Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-05-2012, 12:19   #1
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie Żałoba narodowa

Mam podobne zdanie na temat żałoby narodowej co artysta z tego newsa:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...t_Artysty.html

Nie rozumiem idei żałoby odszkodowań dla rodzin.

Co o tym myślicie? Generalnie na tym forum udzielają się ludzi o szerokich horyzontach, dlatego zastanawia mnie Wasza opinia. Będę wtedy wiedział czy gromy, które spadły na autora tego listu, to po prostu odzew średniego obywatela czy też naprawdę większości społeczeństwa.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-05-2012, 12:35   #2
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

Lepiej zrobić żałobę narodową niż stracić % poparcia zmiennych jak chorągiewki ludzi i ich poglądów, którzy potem by mówili, że taka tragedia a żałoby nie ma... Słowo żałoba narodowa straciło na znaczeniu w tym kraju w ostatnich latach poprzez ich ilość. Co do podanego przez Ciebie linka to zgadzam się częściowo, gdybym prowadził biznes opierający się na imprezach masowych to bym się troszkę zdenerwował.
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-05-2012, 16:50   #3
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Mi ta zaloba w niczym nie przeszkadza, jak ktos sie uprze, to moze spokojnie impreze zrobic. Nie jest chyba tak, ze policja wpadnie i zamknie lokal "bo jest zaloba"?

Z drugiej strony mozemy zadac sobie pytanie. W jakim spoleczenstwie przyszlo nam zyc, gdy pierwsze reakcje na slowo "zaloba" to "ile ja na tym strace kasy"?

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 03-05-2012 o 16:54
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-05-2012, 17:04   #4
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Bo żałoby powinny mieć kilka stopni "żałobowania", takie zwykłe codzienne gdy tylko portale dodawały by małe czarne kirki, takie bardziej narodowe gdy wszystko było by czarno-białe łącznie z telewizją a w TV wycofywali by wszystkie programy poza informacyjnymi z przebiegu żałoby oraz dokumentami nt katastrofy, oraz takie totalne gdy na ulicach pojawiało by się wojsko w czarnych mundurach i wszyscy by mieli ZOMZ (nocne godziny policyjne to za mało) zakaz dla artystów nie musiał by dodatkowo istnieć bo istotnie w tej trzeciej wersji by nie mieli jak do pracy dotrzeć i dla kogo grać.

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-06-2012, 08:14   #5
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Żałobe trzeba czuć - ja jej nie czuje kompletnie. I nie dlatego, że nie jest mi przykro z powodu tego co się stało. Po prostu wiem jak wygląda nasze państwo, za 2-3 tygodnie najbardziej będą pamiętały o tym osoby, które to przeżyły lub bliscy ofiar i w kwestii transportu kolejowego nie zmieni się absolutnie nic przez najbliższe (boje się tego powiedzieć) lata. Żałobę powinni nosić rządzący, ministrowe infrastruktury to chyba powinni być przepasani kirem już od ładnych paru lat. W tamtym roku było ostrzeżenie - wykoleił się pociąg jakoś latem, na szczęście nie było takiej tragedii jak teraz. Teraz ludzie mieli mniej szczęścia, zaważył na tym najprawdopoboniej czynnik ludzki. To co przeżywa w głowie ten facet to musi być coś niesamowicie przytłaczającego, lepiej nawet nie myśleć. To, że wprowadzono żałobe narodową chyba mu nie pomaga. Pracujemy więcej, ciężej, często przydzielane są ludziom stanowiska bez odpowiedniego przeszkolenia lub tylko pobieżnie. To wszystko się później odbija właśnie w ten sposób.
Ludzie, którzy jechali dostawczym VW Transporterem jakoś latem tamtego roku, na zbiór owoców też nie pakowali się do niego w 18 osób bo było im tak wygodnie, tylko dlatego żeby ciąć koszty dojazdu. Była wtedy żałoba narodowa? Nie przypominam sobie, jeśli tak to mnie poprawcie. Jaka jest między tymi zdarzeniami różnica, chyba żadna.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-06-2012, 08:34   #6
Chomiq
General

Domyślnie

Roznica jest taka, ze rzad chce zabrac 1,2 mld ojro z kolei na drogi.
Stare 03-06-2012, 11:09   #7
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Nie wiem, czy ze mną jest coś nie tak, czy wręcz przeciwnie, ale nie odczuwam teraz większej ani mniejszej żałoby, niż po innych wypadkach lokomocyjnych, w których może i więcej ginie ludzi, ale nie na raz w jednym miejscu. Co więcej wraz z każdą wprowadzaną żałobą narodową co raz bardziej zastanawiam się nad jej sensem i z tego co obserwuję, to nie tylko ja mam takie wątpliwości. Chyba coś jest rzeczywiście na rzeczy z zarzucaniem rządzącym, że tego prawa nadużywają?

http://www.po-land.pl/?p=52881
Stare 03-06-2012, 11:21   #8
qhash
General

Domyślnie

Chomiq, no kurde.. przecież się tam zaraz Komorowski i Tusk na miejscu zjawiają, żeby być*, żeby nie tracić poparcia, żeby pokazać, że "rządzą". I potem żałoba, żeby duch solidarności Państwa nie zaginał. Sorry, ale jeśli oni na tym żerują, to czemu ludzie, których biznes zależy od rozrywki mają za to płacić? I czemu piętnuje się ich, kiedy podnoszą głos? I nie chodzi to czy to PO czy PiS, bo pisiory by robiły to samo. Chodzi o zasadę i to jak "żałoba" jest wykorzystywana jako narzędzie polityczne.

Mnie ta żałoba wcale nie dotyka, nie jestem jakimś sfrustrowanym posiadaczem klubu ( o ile tacy są ) czy artystą, ale nie podoba mi się ta cała sprawa, tak po prostu, bezinteresownie.

Co do linka w ost. poście - zawsze mama mi mówiła, że jak umierać, to tylko zbiorowo.
Stare 03-06-2012, 14:20   #9
Chomiq
General

Domyślnie

Zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie krytykowal wlasnie ta wladze. Czy to PiS, czy PO, zawsze znajdzie sie ktos kto uzna, ze zaloba jest naduzywana i wykorzystywana "do celow politycznych". Tak bylo za czasow PiSu, tak jest teraz i tak bedze. Rownie dobrze mozemy zadac usuniecia urzedu Prezydenta RP, bo wykorzystuje tragedie i tylko czeka zeby oglosic zalobe.

Jak mowilem, osobiscie nie mam nic do tej zaloby, nic na tym nie trace, nic nie zyskalem. Wiem, ze moze dzieki temu te osoby ktore faktycznie kogos stracily beda czuly, ze przynajmniej przez te dwa dni ktos bedzie pamietal o ich bliskich.

Co ktos inny sobie dopowie (przewaznie siedzacy w opozycji do obecnej kliki rzadzacej), to juz mam gleboko w powazaniu. Polityka w obecnym wykonaniu ma niewiele wspolnego z "fair play" i niestety nic nie zapowiada takich zmian w przyszlosci, wiec jedni moga cos wykorzystywac do zyskania poparcia, a ich przeciwnicy wlasnie to wykorzystywanie obroca przeciwko nim zeby samemu cos na tym zarobic.

Ps.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBa...dowej_w_Polsce

Az tak to boli ludzi po kieszeni, ze po raz drugi od 3 LAT musza odwolac impreze nie z wlasnej winy?

Ps.2
http://en.wikipedia.org/wiki/National_day_of_mourning
Ladna lista z kilku ostatnich lat.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 03-06-2012 o 14:23
Stare 03-06-2012, 15:25   #10
qhash
General

Domyślnie

Ha, Tu najlepszy. 18 krajów.
Stare 03-08-2012, 19:18   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie zagłębiając się za bardzo w temat przypomnę jeszcze jeden aspekt, którego chyba nikt nie przywołał. Co weekend na drogach ginie więcej osób. Polityczna szopka i tyle. Ilość ofiar na metr kwadratowy się liczy, tak jak w linku Shibbiego.

A dyktuje to m.in. polityczna poprawność, której źródła trudno właściwie wskazać. Zakładam, że większość obywateli nie popiera idei żałoby, a jednak w mediach widać inny obrazek. Popier.... to jest. Choć muszę przyznać, że podobnie jest także w UK, gdzie np. politykom ciężko jest zdecydować o ograniczeniu irracjonalnie wysokich zasiłków dla bezrobotnych, chociaż dużą część obywateli (nie wiem czy większość) one bulwersują.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 03-08-2012 o 19:22
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-17-2012, 11:23   #12
dxcvb

Domyślnie

Sądze że z żałobą jest jak z kościołem. Możesz do niego chodzić a nie musisz- czy wam naprawde robi to jąkąś różnice czy jest żałoba czy jej nie ma?
Stare 03-17-2012, 14:23   #13
Shibby
General

Domyślnie

Właśnie nie jest tak samo, jak z kościołem. Jeżeli chciałbym iść np. na jakieś wydarzenie sportowe i miałbym już wykupiony bilet, to po wprowadzeniu żałoby nie będę mógł iść, bo to wydarzenie będzie odwołane w związku z odgórnie narzuconą żałobą.
Stare 03-17-2012, 19:22   #14
sebkaaa
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość
Właśnie nie jest tak samo, jak z kościołem. Jeżeli chciałbym iść np. na jakieś wydarzenie sportowe i miałbym już wykupiony bilet, to po wprowadzeniu żałoby nie będę mógł iść, bo to wydarzenie będzie odwołane w związku z odgórnie narzuconą żałobą.
nieprawda
Stare 03-17-2012, 19:39   #15
PeeL
Major

Domyślnie

Cytat:
Napisał sebkaaa Zobacz Wiadomość
nieprawda
nieprawda

http://www.sport.pl/sport-poznan/1,1...zapytania.html
http://www.dziennikzachodni.pl/artyk....html?cookie=1
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...BLIN/120309885
http://bydgoszcz24.pl/artykul/zaloba...wolane-imprezy
http://www.fakt.pl/Przez-zalobe-nie-...,147663,1.html
http://www.kinorialto.poznan.pl/content/view/535/35/

można by w nieskończoność wklejać takich linków

Ostatnio edytowany przez PeeL : 03-17-2012 o 19:44
PeeL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-17-2012, 19:49   #16
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał sebkaaa Zobacz Wiadomość
nieprawda
Prawda.
Mogę Ci wkleić pełno linków z informacjami o wydarzeniach sportowych, które zostały odwołane ze względu na wprowadzenie żałoby narodowej. A jakbym Cię poprosił, abyś wkleił mi linki z informacjami o odwołanych wydarzeniach sportowych po wypadkach, gdzie też dużo osób zginęło i były plany wprowadzenia żałoby narodowej, ale ostatecznie jej nie wprowadzono, to pewnie za dużo byś takich odwołanych wydarzeń nie znalazł, o ile w ogóle jakieś.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania