność wyboru - oddaniu głosu na osobę która będzie Ciebie reprezentować, a nie na żeby obsadzać stanowiska bo trzeba kimś obsadzić... To nie ma nic wspólnego ani z wolnością, ani z demokracją.

Cytat:
Owszem można zawsze powiedzieć "mam to w dupie", "gówno mnie to obchodzi", "politycy to debile- nie będę przykładał do tego ręki" są po prostu wymówkami dla lenistwa i braku zrozumienia czego tak naprawdę od rozumnego i świadomego obywatela się wymaga.
Owszem mam to w dupie, bo co za różnica kogo wybiorę - skoro i tak wiem że wybiorę osobę, która narzucając mi kolejne poważniejsze "przywileje" nie zapyta się mnie co o tym sądzę i jakie, jako osoba którą to dotyczy mam na ten temat zdanie (referendum) tylko wybierze za mnie (bo przecież sam go tam obsadziłem). Tak, witam w rzeczywistości, nasi politycy nie wiedzą czym jest demokracja.

Dużo możemy nauczyć się choćby od Irlandii, która jako jedna z niewielu państw w UE wie na czym polega demokracja, a i od niektórych członków UE trochę złapiesz na temat braku zrozumienia demokracji. Nie zrozum mnie źle - nie neguję potrzeby zjednoczenia Europy, mam "delikatnie" inną wizję tej wspólnoty.

Cytat:
Niedokonanie żadnego wyboru jest wyborem największego zła.
Tylko martwe ryby płyną z prądem
Stare 05-04-2009, 19:35   #25
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
Wiekszego od ciebie hipokryty na tym forum chyba nie ma.
Poza tym uwazasz, ze Polska to dziwka? Ty tworzysz ten kraj.... Reszte dopowiedz sobie sam.
Ale jak zwykle pojawiasz się z "dwoma wyrazami" Jak coś masz napisać to pisz szerzej.

i nie Polska to dziwka jako kraj, tylko "państwo dziwka" sprzedające ten kraj. Ciągle odnośmy się do naszych nieudolnych (wręcz od wieków) rządów.

Ileż można ślepo ufać politykom i jaki to patriotyzm jeśli większości z was imponują ludzie pokroju pijanego Kwaśniewskiego lub po"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" Palikota. Szukacie w polityce rozrywki zamiast poważnie ją traktować. 4 lata temu były opinie by głosować na Samoobronę bo będzie zabawnie... no i było. Sram na taki patriotyzm. Jak tak mają wyglądać wybory to lepiej w ogóle nie głosować.
Kolejna sprawa że media mocno przyczyniają się do spadku jakości w polityce. Szukając sensacji kreują debili a plebs to kupuje i polityka jest postrzegana jako coś zabawnego, miejsce to trzepania kasy, wygłupiania się, więc to przyciąga ludzi totalnie niepasujących do polityki. Więc dochodzi do sytuacji kiedy to trudno wskazać odpowiednich ludzi na dany urząd, wręcz szkoda oddawać głos na kogokolwiek, bo jak masz wybierać na chybił trafił to lepiej w ogóle odpuść.

Ostatnio edytowany przez ^HiS^ : 05-04-2009 o 20:31
Stare 05-04-2009, 22:53   #26
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

1. Nie pisz o tym czym kieruję się idąc głosować bo nie masz o tym zielonego pojęcia ani dość wiedzy aby to ocenić.
2. Sprawdz znaczenie słowa "patriotyzm" i srać.
3. Łapiesz się na medialne chwyty przeznaczone dla plebsu?
4. Ilu kandydatów znasz? Iloma się zainteresowałeś? Ile o nich przeczytałeś? Na ilu spotkaniach byłeś i ile pytań zadałeś?
5. W ilu wyborach do rady gminy/powiatu/miasta brałeś udział? Ile procent kandydatów znałeś?
Stare 05-05-2009, 09:17   #27
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
Brzoza tak troszke zaczepnie zapytam bo nie rozumiem.

PiS jest partia eurospceptyczna tylko dlaczego przed ostatnimi wyborami w ich spotach chwalili sie ile to siana z UE udalo im sie zdobyc i ile to oni zawdzieczaja UE. teraz znowu UE jest be bo zamyka stocznie i takie tam.
Czy to ma jakis glebszy sens bo ja sie gubie
Odpowiadam z małym opóźnieniem

Partia eurosceptyczna to taka, która uważa, że przynależność do UE powinna być dla nas korzystna. Czyli ciągniemy z UE jak najwięcej kasy i nie dajemy zamykać stoczni (tzn. jeżeli rzeczywiście tego chcemy).

Nie politycy rządzą w UE, tylko biurokraci. To powinno być wyznacznikiem poziomu demokracji i tej rzekomej "niezbędności" biurokracji. Bez której wszystko by się zawaliło. Śmiech na sali. No może oprócz biurokratów sporo do powiedzenia mają jeszcze banki i koncerny. Ogólnie ci co mają kasę. Polscy politycy to są niemalże kukiełki. Oczywiście mogłoby tak nie być, ale widać Irlandia jest tylko jedna.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-05-2009 o 09:22
Stare 05-05-2009, 16:19   #28
KaT
General

Domyślnie

Nie ma to jak wypowiedź nt. EU kogoś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia, a swoją wiedzę w tym temacie czerpie...no właśnie - skąd? Gdzie do jasnej cholery na politykę nie mają wpływu instytucje finansowe, przemysł lub ogólnie grupy interesów zwane lobbystami?
Stare 05-05-2009, 16:59   #29
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Nie ma to jak wypowiedź nt. EU kogoś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia, a swoją wiedzę w tym temacie czerpie...no właśnie - skąd? Gdzie do jasnej cholery na politykę nie mają wpływu instytucje finansowe, przemysł lub ogólnie grupy interesów zwane lobbystami?
Przede wszystkim mają wpływ wszędzie tam gdzie decyzje podejmują urzędnicy. Nie wiedziałeś o tym? Widać nie masz na te tematy zielonego pojęcia, a wzrok przesłania Ci europropaganda

Gdyby faktyczną władzę sprawował europarlament, problem byłby dużo mniejszy.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-05-2009 o 17:03
Stare 05-05-2009, 17:10   #30
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:
1. Nie pisz o tym czym kieruję się idąc głosować bo nie masz o tym zielonego pojęcia ani dość wiedzy aby to ocenić.
2. Sprawdz znaczenie słowa "patriotyzm" i srać.
3. Łapiesz się na medialne chwyty przeznaczone dla plebsu?
4. Ilu kandydatów znasz? Iloma się zainteresowałeś? Ile o nich przeczytałeś? Na ilu spotkaniach byłeś i ile pytań zadałeś?
5. W ilu wyborach do rady gminy/powiatu/miasta brałeś udział? Ile procent kandydatów znałeś?
1. Moim wyznacznikiem jest fakt że od rządów AWS ludzie dalej brną w to samo (nie obchodzi mnie jednostka tylko ogół)
2. Sranie na patriotyzm to podchodzenie do wyborów jak do dobrej zabawy, efekt... patrz punkt 1 i jeszcze wyżej wypowiedzi na temat Kwaśniaka, Palikota, Leppera (który ledwo nie został prezydentem aby było w państwie śmiesznie).
3. Nie ja łapię medialne chwyty tylko ludzie którzy bezmyślnie głosują oddając tym samym aprobatę dla zdziwaczeń które jak widać są imponujące dla obywatela patrioty który swój patriotyzm wyraża w formie bezmyślnego głosowania pod pretekstem "mniejszego zła".
4. Kandydat ma mnie przekonać bo jego "ja chcę" "ja mogę" "ja zrobię" "ja obiecuję" już do mnie totalnie nie dociera- a spoty wyborcze takie niestety są. Zresztą nie przytaczaj skrajności gdzie ja będę każdego kandydata z osobna weryfikować bo suma sumarum jak życie pokazuje jego osoba zmieni się o 180' po wyborach zakończonych dla niego sukcesem.
5. W moim mieście politycy pokazują swoją najczarniejszą stronę. Miasto rozwija się w żółwim tempie, drogi są w fatalnym stanie, inwestycji praktycznie brak a mimo to ludziska dalej popierają polityków PO (prezydenta i radnych) którzy w pierwszej kadencji nic dla miasta nie zrobili i w drugiej również praktycznie zero efektów. Obwodnica której budowa została zapoczątkowana 10 lat temu i dociera do donikąd okazuje się że będzie trzeba ją rozebrać gdyż budowa została przeprowadzona niezgodnie z umową a jej "kierunek w las" jest efektem tego że prezio i radni (SLD) okradli miasto.
W ostatnich wyborach głosowałem na kandydata na prezydenta (z PiS) który oczywiście przegrał sromotnie z nic nie robiącym cwelem Kruczkowskim ale który wystarczy że jest z PO. Tak wyglądają wybory wśród bandy baranów.

Wszystko to oczywiście jest bardziej skomplikowane by jednoznacznie stwierdzić czy warto iść na wybory czy nie, ale tylko wyjaśniam że dezaprobata dla polityki i wyborów nie jest czymś marginalnym.

Ostatnio edytowany przez ^HiS^ : 05-05-2009 o 17:16
Stare 05-05-2009, 17:21   #31
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

HiS, wyjedz prosze z tego kraju, prosze. Nie rob tego dla mnie tylko dla siebie.
Stare 05-05-2009, 17:36   #32
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
1. Moim wyznacznikiem jest fakt że od rządów AWS ludzie dalej brną w to samo (nie obchodzi mnie jednostka tylko ogół)
2. Sranie na patriotyzm to podchodzenie do wyborów jak do dobrej zabawy, efekt... patrz punkt 1 i jeszcze wyżej wypowiedzi na temat Kwaśniaka, Palikota, Leppera (który ledwo nie został prezydentem aby było w państwie śmiesznie).
3. Nie ja łapię medialne chwyty tylko ludzie którzy bezmyślnie głosują oddając tym samym aprobatę dla zdziwaczeń które jak widać są imponujące dla obywatela patrioty który swój patriotyzm wyraża w formie bezmyślnego głosowania pod pretekstem "mniejszego zła".
4. Kandydat ma mnie przekonać bo jego "ja chcę" "ja mogę" "ja zrobię" "ja obiecuję" już do mnie totalnie nie dociera- a spoty wyborcze takie niestety są. Zresztą nie przytaczaj skrajności gdzie ja będę każdego kandydata z osobna weryfikować bo suma sumarum jak życie pokazuje jego osoba zmieni się o 180' po wyborach zakończonych dla niego sukcesem.
5. W moim mieście politycy pokazują swoją najczarniejszą stronę. Miasto rozwija się w żółwim tempie, drogi są w fatalnym stanie, inwestycji praktycznie brak a mimo to ludziska dalej popierają polityków PO (prezydenta i radnych) którzy w pierwszej kadencji nic dla miasta nie zrobili i w drugiej również praktycznie zero efektów. Obwodnica której budowa została zapoczątkowana 10 lat temu i dociera do donikąd okazuje się że będzie trzeba ją rozebrać gdyż budowa została przeprowadzona niezgodnie z umową a jej "kierunek w las" jest efektem tego że prezio i radni (SLD) okradli miasto.
W ostatnich wyborach głosowałem na kandydata na prezydenta (z PiS) który oczywiście przegrał sromotnie z nic nie robiącym cwelem Kruczkowskim ale który wystarczy że jest z PO. Tak wyglądają wybory wśród bandy baranów.

Wszystko to oczywiście jest bardziej skomplikowane by jednoznacznie stwierdzić czy warto iść na wybory czy nie, ale tylko wyjaśniam że dezaprobata dla polityki i wyborów nie jest czymś marginalnym.
Czy nazwałbyś cwelem Kruczkowskiego stojąć twarza-w-twarz?
Znaczenia słowa "patriotyzm" również nie znasz a używasz.
Może poświcz spokojne wypowiadanie się, wulgaryzmy zastąp argumentami. Zobaczysz jak zmieni się jakość twoich wypowiedzi.

A do meritum.

Nie odpowiedziałeś na moje pytania nr 4 i 5. A one najbardziej świadczą o poziomie twojej wiedzy. Można z tego wnioskować, że twoja negacja polityki wynika z:
- nieznajomości zasad rządzących demokracją i systemem wyborczym
- powtarzania sloganów, zwłaszcza tych krytycznych, wobec polityków i sprawowanych przez nich władzy,
- lenistwa - krytykujesz a wiedze masz baaaardzo małą
- itp, itd.

I na koniec (bo dyskusja z tobą sensu nie ma, niektóre twoje wypowiedzi wzajemnie się wykluczają, ale jestem leniwy i nie chce mi się tego tu wklejać) przedstawiciele narodu - na każdym szczeblu włądzy - są jacy są dzięki takim ludziom jak Ty. Nie znasz się, nie chcesz się znać, powtarzasz zasłyszane opinie i wyzywasz ludzi (bez znaczenia o podobno zrobili). I nic nie zrobiłeś aby się to zmieniło.

Dezaprobata do polityki? Co to znaczy? Że nie lubisz: polityków? systemu politycznego? partii politycznych? państwa? czegokolwiek? - nie nie odpowiadaj na forum, odpowiedz sam sobie.

Ufff, wystarczy.
Stare 05-05-2009, 17:41   #33
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

A tak notabene- kiedy są te wybory?
------------------------------------------------------------------------
Dobra, już wiem

Ostatnio edytowany przez tidididi : 05-05-2009 o 17:43
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 17:43   #34
Gwynbleidd.
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Bryku ja bym nazwał, tak jak zrobiłem to w szkole jego synkowi. A co do powodów mam osobiste jak i publiczne min. te o których mówi HiS. Nie popieram wszystkiego ale przy tym się zgodzę.
Stare 05-05-2009, 17:54   #35
^HiS^
General

Domyślnie

Cytat:

I na koniec (bo dyskusja z tobą sensu nie ma, niektóre twoje wypowiedzi wzajemnie się wykluczają, ale jestem leniwy i nie chce mi się tego tu wklejać) przedstawiciele narodu - na każdym szczeblu włądzy - są jacy są dzięki takim ludziom jak Ty. Nie znasz się, nie chcesz się znać, powtarzasz zasłyszane opinie i wyzywasz ludzi (bez znaczenia o podobno zrobili). I nic nie zrobiłeś aby się to zmieniło.

Dezaprobata do polityki? Co to znaczy? Że nie lubisz: polityków? systemu politycznego? partii politycznych? państwa? czegokolwiek? - nie nie odpowiadaj na forum, odpowiedz sam sobie.
.
Stawiam jasno pytanie, na kogo(wystarczą partie) oddałeś głos w ostatnich 2 wyborach do parlamentu polskiego i czym się kierowałeś.
BTW
Że nie rozumiesz ock w punkcie 4 i 5 to naprawdę nie mój już problem. To nie podręcznik jak chcesz mieć prosty i jasny przekaz. Choć po urzędniku państwowym głębszej filozofii się nie spodziewam.
Przyznaję też że "robocie" myślenie i poprawność polityczna to nie moja działka.

Ostatnio edytowany przez ^HiS^ : 05-05-2009 o 18:02
Stare 05-05-2009, 18:06   #36
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
HiS, wyjedz prosze z tego kraju, prosze. Nie rob tego dla mnie tylko dla siebie.
Jak rządził PIS, to w dobrym tonie było stwierdzić "wyjeżdżam z tego kraju" i zyskiwało się tym poklask. Teraz sytuacja się odwróciła i teraz bezkrytycznie mówi się "to wyjeżdżaj". Tylko że wtedy to był nieuzasadniony bełkot, a teraz HIS dał konkretny przykład swojego miasta. I tylko tyle możesz mu odpowiedzieć? Wyborcy to łosie, wszystkim nam zdarza się, że wierzymy w bajki opowiadane przez polityków. Ale niektórym bardziej kumatym jednostkom przychodzi moment trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość. PO zrobiła wszystkich w ch** i jest sporo łosi, którzy nawet się w tym nie połapali.

HIS nie jedź tak Brykowi, co on poradzi, że mu się taka "fucha" trafiła

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-05-2009 o 18:08
Stare 05-05-2009, 18:06   #37
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Przede wszystkim mają wpływ wszędzie tam gdzie decyzje podejmują urzędnicy. Nie wiedziałeś o tym? Widać nie masz na te tematy zielonego pojęcia, a wzrok przesłania Ci europropaganda

Gdyby faktyczną władzę sprawował europarlament, problem byłby dużo mniejszy.
Tobie za to korwinistyczna. Ludzie są uczciwi albo nie, niezależnie od tego, czy są urzędnikami/politykami. Wystarczy dobra policja podatkowa jak w USA, która zaraz sprawdzi kto sobie kupił Ferrari zarabiając średnią krajową i dupnie w razie czego domiarem.
Stare 05-05-2009, 18:43   #38
bskk(pl)
First Lieutenant

Domyślnie

W demokratycznym państwie słowo "OBOWIĄZEK" jest jak najbardziej nie na miejscu!
Cytat:
Napisał bskk(pl) Zobacz Wiadomość
W demokratycznym państwie słowo "OBOWIĄZEK" jest jak najbardziej nie na miejscu!
"MA PRAWO" brzmi lepiej

Ostatnio edytowany przez bskk(pl) : 05-05-2009 o 18:43 Powód: Autołączenie postów
bskk(pl) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 22:45   #39
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
i nie dajemy zamykać stoczni (tzn. jeżeli rzeczywiście tego chcemy).
Do większości nie mam większych zastrzeżeń, poza tym cytatem który wkleiłem Stocznię trzeba sprzedać albo całkowicie zamknąć - kto normalny trzyma coś co przynosi straty, w obecnej formie nie rokuje większą poprawą na przyszłość i nie jest nową inwestycją na rozruchu. Był moment na ratowanie stoczni kiedy to prezydent i jego brat premier dostali take oto list i mimo konkretnie opisanych nieprawidłowości (które doprowadziły do tego co mamy dziś) nie zrobili nic:

http://www.zzpsgstoczniowiec.pl/info/13092006.php

Można spróbować jakiejś reformy stoczni - wyj... cały zarząd na zbity pysk i zwolnić wszystkich kombinatorów ze związku zawodowego w ładnych koszulkach "Solidarności", którzy najwidoczniej przespali zmianę systemu i nie mogą przyjąć do wiadomości że nie są już bardzo ważną klasą robotniczą. Przecież nie w tym rzecz żeby topić w nich pieniędze tylko dlatego żeby byli na etatach i co roku mogli pojechać do Warszawy przucać kamieniami i pokrzyczeć "mało!". Nie te czasy... Interes ma na siebie zarabiać i przynosić dodatkowe zyski (w tym przypadku do budżetu), jeżeli jest inaczej sprzedać albo zamknąć.[/quote]
Stare 05-06-2009, 13:56   #40
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Tobie za to korwinistyczna. Ludzie są uczciwi albo nie, niezależnie od tego, czy są urzędnikami/politykami. Wystarczy dobra policja podatkowa jak w USA, która zaraz sprawdzi kto sobie kupił Ferrari zarabiając średnią krajową i dupnie w razie czego domiarem.
Niewiele wiem o propozycjach Korwina, nie mam czasu na czytanie czyjejkolwiek propagandy Kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem. Przecież nie tak dawno mówiło się w Polsce, że sposobem na walkę z korupcją są regulacje prawne zmniejszające do minimalnej ilości okazje do korupcji, czyli przede wszystkim podejmnowanie decyzji przez urzędników. Rozumiem, że teraz jak rządzi PO i nic z tym nie robi (i z niczym innym też nie ), to ta linia już nie jest słuszna?

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
...kto normalny trzyma coś co przynosi straty...
Wbrew pozorom to ma sens. Łatwiej utrzymać istniejący biznes, niż potem założyć nowy. A posiadanie własnych stoczni jest strategicznie korzystne. A także ekonomiczne. Oczywiście przy założeniu, że przynoszenie strat jest tylko i wyłącznie przejściowe, więc masz rację, że trzeba restrukturyzować.
Jedno ciekawe spostrzeżenie. Rozwiązanie to zlikwidowanie progu wyborczego. Po prostu teraz mamy partie polityczne, które mają monopol na władzę. A próg wyborczy jest barierą psychologiczną - ludzie nie chcą "zmarnować" swojego głosu. Mogłoby się okazać, że po zlikwidowaniu progu, partie z poparciem w sondażach na poziomie 1% miałby w wyborach np. 3%. Nie wiem czy się zgodzicie, ale do tej pory był chyba tylko jeden przypadek, gdy ta psychologiczna bariera została pokonana - wejście do parlamentu Samoobrony, pomimo słabych wyników w sondażach.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-06-2009 o 13:56 Powód: Autołączenie postów
Stare 05-06-2009, 16:29   #41
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
i zwolnić wszystkich kombinatorów ze związku zawodowego w ładnych koszulkach "Solidarności", którzy najwidoczniej przespali zmianę systemu i nie mogą przyjąć do wiadomości że nie są już bardzo ważną klasą robotniczą. Przecież nie w tym rzecz żeby topić w nich pieniędze tylko dlatego żeby byli na etatach i co roku mogli pojechać do Warszawy przucać kamieniami i pokrzyczeć "mało!".
O ile mi wiadomo, osoby wyzej postawione w hierarchii zwiazkowej nie da sie od tak wywalic.
Stare 05-06-2009, 19:20   #42
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
O ile mi wiadomo, osoby wyzej postawione w hierarchii zwiazkowej nie da sie od tak wywalic.
Nie koniecznie. Każdy związek zawodowy ma jakiś statut i w nim zawarte są choćby warunki rozwiązania związku.
Stare 05-06-2009, 20:46   #43
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

tak, ale w wiekszosci przypadkow wysoko postawieni czlonkowie maja przywileje nazwijmy to "nietykalnych".
Stare 05-06-2009, 21:54   #44
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To chyba wynika z tego, że związek musi być wcześniej poinformowany, a wtedy taki związkowiec ma czas na skombinowanie sobie zwolnienia lekarskiego Ma się związkowców i u nas
Stare 05-09-2009, 19:19   #45
.eXao.
Chief Warrant Officer 2

Miasto: Kielce
Wyślij wiadomość przez AIM do .eXao.
Domyślnie

Glosowalem narazie raz w moim zyciu i wiecej nie zamierzam.
.eXao. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-09-2009, 23:55   #46
pitraq
General

Domyślnie

To inni(mądrzejsi) wybiorą za Ciebie...
Stare 05-10-2009, 06:22   #47
.eXao.
Chief Warrant Officer 2

Miasto: Kielce
Wyślij wiadomość przez AIM do .eXao.
Domyślnie

To glosowanie to jest jakas porazka. Uwazam tak dlatego, ze osoby mieszkajace na stale za granica np. USA, UK... czy gdziekolwiek indziej, nie powinny miec prawa glosu. Jakies tam dane pokazaly, ze wlasnie ludzie ktorzy w Polscie nie mieszkaja, glosowali w ok 75% z ogołu osob zdolnych do glosowania na PiS. To bylo iles tam tysiecu glosow. Czy to jest normalne?

Pytac o opinie kogos, kogo nie ma na miejscu ( i wielu przypadkach nigdy ta osoba nie wroci ), tylko dlatego ze jest obywatelem tego kraju..
.eXao. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-10-2009, 07:57   #48
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał PV2-P.Piotro[75thR] Zobacz Wiadomość
To glosowanie to jest jakas porazka. Uwazam tak dlatego, ze osoby mieszkajace na stale za granica np. USA, UK... czy gdziekolwiek indziej, nie powinny miec prawa glosu. Jakies tam dane pokazaly, ze wlasnie ludzie ktorzy w Polscie nie mieszkaja, glosowali w ok 75% z ogołu osob zdolnych do glosowania na PiS. To bylo iles tam tysiecu glosow. Czy to jest normalne?

Pytac o opinie kogos, kogo nie ma na miejscu ( i wielu przypadkach nigdy ta osoba nie wroci ), tylko dlatego ze jest obywatelem tego kraju..
A wiesz czym jest pluralizm? Wiesz co to demokracja? Sprawdz w słowniku. Sprawdz też kto to był Hitler, NSDAP i jak legalnie przejęli władze w Niemczech.

Wydaje mi się, że głosy emigracji oddane na PIS nie znaczyły wiele dla wyniku tej partii - w Polsce oddało na nich głos jeszcze więcej ludzi.

I na koniec - ty moim zdaniem możesz mieć zbyt mała wiedze, aby głosować? Albo bo masz rozdwojone końcówki albo miałeś pryszcza na nosie.
Dlatego trzeba ci to prawo odebrac? Myśl, zanim coś podobnego zaczniesz pisać.
Stare 05-10-2009, 09:32   #49
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Tak mi sie przypomnialo a propos:
Jaki jest najwiekszy szczyt bezczelnosci?
Zaglosowac na PiS i wyjechac z kraju.
Stare 05-10-2009, 10:18   #50
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A ja gadałem wczoraj z taksówkarzam. I w jednym się zgodziliśmy: PO to gówno
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania