Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 08-23-2010, 21:22   #1
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie GMO i firma Monsanto

Czytałem na gazeta.pl artykuł - nieważne jaki, bzdurny w każdym bądź razie - i w pierwszym komentarzu trafiłem na link do filmu oraz do bloga.
http://teraz-polska.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=xDqyO...layer_embedded

UPDATE:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapomniałem napisać na wstępie - chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie i o to, że powstaje ustawa, która będzie dopuszczać płody rolne modyfikowane w ten sposób do obrotu. W USA w/w firma ma już monopol i "wdziera" się do Europy. Francja czy Grecja stanowczo taką żywność odrzucają.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Film zmontowany słabo, ale szczerze powiedziawszy, dał mi trochę do myślenia. Nawet nie wiedziałem, że taka "batalia" ma miejsce, a co najważniejsze - nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak Monsanto. Bardzo dużo źródeł, można sobie samemu wyrobić zdanie.

Przyznam, trochę mnie to ruszyło i chciałem pogooglować informacji nt. polskiego rynku żywności, tj. jaki udział jeśli chodzi o zboża, ryby, mięso, ale głównie zboża, ma na naszym rynku import, bo to głównie determinuje to, jak bardzo możemy sobie pozwolić na blokowanie GMO. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do takiej statystki. Może ktoś się orientuje?

Osobiście wolę jeść naturalną żywność, z drugiej strony wiem też, że np. w Gliwicach jest JEDNA piekarnia, która wypieka na naturalnym zakwasie, bez polepszaczy. Akceptuje ten fakt, ale jeśli nasze krajowe uprawy są w stanie dostarczyć zboża na nasze wewnętrzne zapotrzebowanie i jeszcze export, stanowczo nie chcę, aby modyfikowana żywność do mnie trafiła.

Ostatnio edytowany przez qhash : 08-23-2010 o 21:24
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania