Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Kącik sprzętowy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-01-2009, 16:54   #1
walas
Second Lieutenant

Domyślnie Problem z netia - router drgA125G

Witam od dzisiaj powinienem miec neta 6Mb z Netii na lini TP, a niesttey upload wzrosl owszem do kolo 0,5Mb ale predkosc lacza mam 0,7 Mb.
Co moze byc nie tak
Router wyswietla przepustowosc na poziomie 6Mb i 0,6 MB, ale po zrobieniu testow lacza na roznych stronach internetowych wychodzi mi kiszka.

nigdy nie moge dobrze wycyrklowac w dobry dzial
wlasnie pani w telefonie powtorzyla 6ty raz ze wszyscy konsultanci sa zajeci LOL

Ostatnio edytowany przez walas : 12-01-2009 o 18:15
walas jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-01-2009, 17:01   #2
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Zly dzial. Przenosze.
Stare 12-01-2009, 19:22   #3
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Kazli mi wpisac w start-uruchom cmd a nastepnie statnet . Pokazalo mi sieilka procesow uruchomionych i stwierdzili ze to dlatego z 6Mb robi sie 0,6, tylko nikt nie chce mi powiedziec dlaczego wczoraj jak robilem test to majac 1Mb mialem 0,8 Mb
Stare 12-01-2009, 19:26   #4
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Odpal w awaryjnym i zobacz wtedy jak jest.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2009, 19:36   #5
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał walas Zobacz Wiadomość
Kazli mi wpisac w start-uruchom cmd a nastepnie statnet . Pokazalo mi sieilka procesow uruchomionych i stwierdzili ze to dlatego z 6Mb robi sie 0,6, tylko nikt nie chce mi powiedziec dlaczego wczoraj jak robilem test to majac 1Mb mialem 0,8 Mb
standardowa procedura na helplajnie oznaczająca - masz pan wirusy, odczep sie
jak masz drugi komp to sprawdz na nim
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2009, 23:55   #6
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

co za losie z nich to szok, sprawdzilem i nie ma zadnego badziewia na kompie (dwa komy i 3 windowsy i na kazdym tak samo), zainstalowalem firewalla i program z mozliwoscia podgladu ruchu sieciowego, po wylaczenie wszystkich programow ktore potrzebuja co jakis czas lacznosci z netem, test wykazal predkosc o,7Mb. Zadzwonilem i w przeciagu 3 dni ma przyjechac Pan i sprawdzic,
Obawiam sie ze w miejscowosci w ktorej mieszkam jest problem z infrastruktura, ostatnio kolega chcial sie podpiac (tel + net) i niestety nie moze poniewaz nie ma miejsc). Z drugiej jednak strony jak dzwonilem i zamawialem neta z Netii to powiedzieli ze mx predkosc dla mojego numeru to 6Mb, wiec chyba jakos to sprawdzaja i nie moga sprzdac czegos czego nie moga dostarczyc. .
Wczoraj byla jakas reklama cyfrowego polsatu podobno chca wprowadzic internet satelitarny (czy jakoś tak) nawet do 20 Mb, dla takich miejscowosci jak moja to chyba jedyny ratunek.
Miejscowość Sokołowsko.

Dzis minie 3 dzień oczekiwań na Pana z Netii. MOże sie pojawi może nie. Ja jednak nie próżnowałem i googlowałem, i nie mam sam dla siebie dobrych wieści. Czytając różne fora okazuje się ze chyba to jednak wina infrastruktury, m.in. dlatego majac 1Mb wszystko lepiej działało niż przy 6Mb.

Niestety małe miasteczka i wsie nadal maja spory problem z internetem na DOBRYM poziomie. Szkoda że żaden z dostawców nie chce takich miejsc potraktować jak niszę rynkową, zainwestować i czerpać korzyści. Wolą walczyć w dużych miastach z telefonią stacjonarna, komórkowa, kablową i wieloma innymi dostawcami.

I jak te nasze marne kilkamegowe łącza mają się do Świata
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Okazuje sie ze zbyt wiele osob jest podpietych do skrzynki , dlatego jest Qpa.
W najbliższym czasie maja rozbudować skrzynke .
godzina 00:37 odrobina brandy + 3 browarki test 6Mb LOL, czyzby w nocy bylo OK a w dzoen dupa co jest

Ostatnio edytowany przez walas : 12-04-2009 o 23:55 Powód: Autołączenie postów
Stare 12-05-2009, 08:25   #7
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
co za losie z nich to szok, sprawdzilem i nie ma zadnego badziewia na kompie (dwa komy i 3 windowsy i na kazdym tak samo), zainstalowalem firewalla i program z mozliwoscia podgladu ruchu sieciowego, po wylaczenie wszystkich programow ktore potrzebuja co jakis czas lacznosci z netem, test wykazal predkosc o,7Mb. Zadzwonilem i w przeciagu 3 dni ma przyjechac Pan i sprawdzic,
Obawiam sie ze w miejscowosci w ktorej mieszkam jest problem z infrastruktura, ostatnio kolega chcial sie podpiac (tel + net) i niestety nie moze poniewaz nie ma miejsc). Z drugiej jednak strony jak dzwonilem i zamawialem neta z Netii to powiedzieli ze mx predkosc dla mojego numeru to 6Mb, wiec chyba jakos to sprawdzaja i nie moga sprzdac czegos czego nie moga dostarczyc. .
Wczoraj byla jakas reklama cyfrowego polsatu podobno chca wprowadzic internet satelitarny (czy jakoś tak) nawet do 20 Mb, dla takich miejscowosci jak moja to chyba jedyny ratunek.
Miejscowość Sokołowsko.

Dzis minie 3 dzień oczekiwań na Pana z Netii. MOże sie pojawi może nie. Ja jednak nie próżnowałem i googlowałem, i nie mam sam dla siebie dobrych wieści. Czytając różne fora okazuje się ze chyba to jednak wina infrastruktury, m.in. dlatego majac 1Mb wszystko lepiej działało niż przy 6Mb.

Niestety małe miasteczka i wsie nadal maja spory problem z internetem na DOBRYM poziomie. Szkoda że żaden z dostawców nie chce takich miejsc potraktować jak niszę rynkową, zainwestować i czerpać korzyści. Wolą walczyć w dużych miastach z telefonią stacjonarna, komórkowa, kablową i wieloma innymi dostawcami.

I jak te nasze marne kilkamegowe łącza mają się do Świata
Okazuje sie ze zbyt wiele osob jest podpietych do skrzynki , dlatego jest Qpa.
W najbliższym czasie maja rozbudować skrzynke .
godzina 00:37 odrobina brandy + 3 browarki test 6Mb LOL, czyzby w nocy bylo OK a w dzoen dupa co jest
W nocy masz mniejsze obłożenie sieci, więc chodzi ci szybciej.
Stare 12-07-2009, 19:25   #8
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Normalnie sprawa nadaje sie chyba do sadu, znajmi ktorzy maja lacaa 2Mb z TP nie maja zadnych problemow z laczem czy to w dzien czy tez w nocy, moj kolega ktory ma 2Mb z Netii i ja z ^Mb mamy problem Czy to przypadek Czy tez TP "dba" o swoich klientow a innych ma w d...e
Stare 12-07-2009, 19:45   #9
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Normalnie sprawa nadaje sie chyba do sadu, znajmi ktorzy maja lacaa 2Mb z TP nie maja zadnych problemow z laczem czy to w dzien czy tez w nocy, moj kolega ktory ma 2Mb z Netii i ja z ^Mb mamy problem Czy to przypadek Czy tez TP "dba" o swoich klientow a innych ma w d...e
A przeczytałeś umowę? Wiesz co dostawca ci gwarantuje a czego nie?
Weź w rękę umowę, usiądź wygodnie i zacznij czytać. Skup się szczególnie mocno na działach, które mówią o obowiązkach usługodawcy, warunkach świadczenia usług i reklamacji.
Stare 12-07-2009, 19:59   #10
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

U mnie ladnie sie wykrecili tym, podaja predkosc gwarantowana do serwera u nich, poza tym nie ich wina.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2009, 20:09   #11
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
przerabiałem to już kiedyś z tp. w netii jest napewno to samo. w umowie masz napisane że provider nie gwarantuje zawsze pełnej prędkości łącza, ani stabilnego pingu. jest też pewnie coś takiego że w przypadku prac technicznych na liniach mogą wystąpić spadki prędkości itp.
w tp da się wykupić coś takiego jak łącze gwarantowane - że niby masz gwarantowaną stałą prędkość i ping, ale z tego co się dowiadywiałem kosztuje to jakieś kosmiczne pieniądze
Stare 12-08-2009, 19:47   #12
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

sry że drąże temat ale może ktoś może mi powiedzieć czy nie mma racjii ze moja predkosc to 7500 na 640 (mniejszao jednostki 6Mb na 0,5Mb), taka widzi router, a druga sprawa to ze max moge miec 22444 Kbps Downstream / 1248 Kbps Upstream, to dlaczego jest taka kicha

Technologia: PPPoA
Protokół: PPPoA
Nazwa Użytkownikaxxx
Tryb: ADSL2+
Annex Mode:
Typ: Interleaved
Line Coding: Trellis on
Stan: No defect
Link Power State: L0
SNR Margin: 33.0 dB Downstream / 21.1 dB Upstream
Attenuation: 7.5 dB Downstream / 5.8 dB Upstream
Output Power: 12.4 dBm Downstream / 12.6 dBm Upstream
Attainable Rate: 22444 Kbps Downstream / 1248 Kbps Upstream
Prędkość Połączenia: 7456 Kbps Downstream / 639 Kbps Upstream
Czas Połączenia: 2 godzin, 8 minut
Adres Internetowy: 87.205.211.152
Brama Domyślna: 195.114.190.151
Stare 12-08-2009, 20:11   #13
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Poczytaj tu http://www.botskool.com/forum/comput...ion-what-do-th i tu http://forums.whirlpool.net.au/forum...fm/626639.html

W skrócie, podane przez ciebie wartości świadczą o jakości linii między tobą a centralą. Ty masz inny problem - za mała szafa ze sprzętem w centrali.
Stare 01-05-2010, 09:29   #14
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

NO i właśnie dostałem odpowiedź "technicy pracują nad rozbudową centrali". Z czego oczywiście wynika, że pomimo ze sprawdziłem na ich stronie czy będzie mi działało 6Mb, pomimo zapewnień ze strony Pani z infolinii jest QPA. Najgorsze jest to że już w październiku dostali info od kogoś innego ze jest problem i że nie działa internet jak powinien. Wychodzi na to że mając świadmość że u mnie tez nie będzie działało poprawnie sprzedali mi z premedytacją bubla. I dlatego złożyłem skargę w UKE, Ci mi odpisali że zajmą się sprawą i popchnęli ją już gdzieś dalej.
PS Kontynuuję temat bo może komuś się kiedyś przyda, czego oczywiście nikomu nie życzę.
Stare 01-05-2010, 10:27   #15
Hunt.ER
General

Miasto: Toruń, Ciechanów
Wyślij wiadomość przez AIM do Hunt.ER
Domyślnie

nie martw sie nie tylko ty masz problemy z Netią. Ostatnio czytałem artykuł gdzieś w necie, że kampania reklamowa z Kotem zakończyła się olbrzymim sukcesem i wielka masa ludzi zdecydowała się podpisać umowę z netią. Spowodowało to, paraliż w centralach, które wymagały rozbudowy. Dodatkowo linie abonenckie są zapchane i dodzwonienie się do konsultanta graniczy z cudem. Po prostu Netia nie była przygotowana na taką ilość nowych użytkowników.

Ty i tak miałeś dobrze. Ja od 3.12 do 17.12 NIE MIAŁEM neta w ogóle. Ile się nadzwoniłem, nachodziłem to tylko ja wiem. No ale teraz przynajmniej jest już wszystko w porządku i działa jak należy.
Stare 01-05-2010, 12:13   #16
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Nie pierwszy raz im się zdarza podpisać więcej umów niż są w stanie efektywnie obsłużyć w danym czasie.

W listopadzie moja matka chciała podpisać umowę na internet z jakimś operatorem na łączu TP (tam gdzie mieszka nie ma nic bardziej sensownego). Netia miała ładne reklamy, piękną ofertę i nie wypadało chociaż nie zadzwonić na infolinię. A tam oczywiście zachwalanie i w końcu matka zdecydowała się zamówić 8 Mb/s LLU. Miało działać bez problemów, a kuriera z umową przysłali już następnego dnia roboczego od podpisania umowy. No i umowa została podpisana dokładnie 12 listopada 2009 i na tym koniec uprzejmości ze strony Netii, a internetu nie ma.

Po trzech tygodniach zupełnego braku odzewu rozpoczęły się telefony od nich. Najpierw kazali cierpliwie czekać. Potem pojawiły się gadki, że CHYBA nie da rady internetu poprzez LLU. Jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć, że może nie być technicznych możliwości, ale mogliby się bardziej przełożyć i stwierdzić, czy się da lub nie da jednoznacznie, a nie jakieś CHYBA. A jak się nie da to przecież mają możliwość zerwania umowy, bo coś takiego sobie zastrzegli, więc niech nie zwlekają i nie robią ewentualnych nadziei. Te ich konsultantki też udane, bo praktycznie każda stwierdzała, ze jak się ostatecznie nie da tej umowy (na LLU) zrealizować to nic się nie da i żaden internet od nich nie będzie działał. A nie chce mi się wierzyć, że nawet BSA nie da rady, bo znajomy mieszkający tuż obok ma internet BSA właśnie od Netii. Zresztą w końcu matce udało się nawet z kierownikiem biura obsługi klienta w Netii skontaktować, który w sumie też kazał cierpliwie poczekać, ale zapewnił chociaż, ze w razie czego BSA zaproponują, bo to na pewno da radę.

Po przerwie świątecznej w końcu matce udało się 29 grudnia uzyskać od nich informację (po spędzeniu połowy dnia na wysłuchiwaniu melodyjek i ciągłego przełączania), że mają już od przeszło 10 dni do systemu wprowadzoną informację, że jednak nie da rady zrealizować tej umowy. Na pytanie, czy łaskawie sami zerwą umowę kazali tylko cierpliwie czekać, bo te cierpliwe czekanie to ich idealny sposób na wszelkie problemy. Nie biorą tylko pod uwagę, czy dla potencjalnego klienta takie cierpliwie czekanie na pewno jest cierpliwe...

Zamiast cierpliwie czekać pewnie w nieskończoność, matka sama wysłała im wypowiedzenie umowy, bo sami przekroczyli termin zastrzeżony w umowie na dostarczenie usługi (40 dni w przypadku LLU). Nie wie ktoś, ile mają czasu na ustosunkowanie się do takiego pisma i co, jeżeli się nie ustosunkują?

W sylwestra matka podpisała w salonie TP umowę na neostradę. Oferta co prawda cenowo nie najatrakcyjniejsza, ale chociaż błyskawicznie zrealizowana, bo już matce nie chciało się użerać z jakiś innym operatorem. W czwartek umowa podpisana, w piątek nie sprawdzałem, czy już działa, bo to był Nowy Rok, ale w sobotę po podłączeniu kabelków okazało się, że już śmiga.

Swoją drogą jeden z moich znajomych też ma z nimi problemy. Akurat internet ma już u nich od jakiegoś czasu, jednak od paru miesięcy nie otrzymuje e-faktur. Po telefonach do nich ciągle zbywają, że chyba jakiś błąd w systemie i zaraz to naprawią i tak od kilku miesięcy. Zalecają tez wpłacanie im kasy na konto bez otrzymywania tych faktur, ale kumpel tak nie chce zrobić. I też ma ich już dość, bo sobie olewają od paru miesięcy problem.
Stare 01-05-2010, 13:43   #17
RudY+-
General

Domyślnie

akcja z dymaniem przez netie była już jakieś 2-3 lata temu - przy okazji zmiany regulaminu tp. tyle osób się rzuciło, że połowa albo i więcej nigdy internetu od netii nie zobaczyła.
teraz mam radiówkę netii - wimax - i czasem częściej jej nie ma niż jest...
Stare 04-01-2010, 09:47   #18
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

Wracam do tematu, ponieważ dostałem odpowiedź od UOKiK . W przeciagu 3 tygodni awaria zostanie usunieta, a do tego przedłużą mi okres promocji i kolejne 6 miesiecy za 1 zł 6Mb . Warto walczyć i pisać gdzie się tylko da .
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania