Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum klanów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-04-2005, 01:03   #1
Crazy Sam
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Crazy Sam Wyślij wiadomość przez Yahoo do Crazy Sam
Domyślnie TWL i godzina...

Nie mogę za żadne skarby dojść do jasnej ciasnej do tego jak w TWLu wygląda sprawa z czasem. Najlepszy przykład: 10.04.2005 mamy z Hordą meczyk w 4v4 obj o godz 8.00 PM CET. Do tej pory rozegraliśmy 2 mecze w TWL CQB 6v6 przeciwko Vampirom i GSDO przyjmując, że CET jest czasem polski. Dzisiaj umawiając w/w mecz z Hordą Groch powiedział mi, dokumentując linkiem CLICK!, że nasz czas jest czasem CET + 1 godzina. Problemem jest to, że jedni mówią tak, a inni inaczej [pozdr. cola ] i ostatecznie nie wiem, o której godzine jest meczyk z =]N[= [8.30 PM CET].

Jakby ktoś mi mógł to wyjaśnić i powiedzieć jak ostatecznie patrzyć na tą godzine z TWLa to by było grejt

pozdr.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-04-2005, 01:34   #2
Ashura
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ashura Wyślij wiadomość przez MSN do Ashura
Domyślnie

Groch to fajny facet, ale w tym przypadku nałykał się chyba grzybków, albo kiepsko odrobił pracę domową

GMT - Greenwich Mean Time (Greenwich Meridian Time); w tym czasie do niedawna ustawiano i rozgrywano mecze w TWL
GMT +1 - czas standardowy w Polsce
GMT +2 - czas letni w Polsce
czasy obowiązujący w Polsce, 1 lub 2 godziny "dalej" od czasu Greenwich, w zależności od naszych zmian na czas letni/zimowy; modyfikator, który my - Polacy - używaliśmy do niedawna podczas ustalania godziny rozegrania meczu w TWL (modyfikująć czas GMT 0)
CET - Central European Time (czas środkowoeuropejski) - czas obowiązujący w Polsce i obecnie przyjęty za czas obowiązujący Europejczyków w TWL. Większość Europejskich państw obowiązuje czas CET.

W podpisie na stronce TWL (na samym dole) masz podane aktualne obydwa czasy... czas NA (North American) i czas EU, który w tym przypadku jest czasem CET (czyli czasem obowiązującym m.in. w Polsce). Jednym słowem mecze gramy teraz o tej godzinie, o której są one wyznaczone w TWLu (bo EU Time = CET)

Dla ludzi, którzy mogliby mieć jeszcze jakiekolwiek problemy:

http://wwp.greenwichmeantime.com/tim...land/index.htm
Stare 05-04-2005, 01:35   #3
FreshMeat
Brigadier General

Miasto: Chotomów
Wyślij wiadomość przez AIM do FreshMeat Wyślij wiadomość przez MSN do FreshMeat wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Krótko - ten czas który jest pokazywany w TWLu jako CET będzie czasem ZAWSZE takim samym jaki jest obecnie w Polsce (odpowiednio CET albo jak obecnie CEST <- Centralny europejski letni). Pan z Hordy racji nie miał.

Normalnie mógłby się kłocić, ale CET w TWL to nie jest ten co normalnie. Czas CET w TWLu to inaczej TWL EU time, a ten zawsze jest taki sam, jak w polskiej strefie czasowej.

Wszelkie wąptliwości rozwieje ten post

Mecz gracie o 20:30 czasu polskeigo.
Powodzenia i skopcie im dupy

EDIT: Ashura obecnie to w Polsce mamy chyba CEST (Central Europen Summer Time) ... ale to taki mały margines
Stare 05-04-2005, 01:44   #4
Bartezz
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Bartezz Wyślij wiadomość przez MSN do Bartezz Wyślij wiadomość przez Yahoo do Bartezz
Domyślnie

Crazy Sam teraz już chyba nie będziesz miał żadnych problemów ...
Stare 05-04-2005, 01:51   #5
Ashura
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ashura Wyślij wiadomość przez MSN do Ashura
Domyślnie

Freshu, owszem, teraz jest CEST, bo mamy lato, ale nie przyjmuje się powszechnie tego rozgraniczenia, ponieważ wszystkie kraje europejskie posiadają czasy CET/CEST i system oszczędności światła dziennego. Jednym słowem czas CET/GMT +1 zmienia się na CEST/GMT+2 podczas lata, ale w TWLu oznaczenie jest zawsze to samo - CET

Mniejsza o nazewnictwo Gramy teraz mecze o tej godzinie, którą sobie "ustawimy" podczas umawiania meczu.
Stare 05-04-2005, 01:54   #6
Crazy Sam
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Crazy Sam Wyślij wiadomość przez Yahoo do Crazy Sam
Domyślnie

Dzięki wielkie panowie! Nie ma to jak pomoc TWLowych speców

A jeżeli chodzi o mecz to nie planujemy im popuścić

p.s. nie zagrałby ktoś w niedzielę spara na pipie sf
Stare 05-04-2005, 08:01   #7
Piter
General

Domyślnie

A w TWL jest zawsze CET nie dlatego, że się nie przyjmuje rozgraniczenia, a dlatego, że... engine ich strony nie obsługuje 4-literowych oznaczeń stref czasowych
Stare 05-04-2005, 12:06   #8
HRD.Mr Groch
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez ICQ do HRD.Mr Groch Wyślij wiadomość przez MSN do HRD.Mr Groch Wyślij wiadomość przez Yahoo do HRD.Mr Groch
Domyślnie

Oj, Crazy Sam pokręcił moją wypowiedź stawiając mnie w
złym świetle Co jak co, ale akurat na strafach
czasowych to się znam i za zaistniałą sytuację można
winić wyłącznie TWL

Otóż w wymianie zdań na temat tego meczu, uświadomiłem
Crazy Sam'a, iż czas podany na TWL to czas CET
(http://www.timeanddate.com/library/a...es/eu/cet.html),
a więc Central European Time (GMT +1), a Polska znajduje
się aktualnie w strefie CEST (http://www.timeanddate.com/library/a...s/eu/cest.html),
a więc Central European Summer Time (GMT +2). Zgodnie
więc z oznaczeniem TWL powinniśmy ten mecz rozegrać nie
8 PM CET ale 9 PM CEST. I mógłbym się kłócić, że tak jest, dopóki
nie przeczytałem posta na forum TWL wyjaśniającego, że TWL
jest "ograniczony" i nie obsługuje 4 znakowych nazw stref
czasowych (MEGA LOL)

A więc dzięki za uświadomienie mi tej anomalii TWL, bo już
myślałem, że wyznaję inną geografię
Stare 05-04-2005, 16:58   #9
Crazy Sam
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał HRD.Mr Groch
Oj, Crazy Sam pokręcił moją wypowiedź stawiając mnie w
złym świetle Co jak co, ale akurat na strafach
czasowych to się znam i za zaistniałą sytuację można
winić wyłącznie TWL
Ale fakt jest faktem, że ostatecznie gramy o 20.00, a nie o 21.00 i to się liczy =]
Stare 05-05-2005, 02:34   #10
Guest

Domyślnie Re: TWL i godzina...

Cytat:
Napisał Crazy Sam
Nie mogę za żadne skarby dojść do jasnej ciasnej do tego jak w TWLu wygląda sprawa z czasem. Najlepszy przykład: 10.04.2005 mamy z Hordą meczyk w 4v4 obj o godz 8.00 PM CET. Do tej pory rozegraliśmy 2 mecze w TWL CQB 6v6 przeciwko Vampirom i GSDO przyjmując, że CET jest czasem polski. Dzisiaj umawiając w/w mecz z Hordą Groch powiedział mi, dokumentując linkiem CLICK!, że nasz czas jest czasem CET + 1 godzina. Problemem jest to, że jedni mówią tak, a inni inaczej [pozdr. cola ] i ostatecznie nie wiem, o której godzine jest meczyk z =]N[= [8.30 PM CET].

Jakby ktoś mi mógł to wyjaśnić i powiedzieć jak ostatecznie patrzyć na tą godzine z TWLa to by było grejt

pozdr.
LOL CET to "central eu time" a gdzie żyjesz? w azji? Podpowiem 20cet to 20.00 naszego czasu :wink:
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2005, 06:38   #11
HRD.Mr Groch
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez ICQ do HRD.Mr Groch Wyślij wiadomość przez MSN do HRD.Mr Groch Wyślij wiadomość przez Yahoo do HRD.Mr Groch
Domyślnie Re: TWL i godzina...

Cytat:
Napisał area51.DirectC
LOL CET to "central eu time" a gdzie żyjesz? w azji? Podpowiem 20cet to 20.00 naszego czasu :wink:
Jak ja kocham te "spoznione" odpowiedzi, wyrwane z kontekstu., ktorych
autor nie pofatygowal sie nawet przeczytac wszystkich postow z danego
tematu
Stare 05-05-2005, 08:29   #12
Piter
General

Domyślnie

My przez to gówno przegraliśmy mecz przez forfeit. Wcześniej graliśmy rzeczywiście +1 h jeden mecz, bo jest jak byk CET, a Polska była już w CEST Następny mecz ustawiliśmy, i w międzyczasie ktoś sobie tam na forum dopisał, że wg geografii TWL CET = CEST (2 dni po zaszedulowaniu meczu!) i admin nam skasował mecz

Co ciekawe 2 tygodnie wcześniej przeciwnicy nie przyszli na mecz (porąbali GMT+1 i +2) i my forfeita nie dostaliśmy, tylko... "prestiżowy" Carter kazał nam grać w innym terminie
Stare 05-05-2005, 09:27   #13
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

EDIT:
Cos tu bylo, ale teraz jest bez znaczenia

IIPen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania