Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-04-2007, 11:06   #51
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narkotyk - definicja narkotyków!

Cytat:
* substancje, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne: opiaty i opioidy, np. morfina, heroina, fentanyl; benzodiazepiny
* wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne (tzw. "policyjna definicja narkotyku"),
* substancje przyjmowane przez niektóre tylko grupy społeczne w celu czasowej zmiany nastroju, przy czym nie są to substancje powszechnie akceptowane w społeczeństwie.
Swego rodzaju narkotyki:

Cytat:
* leki przeciwbólowe dostępne bez recepty
* kofeina oraz podobne substancje zawarte w kawie, kakao, herbacie, czekoladzie
* alkohol etylowy zawarty we wszelkich napojach alkoholowych
* nikotyna zawarta w tytoniu.
Podzielam w 100% zdanie Catry i Pitera (ostatni post).

Ktos kiedys narobil duze halo na temat MJ i teraz wszyscy jezdza po tym jak Koscioł po prezerwatywach(dzielo szatana) itp. Ludzie sa UPRZEDZENI co do takich uzywek i wydaje mi sie ze przekonać ich nie bedzie łatwo.

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-04-2007, 11:32   #52
Hang
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Hang Wyślij wiadomość przez MSN do Hang
Domyślnie

Ja to sie boje, ze ta nasza mlodziez bedzie przez ta legalizacje jeszcze bardziej debilna i durna. Mam kilku znajonych, ktorzy pala/palili od kilku lat i sa naprawde zryci. Jezyk im sie placze, jakies niekontrolowane ruchy, glupie smiechy i inne dziwne zachowania. Normalnym czlowiekiem bym takiego osobnika nie nazwal.
Hang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2007, 11:34   #53
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Nie wiem czy ktos o tym wspomnial, ale znajac nasz kraj to zaraz po legalizacji pojawil by sie nowy podatek akcyzowy od narkotykow miekkich. I wtedy znowu w czarny rynek, bo tam jest taniej, a sasiad sie zna na robocie...

Edit.
Piter mnie uprzedzil. Nie doczytalem do konca.

Btw, ten inny legalny 3g za 100 to nie przypadkiem suszona szalwia?

No i pamietajmy, ze wino nie znaczy wino za 3,70zl.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2007, 11:43   #54
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hang Zobacz Wiadomość
Ja to sie boje, ze ta nasza mlodziez bedzie przez ta legalizacje jeszcze bardziej debilna i durna. Mam kilku znajonych, ktorzy pala/palili od kilku lat i sa naprawde zryci. Jezyk im sie placze, jakies niekontrolowane ruchy, glupie smiechy i inne dziwne zachowania. Normalnym czlowiekiem bym takiego osobnika nie nazwal.
Tez znam paru i sa całkowicie normalni. To nie zalezy od uzywek, tylko od psychiki samego człowieka. Skad wiesz ,czy gdyby nie palili, nie byli by tacy sami ? .

@Chomiq

Ale pamietaj tez , ze ulegalnienie zmazuje obraz czegos zakazanego Wiekszosc ludzi siega po MJ tylko z tego powodu. Ja i moi znajomi w wiekszosci bysmy chodzili do "palarni" zapalic, niz szukac jakiegos typka, ktory mialby to taniej. No coz, to temat skomplikowany, i trudno przewidziec niektore ruchy. Ale mysle , ze wyszło by to na dobre.

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2007, 11:54   #55
Malutki
General

Domyślnie

Cytat:
Ja też mam "paru" Mimo ze pala juz od paru dobrych lat nie zauwazylem, zeby zachowywali sie jakos dziwnie. Jesli ktos potrafi sie obchodzic z tą używką jest całkiem bezpieczny.

Przyłącz się
Stare 12-04-2007, 12:21   #56
fisheer
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez AIM do fisheer
Domyślnie

Cytat:
A jak czesto biora fete? Bo od tego wlasnie ma sie glownie takie objawy o jakich mowisz. Palenie dzien w dzien przez dluzszy okres czasu oglupia, ale jest to stan tymczasowy. Nie jest to szkodliwe w sensie dotkliwosci odczuwalnych na codzien, mozna palic regularnie 1-2 razy w tygodniu i nie wplywa to negatywnie na zdolnosc myslenia czy koncentracji.
fisheer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2007, 21:57   #57
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Najprawdopodobniej nie palą mj, tylko mj z dodatkami, których by nie było, jak by poszli sobie legalnie zapalić do Coffee Shop'a.
Stare 12-04-2007, 22:24   #58
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra Zobacz Wiadomość
Zaczał bym od tego, zeby przestac MJ nazywac narkotykiem ( miekkim , twardym, jeden kij) . To zwykla uzywka. Była palona przez indian tak samo jak tyton.
Bzdura Kawa to używka a MJ to narkotyk klasyfikowany jako miękki. Równie dobrze można powiedzieć że grzyby to też nie narkotyk tylko obiad... Nie zauważasz różnicy w tym, że używki takie jak kawa czy herbata nie działają halucynogennie, nie zmieniają świadomości i nie przenoszą cię w delikatnie mówiąc w skrzywioną rzeczywistość

Cytat:
Wiki:

Konopie są relatywnie bezpieczne w stosunku do innych substancji psychoaktywnych, gdyż:

* bezpośrednia toksyczność marihuany jest bardzo niska[6][7]
https://hyperreal.info/node/1277
Może i toksyczność niska, ale warto zapoznać się z powyższym linkiem który jest również oparty na raporcie WHO - w szczególności przeczytać wszystko pod napisem "Następstwa zdrowotne chronicznego używania konopi".

Cytat:
* nie prowadzą do uzależnienia fizycznego[potrzebne źródło]
Ale prowadzą do uzależnienia psychicznego. Na szczęście nie głód, ale bardzo często potrzeba.

Cytat:
* dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek[8], jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu przedawkowania i praktycznie jest to niemożliwe[9].
Jakby nie liczyć wszystkich wypadków spowodowanych przez niezbyt trzeźwo myślących kierowców, wszystkich samobójstw czy innych wydarzeń które miały miejsce pod wpływem MJ to faktycznie nie ma żadnego przypadku śmiertelnego.

Cytat:
Do tego ma szerokie zastosowanie lecznicze
Dlatego też jestem zwolennikiem stosowania jej w medycynie
Stare 12-04-2007, 23:03   #59
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
Bzdura Kawa to używka a MJ to narkotyk klasyfikowany jako miękki. Równie dobrze można powiedzieć że grzyby to też nie narkotyk tylko obiad... Nie zauważasz różnicy w tym, że używki takie jak kawa czy herbata nie działają halucynogennie, nie zmieniają świadomości i nie przenoszą cię w delikatnie mówiąc w skrzywioną rzeczywistość
Bzdura Paliłes kiedykolwiek ? Po alkoholu to w ogole człowiek jest w pelni swiadomy i nie ma skrzywionej rzeczywistosci. Kawa tak samo działa na układ nerwowy i krwionosny jak MJ.

Cytat:
https://hyperreal.info/node/1277
Może i toksyczność niska, ale warto zapoznać się z powyższym linkiem który jest również oparty na raporcie WHO - w szczególności przeczytać wszystko pod napisem "Następstwa zdrowotne chronicznego używania konopi".
Alkohol prowadzi do marskosci watroby i innych fajnych rzeczy, palenie do chorob serca i pluc, a kawa do problemow z cisnieniem. Czytałęs moj post w ktorym pisałem o umiarze ?
Cytat:
Ale prowadzą do uzależnienia psychicznego. Na szczęście nie głód, ale bardzo często potrzeba.
Jak kazda uzywka.

Cytat:
Jakby nie liczyć wszystkich wypadków spowodowanych przez niezbyt trzeźwo myślących kierowców, wszystkich samobójstw czy innych wydarzeń które miały miejsce pod wpływem MJ to faktycznie nie ma żadnego przypadku śmiertelnego.
To w tym przypadku alkohol jest o wiele bardziej niebezpieczna uzywka. Czemu jest więc legalny ?

Zrozumcie , ze klasyfikacja MJ jako naroktyku to najwieksza pomyłka w całej tej sprawie.

Stare 12-04-2007, 23:22   #60
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
To wszystko to i tak pic na wodę. Jeden będzie uważał mj za narkotyk, ale kawy, papierosów czy też alkoholu już nie. Drugi będzie wszystko uważał za narkotyki. A jeszcze ktoś trzeci nie będzie niczego z wymienionych uznawał za narkotyki, tylko za zwykłe używki. I każdy będzie się uznawał za eksperta w sprawie nazewnictwa.

Kawa nie zmienia świadomości? Jak najbardziej zmienia. Zawiera ona substancje psychoaktywne, które wpływają na pracę mózgu. Zresztą podobnie jest w przypadku alkoholu, papierosów, czy też marihuany - w nich też są zawarte substancje psychoaktywne.

Nie ma ścisłego określenia, czym jest narkotyk. Całe te nazewnictwo tak na prawdę zależy od tego, do jakiej grupy społecznej należymy i jakie jest w niej przyzwolenie, czy nazwać to już narkotykiem czy jeszcze nie.

Ja tam szczerze mówiąc leję na to. Dla mnie mj to najzwyklejsza używka.

A najśmieszniej to jest i tak, jak niektórzy krzyczą, że mj to narkotyk, a sami są np. uzależnieni od kawy, ale oczywiście piją ją niby dlatego, żeby im się spać nie chciało i nie widzą w tym nic nienormalnego.
Stare 12-05-2007, 08:47   #61
-pavel+
General

Wyślij wiadomość przez AIM do -pavel+
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra
To w tym przypadku alkohol jest o wiele bardziej niebezpieczna uzywka. Czemu jest więc legalny ?
uwarunkowanie kulturowe, alkohol na naszych stolach obecny jest od wielu wielu lat + wzgledy ekonomiczne przemyslow gorzelniczych, panstwo na tym sporo zarabia.

Cytat:
Napisał Catra
Zrozumcie , ze klasyfikacja MJ jako naroktyku to najwieksza pomyłka w całej tej sprawie.
nie zgadzam sie, kawa czy fajki maja znikomy wplyw na czlowieka po spozyciu, porownujac z trawskiem czy alkoholem.

-pavel+ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-05-2007, 09:34   #62
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Bzdura Paliłes kiedykolwiek ?
Też Dlatego Ci piszę, że zauważam u siebie sporą różnicę między kawą, a MJ. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego uważasz że MJ jest używką, a na przykład grzyby czy bieluń już narkotykiem? Przecież one też nie uzależniają fizycznie...

Cytat:
Alkohol prowadzi do marskosci watroby i innych fajnych rzeczy, palenie do chorob serca i pluc, a kawa do problemow z cisnieniem. Czytałęs moj post w ktorym pisałem o umiarze ?
Wcale nie twierdzę, że nie. Dlatego to, że coś ma niską toksyczność wcale nie zakłada tego że nie jest szkodliwe. Więc jest to dla mnie to taki sam argument jakbyś napisał że wódka jest zdrowa - bo nie jest sucha.

Cytat:
Za kierownicą obie są tak samo niebezpieczne. Różnica leży w tym że aktualnie bardziej popularne jest prowadzenie po alkoholu, niż po MJ.

Cytat:
Jest w tym trochę prawdy - kwestia prawna. Najlepszym przykładem dla tego co napisałeś jest Piołunówka (znana jak absynt), która nie jest legalna w Polsce mimo że jest alkoholem...

Nawet jeżeli doszło by do legalizacji - zauważ 3 proste rzeczy Catra.
Czarny rynek - czyli dalej tak jak jest. Dalej będzie lepiej kupić na lewo bo kto będzie chciał płacić dodatkowe 40-50% akcyzy?
Poprawa jakości - nic się nie zmieni. Jest masa innych produktów w których są powołane różnego rodzaju kontrole jakości od lat, a wszystko jak było tak dalej jest - wlecome in Poland.
Uzależnienia - nie jest żadną tajemnicą że człowiek jest w stanie uzależnić się od wszystkiego, skoro ludzie uzależniają się od alkoholu to będą uzależniali się od MJ. Myślisz że nasze państwo stać na to żeby zakładać i utrzymywać ośrodki leczące uzależnienia od MJ? W stanach do takiego ośrodka możesz się dodzwonić nawet infolinią, leczyć się darmowo, w zasadzie wszystko czego trzeba. Jest tylko jedno ale - Polska to nie USA.
Stare 12-05-2007, 09:41   #63
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Widze , ze nie przeczytałes wiekszosci wypowiedzi z tego tematu.

Pozatym, dlaczego wkladasz w moje usta słowa, ktorych w ogole nie było. Gdzie ja ci pisałem o jakis grzybach ? Temat jest o MJ.
Co do czarnego rynku, to mam inne zdanie. Wiekszosc moich znaomych, jak i ja, wolelibysmy isc do sklepu.

Pozatym, ja nie twierdze ,ze MJ nie ma złych stron. Ale te strony maja takze kazde inne legalne uzywki. Czemu wiec ta jedna jest nielegalna ?

Stare 12-05-2007, 09:55   #64
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Widze , ze nie przeczytałes wiekszosci wypowiedzi z tego tematu.

Pozatym, dlaczego wkladasz w moje usta słowa, ktorych w ogole nie było. Gdzie ja ci pisałem o jakis grzybach ? Temat jest o MJ.
Już się zabieram do szczegółowej lektury. Wcale nie wkładam Ci słów w usta po prostu zadałem proste pytanie. Dlaczego MJ używka, a grzyby narkotyk? Wiem, że temat jest o MJ dlatego nie pisz o alkoholu

@Shibbi
Z większością twojego posta się zgadzam Ale zapytam Cię również, jaki czynnik wpływa na to że coś nazywamy używką, a coś narokotykiem?
Stare 12-05-2007, 10:00   #65
Malutki
General

Domyślnie

Cytat:
@Shibbi
Z większością twojego posta się zgadzam Ale zapytam Cię również, jaki czynnik wpływa na to że coś nazywamy używką, a coś narokotykiem?
Cytat:
Używka - substancja z powodu swego składu chemicznego działająca na układ nerwowy: kawa, herbata, tytoń, afrodyzjaki itp. Mogą być nimi również napoje alkoholowe, narkotyki i inne substancje psychoaktywne, zmieniające (w mniejszym lub większym stopniu) stan świadomości człowieka.
Cytat:
Ze względu na potoczność tego słowa, różnice kulturowe, poglądy społeczeństw, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji słowa narkotyk. Najczęściej narkotykami nazywa się:

* substancje, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne: opiaty i opioidy, np. morfina, heroina, fentanyl; benzodiazepiny
* wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne (tzw. "policyjna definicja narkotyku"),
* substancje przyjmowane przez niektóre tylko grupy społeczne w celu czasowej zmiany nastroju, przy czym nie są to substancje powszechnie akceptowane w społeczeństwie. ble
Wydaje mi sie ze nie ma

Przyłącz się

Ostatnio edytowany przez Malutki : 12-05-2007 o 10:04
Stare 12-05-2007, 11:36   #66
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Czarny rynek - czyli dalej tak jak jest. Dalej będzie lepiej kupić na lewo bo kto będzie chciał płacić dodatkowe 40-50% akcyzy?
Ja będę chciał. I znalazł bym na pewno masę innych osób, które też by chciały. Po prostu jak mam sobie raz na jakiś czas zapalić to wolę dać więcej niż palić jakieś gówno.

Tak samo z alkoholem. Może jak bym i pił nałogowo to kupowałbym denaturat, bo przecież tanio albo zamiast jakiegoś dobrego piwa to jakieś siki z leader price'a. Ale nie pije nałogowo, to jak już mam coś wypić to coś lepszego.

Cytat:
Poprawa jakości - nic się nie zmieni. Jest masa innych produktów w których są powołane różnego rodzaju kontrole jakości od lat, a wszystko jak było tak dalej jest - wlecome in Poland.
Jakoś mi się nie chce wierzyć, że po legalizacji w coffe shop'ach sprzedawano by mj z dodatkami w postaci twardych narkotyków, czyli to co zbyt często można kupić od dilerów. W sumie nie każdy hoduje mj na własny użytek.

Cytat:
Uzależnienia - nie jest żadną tajemnicą że człowiek jest w stanie uzależnić się od wszystkiego, skoro ludzie uzależniają się od alkoholu to będą uzależniali się od MJ. Myślisz że nasze państwo stać na to żeby zakładać i utrzymywać ośrodki leczące uzależnienia od MJ? W stanach do takiego ośrodka możesz się dodzwonić nawet infolinią, leczyć się darmowo, w zasadzie wszystko czego trzeba. Jest tylko jedno ale - Polska to nie USA.
Piszesz tak, jak by teraz się nie mogli uzależnić... Właśnie po legalizacji, jak by mieli większy dostęp do czystej mj, z uzależnieniem byłoby trudniej. Bo obecnie, jeżeli już ktoś jest u nas uzależniony od mj to tylko na pozór. Najprawdopodobniej jest uzależniony od dodatków dodawanych do mj przez dilerów... Czystą mj jest się o wiele trudniej uzależnić niż tą z czarnego rynku.

Cytat:
@Shibbi
Czynnik ludzki. Tak jak pisałem - to zależy od grupy społecznej do której należymy i jej mniej lub bardziej zrytej oceny świata ją otaczającego.
Stare 12-05-2007, 12:18   #67
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Już się zabieram do szczegółowej lektury. Wcale nie wkładam Ci słów w usta po prostu zadałem proste pytanie. Dlaczego MJ używka, a grzyby narkotyk? Wiem, że temat jest o MJ dlatego nie pisz o alkoholu
Nadal wkładasz w moje usta stwierdzenie ze grzyby to narkotyk. Nigdy tak nie twierdziłem, ale tez nigdy nie mialem z nimi stycznosci. No poza tymi jadalnymi . Wiec nie moge ustosuknowac sie do tego czy to narkotyk czy uzywka. Ale to nie znaczy ze odrazu sa one dla mnie narkotykami.

Ale własnie z alkoholem MJ ma najwiecej wspolnego.

Stare 12-08-2007, 20:25   #68
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

Cytat:
Napisał -Krecik^ Zobacz Wiadomość
jak byłem jednej z mniejszych wysp brytyjskich to zauwazyłem jak bardzo jest tam popularna spice'ownia. Pełno dzieciaków w sklepie kupowało sobie ten specyfik po czym szła do parku sobie jarac, a nastepnie na lekkiej fazce cos tam sobie rozrabiali. Nikt im nie mógl nieczego zrobic bo palili sobie calkowicie legalnie. Ciekawe jakby sytuacja wygladala w Polsce gdyby kadzy czuł ze legalnie moze sobie zajarac i nie poniesc zadnych konsekfencji. Fakt iz marihuana jest nielegalna odstrasza pewnych ludzi od jej kupna.
To nie jest tak ze nikt nie moze Ci nic zrobić. W Holandii mozesz sobie palic marihuane ale nie wolno Ci na ulicy po sobie pokazywac w jakim jestes stanie. Normalnie Cie moga aresztowac za to. Mielismy taka sytuacje jak sie dziewczyny z Wloch najadly ciasteczek z haszem, przyjechala policja, karetki i wogole byla kupa problemow.

Po roku spedzonym w w/w kraju uwazam ze legalizacja jest dobra, choc sam mam juz dosc zielska. I nikt mi nie wmowi ze ziele to uzywka jak kazda inna. Po kawie nie mam problemow z mysleniem , po trawie - jak najbardziej.

Co do dzieci - w Coffeshopach o dziwo naprawde rzadko spotyka sie osoby bardzo mlode. Dziecko jest ciekawe swiata. Jesli cos jest zakazane, owiane tajemnica, to jest to cos ciekawego, interesujacego. Mamy tez dreszczyk emocji, taki dzieciak jest QL jak sobie zapali. A tak, skoro kazdy moze sobie pojsc i zajarac to ten element znika.

No i oczywiscie najwazniejszy argument - jakość. Po legalizacja jest jakakolwiek kontrola na rynku, jak kupujesz 1,73 grama to masz 1,73 grama a nie polska DD ( dzialka dilerska ). Smiac mi sie chce jak wpadam gdzies do znajomych, ktos tam mowi ze kumpel X kupil 5tke , przychodzisz a tu takie 4 zawiniatka ktore razem nawet 2g nie dadza rady imitowac

EDIT:

A grzyby sa zajebiste. I jak dla mnie sa narokotykiem. robilsimy sobie jedno mushroom party, fotki wyszly niesamowite z rybkiego oka . Miliony pomysłów na sekunde, pełna jazda przez 6 godzin. Tylko trzeba zaczac od takich dla begginersow, Mexicana Kamiec filozofocziny raczej na pozniej, ale grzybow nie polecam jako takich, bo ryja brzuszek strasznie. To w koncu najzwyklejsze toksyny.

Ostatnio edytowany przez qhash : 12-08-2007 o 20:27
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-08-2007, 22:10   #69
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
I nikt mi nie wmowi ze ziele to uzywka jak kazda inna. Po kawie nie mam problemow z mysleniem , po trawie - jak najbardziej.
Każda używka działa inaczej.

Od kawy nie jeden jest aż tak bardzo uzależniony, że jak się jej nie napije to ma problemy z myśleniem i normalnym funkcjonowaniem.
Stare 12-08-2007, 22:12   #70
Catra
Moderator
General

Domyślnie

O alkoholu juz nie wspominajac

Stare 12-09-2007, 09:40   #71
qhash
General

Domyślnie

Wszyscy jestesmy alkoholikami . Kto nie odmawia sobie piwka w piatek?
Stare 12-09-2007, 09:47   #72
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie znam się na tym, ale od siebie mogę dodać, że gdyby to było legalne, to bym nie miał oporów spróbować (co nie znaczy, że bym spróbował). Kiedyś w przeszłości, jak jeszcze paliłem fajki, bo teraz mówię niet każdemu dymowi. A że było nielegalne... staram się nie wspierać przestępczości.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-09-2007, 11:01   #73
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
staram się nie wspierać przestępczości.
Jakiś ty prawy i sprawiedliwy.

W zasadzie to ja też się staram. Nie zawsze się udaje.
Stare 12-09-2007, 11:58   #74
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Nie znam się na tym, ale od siebie mogę dodać, że gdyby to było legalne, to bym nie miał oporów spróbować (co nie znaczy, że bym spróbował). Kiedyś w przeszłości, jak jeszcze paliłem fajki, bo teraz mówię niet każdemu dymowi. A że było nielegalne... staram się nie wspierać przestępczości.
hmmm... ... powiedz ty mi ile piratów masz w domu albo ile filmow na plytach

Kupowanie MJ od znajomego co sobie hoduje krzaczek badz 2 to nie jest odrazu wspieranie przestepczosci

Bo przeciez ropoczecie hodowli na własna reke to chyba najłatwiejsza sprawa.

Stare 12-09-2007, 12:37   #75
-pavel+
General

Domyślnie

brzoza, jak bedziesz jaral to bron boze od bonga nie zaczynaj, bo jeszcze ci sie swiatopoglad zmieni i nie bedziesz juz pisal takich wesolych postow

Stare 12-09-2007, 13:25   #76
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie wiem co to bong

Cytat:
hmmm... ... powiedz ty mi ile piratów masz w domu albo ile filmow na plytach

Kupowanie MJ od znajomego co sobie hoduje krzaczek badz 2 to nie jest odrazu wspieranie przestepczosci

Bo przeciez ropoczecie hodowli na własna reke to chyba najłatwiejsza sprawa.
Trawa od znajomego tak, filmy tak Ale nie zorganizowana przestępczość, która ma poboczne skutki oprócz tego, że ktoś zarobi.
Stare 12-09-2007, 13:32   #77
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Mowisz ze nie probowałes bo bys wspierał przestepczosc No ale ci wytłumaczyłem ze to nie zawsze jest przestepczosc Wiec to tylko głupia wymowka

Zreszta legalizacja by zmniejszyła ta przestepczosc o ktorej mowisz

Stare 12-09-2007, 14:10   #78
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Pewnie masz rację. Trochę bezsensowne wydaje się zabranianie chodowania czegokolwiek w doniczce Ale może tylko mi się wydaje.

Toż ja nie twierdzę, że to zawsze jest przestępczość. Ale do tego jednak najczęściej się sprowadza, bo ile osób choduje sobie zioło...

Co do wymówek, to nie bierz mnie tu pod ambicję, czy cokolwiek innego, bo zacznę palić, potem się stoczę i będziesz mnie miał na sumieniu
Stare 12-09-2007, 14:13   #79
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Palenie nie oznacza staczania To ze pijesz u kogos na urzodzinach wode, robi z ciebie alkoholika ?

Stare 12-09-2007, 14:48   #80
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Ja jestem za legalizacja, ale przy jednoczesnym wprowadzeniu kontroli jakosci.
Nie mozna dopuscic by te mózgojeby sprzedawane, byly legalne.
Niestety legalizacja nie usunie szarej strefy...
No i oczywiscie powinnno byc kategorycznie zabronione sprzedawanie ponizej 18 roku zycia.

ps.
Imho hashish jest zdecydowanie lepszy, ale w Polsce go brak
Stare 12-09-2007, 15:03   #81
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Taa w Afganistanie jest full, chcesz to jedź
Stare 12-09-2007, 15:04   #82
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Palenie nie oznacza staczania To ze pijesz u kogos na urzodzinach wode, robi z ciebie alkoholika ?
Ze mnie się nie da zrobić alkoholika... zgadnij dlaczego
Stare 12-09-2007, 15:17   #83
-pavel+
General

Domyślnie

trawa jest nielegalna, ale bielun masowo chodowany w ogrodach, po ktorym mozna zejsc juz tak

Stare 12-09-2007, 17:11   #84
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Taa w Afganistanie jest full, chcesz to jedź
Po cholere tak daleko? Marakesh to stolica hashu
W Hiszpanii przykladowo jest odwrotnie niz w Polsce. Wszedzie hash, nigdzie nie ma maryski.

Juz wyobrazam sobie pozar takiej zieleni- nikt nie gasi, kazdy sie patrzy i smieje
Stare 12-09-2007, 17:22   #85
-pavel+
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -tM][H!pek Zobacz Wiadomość
Po cholere tak daleko? Marakesh to stolica hashu
W Hiszpanii przykladowo jest odwrotnie niz w Polsce. Wszedzie hash, nigdzie nie ma maryski.

Juz wyobrazam sobie pozar takiej zieleni- nikt nie gasi, kazdy sie patrzy i smieje
gdzies na smogu byl filmik, jak reporter jakiejs tv stoi na tle palacej sie plantacji i im dluzej tak stoi i opowiada, tym trudniej mu normalnie sie wypowiadac

Stare 12-09-2007, 18:06   #86
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
Ja jestem za legalizacja, ale przy jednoczesnym wprowadzeniu kontroli jakosci.
Nie mozna dopuscic by te mózgojeby sprzedawane, byly legalne.
Niestety legalizacja nie usunie szarej strefy...
No i oczywiscie powinnno byc kategorycznie zabronione sprzedawanie ponizej 18 roku zycia.

ps.
Imho hashish jest zdecydowanie lepszy, ale w Polsce go brak
Wiadomo ze nie zlikwiduje sie calkowicie szarej strefy ale jedno jest pewne - na pewno się ją zmniejszy, bo teraz jeśli sie nie myle, to udział szarej strefy na rynku w PL to jakieś 100 %. Czy nie mam racji ?

A co do mozgojebów to fakt, czasami można trafić na takie kosmosy, że aż sie boje w tej chwili juz cokolwiek kupować. To jest tak jak z piwem. Widomym jest fakt, że nie opłaca się dodawać niczego do piwa w beczce, bo po co? Raz, ze jest to niemożliwe na poziomie knajpy, dwa - co można tam dolać- spiryt? Przecież jest drogi. A jednak - 4 piwka w knajpie = MEGA kac , 4 piwka z butelki - normalny poranek.

Szczerze mowiac nie wiem, czego sie dodaje do zioła, ale mur-beton coś tam jest czasami.

Legalizacja tak - ale oprocz tego calkowity zakaz reklamowania, zachecania itp, itd. Zreszta powinno dotyczyc to tez papierosów i alkoholu.

Ja tam nie lubie hash'u. Nie wiem gdzie Ty Hipek mieszkasz, ale u mnie w miescie ciezko z zielem bylo bardzo dlugo, tylko jakies mydło (czyt. baaardzo słabej jakości hash). Generalnie nie lubie hashu bo muli. Fajny jest do filmu czy cos , ale to tyle. Na imprezke w domu najlepsze jest dobre ziele, jakis Haze albo Jack Harrer .
Stare 12-09-2007, 18:14   #87
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Lol jedyne co dolewaja w knajpach do piwa to woda. Tu raczej chodzi o sposob picia Tak samo jak picie piwa słomka szybciej cie doprowadzi do upojenia niz picie normlanie Nawet jakbys wypił tyle samo . ( 100% tested )

Stare 12-09-2007, 18:15   #88
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
A co do mozgojebów to fakt, czasami można trafić na takie kosmosy, że aż sie boje w tej chwili juz cokolwiek kupować. To jest tak jak z piwem. Widomym jest fakt, że nie opłaca się dodawać niczego do piwa w beczce, bo po co? Raz, ze jest to niemożliwe na poziomie knajpy, dwa - co można tam dolać- spiryt? Przecież jest drogi. A jednak - 4 piwka w knajpie = MEGA kac , 4 piwka z butelki - normalny poranek.
To jest akurat kwestia niedomytych kufli, nastepuje wymiana bakterii i ... kac nastepnego dnia. Tak samo jakby sie pilo z tego samego kieliszka albo z tej samej butelki
Stare 12-09-2007, 19:15   #89
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja to ostatnio tylko z butli nawet w barze Z kija się czasem trafia jakieś lewe, kwaśne, końcówka beki czy coś. No a poza tym jest rozwodnione i niesmaczne.

Fisheer chyba sporo osób zniechęcisz do piwa z kija tym tekstem. Ale ile w nim prawdy?
Stare 12-09-2007, 19:37   #90
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

No taka jest prawda, widziales kiedys jak sie myje kufle w pubie? Powinno sie je normalnie myc, a w praktyce zamacza sie je tylko na chwile w plynie i plucze
Stare 12-09-2007, 19:44   #91
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

bylem swego czasu barmanem w hiszpanii w pubie, wiem jak to jest z tym myciem
jesli chodzi o dolewanie, to nic nie dolewalismy sami, z reszta sie nie da. keg jest pod cisnieniem, wiec lepiej przy nim nie masjtrowac. co najwyzej producent moze cos dolewac, ale tego nie sprawdzimy...
ale wrocmy do tematu
hash jest imho lepszy od marihuany z jednej dla mnie podstawowej przyczyny- nigdy nie mialem po nim jakis halunow i innych omamow. zawsze wyluzowany i wszystko pod kontrola. zielsko nie raz wywołało we mnie syndrom kameleona
Stare 12-10-2007, 09:10   #92
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -pavel+ Zobacz Wiadomość
gdzies na smogu byl filmik, jak reporter jakiejs tv stoi na tle palacej sie plantacji i im dluzej tak stoi i opowiada, tym trudniej mu normalnie sie wypowiadac
http://pl.youtube.com/watch?v=EK3aXJvcr0E
Stare 12-10-2007, 21:58   #93
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

tak mi sie przypomniało... jedna z najlepszych płyt "w tym temacie" to Cypress Hill- Black Sunday (klasyka!)

http://pl.youtube.com/watch?v=JB6QQIwGC_c
Stare 12-10-2007, 22:04   #94
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
bylem swego czasu barmanem w hiszpanii w pubie, wiem jak to jest z tym myciem
jesli chodzi o dolewanie, to nic nie dolewalismy sami, z reszta sie nie da. keg jest pod cisnieniem, wiec lepiej przy nim nie masjtrowac. co najwyzej producent moze cos dolewac, ale tego nie sprawdzimy...
ale wrocmy do tematu
hash jest imho lepszy od marihuany z jednej dla mnie podstawowej przyczyny- nigdy nie mialem po nim jakis halunow i innych omamow. zawsze wyluzowany i wszystko pod kontrola. zielsko nie raz wywołało we mnie syndrom kameleona
Tylko polskie ziele daje efekt halucynogenny chyba... albo jakies mega ostre skuny.
Stare 12-11-2007, 08:58   #95
-pavel+
General

Domyślnie

maczaja w lsd ;d

Stare 12-11-2007, 12:09   #96
Malutki
General

Domyślnie

co facet odjeb**

Przyłącz się
Stare 12-12-2007, 09:39   #97
Czullo
Guest

Domyślnie

Moze pewnie już było, ale dla wszystkich narkofixow na ogarniecie sie:

http://stokr0tka89.wrzuta.pl/audio/i...rkotyki_wyklad
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-12-2007, 11:48   #98
foCus.
General

Wyślij wiadomość przez AIM do foCus.
Domyślnie

Cytat:
zielsko nie raz wywołało we mnie syndrom kameleona
sry, że wyrwane ale mam pytanie!

Co to jest kufa efekt kameleona?! Znaczy, że zmieniałeś kolory?

foCus. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-12-2007, 11:57   #99
Malutki
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał foCus. Zobacz Wiadomość
sry, że wyrwane ale mam pytanie!

Co to jest kufa efekt kameleona?! Znaczy, że zmieniałeś kolory?
Tzn. ze jak jestes zjarany to udajesz np mebel, psa i takie tam xD

Przyłącz się
Stare 12-12-2007, 12:55   #100
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Czullo Zobacz Wiadomość
Moze pewnie już było, ale dla wszystkich narkofixow na ogarniecie sie:

http://stokr0tka89.wrzuta.pl/audio/i...rkotyki_wyklad
Propagandowa gadka. Nawet mi się do końca słuchać nie chciało, bo już podobne paplanie nie raz słyszałem.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania