Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 07-06-2012, 18:38   #51
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Ja nie napisałem że Ty piszesz jak PiS. Ja napisałem że PiS reprezentuje teraz ludzi o takich poglądach jak ty. Krótko pisząc PiS mówi jak Ty piszesz. Ot i tyle...
A to ciekawe. Napisałem, że mam wątpliwości czy fala "samobójstw" w Polsce to czysty przypadek. Jak z tego niby wywnioskowałeś jakie mam poglądy? I jakie to ma znaczenie? Czujesz nieodpartą potrzebę szufladkowania ludzi? A może szukasz wymówki od merytorycznych argumentów?
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 07-06-2012, 22:14   #52
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
A może szukasz wymówki od merytorycznych argumentów?
...no wybacz ale co jak co to Ty kochany masz najmniejsze prawo do pisania o merytoryczności, braku u kogoś argumentów, etc. ...c'mon
Stare 07-07-2012, 11:51   #53
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
...no wybacz ale co jak co to Ty kochany masz najmniejsze prawo do pisania o merytoryczności, braku u kogoś argumentów, etc. ...c'mon
Hehe dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Czyli generalnie potwierdzasz moją teorię. Najpierw kogoś trzeba zaszufladkować, a jak już się go zrówna z pisem, to można śmiało powiedzieć, że z oszołomami się nie gada. Wujek Tusk byłby z Ciebie dumny Dzięki temu cudownemu mechanizmowi nie można krytykować rządu. Ba, co ja gadam, nie było przecież w tym topicu żadnej krytyki. Nie można nawet powiedzieć, że się ma w jakiejś sprawie wątpliwości

Cytat:
A to ciekawe. Napisałem, że mam wątpliwości czy fala "samobójstw" w Polsce to czysty przypadek. Jak z tego niby wywnioskowałeś jakie mam poglądy? I jakie to ma znaczenie?
Stare 07-08-2012, 08:27   #54
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Jakaś przyczyna musi być. Tak jak pisałem - statystyka nie kłamie. Z resztą wystarczy trochę zdrowego rozsądku, żeby się nie upierać przy najbardziej optymistycznej wersji. Co nie oznacza, że ja wiem jaka jest prawda, ani że mam pewność, że ktoś coś tam zmajstrował. Możemy tylko operować prawdopodobieństwami.
Cytat:
Ale ja nie wiem jaką jest prawda. Podałem listę i stwierdziłem, ze matematycznie jest mało prawdopodobne, żeby była dziełem przypadku. Ty najwyraźniej taką pewność masz, więc najwyraźniej masz jakieś dowody. Albo mocną wiarę:-)
Brzoza, to są twoje wypowiedzi, z tego wątku.
Stwierdziłeś, że statystyka nie kłamie i matematycznie jest mało prawdopodobne. Jeżeli nie reagujesz na inne argumenty, rozwiń swoje stwierdzenia.
1) Jeżeli statystyka nie kłamie - to podaj takie zestawienie.
2) podobno jesteś inżynierem, więc matematycznie również nam udowodnisz, że się mylimy

Na koniec, weź karteczkę, ołówek i zestaw sobie sytuację Leppera i jego współpracowników po klęsce Samoobrony z sytuacją Blidy. Może zobaczysz kto był w większym dołku.
Resztę Twoich wypowiedzi pominę, bo dalej atakujesz dyskutantów, nie ich argumenty.
Stare 07-08-2012, 10:39   #55
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Brzoza, to są twoje wypowiedzi, z tego wątku.
Stwierdziłeś, że statystyka nie kłamie i matematycznie jest mało prawdopodobne. Jeżeli nie reagujesz na inne argumenty, rozwiń swoje stwierdzenia.
1) Jeżeli statystyka nie kłamie - to podaj takie zestawienie.
2) podobno jesteś inżynierem, więc matematycznie również nam udowodnisz, że się mylimy

Na koniec, weź karteczkę, ołówek i zestaw sobie sytuację Leppera i jego współpracowników po klęsce Samoobrony z sytuacją Blidy. Może zobaczysz kto był w większym dołku.
Resztę Twoich wypowiedzi pominę, bo dalej atakujesz dyskutantów, nie ich argumenty.
1. Oj tam czepiasz się słówek i tyle. Chyba jasno się wyraziłem co na ten temat uważam i jasno też napisałem, że pewności nie mam. Jak chcesz, to mogę się wycofać z tych dwóch wyboldowanych przez Ciebie fragmentów, jeśli wtedy będzie Ci łatwiej zrozumieć o co mi chodzi. Albo dodaj sobie do nich "według mojej intuicji", bo według mnie tak właśnie jest jak napisałem, ale to moja opinia. W każdym razie Ty dalej trzymasz się wersji, że lista jest na 100% dziełem przypadku?
2. Czy ja gdzieś napisałem, że wiem jaka jest prawda w sprawie Leppera? Czasem człowiek pozornie bez problemów nagle się zabija, bo ludzie się nie obnoszą z tym co ich trapi. Także A. Lepper jak najbardziej mógł się zabić sam i z powodów nie związanych z jakimiś szemranymi rozgrywkami służb. Tak samo jak B.Blida. I tak samo jak wszyscy pozostali z listy.

No jeśli moją obronę przed wypowiedziami jak poniższa traktujesz jak atak na dyskutantów to co comment. Przepraszam, że atakowałem Cię personalnie, zapomniałem, że tylko Wam wolno to robić
Cytat:
Cytat:
Napisał bryk
I na koniec, jest takie powiedzenie "Roma locuta, causa finita", zastanawiam się, gdzie jest Twoja Roma.
I na koniec wyznanie wiary
Cytat:
Napisał bryk
Powtórzę się, może tym razem dotrze, jestem pewny, że lista została stworzona na polityczne zamówienie i z dociekaniem prawdy ma niewiele wspólnego. Jest za to, tego również jestem pewien, nawozem dla zwolenników teorii spiskowych.
Nie uwzględniasz tylko faktu, że zwolennicy "teorii spiskowych" mogą o Tobie powiedzieć, że jesteś zwolennikiem "teorii rządowej". Coś to zmienia? Nie. Kto ma rację? Nikt, jeśli nikt jej nie udowodnił. Ale niektórzy wolą wierzyć i mieć pewność i żyć w swoim świecie, gdzie każdy kto ma jakieś "ale" na pewno ma w tym polityczny interes i jest z pisu. Zdziwiłbyś się.
Stare 07-08-2012, 22:16   #56
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Hehe dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Czyli generalnie potwierdzasz moją teorię. Najpierw kogoś trzeba zaszufladkować, a jak już się go zrówna z pisem, to można śmiało powiedzieć, że z oszołomami się nie gada.
Bzdury takie pleciesz że mi się aż kiszki podwijają. Sam się szufladkujesz. Nikt tego robić nie musi. Nie raz nie dwa proszą Cie ludzie o jakieś argumenty - robisz wszystko by unikać merytorycznej dyskusji. Ktoś Ci podaje link z kontrargumentem jak już się takowy pojawi a Ty nie raczysz nawet tam zajrzeć i się odnieść. Piszesz o czymś że jest niewiarygodne, a za chwilę że tego nie czytałeś w ogóle. Tak się gada z pisowcami więc szuflada adekwatna

BTW zasada, że kończący rozmowę ma rację już dawno nie działa. Więc ja już sobie odpuszczam kolejne zmagania w tym wątku. Dasz kiedyś kolejny dowód na to że Polska upada lub stoi nad przepaścią - zapoznam się z nim - potwierdzę lub wrzucę kontrę ale wgłębiać się w dyskusję nie będę bo zawsze się kończy tak samo.

houk
Stare 07-09-2012, 08:24   #57
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Bla bla bla bla bla. Co za zlepek ta Twoja wypowiedź. Od dłuższego piszesz tylko o tym, że gadam jak pisowiec, że nie mam prawa się wypowiadać, że Bryk sobie świetnie radzi, ewentualnie przypisujesz mi nie moje twierdzenia. Nawet nie próbujesz merytorycznie rozmawiać. Generalnie Twoje słowa idealnie odnoszą się do Twojej osoby.

I na koniec dodałeś jeszcze, że Polska upada. Twoje słowa, nie moje. Dochodzisz do takich dziwnych wniosków, bo oceniasz wszystko przez pryzmat swoich uprzedzeń zamiast słuchać co ludzie mówią.
Stare 07-09-2012, 10:10   #58
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Różnica jest taka, że ty nie mówisz. Ty paplesz, bełkoczesz. Nawet nie zapoznajesz się z faktami, a je oceniasz przez własne "przeczucia" i "widzimisie".
Czy lista o której mówisz, istnieje? Jest jej jakaś postać fizyczna typu kartka, jakiś plik tekstowy? Ktoś to widział, czytał?

Ostatnio edytowany przez WHT : 07-09-2012 o 10:16
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-09-2012, 16:16   #59
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
1. Oj tam czepiasz się słówek i tyle. Chyba jasno się wyraziłem co na ten temat uważam i jasno też napisałem, że pewności nie mam. Jak chcesz, to mogę się wycofać z tych dwóch wyboldowanych przez Ciebie fragmentów, jeśli wtedy będzie Ci łatwiej zrozumieć o co mi chodzi. Albo dodaj sobie do nich "według mojej intuicji", bo według mnie tak właśnie jest jak napisałem, ale to moja opinia. W każdym razie Ty dalej trzymasz się wersji, że lista jest na 100% dziełem przypadku?
2. Czy ja gdzieś napisałem, że wiem jaka jest prawda w sprawie Leppera? Czasem człowiek pozornie bez problemów nagle się zabija, bo ludzie się nie obnoszą z tym co ich trapi. Także A. Lepper jak najbardziej mógł się zabić sam i z powodów nie związanych z jakimiś szemranymi rozgrywkami służb. Tak samo jak B.Blida. I tak samo jak wszyscy pozostali z listy.

No jeśli moją obronę przed wypowiedziami jak poniższa traktujesz jak atak na dyskutantów to co comment. Przepraszam, że atakowałem Cię personalnie, zapomniałem, że tylko Wam wolno to robić
Podsumowałeś się sam, dziękuję.

Cytat:
Nie uwzględniasz tylko faktu, że zwolennicy "teorii spiskowych" mogą o Tobie powiedzieć, że jesteś zwolennikiem "teorii rządowej". Coś to zmienia? Nie. Kto ma rację? Nikt, jeśli nikt jej nie udowodnił. Ale niektórzy wolą wierzyć i mieć pewność i żyć w swoim świecie, gdzie każdy kto ma jakieś "ale" na pewno ma w tym polityczny interes i jest z pisu. Zdziwiłbyś się.
Ciekawa konstrukcja - jak nie wierzysz (podejrzewasz, czujesz nosem, itp) w tą teorię, to wierzysz w inną (rządową? jest taka?).
Konstrukcja tak samo prawdziwa jak 2+2=5 w systemie dziesiętnym.
Stare 07-09-2012, 20:02   #60
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dziękuję za wszystkie pochlebstwa. Nie wiem za bardzo o co Wam chodzi. Napisałem, że mam wątpliwości czy lista jest dziełem przypadku i że moje rozumienie statystyki podpowiada mi, że nie. Nie da się udowodnić, czy jest tak czy inaczej. I ja to akceptuję. Nie ma o czym dyskutować. Cała reszta to Wasze niepotrzebne emocje plus słowne przepychanki, które bierzecie zbyt poważnie. Meritum opisałem w pierwszych zdaniach tego posta.
Cytat:
Ciekawa konstrukcja - jak nie wierzysz (podejrzewasz, czujesz nosem, itp) w tą teorię, to wierzysz w inną (rządową? jest taka?).
Konstrukcja tak samo prawdziwa jak 2+2=5 w systemie dziesiętnym.
Tłumaczę. Chodziło mi o to, że stwierdzenie, że lista jest pożywką dla wyznawców "teorii spiskowych" nie wnosi absolutnie nic do tematu. Tak samo jak przykładowe stwierdzenie przeciwne, że Ty też coś tam wyznajesz. A we wcześniejszym poście chodziło mi tylko o Twoją pewność, że lista jest polityczna. Skąd ta pewność. Zastanawiałeś się nad tym? Przychodzi mi na myśl jeden mój kolega, który nie przepada za PIS, nie przepada za PO a uważa, że katastrofa nie była dziełem przypadku. To jest taki typ osoby, która mogła skomponować tą listę, a takich osób jest więcej. I co wtedy z Twoją pewnością? Tak samo jest z Waszą pewnością, że katastrofy nie było. Ciekawi mnie skąd się bierze u Was potrzeba, żeby zwalczyć wszelkie przejawy wątpliwości w tej sprawie.
Stare 07-10-2012, 00:23   #61
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Ciekawi mnie skąd się bierze u Was potrzeba, żeby zwalczyć wszelkie przejawy wątpliwości w tej sprawie.
Nie wszelkie. Te, które zostały zbadane i które zostały opracowane przez naszych wojskowych. Te wałkowane dziesiątki razy. Oraz te, których zbadać nie można, bo nie ma na nie dowodów. I tutaj pojawia się ogień zapalny - ja np. tych dowodów na siłe nie szukam, bo nie mam do tego kompetencji i wiedzy. Polegam mimo wszystko na polskich dowódcach, którzy to badali. Natomiast znajduje się niemałe grono ludzi, którzy w tym momencie nie odpuszczają i swoją dyskusję opierają na gdybaniach, domysłach zabarwionych w tą czy inną stronę z racji swoich przekonań. To tak apropo wypadku z kwietnia. Z "listą" w ogóle nieźle - ktoś mówi, że o czymś tam wie, a potem kilkadziesiąt tysięcy ludzi chce połączyć te fakty. Pytanie teraz się nasuwa - czyja śmierć jeszcze będzie "dopisywana" do tej listy. Ja widze w tym taki sam zabieg PR jak w innych partiach, w tym rządzącej, o której krzyczy się, że tak go nadużywaja. Żadnej różnicy nie dostrzegam.

Ostatnio edytowany przez WHT : 07-10-2012 o 00:31
Stare 07-10-2012, 13:19   #62
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

W jednym się zgadzam - też na siłę dowodów nie szukam. I zdecydowanie sprzeciwiam się opieraniu się na "gdybaniach, domysłach zabarwionych w tą czy inną stronę z racji swoich przekonań". Dlatego jak się pojawia lista, to nie oceniam faktu jej powstania przez pryzmat swojego przekonania, że ktoś na pewno z pobudek politycznych ją stworzył.

Zawsze są dwie strony medalu i są rzeczywiście dwie główne formacje, które próbują przeciągnąć "oficjalną wersję" na swoją stronę. Ale tak samo jak można powiedzieć, że ktoś z PIS spreparował listę, tak samo można powiedzieć, że ktoś z PO spreparował raport, bo przecież wojskowi podlegli są obecnej władzy i wojskowi są wychowani w duchu absolutnego posłuszeństwa. Tym bardziej że raport rzeczywiście został "stworzony" a lista to tylko zestawienie faktów, co do których jest chyba 100% pewności. Chyba że to jakiś żart i ta lista nie ma nic wspólnego z prawdą. Ja nie sprawdzałem
Stare 07-10-2012, 16:34   #63
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Rzecz w tym, że 3/4 twoich wypowiedzi opiera się na domysłach. Takie sprawiasz wrażnie, myśle, że nie tylko w moich oczach.
Stary ale JAKA lista do cholery? Pytałem się - ktoś to widział na oczy oprócz "prezesa"? I teraz drugie pytanie - skoro wiedział on od dłuższego czasu o istnieniu takich zapisków - czemu nie powiedział o tym wcześniej, mógł przecież zapobiec śmierci kilku osób. Teraz idąc tokiem rozumowania niektórych mogę zacząć krzyczeć, że "ma krew na rękach" bo nic nie powiedział o takim zagrożeniu.
Naprawdę nie słyszysz jak to brzmi?
Stare 07-10-2012, 20:26   #64
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Hmmmm? Wkleiłem gdzieś w tym topicu listę, która zestawiała ileś tam przypadków samobójstw, które ostatnimi czasy miały miejsce w Polsce. Ktoś sobie coś takiego sklecił. Nie wiem czemu mieszasz w to jakiegoś prezesa.
Stare 07-11-2012, 13:17   #65
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Nie jakiegoś tylko Kaczyńskiego, i nie "mieszam" tylko sam wyszedł i mamrotał te bzdury.
Stare 07-11-2012, 16:49   #66
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
Nie jakiegoś tylko Kaczyńskiego, i nie "mieszam" tylko sam wyszedł i mamrotał te bzdury.
A widzisz, czyli wiesz więcej ode mnie. Ok prezes też człowiek, ma prawo mamrotać bzdury

Tak czy inaczej ja się odnoszę do listy a nie do tego kto ją stworzył i nie opieram się na "domysłach zabarwionych w tą czy inną stronę z racji swoich przekonań". Wam proponuję to samo, bo póki co skupiacie się na politycznej stronie sprawy, chcecie z dyskusji robić polityczną nawalankę naśladując prezesa i innych.
Stare 07-11-2012, 17:04   #67
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Tłumaczę. Chodziło mi o to, że stwierdzenie, że lista jest pożywką dla wyznawców "teorii spiskowych" nie wnosi absolutnie nic do tematu. Tak samo jak przykładowe stwierdzenie przeciwne, że Ty też coś tam wyznajesz. A we wcześniejszym poście chodziło mi tylko o Twoją pewność, że lista jest polityczna. Skąd ta pewność. Zastanawiałeś się nad tym? Przychodzi mi na myśl jeden mój kolega, który nie przepada za PIS, nie przepada za PO a uważa, że katastrofa nie była dziełem przypadku. To jest taki typ osoby, która mogła skomponować tą listę, a takich osób jest więcej. I co wtedy z Twoją pewnością? Tak samo jest z Waszą pewnością, że katastrofy nie było. Ciekawi mnie skąd się bierze u Was potrzeba, żeby zwalczyć wszelkie przejawy wątpliwości w tej sprawie.
1. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś.
2. Co ma Smoleńsk do listy?
3. I kolejna korekta - uważam, że katastrofa (a właściwie wypadek) była, nie było zamachu.

--------
ed

@WTH
Kaczyński mówił o krótkiej liści osób, które za dużo mówią, którą jedna baba drugiej babie zdradziła kupując ruskie kartofle na żydowskim targowisku w niepolskim mieście.
Brzoza wkleił listę podejrzanie samobójczych samobójstw.
Stare 07-11-2012, 20:20   #68
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jedna baba drugiej babie wsadziła do oczu grabie

1. Ok, done. A teraz Ty, jeśli możesz, odpowiedz na pytanie skąd masz pewność, że lista została stworzona na polityczne potrzeby.
2. Nie wiem w sumie.
3. Roger that. Przyjmuję też do wiadomości, że na rzeczonej liście jedna data była rąbnięta.
Stare 07-12-2012, 17:47   #69
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

1. Już Ci pisałem, moim zdaniem, brakuje na niej, co najmniej, B. Blidy. Brakuje też syna A. Leppera (próbował popełnić samobójstwo). Są na niej tylko te osoby, które pasują do politycznego klucza (stworzonego przez zaślepione umysły).
Stare 07-12-2012, 19:12   #70
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Proponuje kazdemu z was zrobic liste osob z waszych rodzin, ktore zmarly/zginely na przestrzeni ostatnich 100 lat. Wyjdzie z tego kolejna lista osob "niewygodnych dla systemu".
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-13-2012, 08:11   #71
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
1. Już Ci pisałem, moim zdaniem, brakuje na niej, co najmniej, B. Blidy. Brakuje też syna A. Leppera (próbował popełnić samobójstwo). Są na niej tylko te osoby, które pasują do politycznego klucza (stworzonego przez zaślepione umysły).
Ale dlaczego brakuje? Lista jest tendencyjna i ma na celu zasugerowanie, że te przypadki są ze sobą powiązane i mają związek z katastrofą. Ja się Ciebie pytam skąd masz pewność, że została stworzona na polityczne potrzeby? Może ktoś jest po prostu dociekliwy w sprawie katastrofy? Czy nie dopuszczasz takiej ewentualności i masz ku temu jakieś powody? Skąd pewność Bryku, skąd pewność?

Oprócz Blidy brakuje chociażby wszystkich "samobójstw" osób powiązanych ze sprawą Olewników i pewnie kilku innych podejrzanych przypadków. I co z tego?
Stare 07-13-2012, 12:59   #72
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Ale dlaczego brakuje? Lista jest tendencyjna i ma na celu zasugerowanie, że te przypadki są ze sobą powiązane i mają związek z katastrofą. Ja się Ciebie pytam skąd masz pewność, że została stworzona na polityczne potrzeby? Może ktoś jest po prostu dociekliwy w sprawie katastrofy? Czy nie dopuszczasz takiej ewentualności i masz ku temu jakieś powody? Skąd pewność Bryku, skąd pewność?

Oprócz Blidy brakuje chociażby wszystkich "samobójstw" osób powiązanych ze sprawą Olewników i pewnie kilku innych podejrzanych przypadków. I co z tego?
Dlatego uważam ją za twór czysto polityczny.
A osoby, które grają śmiercią innych, uważam za barachła bez honoru.
Stare 07-13-2012, 14:57   #73
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja się nie pytam dlaczego tak uważasz, tylko skąd masz pewność. To że list MOGŁA być stworzona na potrzeby politycznych rozgrywek ani nie oznacza, że BYŁA ani nie jest argumentem za tym, że jej przesłanie nie jest prawdziwe. Dla mnie liczą się fakty w niej zawarte a Ty masz ciągle oczy przesłonięte polityką.

Cóż za tendencyjny argument. Czyli za barachła używasz też dajmy na to Żydów, którzy próbują poprawiać swoją sytuację polityczną grając kartą Holocaustu?
Stare 07-15-2012, 15:35   #74
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Znowu zadajesz to samo pytanie. Kilka(naście) razy podawałem argumenty. Jak do tej pory ich nie zrozumiałeś, to przykro mi.

Tak, za barachła uważam Żydów, grających holokaustem, za barachła uważam polityków grających Smoleńskiem, Katyniem.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania