Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-25-2006, 14:44   #51
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

lol Bryk
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-25-2006, 15:13   #52
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał [PADLINA
Mariusz]Heh ... szkoda mi czasu na kopiowanie tekstu. Skąd możesz wiedzieć o mojej wiedzy jak ja wypowiadam się tutaj tylko nt. liberalizmu gospodarczego
Innej nie oceniam.
Ale nawet na ten temat wiesz malo, a nawet bardzo malo. Cytowanie innych (jedynie slusznych) politykow i mediow nie oznacza jeszcze posiadania jakiejs wiedzy.

@brzoza
co?
Stare 03-25-2006, 15:19   #53
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez MSN do [PADLINA]Mariusz
Domyślnie

I kto to mówi... połowa ludzi tutaj cytuje coś. Co to znaczy słusznych
[PADLINA]Mariusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2006, 15:25   #54
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [PADLINA
Mariusz]I kto to mówi... połowa ludzi tutaj cytuje coś. Co to znaczy słusznych
Widzisz jak malo rozumiesz
Jedynie slusznych oznacza: takich, ktorzy wg ciebie maja racje; bez refleksji i zastanowienia.
Stare 03-25-2006, 15:32   #55
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Domyślnie

słusznych wg. mnie tzn tych co popieram. Cos mi wmawiasz ze nie mam wlasnego zdania...
Stare 03-25-2006, 15:54   #56
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

lol Bryk właśnie o to chodzi. W zakamarkach Twojej głowy siedzi obraz prostaka popierającego PIS i światło do tych zakamarków nie dociera
Stare 03-25-2006, 16:05   #57
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Brzoza
ja sam glosowalem na PiS w parlamentarnych.
O zwolennikach PiSu mam dobre zdanie - gorsze o samych politykach - szczegolnie po tym co robia po wyborach.
Stare 03-25-2006, 16:27   #58
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra
Zauwaz ze to Berlusconi
a jakosc? mi sie wydaje, ze to jakas pompka
Stare 03-25-2006, 16:53   #59
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

mi nie chodziło o samo to ze to on , tlyko o cechy jego charakteru juz gorsze rzeczy robił

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2006, 17:09   #60
Kaos
General

Domyślnie

podejrzewam że gdyby PO wygrało także nie obyło by się bez skandali itp
Stare 03-25-2006, 17:55   #61
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
gdyby PO wygrało
mam nadzieje, ze sie przekonamy o tym juz niedlugo.

Cale szczescie mam czyste sumienie, bo nie glosowalem na PiS.
Stare 03-25-2006, 18:29   #62
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -tM
[H!pek]
Cytat:
gdyby PO wygrało
mam nadzieje, ze sie przekonamy o tym juz niedlugo.

Cale szczescie mam czyste sumienie, bo nie glosowalem na PiS.
to chyba trochę potrwa.. :wink:

ps. ja głosowałem na PiS i absolutnie nie ma żadnych wyrzutów sumienia..
ps2: nie uczestnicze w życiu kościoła.. tyczy się to również TV TRWAM i RM
[ pisze to by uniknąć nalotu opozycji... (PeOwców) ]
Stare 03-25-2006, 19:21   #63
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

A ja nie glosowalem na zadna partie i patrzcie co teraz mamy.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2006, 22:48   #64
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zyker
ja mam takie poglądy:

Gdy wygrał PiS troche sie zawiodłem no ale myslalem ze cos sie zmieni jakos bedzie sobie mowilem ale jak zaczeli robic takie walki jak teraz to wolanie o pomste do nieba to za malo... no i jeszcze to ze sie dogadali z rydzem i poparly ich moherowe berety... zygac mi sie chce obecna sytuacja polityczna najchetniej bym zrobil jakis przewrot... wprowadzic na 7 dni komune zrobic porzadek i zpowrotem demokracja bo w tym sejmie to zamiast cos ustalac ciagle sie kloca no i jako pierwsza ustawe zrobili becikowe jak by to bylo najwazniejsze skad oni na to biora pieniadze!? potem sie okaze ze jest jakas zajebista diura budzetowa!
a przepraszam, kto chcial becikowe dla wszystkich ? Pis ? Pis chcialo tylko dla najbiedniejszych i wtedy by bylo chyba najrozsadniej.
Stare 03-25-2006, 23:09   #65
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Cytat:
Napisał Killer
a przepraszam, kto chcial becikowe dla wszystkich ? Pis ? Pis chcialo tylko dla najbiedniejszych i wtedy by bylo chyba najrozsadniej.
przypomnij mi prosze z ramienia jakiej partii startowal w wyborach prezydent ktory podpisal ta ustawe?
Jw_23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2006, 23:19   #66
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Pis chcialo tylko dla najbiedniejszych i wtedy by bylo chyba najrozsadniej.
taaa i najsprawiedliwiej, co nie? :wink:

IIPen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-26-2006, 08:32   #67
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To miała być pomoc, a nie pomaga się tym którym nie trzeba pomagać.

@JW Prezydent podpisał, bo nie miał wyjścia - inna ustawa by przez sejm nie przeszła na skutek koalicji m.in. PO i Samoobrony. PO zagłosowało za tą ustawą, żeby podstawić nogę PISowi i nic ich nie obchodziły w tym momencie finanse publiczne. Populizm w czystej postaci. Czy może hipokryzja bo przyjdzie zaraz Bryk udowadniać mi że nie dorosłem do dyskusji.
Stare 03-26-2006, 09:00   #68
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza
Prezeydent mogl zawetowac kazda ustawe. Jest on odpowiedzialny za przyjecie ustawy tak samo jak Parlament (chyba ze ja zawetowal a Sejm weto odrzucil). I tlumaczenie, ze inna nie przeszla by przez Sejm jest smieszne - przez 2 miesiace byl podpisany pakt - mozna bylo wszystko przeglosowac. Wiec tlumaczenie malo przekonujace i raczej bezsensowne przedstawiles.
Zapamietaj wreszcie jedna rzecz - PiS sam podjal sie rzadzenia krajem - wcale nie musial tego robic.
Stare 03-26-2006, 09:31   #69
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

Cytat:
Napisał =Vikings=Jw_23(PL)
Cytat:
Napisał Killer
przypomnij mi prosze z ramienia jakiej partii startowal w wyborach prezydent ktory podpisal ta ustawe?
a przepraszam bardzo, mial inne wyjscie? gdyby nie podpisal to dopiero po i reszta partii by i pisowi i kaczce zrobila kolo tylka
@IIPen
wiesz co? chyba tak, bo z jakiej racji ktos bogaty ma dostawac kase?
teraz jest paranoja, czy biedny czy bogaty dostaje tyle samo. bogaty nawet nie zauwazy ze mu przybedzi ekolejny tysiac a dla biednego to jest cos.
@BrYK
wiec dobrze, poczekamy do kolejnych wyborow ( ktore pis zapowiada juz niedlugo) i zobaczymy jak sobie swietnie poradzi po ( o ile wygra wybory) narazie widze ze pis stara sie cos zdzialac a po i coraz czesciej pozostale partie go posztur"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"a i podkladaja nogi. polska polityka.
Stare 03-26-2006, 10:35   #70
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
@Brzoza
Prezeydent mogl zawetowac kazda ustawe. Jest on odpowiedzialny za przyjecie ustawy tak samo jak Parlament (chyba ze ja zawetowal a Sejm weto odrzucil). I tlumaczenie, ze inna nie przeszla by przez Sejm jest smieszne - przez 2 miesiace byl podpisany pakt - mozna bylo wszystko przeglosowac. Wiec tlumaczenie malo przekonujace i raczej bezsensowne przedstawiles.
Zapamietaj wreszcie jedna rzecz - PiS sam podjal sie rzadzenia krajem - wcale nie musial tego robic.
to odbywa się troszkę inaczej

wszystko zaczyna się od inicjatywy ustawodawczej..przedłozenie sejmowi projektu ustawy, dysponuje nią grupa 15 poslów.. Senat, Rada ministrów, grupa 100 000 obywateli.. potem wszystko idzie do marszałka sejmu..

Następnie są 3 czytania tej ustawy..prezentacja, zgłaszanie poprawek, głosowanie nad przyjęciem / odrzuceniem

Gdy sejm się zgodzi to ustawa leci do Senatu, który ma 30 dni na rozpatrzenie tej ustawy, moze wnieść poprawki i odesłać spowrotem do Sejmu

Sejm głosuje nad poprawkami senatu

Nastepnie marszałek Senatu odsyła ustawę do prezydenta RP

Prezydent ma 21 dni na rozwiązanie tej sprawy..
Może skierować ustawę do trybunału konstytucyjnego w celu weryfikacji or zawetowac i odesłać do sejmu.. sejm moze sie sprzeciwic i przeglosować prezydenta 3/5 glosów i wtedy nie ma wyjscia.. musi podpisać.. potem ustawa trafia do opubikowania i do dziennika ustaw

ps. i tak pewnie nikt nie doczyta moich wypocin..
Stare 03-26-2006, 11:57   #71
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Cytat:
Napisał Killer
a przepraszam bardzo, mial inne wyjscie? gdyby nie podpisal to dopiero po i reszta partii by i pisowi i kaczce zrobila kolo tylka
skoro ta ustawa jest tak szkodliwa to czemu ja podpisal? po co mu poparcie na poczatku kadencji? jasno widac, ze zalezalo mu na wysokosci slupkow do kolejnych szybkich wyborow a nie na dobrze kogokolwiek. od poczatku pis dazy do jednego - przejecia pelni wladzy, dostosowaniu prawa i konstytucji do widzimisie kaczek i na niczym innym mu nie zalezy.
wspolczuje dzieciom, ktorych rodzice jako argument za ich przyjscie na swiat brali 1k becikowego...
Stare 03-26-2006, 12:45   #72
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Kaos
a czy ja napisalem cos innego? W wiekszym skrocie ale o to samo chodzilo.
Tu macie dokladny opis procesu legislacyjnego http://www.e-polityka.pl/?a=1045&d=4...islacyjny.html
Stare 03-26-2006, 12:58   #73
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
@IIPen
wiesz co? chyba tak, bo z jakiej racji ktos bogaty ma dostawac kase?
teraz jest paranoja, czy biedny czy bogaty dostaje tyle samo. bogaty nawet nie zauwazy ze mu przybedzi ekolejny tysiac a dla biednego to jest cos.
A z jakiej racji ktos ma dostawac cos za darmo, skoro inny na to sie musi niezle nacharowac? I tak placa za to bogaci, wiec oni nic z tego nie maja. Przecietny model rodziny z dochodem na glowe ponizej socjalnego, tj. Ojciec na rencie, matka bezrobotna, rodzina wielodzietna. Albo ojciec bezrobotny, matka bezrobotna. Zatem to nie przecietny biedny poniesie tego koszta, bo on albo dochody ukrywa (szara strefa), albo ich po prostu nie ma.

Stare 03-26-2006, 13:44   #74
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Domyślnie

Killer: Bogatemu się nie należy To jest sprawiedliwe .
Stare 03-26-2006, 13:57   #75
Kaos
General

Domyślnie

@ Bryk.. trochę myliłes pojęcia
Stare 03-26-2006, 17:17   #76
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
@Brzoza
lol dzięki za wytłumaczenie mi, że prezydent moze zawetować ustawę i za argumentację bez uwzględnienia realiów politycznych. Raz twierdzisz, że PIS nie umie się z nikim dogadać i że to źle a potem, że powinien na przekór wszystkim zawetować ustawę. Bryk Twoja argumentacja po raz kolejny kładzie mnie na łopaki. Tak że nie mogę przestać się śmiać i wstać Jasne że nie lubisz PISu i zawsze można kota odkręcić pod takim kątem, żeby PIS był zły
Stare 03-26-2006, 17:55   #77
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza
a ty nie rozumiesz i nie rozumiesz
PiS nie umie sie z nikim dogadac, ale pakt podpisal - i mieli wiekszosc w sejmie. Poza tym, jezeli nie chcieli takiej ustawy to prezydent powinien ja zawetowac. A ze nie zawetowal oznacza to, ze byla im na reke. I zadne uklady nie maja tu nic do rzeczy.
I zrozum nastepna rzecz - po podpisaniu paktu PiS mial w sejmie wiekszosc. Ale nie potrafil sie z nikim ulozyc wiec pakt zerwal. Widzisz tu jakas sprzecznosc? Bo ja nie.

Twoje przekracenie moich wypowiedzi dochodzi juz do granicy absurdu (chyba ze zwile pisze i nie lapiesz sensu ).
Stare 03-26-2006, 18:07   #78
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

PIS nie miał większości. Nie pisz tak, bo potem się u ludzi utrwala głupie skojarzenie, że PIS miał większość i nie umiał rządzić. Zrozum, że gdyby te partie (LPR i Samoobrona) poszły na rękę PISowi i pozwalały dobrze rządzić, to w rezultacie dobrych wyników rządu i parlamentarnej większości zostałyby zmarginalizowane a śmietankę spił by PIS. Dlatego dobre rządy nie były w ich interesie. Mam nadzieję, że starczy Ci przenikliwości, żeby wysnuć odpowiednie wnioski?

PS. Poza tym Tusk byłby z Ciebie dumny manipulowanie faktami i czepialstwo. Zdecyduj się co jest lepsze: współrządzenie z LPRem i Samoobroną (wtedy ich krytykujesz za złe rządy) czy też nowe wybory (też ich krytykujesz). Cały czas mi tłumaczysz, że PIS zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce a na siebie wziąć odpowiedzialność. Tylko gdyby zaraz po wyborach i niepowodzeniu stworzenia koalicji z PO powiedzieli, że chcą nowych wyborów, to też byś ich krytykował, że są nieodpowiedzialni, bo wygrali wybory i nie chcą rządzić. Czy to jest krytyka, czy może krytykanctwo...? Odpowiedź nasuwa się sama Bryku
Stare 03-26-2006, 18:11   #79
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

http://img138.imageshack.us/my.php?image=kupry7ms.jpg

Tak na rozluznienie spietych "kuprow"
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-26-2006, 18:17   #80
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał B@RTOLU$
http://img138.imageshack.us/my.php?image=kupry7ms.jpg

Tak na rozluznienie spietych "kuprow"
Jak to wszystko ładnie do siebie pasuje. Ładna mowa, cięty humor którego brakuje tępym PISowcom Dla przeciętnego "wykształconego" i "światłego" wyborcy są to jasne sygnały...

PS. Obrazek spoks
Stare 03-26-2006, 18:57   #81
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza

Przez ponad 2 miesiace PiS tworzac koalicje parlementarna z LPR i Samoobrona mial w Sejmie wiekszosc. I nie jest to zadna bzdura tylko fakt. Jak nie mozesz w to uwierzyc to Twoja sprawa. Nikt nie zmuszal kaczorkow do podpisywania porozumienia. Podpisali pomimo ze wiedzieli czym to sie skonczy i jakimi partiami sa LPR i Samoobrona. Ich wybor, ich blad.

Ty zdaje sie ciagle nie rozumiesz jednej rzeczy - PiS nie musial tworzyc rzadu. Mogl i chcial wiec stworzyl. Normalna praktyka gdy rzad nie fukcjonuje jest dymisja premiera (wraz z calym rzadem) i powolanie nowej osoby na to miejsce. Dopiero jak procedura powolania nowego rzadu nie powiedzie sie 3 razy rozwiazuje sie parlament i oglasza nowe wybory. PiS proboje teraz ludzim wmowic, ze nie da sie rzadzic i rozwiazaniem sa nowe wybory. Jednak jest to ich wymys - nie potwierdzony. Jezeli sa tak pewni, ze nikt sobie nie da rady w tym sejmie - niech oddadza wladze komus innemu. Wtedy przechodza do opozycji i zbieraja sobie punkciki na krytyce poczynan rzadu. Tylko ze kaczorki nie sa zdolne do oddania wladzy.
Tym bardziej, ze obecne sondarze pokazuja, ze nowe wybory niczego nie zmienia.

I nie baw sie w retoryke kaczora albo Dorna - nie wychodzi Ci to
Stare 03-26-2006, 21:15   #82
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

lol znowu wykład walnąłeś z konstytucji. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że jednak traktujesz adwersarzy jak debili. Nawet nie pytam czemu uważasz moją retorykę za podobną do retoryki Dorna. Wiem na pewno że jest to logiczna retoryka (moja).

wesług mnie Twój post nic nie wnosi.
Cytat:
PIS nie miał większości. Nie pisz tak, bo potem się u ludzi utrwala głupie skojarzenie, że PIS miał większość i nie umiał rządzić. Zrozum, że gdyby te partie (LPR i Samoobrona) poszły na rękę PISowi i pozwalały dobrze rządzić, to w rezultacie dobrych wyników rządu i parlamentarnej większości zostałyby zmarginalizowane a śmietankę spił by PIS. Dlatego dobre rządy nie były w ich interesie. Mam nadzieję, że starczy Ci przenikliwości, żeby wysnuć odpowiednie wnioski?

PS. Poza tym Tusk byłby z Ciebie dumny manipulowanie faktami i czepialstwo. Zdecyduj się co jest lepsze: współrządzenie z LPRem i Samoobroną (wtedy ich krytykujesz za złe rządy) czy też nowe wybory (też ich krytykujesz). Cały czas mi tłumaczysz, że PIS zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce a na siebie wziąć odpowiedzialność. Tylko gdyby zaraz po wyborach i niepowodzeniu stworzenia koalicji z PO powiedzieli, że chcą nowych wyborów, to też byś ich krytykował, że są nieodpowiedzialni, bo wygrali wybory i nie chcą rządzić. Czy to jest krytyka, czy może krytykanctwo...? Odpowiedź nasuwa się sama Bryku
Stare 03-26-2006, 21:25   #83
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
lol znowu wykład walnąłeś z konstytucji. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że jednak traktujesz adwersarzy jak debili. Nawet nie pytam czemu uważasz moją retorykę za podobną do retoryki Dorna. Wiem na pewno że jest to logiczna retoryka (moja).

wesług mnie Twój post nic nie wnosi.
Cytat:

To czemu cytujesz swoj post?

Udowodnilem Ci, ze PiS nawet nie proboje rozwiazac sejmowego pata w sposob konstytucyjny. A Ty co? Przeszedles nad tym do porzadku dziennego - brawo.
Udowodnilem Ci, ze PiS sam sobie dobral koalicjantow i podpisal z nimi umowe o wspolpracy (czy jak sie ten pakt nazywal) - a ty co? Nic.

A wyklad z konstytucji (i ordynacji wyborczej, ustawy o wykonywaniu mandatu posla i senatora; i pewnie jeszcze kilku innych) dalem po to, aby pokazac, ze PiS kombinuje jak kon pod gore. Oskarza wszystkich o niechec do siebie, o brak chceci wspolpracy, o olewanie spraw kraju - a sam nie chce umozliwic innym wykazazania sie w rzadzeniu. Jezeli by sie na to zgodzili mogliby zebrac od groma punkcikow przed nastepnymi wyborami.

Co do retoryki Dorna - to probojesz ja stosowac. Pierwszy objaw? Olewasz zapisy konstytucji i twierdzisz, ze PiS nie moze zrobic nic innego jak tylko rzadac nowych wyborow. Drugi objaw? Cytujesz sam siebie

------------
Edit

I na tym chyba na prawde mozemy skonczyc dyskusje. Ja uwazam, ze kierownictwo PiSu i jasnie nam rzadzacy p Prezydent maja duzy problem z poczuciem wlasnej wartosci. I nie potrafia rzadzic krajem w ktorym panuje pluralizm i system wielopartyjny, istnieja wolne media i krytycy ich poczynan.
Ty twierdzisz inaczej. Twoja sprawa, Twoje prawo. Przyszlosc pokaze to mial racje.
Stare 03-27-2006, 11:13   #84
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

LOL twierdzisz że coś udowodniłeś a tak naprawdę nie udowodniłeś nic. Za każdym razem odpowiadałeś na moje argumenty jakimś krętactwem.

Po prostu nie wiesz jak rzeczy w kraju naprawdę wyglądają podchodząc z takim lekceważeniem do poglądów Kaczorów. Wszyscy np. wiedzą że Piskorski dorobił się na lewo. Takich spraw jest masa, ale nie mówią o nich w mediach, bo to jest zniesławienie a np. łapówki dawane za pośrednictwem giełdy trudne do udowodnienia. Dlatego o nich nie wiesz. Mało wiesz, dużo gadasz. Jedyne w czym jesteś dobry, to TEORIA - konstytucja itd.

Zaraz pewnie napiesze, że to nie na temat. A tu chodzi o to, że Kaczory mają jasne priorytety. A te priorytety nie podobają się wielu ludziom, dlatego jest na nich taka nagonka wśród "niezależnych ekspertów", "niezależnych mediów" itp.. A potem "wykształceni" ludzie z wypranymi mózgami zabierają głos i tylko ręce opadają.
Stare 03-27-2006, 13:17   #85
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Domyślnie

Bryk: Czy potym co pokazywały sondaże przed wyborami nadal uważasz, że one są wiarygodne Sondaże to narzędzie propagandowe- moim zdaniem.
Stare 03-27-2006, 13:40   #86
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Cytat:
Napisał [PADLINA
Mariusz]Bryk: Czy potym co pokazywały sondaże przed wyborami nadal uważasz, że one są wiarygodne Sondaże to narzędzie propagandowe- moim zdaniem.
wez mi laskawie wytlumacz co maja sondaze do tego tematu?
Stare 03-27-2006, 13:41   #87
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Domyślnie

Nawiązuje do wypowiedzi bryka ...
Stare 03-27-2006, 15:33   #88
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza
o Piskorskim i jego rzekomych powiazaniach z handlarzami narkotykow bylo w jednym z tygodnikow ogolnopolskich w marcu - Wprost albo Newsweek. Potem cale media przez 3 dni o tym gadaly. Zreszta sprawa Piskorskiego wraca co 2 miesiace. Ostatnio jest glosno o spieciu miedzy Pieterą i Piskorskim. Wiec sam chyba malo wiesz co sie dzieje. Albo slyszysz to co Ci jest wygodne.

Tak kaczory maja jasne priorytety - niestety do tej pory na priorytetach sie skonczylo. Nic jeszcze nie zrobili - a 1/8 czasu do nastepnych wyborow mija.

I male wtracenie z mojego podworka obrazujace prace rzadu i ministrow.
- Rozporzadzenie zmieniajace rozporzadzenie o zarobkach nauczycieli zostalo podpisane w marcu ( a ukazalo sie po 20 - obowiazuje od 1 stycznia 2006 - czyli minister pracowal bardzo sprawnie.
- Minister rozwoju regionalnego obiecal w styczniu wydanie rozporzadnia zmiejajacego zasad wyplaty stypendiow unijnych dla uczniow - znacznie uproszczajace te wyplaty. Mialo wyjsc do konca maja - wyjdzie w kwietniu albo maju.
- takich przykladow moge dac jeszcze kilka. W TV raczej o tym nie mowia, ale znacznie komplikuje to zycie ludzi i prace urzedow.
Zaznacze, ze minister wydaje rozporzadzenia samodzielnie. Sejm nad nimi nie pracuje.

Tak wiec zamiast posiadania jasnych priorytetow i zapowiadania zniam, PiS moglby zajac sie rzadzeniu krajem. Wszyscy na tym zyskaja, bo te zmiany dotykaja obywateli duzo szybciej niz powolanie CBA, zniany w wywiadzie i kontrwywiadze, itp.

I chyba jeszcze nie zalapales czym jest panstwo prawa.

@Mariusz
a wez z laski swojej i sprawdz jaki byl blad sondaży w stosunku do wyborow (sredni wynik sandarzy przy podziale mandatow). Zreszta sondaże pokazuja jedno - zadna partia nie ma szans na uzyskanie wiekszosci. Roznica 10-20 poslow miedzy sondaże a wynikamy wyborow jest malo znaczaca w obecnej sytuacji.
Stare 03-27-2006, 15:34   #89
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Sondazy
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-27-2006, 15:43   #90
[PADLINA]Mariusz
Warrant Officer 1

Domyślnie

Bryk: Chodziło mi tutaj o cos innego - sondaże jako narzędzie propagandowe. Nie muszę tego robić. Wystarczy że widziałem kilka sondaży dających Tuskowi ok. 50% poparcia i zwycięstwo w pierwszej turze - i to podważa ich wiarygodność.

Edit:
Mylisz się, niektórym już nie zależy na super szybkim dobrobycie - raczej zależy na rozliczeniu się z przeszłosci - afer, zdrajców itp.
Stare 03-27-2006, 16:24   #91
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

ehh z tym Piskorskim to po co przywołałeś? Że się ze mną zgadzasz czy jak?

Praca urzędów to praca urzędów. Podejrzewam, że i tak lepiej rządzą niż SLD. A co do wywiadów i kontrywiadów to się mylisz, bo to są sprawy najważniejsze.

PS. Widać jakie masz priorytety - własny tyłek i wygoda a za sznurki niech pociągają choćby i ruscy agenci. XVIII wiek się kłania.
Stare 03-27-2006, 20:11   #92
torrit
Second Lieutenant

Miasto: Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do torrit Wyślij wiadomość przez MSN do torrit Wyślij wiadomość przez Yahoo do torrit
Domyślnie

Wg mnie SLD popełniło taki błąd, ze skupiło sie na wejsciu Polski do UE a zapomniało o kontynuowaniu reform gospodarczych które zaczeły się na poczatku lat 90.

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Wszyscy np. wiedzą że Piskorski dorobił się na lewo. Takich spraw jest masa, ale nie mówią o nich w mediach, bo to jest zniesławienie
Cytat:
Napisał Bryk
o Piskorskim i jego rzekomych powiazaniach z handlarzami narkotykow bylo w jednym z tygodnikow ogolnopolskich w marcu - Wprost albo Newsweek. Potem cale media przez 3 dni o tym gadaly. Zreszta sprawa Piskorskiego wraca co 2 miesiace. Ostatnio jest glosno o spieciu miedzy Pieterą i Piskorskim.
Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
ehh z tym Piskorskim to po co przywołałeś? Że się ze mną zgadzasz czy jak?
Wydaje mi sie, że BRyK sie z Tobą nie zgodził, że w mediach nie mówi się o takich sprawach.
myle sie?
torrit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-27-2006, 20:15   #93
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [PADLINA
Mariusz]Bryk: Chodziło mi tutaj o cos innego - sondaże jako narzędzie propagandowe. Nie muszę tego robić. Wystarczy że widziałem kilka sondaży dających Tuskowi ok. 50% poparcia i zwycięstwo w pierwszej turze - i to podważa ich wiarygodność.

Edit:
Mylisz się, niektórym już nie zależy na super szybkim dobrobycie - raczej zależy na rozliczeniu się z przeszłosci - afer, zdrajców itp.
Dobrze patrzysz, zle wyciagasz wnioski. Zawsze nalezy zwracac uwage skad jest ten sondaz, kto go przeprowadzal i w jaki sposob, oraz gdzie byl on przeprowadzany. Wtedy okresla sie bledy pomiedzy wynikami w sondzach a rzeczywista sytuacja. Sondaze sa budowane na bazie modeli matematycznych (probabilistyka, statystyka), bo chyba sam nie wierzysz w mozliwosc przepytania wszystkich obywateli polski. Dlatego tez moze sie zdarzyc tak, ze wyniki spodziewane beda mocno odbiegaly od otrzymanych. Statystyka i probabilistyka sa galeziami nauki i wielu naukowcow sie glowi nad przygotowywaniem modelu dla danego przypadku, po to, aby wynik spodziewany nie odbiegal zbytnio od otrzymanego. Wygodnie jest twierdzic, nie badajac kulisow, zbytnio sie nie wglebiajac, ze "sondaze sa narzedziem propagandy". Wygodnie jest przymknac na cos oko, po to, azeby cos wyszlo po naszemu. Masz do tego prawo, a jakze, jednakze takie pojscie na skroty nie zawsze pozwala wyciagac dobre wnioski.

Stare 03-28-2006, 13:16   #94
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
W oczekiwaniu na pierwszy test popularności ugrupowań koalicyjnych, w postaci wyborów do parlamentów krajowych, rząd Angeli Merkel unikał podejmowania ważnych decyzji.
Taaa a u nas już obrońcy demokracji ogłosili by zamach na demokrację
Stare 03-28-2006, 15:13   #95
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza
jak wyjaśnił Ci to torrit nie bardzo sie z Tobą zgodziłem. Podałem przykłady zaprzeczające postawionej przez ciebie tezie - pominołeś ten fakt.

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Praca urzędów to praca urzędów. Podejrzewam, że i tak lepiej rządzą niż SLD. A co do wywiadów i kontrywiadów to się mylisz, bo to są sprawy najważniejsze.

PS. Widać jakie masz priorytety - własny tyłek i wygoda a za sznurki niech pociągają choćby i ruscy agenci. XVIII wiek się kłania.
Wybacz, ale tutaj troche się ośmieszyłeś. Praca urzędów ma duży wpływ na życie obywatela. Jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kiedys zaczniesz. Prawo stanowione przez posłów jest wykorzystywane przez urzędników do codziennych kontaktów z petentami.

Co do mojej wygody - totalnie się mylisz.
Późne wydanie rozporządzenia określającego nowe wynagrodzenie dla nauczycieli spowodowało, że pieniądze należne im od stycznia dostaną w kwietniu / maju. Moja wygoda nic do tego nie ma.
Brak rozporządzenia określającego nowe zasady wypłaty stypendiów unijnych szkodzą stypendystom (uczniom szkół ponadgimnazjalnych zamieszkujących tereny wiejskie w całej Polsce). Uczniowie ci, pochodzący z rodzin biednych i bardzo biednych aby otrzymać stypendium muszą przynieść fakturę potwierdzającą dokonanie zakupu - czyli obowiązuje tu zasada refundacji już poniesionych kosztów. Zmiana spowodowałaby, że dostawali by pieniądze co miesiąc, bez konieczności udomumentowania poniesionych wydatków (na podstawie jednorazowej deklaracji). W mojej pracy zmienia to niewiele - ja komunikuję się z organem wyżej i informuję szkoły wypłacające stypendia o zasadach (i nadrozuje proces wypłat i rozliczeń). Tracą na tym uczniowie, kilkanaście tysięcy uczniów w całej Polsce.
Z tych przykładów widać wyraźnie, że rząd nie spełnia swojej podstawowej roli - nie potrafi na czas wydawać odpowiednich aktów prawnych. Jak chcesz, to więcej przykładów się znajdzie (okres od stycznia do dziś).

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Twoja ignorancja mnie poraża. Dyletant to chyba zbyt łagodne określenie.
Stare 03-28-2006, 16:06   #96
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Przykto mi, ale Twój post nie ma sensu, bo następujące założenie (które przyjąłeś) jest błędne:
Cytat:
Wybacz, ale tutaj troche się ośmieszyłeś. Praca urzędów ma duży wpływ na życie obywatela.
Nigdzie nie stwierdziłem, że praca urzędów nie ma wpływu na życie obywatela. Właściwie to jest dość oczywista rzecz. Chyba cały czas próbujesz mi pokazać z jakim lekceważeniem mnie traktujesz.

Poza tym nie możesz mnie nazywać dyletantem w dziedzinie, w której sam gorzej się orientujresz. Mało wiesz o układach panujących w Polsce a próbujesz się wykreować na autorytet używając inwektywów.
Stare 03-28-2006, 17:21   #97
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

OMG przynudzacie panowie. To gorsze niz debaty sejmowe Zajelibyscie sie gra Nie mam wątpliwosci co do argumentacji Bryka , ale pewne jest to , że Drzewo tez ma troche racji I moze teraz porozmawiamy o czyms innym

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-28-2006, 17:38   #98
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Żebyś Ty chociaż grał w AA, to bym poważnie wziął Twojego posta Zresztą obaj jesteście siebie warci
---
A czy ja mowilem o AA .Catra.
Stare 03-28-2006, 17:43   #99
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Wyclef zebyscie jesczze tak debatowali na temat gry albo jakichkolwiek innnych tematow, a wy po prostu jestescie MONOTEMATYCZNI
Stare 03-28-2006, 17:48   #100
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jak nie mówiłeś o AA Catra to pewnie chodziło o grę w piłkę, bo wiosna idzie
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania