Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 07-30-2010, 14:52   #1
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie podwyzka VATu

Wyclef, forma Ci spada Wchodze na aa.pl zeby poczytac Twoje i innych zale w ponizszym temacie, a tu cisza... Opuszczasz sie
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...niezbedna.html

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 07-31-2010, 00:44   #2
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Szkoda gadać ... pisać.... łorewer

Kiedyś bym napisał że PO strzeliło sobie w kolano teraz mogę że premier strzelił sobie w ... jajka. Szkoda. Mam cichą nadzieję że wiedzą co robią.

Tak czy siak PiSiory wykorzystają to okrutnie
Jak nic teraz Jarek okaże się bardziej liberalny od Rudego Liberała.
Stare 08-01-2010, 00:19   #3
loranth
Private First Class

Domyślnie

Ostatnio natknąłem się na artykuł opisujący podwyżki i nowe podatki a wśród nowych podatków znalazłem podatek "od kradzieży prądu". Jeśli ktoś na lewo podepnie sobie prąd to później będzie musiał zapłacić podatek od tego. nie długo opodatkują włamywaczy i kieszonkowców
Stare 08-02-2010, 18:38   #4
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.rp.pl/artykul/5,517142_By...do_Tuska_.html

Jeden komentarz: skurwiele!

---

Dobrze? Co tu dużo gadać, mają w dupie co będzie za kilka lat, chcą się nachapać. Tak było przy okazji sprawy opisanej poniżej. Tak samo nawet w przypadku Marcinkiewicza (PIS), który po odejściu z funkcji premiera nagle okazał się wybitnym bankowcem i przeszedł do City. On sam wie za jakie zasługi wobec zagranicznego kapitału. Jedyny polityk, co do uczciwości względem Polski i Polaków nie mam wątpliwości jest Kaczor (nie mówię o walce politycznej itp. bo to mnie gówno obchodzi). Dlatego jest tak oczerniany i zwalczany przez establishment.

http://prawica.net/node/18288
http://www.poloniaxxi.com/2008/03/pl...cerowicza.html

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 08-02-2010 o 18:41
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-03-2010, 19:49   #5
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Brońcie krzyża!
Jakoś wszyscy mają plan co zrobić z tym krajem, a jak przyjdzie co do czego to cisza. Przez 2 lata PiS zaprezentował to samo co Platforma przez ostatnie lata. Gdyby skrajna prawica była przy władzy przez taki czas jak PO to byłoby dokładnie to samo, za przeproszeniem g.no mają w tych szufladach, a nie ustawy. A nie otwierają, bo śmierdzi. Powiedz mi, chcesz wypłatę?Każdy chce. A skąd ta wypłata ma się wg Ciebie wziąć, jak nie dasz drugiemu zarobić?Jak się nie podzielisz to nie dostaniesz.
Za co Ty chcesz pobudować to wszystko, za co dołożyć do UE? Granie w Age of Empires nie jest wyznacznikiem zasad ekonomii, jak chcecie dalej łupać kamienie i zbierać jagody to powodzenia, ja postoje. Mam wrażenie, że niektórzy mentalnie nie dość, że stoją miejscu to potrafią zawrócić.
To, że na poważnych stanowiskach zamiast profesjonalistów z danej branży, ludzi wykształconych bierze się cymbałów, na których PRowcy robią hajs to wiadomo nie od dziś.

Ostatnio edytowany przez WHT : 08-03-2010 o 20:03
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-03-2010, 21:14   #6
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
On sam wie za jakie zasługi wobec zagranicznego kapitału.

(...)

Dlatego jest tak oczerniany i zwalczany przez establishment.
A jednak upały wróciły...
Stare 08-03-2010, 22:01   #7
Camaxtli
General

Domyślnie

Dzisiaj jakaś mądra pani z PiS obliczyła (nawet zrobiła liste z mąką, chlebem, masłem i czym się tam dało), że przeciętnego polaka podwyżka VAT o 1% wyniesie miesięcznie ok. 150zł. Tak się zastanawiam ilu tych przeciętnych polaków wydaje miesięcznie 15000zł... Aż się płakać chce jak się słucha takich głupot.

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
Gdyby skrajna prawica była przy władzy przez taki czas jak PO to byłoby dokładnie to samo, za przeproszeniem g.no mają w tych szufladach, a nie ustawy.
W Polsce nie ma nawet prawicy - taką reprezentuje Marek Jurek z wiadomo jakim poparciem, a Ty piszesz o skrajnej prawicy.

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 08-03-2010 o 22:06
Camaxtli jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-03-2010, 22:22   #8
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ja mówię o tej "zadeklarowanej".
Stare 08-04-2010, 07:23   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

WHT ten wywód o AOE to do czego przypiąć? Piter nie rozumiem za bardzo Twojego wyboru jeśli chodzi o cytaty z mojej wypowiedzi

Cama, bardziej skrajny to chyba właśnie jest Jurek ja bym powiedział. To znaczy ciężko to jednoznacznie określić. Na pewno Jurek jest bardziej konserwatywny.
Stare 08-04-2010, 15:34   #10
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Przypomnij to do tego, że z przysłowiowej d. pieniędzy nie weźmiesz.

Jakoś ani PiS ani Lewica ani PO nie garną się do oddania chociaż części ze swoich co miesięcznych pensji, więc skąd ta nienawiść do jednej strony sporu?
Stare 08-04-2010, 15:58   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No właśnie, czemu PIS jest taki nielubiany?
Stare 08-04-2010, 16:53   #12
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Za to jak się zachowuje.
Stare 08-04-2010, 17:29   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No i masz odpowiedź na swoje pytanie
Stare 08-04-2010, 17:36   #14
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Mam przykład pseudo-katolików, którzy używają średniowiecznych metod dialogu. Dziękuję, postoję.
Stare 08-04-2010, 17:50   #15
Piter
General

Domyślnie

Tylko PiS "wychował" sobie pewien specyficzny typ zwolenników (nie mówię, że wszystkich, krzykacze jednak zwykle są najbardziej widoczni): internetowi klakierzy i trolle opluwające wszystkich i wyzywające od Żydów, frustraci atakujący sąd niepotrafiący się pogodzić z demokratycznym wyborem, idioci negujący integrację europejską i przemiany po 98', schizofrenicy widzący wszędzie spiski i wrogów. Czy nie pokazuje to dobitnie, kto w ostatnich latach (niestety skutecznie) skłócił społeczeństwo? Czy jakaś inna partia ma tego typu fanów? Za to głownie "kocham" PiS. A także za próbę robienia z wyborców kretynów (też niestety skutecznie) prostą socjotechniką spod znaku "to wasza wina".
Stare 08-04-2010, 18:06   #16
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter Zobacz Wiadomość
idioci negujący integrację europejską i przemiany po 98', schizofrenicy widzący wszędzie spiski i wrogów.
To ja Pomimo że nie jestem ich wybiorcą, raczej sympatykiem.

Co do skłócenia społeczeństwa, to uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Generalnie nie wiem czy jesteś świadomy, ale z większych mediów, to już tylko Rzeczpospolita jest niezależna politycznie. Cała reszta kocha PO. Publiczne media po ostatnich zmianach też już niedługo. Zauważ, że nawet Fakt się przymknął, nie słychać, żeby wytykali jakieś poważne sprawy tej frakcji a robili to. Władza ma swoje sposoby. Wszyscy oni nie lubią PIS i Ty także nie lubisz PIS między innymi z tego powodu - takie jest moje zdanie.. Cała reszta jak sprawa z krzyżem, to już jest tylko konsekwencja zaostrzenia walki i wprowadzonych podziałów. Wcześniej tego nie było.

Sprawa z mediami i zakłamaniem ostatniej historii wybiła mnie z rytmu. Szkoda mi już na to nerwów. Weźmy taką Warszawę. HGW opóźniła budowę mostu, ludzie stoją w kilometrowych korkach, a ona zbudowała w zamian stadion kumplowi. A ludzie (nie użyję jak Ty słowa "idioci" ) dalej kochają PO Ale jak mają nie kochać, skoro ów kolega to właściciel najbardziej (w niektórych kręgach) opiniotwórczej stacji.

Myślę, że czy się zgodzicie czy nie, to przyda Wam się w miarę trzeźwa (jeszcze dziś nie piłem) ocena inna niż Wasza.
Stare 08-04-2010, 19:17   #17
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
To ja Pomimo że nie jestem ich wybiorcą, raczej sympatykiem.
Skoro się z tym identyfikujesz, Twoja sprawa. Szanuję Twoje prawo do posiadania swoich poglądów, obyś tylko nie próbował kłócić Polaków jak pewien genialny strateg polityczny, który niedawno przeszedł przemianę duchową na okres kampanii. Na to jako patriota nie mogę się zgodzić.

Cytat:
Co do skłócenia społeczeństwa, to uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Generalnie nie wiem czy jesteś świadomy, ale z większych mediów, to już tylko Rzeczpospolita jest niezależna politycznie. Cała reszta kocha PO.
Nie zgadzam się. Rzeczpospolitą, Gazetę Polską, Wprost Janeckiego uważam za czasopisma reżimowe IV RP. Nie wspomnę nawet o mediach Rydzyka, bo nie brzydzę się praniem mózgu.

Nie chcę się kreować na znawcę mediów, ale wydaje mi się, że jako odbiorca mam pewne rozeznanie. Może podsumuje kilka poważniejszych po swojemu:

TVP & Polskie Radio - szopka, inaczej być nie mogło, kiedy szefostwo obejmują naczelni klakierzy spółki Lech&Jarosław, czyli Wildstein, Urbański. W Polskim Radiu (Trójka to moja ulubiona rozgłośnia) panoszą się Targalskie i Sobale, odchodzą znane głosy. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, w czyich rękach znajdują się od lat polityczne media, każda próba zmiany tego status quo okupiona jest lamentem o przejęciu kontroli nad mediami - czysta hipokryzja. Afery związane z ustawkami serwisów informacyjnych i kosmicznymi kontraktami partyjnych sługusów są powszechnie znane.

Polsat - publicystyki w Polsacie chyba nikt nie traktuje poważnie, chociaż Wydarzenia nie są złym serwisem. Nie zauważyłem faworyzowania PO, w ostatnich dniach w związku z podwyżką VAT jest wręcz odwrotnie.

TVN - mieli pewien problem po upadku rządu PiS, z początku próbowali na siłę krytykować PO, co obróciło się tak naprawdę przeciwko nim - np. upadła oglądalność programu Teraz My, który po kilku wysilonych tematach skompromitował się materiałami bez potwierdzenia. Teraz jest spokojniej, na pewno bardziej w stronę PO niż PiS, choć w programach starają się zawsze zapraszać obie strony. Zresztą tutaj mam pewne pretensje o dobór gości, bo taka postawa przyczynia się do ciągłego wyciągania trupów z szafy w stylu Henry Czarneckiego.

Gazeta Wyborcza - centrolewicowa. Na pewno bywa kontrowersyjna, aczkolwiek płacze na temat żydowskiego spisku są przesadzone i śmieszne. Po prostu niektórym gul skacze, że GW jest liderem rynku. Część publicystów mnie wkurza przesadzoną poprawnością polityczną... Plusa mają u mnie za dołożenie się do rozwalenia starego SLD Z rzadka czytam papierowe wydanie, jak mi wpadnie w ręce w pracy, sam nie kupuję.

Rzeczpospolita - sztywna i nudna gazeta. Skupia różne Semki i Gabryele u siebie, dla mnie niewarta zachodu.

Dziennik - mało znam, głównie znam publicystów dzięki ich wizytom w audycjach Trójki. Jakoś dla mnie neutralny i mało w sumie ważny, kiedyś był aktywny i bardziej sfrustrowany pisarz Michalski, teraz stonował. Jako ciekawostkę dodam, że zraziłem się do ichniej redakcji sportowej, która przy starcie Dziennika wyłapała odpady w stylu Zarzecznego

Polityka - lewicowa raczej, choć publikują różni autorzy. Zawsze ceniłem za zdrowy rozsądek, obecnie nie czytuję z braku czasu.

Może tyle wystarczy.

Cytat:
Publiczne media po ostatnich zmianach też już niedługo.
Zdaje się nie doszedł do Rady nikt z PO? Nie śledziłem jakoś uważnie.

Cytat:
Zauważ, że nawet Fakt się przymknął, nie słychać, żeby wytykali jakieś poważne sprawy tej frakcji a robili to.
To mnie nie interesuje, tego rodzaju media są szkodliwe i powinny zniknąć z rynku. Też przyczyniają się do tego, że nie można zrobić żadnych gruntownych reform czy choćby zakupu samolotów, podżegając awanturników. Partie się obawiają takiego motłochu.

Cytat:
Wszyscy oni nie lubią PIS i Ty także nie lubisz PIS między innymi z tego powodu - takie jest moje zdanie.
Obrażasz mnie myśląc w ten sposób Uważam się za człowieka posiadającego umiejętność wnioskowania, żeby sobie samemu wyłowić to, co ma sens i logikę. I to jest właśnie kolejny z wielu powodów nielubienia PiS - oni zbyt często uciekają się do infantylnych zagrywek socjotechnicznych.

Cytat:
Cała reszta jak sprawa z krzyżem, to już jest tylko konsekwencja zaostrzenia walki i wprowadzonych podziałów. Wcześniej tego nie było.
To jest jasne, ale temat jest szerszy. Nie omawiam póki co, bo i tak się długi post szykuje

Cytat:
Weźmy taką Warszawę. HGW opóźniła budowę mostu, ludzie stoją w kilometrowych korkach, a ona zbudowała w zamian stadion kumplowi. A ludzie (nie użyję jak Ty słowa "idioci" ) dalej kochają PO Ale jak mają nie kochać, skoro ów kolega to właściciel najbardziej (w niektórych kręgach) opiniotwórczej stacji.
Przepraszam, ale nie pamiętam/nie wiem gdzie mieszkasz. O Warszawie wypowiadasz się po raz kolejny, ale mijasz się z prawdą. Mieszkam w Warszawie od lat i jako taki ogląd mam, nie będę się kreował na warszawiaka, ale widzę co się dzieję, jeżdżę to tych drogach codziennie. Historia budowy Mostu Północnego sięga roku 2002, natomiast w 2005 roku sąd unieważnił wyniki przetargu, przygotowywanego przez administrację Lecha Kaczyńskiego. W 2007 wystartował nowy przetarg na projekt, w 2009 roku ruszyła w końcu budowa. HGW została prezydentem pod koniec 2006 roku, miała budować most bez projektu? W końcu jednak most się buduje i to za jej kadencji, więc chyba argument jest nietrafiony. Warszawiacy natomiast mogli zaobserwować remonty, które ruszyły już po wyborze nowej prezydent, to po prostu było widać (żebyś mnie nie posądził o brak konkretów, kilka przykładów z pamięci, raczej południowa Warszawa: Puławska, przebudowa linii tramwajowej Jerozolimskie-Most Poniatowskiego i zakup nowych tramwajów, rozbudowa Poleczki do Okęcia, ruszył Most Północny, rusza budowa węzła S2 i obwodnicy południowej, Węzeł Marsa, buspasy). Prezydentura LK jest oceniana słabo, jako prezydentura zaniechania, oczywiście są brednie dotyczące jakiegoś układu, ale chyba nie bardzo doprowadził do skazania kogokolwiek (Piskorski i tak już był umoczony). Jedyny sukces to Muzeum Powstania, ale to trochę za mało.

O budowie nowego Stadionu Wojska Polskiego mówiło się od lat. Projekt został przedstawiony Marcinkiewiczowi, wtedy też on podpisał z Legią umowę na dzierżawę stadionu. Pieniądze natomiast na budowę przyznali radni, tak więc kolejny zarzut chybiony. Nie wiem czy powinno się krytykować miasto za inwestycje... ITI będzie płaciło za dzierżawę (przypominam - wg umowy podpisanej przez Marcinkiewicza).
Stare 08-04-2010, 22:23   #18
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Co do RP się nie zgodzę. Jest to gazeta o zabarwieniu konserwatywnym, ale na pewno nie reżimowa. Zawsze uchodziła za gazetę poważną, dla specyficznego odbiorcy, który by się na nią wypiął, jakby próbowała wciskać jakiś reżimowy kit. Niezależna gazeta. Może trochę nudna. Ale z jednej strony narzekasz na fakt czy odmóżdżające teleturnieje a z drugiej strony RP za poważna... Hmmm rozumiem, że lubisz rzeczy uszyte na miarę

No cóż, postsłużbspecjalny reżim ma swoje media prywatne, dzięki temu że się uwłaszczył na naszym majątku, to prawica zawłaszczyła media publiczne. Dla mnie ok, jest równowaga.

Co do mediów prywatnych, to nie ma sensu dla mnie wyciąganie jednej sprawy i mówienie, że za coś tam skrytykowali rząd. Normalne że się zachowuje pozory, natomiast liczy się całokształt. Po jest dobre, PIS jest zły.

Wprost był czasopismem, które oferowało alternatywne myślenie w stosunku do jedynej słusznej linii. Teraz do rp się przymierzają. Jak w tym kraju przekłamią ostatecznie historię i zamkną ustaw wszystkim co myślą inaczej, to czas się wyprowadzić i tyle. O Fakcie już mówiłem. Nie ma sensu dyskutować o kondycji brukowców bo na całym świecie są i będą. Ważne że też mogą być politycznym orężem. Pytasz czy do rady nie doszedł ktoś z PO? Jaja sobie robisz? To powinien być ktoś z partii? Mało jest "naukowców" i innych autorytetów moralnych myślących tak jak nakazuje jedyna słuszna linia?

Jedna rzeczy to infantylność argumentów PIS, które są po prostu dostosowane do wlektoratu. Ja natomiast oceniam prawdziwe intencje, które staram się między wierszami wyczytać a polityków za dużo nie słucham. Wspominałem już o tym nie raz. O sprawie krzyża wiem tyle co zasłyszę od ludzi, bo to jest dla mnie kolejny problem zastępczy i "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" mnie obchodzi ta sprawa. Infantylne jest interesowanie się takimi pierdołami.

Ja nie porównuję jej teraz do Lecha. Ale w sprawie mostu zupełnie się rozminęła z własnymi obietnicami. A stadion zbudowała kumplowi nie rozbawiaj mnie, nie ważne kto to klepnął radni czy ktoś. Pozory, pozory. I jeszcze właściciel telewizji, śmiech na sali. Mamy do czynienia z budową nowego układu, gdzie marginalizowane są inne poglądy, pisana jest własna wersja historii. To jest prawdziwa przyczyna podziałów i zaostrzenia kursu przez PIS a nie jakieś cechy charakteru Lecha czy Jarka.
Stare 08-05-2010, 08:09   #19
vanguard
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
Dzisiaj jakaś mądra pani z PiS obliczyła (nawet zrobiła liste z mąką, chlebem, masłem i czym się tam dało), że przeciętnego polaka podwyżka VAT o 1% wyniesie miesięcznie ok. 150zł. Tak się zastanawiam ilu tych przeciętnych polaków wydaje miesięcznie 15000zł... Aż się płakać chce jak się słucha takich głupot.
Podwyżka Vatu wyniesie 5%, a nie 1%
Lub inaczej 1 punkt %
Oczywiście TVN i inni już wmówili ludziom, że 1% i tak się utrwali. To co piszesz tego dowodzi. 1 punkt procentowy od 22% do mniej więcej jedna dwudziesta, czyli 5%.

Zgodnie z tym co napisałeś wyżej, pani z PiS (nie wiem która, nie widziałem tego) miała rację, bo wtedy wystarczy, że rodzina wydaje miesięcznie 3.000 zł, z tego 5% daje 150 zł.
Rachunki, jedzenie, samochód, ubrania itp., wydatki gospodarstwa domowego na poziomie 3.000 zł miesięcznie są blisko średniej krajowej (strzelam, ale pewnie nie mylę się dużo).
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-05-2010, 10:10   #20
Piter
General

Domyślnie

@Brzoza odpiszę Ci później, bo teraz mam mało czasu.

Cytat:
Napisał vanguard Zobacz Wiadomość
Lub inaczej 1 punkt %
Oczywiście TVN i inni już wmówili ludziom, że 1% i tak się utrwali. To co piszesz tego dowodzi. 1 punkt procentowy od 22% do mniej więcej jedna dwudziesta, czyli 5%.

Zgodnie z tym co napisałeś wyżej, pani z PiS (nie wiem która, nie widziałem tego) miała rację, bo wtedy wystarczy, że rodzina wydaje miesięcznie 3.000 zł, z tego 5% daje 150 zł.
Rachunki, jedzenie, samochód, ubrania itp., wydatki gospodarstwa domowego na poziomie 3.000 zł miesięcznie są blisko średniej krajowej (strzelam, ale pewnie nie mylę się dużo).
Z matmy bania. Ale to oczywiście wina TVN

VAT wzrośnie o 1 punkt procentowy, czyli sama kwota VAT będzie wyższa faktycznie o ok. 5%, ale nie jest to procent od całej kwoty!

Załóżmy te 3000 jako kwotę netto, dla uproszczenia obliczeń

3000 * 0,22 = 660, rodzina w sumie wydaje 3660 PLN.

VAT wzrasta o 1 punkt procentowy:

3000 * 0,23 = 690, rodzina w sumie wydaje 3690 PLN.

Sama kwota VAT wzrasta o 30 PLN, co daje 30/660*100 = 4,5% kwoty pierwotnej, wszystko się zatem zgadza w kwestii samej kwoty bezwzględnej VAT.

Natomiast brutto rodzina wydała więcej o 30 PLN, czyli 30/3660 = 0,8% ~= 1% kwoty bazowej.

Zaraz się okaże, że ułamki opracowali starożytni przodkowie Wejcherta
Stare 08-05-2010, 10:11   #21
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał vanguard Zobacz Wiadomość
Lub inaczej 1 punkt %

http://www.money.pl/gospodarka/wiado...,0,651658.html

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Piszesz, że po zmianie najwyższy podatek VAT z 22% zmieni się o 5% czyli będzie wynosił 27%?

O ile dobrze pamiętam pani nie mówiła o rodzinie tylko o przeciętnym polaku. Więc nawet jeżeli to co piszesz jest prawdą, to i tak ta przybliżona kalkulacja jest po prostu nieprawdziwa.
Stare 08-05-2010, 10:36   #22
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
Co do RP się nie zgodzę. Jest to gazeta o zabarwieniu konserwatywnym, ale na pewno nie reżimowa. Zawsze uchodziła za gazetę poważną, dla specyficznego odbiorcy, który by się na nią wypiął, jakby próbowała wciskać jakiś reżimowy kit.
IV RP już całe szczęście nie ma, więc służy się inaczej Tak na poważniej to z pewnością Rzepa zatrudnia nieco bardziej inteligentnych publicystów niż w takiej dajmy na to Gazecie Polskiej - tam jest równo propaganda bez owijania w bawełnę (ostatnia okładka jest fajna - Palikot i boku Goebbelsa i Urbana, chwyt godny Faktu i SE). Semka np. stara się chociaż stworzyć pozory jakiegoś logicznego i inteligentnego wywodu, może dlatego odbiorca myśli, że jest traktowany wyjątkowo.

Cytat:
Niezależna gazeta.
Kiedyś krążył taki dowcip na temat niezależności TVP - niezależnie od tego, co Jarkacz wymyśli, w TVP pokażą W Rzepie nie widzę raczej dyskusji, zderzenia poglądów. Specjalną konserwą nie jestem, więc nie czytam.

Cytat:
Może trochę nudna. Ale z jednej strony narzekasz na fakt czy odmóżdżające teleturnieje a z drugiej strony RP za poważna... Hmmm rozumiem, że lubisz rzeczy uszyte na miarę
Ściśle mówiąc pisałem nudną i sztywną, taki styl. Nie ma tam polemiki, która mogłaby na dłużej zatrzymać.

Cytat:
No cóż, postsłużbspecjalny reżim ma swoje media prywatne, dzięki temu że się uwłaszczył na naszym majątku,
To są wyświechtane frazesy, którą każą odbić piłeczkę - uważasz tak, bo tak wyczytałeś w mediach prawicowych Konkrety by się jakieś przydały dla takiej tezy. Nie wiem za bardzo, na jakim majątku uwłaszczył się ITI czy Agora.

Cytat:
to prawica zawłaszczyła media publiczne. Dla mnie ok, jest równowaga.
No to skąd ten płacz środowisk prawicowych?

Cytat:
Co do mediów prywatnych, to nie ma sensu dla mnie wyciąganie jednej sprawy i mówienie, że za coś tam skrytykowali rząd. Normalne że się zachowuje pozory, natomiast liczy się całokształt. Po jest dobre, PIS jest zły.
To był tylko przykład, Ty natomiast nie przedstawiłeś żadnego.

Cytat:
Wprost był czasopismem, które oferowało alternatywne myślenie w stosunku do jedynej słusznej linii. Teraz do rp się przymierzają. Jak w tym kraju przekłamią ostatecznie historię i zamkną usta wszystkim co myślą inaczej, to czas się wyprowadzić i tyle. O Fakcie już mówiłem. Nie ma sensu dyskutować o kondycji brukowców bo na całym świecie są i będą. Ważne że też mogą być politycznym orężem. Pytasz czy do rady nie doszedł ktoś z PO? Jaja sobie robisz? To powinien być ktoś z partii? Mało jest "naukowców" i innych autorytetów moralnych myślących tak jak nakazuje jedyna słuszna linia?
Nie rozumiem tych lamentów o "jedynie słusznych liniach", przecież istnieją w obiegu różne linie, np. prof. Zybertowicz, Staniszkis realizują swoją drogę. To chyba normalne, że w społeczeństwie współistnieją różne idee i interpretacje, gadanie o "jedynych słusznych" i "zakłamaniu historii" są chyba tylko płaczem tych, którzy nie potrafią uwiarygodnić swoich argumentów szerszemu spektrum. Teorie są niespójne, prognozy się nie sprawdzają, no to się szuka jakiejś niewidzialnej siły.

Cytat:
Jedna rzeczy to infantylność argumentów PIS, które są po prostu dostosowane do wlektoratu. Ja natomiast oceniam prawdziwe intencje, które staram się między wierszami wyczytać a polityków za dużo nie słucham. Wspominałem już o tym nie raz.
Ja też jestem częścią ogółu wyborców, skoro politycy PiS do mnie nie mówią, to ja na nich nie głosuje. Proste. Mam tylko jeden głos, tak jak Ty, decyduje demokracja.

Cytat:
O sprawie krzyża wiem tyle co zasłyszę od ludzi, bo to jest dla mnie kolejny problem zastępczy i "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" mnie obchodzi ta sprawa. Infantylne jest interesowanie się takimi pierdołami.
Nie zgodzę się, że infantylne. To ciekawy problem socjologiczny. Infantylne być może byłoby pójście tam z transparentem takim czy siakim, ale przyglądanie się z boku i próba wyciągnięcia wniosków na pewno infantylna nie jest.

Cytat:
Ja nie porównuję jej teraz do Lecha.
A to błąd.

Cytat:
Ale w sprawie mostu zupełnie się rozminęła z własnymi obietnicami.
Mianowicie z jakimi? Sądzę, że dla warszawiaków ważniejsze jest to, że budowa w końcu ruszyła.

Cytat:
A stadion zbudowała kumplowi nie rozbawiaj mnie, nie ważne kto to klepnął radni czy ktoś. Pozory, pozory. I jeszcze właściciel telewizji, śmiech na sali. Mamy do czynienia z budową nowego układu, gdzie marginalizowane są inne poglądy, pisana jest własna wersja historii. To jest prawdziwa przyczyna podziałów i zaostrzenia kursu przez PIS a nie jakieś cechy charakteru Lecha czy Jarka.
W Polsce w większości właścicielami stadionów są samorządy lokalne, w tym wypadku miasto. Jest bardzo ważne kto klepnął, bo to wg umowy z Marcinkiewiczem ITI będzie płaciło za dzierżawę. ITI nie jest właścicielem stadionu, więc co najwyżej miasto wybudowało stadion sobie, żeby ITI mogło korzystać (w postaci Legii) Tutaj jesteśmy chyba spokojni, bo przecież Jaro miał pieczę nad kontraktem, prawda?

Edit: dodam jeszcze, że kontrowersyjna jest decyzja rządu PiS w sprawie budowy odrębnego Stadionu Narodowego kiedy było jasne, że będzie rozbudowa Stadionu WP (zgoda klepnięta jeszcze przez Lecha). Po co Warszawie dwa stadiony, nie lepszy jeden porządny?

Ostatnio edytowany przez Piter : 08-05-2010 o 10:43
Piter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-06-2010, 11:16   #23
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Piter świetnie to zrobiłeś. Z przyjemnością się czytało i nie tylko dlatego że po mojej linii.
Jeżeli Wyclef też tak by potrafił to również bym mu przyklasnął.

To że się jest wzorowym uczniem Schopenhauera i jego erystyki nie znaczy że się należą brawa

To jest odwieczny problem ludzi związanych ideologicznie ze środowiskami pseudo-prawicowymi w tym kraju od zawsze reprezentowanych przez braci Kaczyńskich i pokrewnych polityków. Nie umiejętność spokojnej dyskusji i odejścia od stołu bez nerwów i złości przejawiającej się właśnie poziomem dyskusji jakiej uczył wyżej wymieniony filozof.
Stare 08-08-2010, 18:36   #24
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Słuszny krok. Z jednej strony trzeba obniżać koszty, a z drugiej podnieść podatki w celu zmniejszenia deficytu. USA robi teraz dokładnie to samo tj. nie przedłuży obniżki podatków Busha, który najbogatszym zmniejszył podatki federalne w 2001 w związku z ogromną nadwyżkę budżetową wypracowaną przez Clintona. Podwyżka VAT jest także lepszym rozwiązaniem, niż podwyżka podatku dochodowego, gdyż opodatkowuje konsumpcję, a nie przychody.

Co do mostu północnego posłużę się cytatem:

Jego budowę Lech Kaczyński obiecał warszawiakom w swojej kampanii wyborczej. I skłamał. Zamiast budowy była seria nieudanych przetargów, które ciągle unieważniano z powodu szkolnych błędów robionych przez jego urzędników.
Szefem tej ekipy nieudaczników był Andrzej Urbański, który u Kaczyńskiego odpowiadał za inwestycje. W tym: za wieloletni paraliż skrzyżowania Marynarskiej z Wołoską poprzez ślamazarną budowę węzła.

Budowa idzie naprawdę przednio, podobnie jak inne inwestycje PO. Prawie 1000 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych w budowie, a na kolejne 700 pare są już załatwione praktycznie wszystkie formalności.

Ostatnio edytowany przez KaT : 08-08-2010 o 18:46
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-12-2010, 09:26   #25
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

Nie trzeba by było podnosić VAT'u, gdyby banda PiSowców nie prowadziła swojej populistycznej polityki - obniżenie wieku emerytalnego, zła reforma szkolna, becikowe, itp. Najlepszym wyjściem chyba byłoby cofnąć te reformy, których cofnięcie nie będzie bardzo dużo kosztowało,a zaraz potem podnieść VAT, zreformować sądownictwo, finanse publiczne, KRUS, służby mundurowe, edukację wyższą, mocno dotować sektor MŚP oraz wszelkie innowacje... tylko Tusk tego nie zrobi... żaden z tych pajaców tego nie zrobi, bo nie mają jaj i chcą władzy... a ja bym głosował do końca życia na takiego co by tak zrobił :/
Stare 11-20-2010, 09:58   #26
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Rzeczpospolita jest niezależna politycznie.
przepraszam czy to przypadkiem nie rzeczpospolita jest jedyną gazetą której właścicielem jest skarb państwa? Przynajmniej kiedyś był, nie wiem jak jest teraz. Co do vatu to podwyżka watu bez cięcia wydatków jest po prostu doraźnym (skur**syńsko nieodpowiedzialnym) posunięciem które ma zbilansować ten i może kilka następnych budżetów. Idąc tą drogą za kilka lat będziemy mieli największe obciążenia(podatki, parapodadtki, składki itd w europie. Co w dalszej perspektywie będzie skutkowało zajebistym pożarem Warszawy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że obecne pokolenie gimnazjalistów będzie skłonne oddawać połowę swojego wynagrodzenia na utrzymanie emerytów. I albo oni najadą Warszawę albo po prostu wyjadą zarabiać pieniądze gdzie indziej, a na warszawe ruszy cały odcięty nagle od kasy socjal
Ulfding jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2010, 14:09   #27
WHT
Brigadier General

Domyślnie

W historii bardzo rzadko zdarza się coś czego jeszcze nie było.
Więc po prostu znowu po kolei na ulice zaczną wychodzić kolejne grupy zawodowe-górnicy, lekarze i pielęgniarki, stoczniowcy, policjanci, nauczyciele.
Niech te głąby z góry uważają tylko, żeby wściekłość tych ludzi nie osiągneła granic w podobnym czasie bo... "mamy butelki z benzyną i kamienie"
Stare 11-20-2010, 17:23   #28
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

@WHT

Stoczniowców zależnych od skarbu państwa już praktycznie nie ma.
Stare 11-21-2010, 15:37   #29
WHT
Brigadier General

Domyślnie

No tak, ale ja mam na myśli w którą stronę są skierowane pretensję.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania