Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Stare 06-08-2003, 16:23   #1
Gniewosz
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Gniewosz
Domyślnie Propozycja regulaminu sędziowskiego

Oto ona. Prosze o wnioski i opinie - beda uwzgledniane (jezeli sa dobre ).
Im wiecej opini tym lepiej. A im lepiej tym szybciej ruszy liga, na ktora wszyscy tak czekamy.

Regulamin Komisji Sędziów.

1. Podstawowym zadaniem Komisji Sędziów jest obiektywne sędziowanie rozgrywek. Do zadań Komisji Sędziów należą także sprawy przekazane przez regulamin CBP i Regulamin Komisji Sędziów.
Członkami Komisji Sędziów mogą być gracze cieszący się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem na polskiej scenie AAO.

2. Admini Ligi wyznaczają 25 sędziów (za ich zgodą), którzy będą tworzyć pierwszy skład Komisji Sędziów.
Komisja Sędziów może powołać, większością głosów przy kworum 1/2, dodatkowych sędziów z osób przedstawionych przez graczy, Adminów Klanów, sędziów i Adminów Ligi. Głosuje się odrębnie na każdego kandydata na sędziego. Głosowanie takie zostaje przeprowadzone w sposób wyznaczony przez Prezydium Komisji Sędziów.
Jedynym ograniczeniem ilości sędziów jest wymóg sprawnego przeprowadzania rozgrywek.
Sędzia może zostać odwołany większością głosów przy kworum 1/2 przez Komisję Sędziów na wniosek 5 sędziów, Prezydium lub wspólny wniosek 5 klanów biorących udział w rozgrywkach w sytuacji:
-stronniczości
-nie wywiązywania się z obowiązków
-utraty nieposzlakowanej opinii.
Sędzia, w którego sprawie odbywa się głosowanie nie bierze udziału w głosowaniu.
Sędzia może także zrzec się statusu sędziego w każdym czasie, bez podania przyczyny rezygnacji.

3. Członkowie Komisji Sędziów wybierają (przed rozpoczęciem rozgrywek) ze swego grona Prezydium Komisji Sędziów, w składzie przewodniczącego i czterech członków.
Kandydatów na przewodniczącego i członków mogą zgłaszać tylko sędziowie.
Głosowanie odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wybierany jest przewodniczący (każdy sędzia wybiera jedną osobę z grona kandydatów na przewodniczącego, przy czym nie może oddać głosu na siebie). W drugim etapie wybiera się czterech członków Prezydium (każdy sędzia wybiera cztery osoby z grona kandydatów na członków Prezydium, przy czym nie może oddać głosu na siebie).
Przewodniczący lub członek Prezydium może zostać odwołany większością głosów przy kworum 1/2 przez Komisję Sędziów na wniosek 10 sędziów, Prezydium lub wspólny wniosek 10 klanów biorących udział w rozgrywkach sytuacji:
-stronniczości
-nie wywiązywania się z obowiązków (w szczególności w razie nie uczestniczenia w obradach Prezydium)
-utraty nieposzlakowanej opinii.
Sędzia, w którego sprawie odbywa się głosowanie nie bierze udziału w głosowaniu.
Sędzia może także zrzec się funkcji przewodniczącego lub członka Prezydium w każdym czasie, bez podania przyczyny rezygnacji.

4. Prezydium Komisji Sędziów rozstrzyga w sprawach przekazanych mu przez regulamin CBP oraz jest kompetentne w innych sprawach określonych przez regulamin CBP.
Prezydium rozstrzyga zwykłą większością głosów w składzie nie mniejszym niż 3 osoby (w tym obligatoryjnie przewodniczący Prezydium).

5. W postępowaniu przed Prezydium Komisji Sędziów biorą udział:
-skład Prezydium
-strony postępowania (w zależności od sprawy - gracze, CL, Admini Klanów, Admini Ligi)
-jeżeli jest to konieczne sędzia/ sędziowie danego meczu
-jeżeli jest to konieczne świadkowie
-osoby zainteresowane, jeśli pozwala na to forma rozprawy (chat, TS), jednak bez prawa głosu - mogą być jednak poproszone o wyrażenie swojej opinii w sprawie.

6. W postępowaniu przed Prezydium Komisji Sędziów brane są pod uwagę wszystkie dostępne dowody m.in. screeny, opinie sędziów, zeznania świadków.
Prezydium ogłasza werdykt po zapoznaniu się z dowodami i po tajnym głosowaniu.
Werdykt Prezydium jest ostateczny.

7. Prezydium ma 2 tygodnie na wydanie werdyktu, licząc od dnia zaistnienia przesłanek do wydania takiego werdyktu.
Prezydium przekazuje orzeczenie niezwłocznie do Adminów Ligi, którzy są zobowiązani wprowadzić postanowienia orzeczenia w życie (również bez zbędnej zwłoki).

8. Sędziowie są bezstronni, obiektywni i sprawiedliwi w swojej pracy. Naruszenie tych wymogów może powodować odwołanie sędziego.

9. Sędziowie sami wybierają sobie mecze, które chcą sędziować (nie mogą jednak sędziować meczów klanu, którego są członkami).
W stosunku do sędziów, będących jednocześnie członkami klanów, w miarę możliwości powinny być przestrzegane następujące zasady:
-mecze grupowe w Lidze powinny być sędziowane przez sędziów, których klany grają w innej grupie
-w Playoffach mecze powinny być sędziowane przez sędziów, których klany nie biorą udziału w rozgrywkach lub zostały wyeliminowane (sędzia-członek klanu nie powinien sędziować w tych samych Playoffach meczów klanu, który wyeliminował jego klan)
-w Laddrerze mecze pięciu najwyżej notowanych drużyn powinny być sędziowane przez sędziów, którzy nie należą do klanów z tej piątki
-Finały Ligi powinny być sędziowane przez sędziów bezklanowców
Jeżeli do meczu na 24 godziny przed jego rozpoczęciem nie zgłosił się żaden sędzia, Prezydium lub wyznaczony do tego członek Prezydium lub inna osoba wyznaczona przez Prezydium ze składu sędziów, wybiera sędziego, który przejawia najmniejszą aktywność w obserwowaniu meczy, lub prosi innego sędziego do uczestnictwa w danym meczu.

10. Admini Klanu mogą zgłosić sprzeciw wobec sędziego, który zgłosił się do uczestnictwa w ich meczu. Sprzeciw taki jest rozpatrywany przez Prezydium i musi być dobrze umotywowany. Jeżeli Prezydium uzna sprzeciw, wtedy może zgłosić się inny sędzia, lub można poprosić innego sędziego do uczestnictwa w meczu.
Gniewosz jest offline  

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-08-2003, 16:44   #2
Pixel
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Pixel
Domyślnie

Literówki i poprawki gramatyczne zostały wysłane tym razem na PM aby nie zaśmiecać forum

Szef korekty CBP
Pixel jest offline  
Stare 06-08-2003, 16:50   #3
.error.[Bizon]
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[Bizon] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[Bizon]
Domyślnie

Nie mam najmniejszych zastrzezen (bardzo dobre)
TO ZAGŁĘBIA PRZYSZEDŁ CZAS
.error.[Bizon] jest offline  
Stare 06-08-2003, 19:13   #4
Guest

Domyślnie

Cytat:
$2
1/2 dodatkowych sędziów
ja się na tym nie zgadzam nie podzieliecie mnie na dwa częsci

Cytat:
$2
Sędzia może także zrzec się statusu sędziego w każdym czasie, bez podania przyczyny rezygnacji.
chmmmm moze jakies wtłumaczenie będzie jednak potrzebne !?

Cytat:
$3
(każdy sędzia wybiera jedną osobę z grona kandydatów na przewodniczącego, przy czym nie może oddać głosu na siebie)
lepiej będzie jak oddają DO 3 lub nawet 5 głosów i przewodnicączy zostanie ten który dostanie najwięcej głosów a komisja analogicznie 2,3,4,5 miejsce tak będzie myśle szybciej

Cytat:
8. Sędziowie są bezstronni, obiektywni i sprawiedliwi w swojej pracy. Naruszenie tych wymogów może powodować odwołanie sędziego.
myśle ze ten punkt jest zbędny bo w załozeniu sędziego jest bezstronnosc itp.

Cytat:
10. Admini Klanu mogą zgłosić sprzeciw wobec sędziego, który zgłosił się do uczestnictwa w ich meczu. Sprzeciw taki jest rozpatrywany przez Prezydium i musi być dobrze umotywowany. Jeżeli Prezydium uzna sprzeciw, wtedy może zgłosić się inny sędzia, lub można poprosić innego sędziego do uczestnictwa w meczu.
za czasów kiedy zgłaszali się do mnie CL klanów wpadło jeden problem który jest chyba bardzo wazny
zaułszmy ze GROM gra z GROT na mapie pipeline a sędziuje [Majesticktos
więc ten ktos zna juz strategie obu klanów co moze mu pomóc w opraczowaniu taktyki na mecz GROM vs MAJESTIC
mysle ze powinismy dodac punkt ze sędziowie mają apsolutny zakaz rozmawiania z osobamy postronnymi na temat meczów sędziowanych przez nich lub cos w tym rodzaju

tyle na razie

Stare 06-08-2003, 19:28   #5
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Cytat:
Napisał [1st.PB
ZeuS]
Cytat:
za czasów kiedy zgłaszali się do mnie CL klanów wpadło jeden problem który jest chyba bardzo wazny
więc ten ktos zna juz strategie obu klanów co moze mu pomóc w opraczowaniu taktyki na mecz GROM vs MAJESTIC
mysle ze powinismy dodac punkt ze sędziowie mają apsolutny zakaz rozmawiania z osobamy postronnymi na temat meczów sędziowanych przez nich lub cos w tym rodzaju

tyle na razie
I jak to sobie wyobrażasz przestrzeganie tego zakazu?

- Przyżekam, ze nie będę mówił nikomu jak gra klan, którego mecz sędziowałem
- Przyzekam, ze nigdy nie użyję doswiadczenia zdobytego będąc sędzią
- Przyżekam, że zawszę bedę chodził innymi drogami niż klan, którego mecz sędziowałem, aby nie oskarżono mnie o łamanie 2 powyższych przyzeczeń

po prostu ROTFL

jedynym wyjściem jest niedopuszczenie graczy klanowych do sędziowania... a jak to sobie wyobrażasz?
Stare 06-08-2003, 19:33   #6
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Cytat:

Jak zamierzasz wyegzekwować przestrzeganie tego zakazu ? podsłuch TS, cenzura na gg, icq i email ? Ale powiedzmy, że ten przepis wszedł w życie. [Majestic]xxx faktycznie nikomu nie powiedział nic o taktyce Gromu na pipeline. Ale w Majestic i tak wygrywa mecz z gromem, w tym momencie zaczynają się zarzuty kierowane przez Grom do [Majestic]xxx....

IMHO taki przepis sprawiłby więcej kłopotów niż korzyści....

P.S. Użyte nazwy klanów są przypadkowe, zostały dobrane tak, by pasowały do posta powyżej.[/quote]
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline  
Stare 06-08-2003, 20:08   #7
Guest

Domyślnie

:!: prostowanie ja tez uzyłem przypadkowych klanów :!:

poza tym no co wy mówicie ja naświetliłem tylko jeden problem a wy odrazu chciecie mnie zjeść więc powtarzam

NIE WIEM KURNA JAK TO ROZWIĄZAC JAK KTOS MA POMYSŁA TO NIECH MÓWI A NIE POSTUJE BEZ SENSU

pozdrawiam

Stare 06-08-2003, 20:18   #8
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Ja już ci napisałem jakie jest wyjście:
- Niedopuścić ludzi grających w lidze do sędziowania
ale wtedy trzeba się liczyc z tym, że sędziów będzie garstka

No i jest jeszcze jedno rozwiązanie:
- olać to
Stare 06-08-2003, 20:20   #9
Guest

Domyślnie

racja OLAC :-)

Stare 06-08-2003, 21:53   #10
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

Mecze klanow z top5 musi sedziowac osoba spoza tej grupy. Czyli np. klan bedacy na 6, 12 czy 19 miejscu (jesli tylko ma sedziego). I juz problem znika praktycznie. Jesli beda sedziowie niezalezni. To mecze o miejsce pierwsze moze sedziowac jedynie taki sedzia.
Ponizej top5 mysle, ze beda duze roszady i sytuacja bedzie dynamiczna, wiec trudno przewidziec kto kogo zaatakuje. Chyba, ze jesli bedzie wystarczajaca liczba sedziow, doda sie zasade, ze nie moze sedziowac osoba z klanu bedacego 3 pozycje wyzej badz nizej od obu z klanow - ale wtedy dosc mocno kurczy sie liczba sedziow mogacych sedziowac.
Stare 06-08-2003, 22:40   #11
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Hmm Szymon przeczytałem twój post dwa razy i teraz juz kumam , według mnie pomsł trudny acz w ykonalny

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline  
Stare 06-08-2003, 23:22   #12
Guest

Domyślnie

No mi tez się podoba zobaczymy co na to Gniewosz i Ashura :-)

Stare 06-09-2003, 12:19   #13
Gniewosz
General

Domyślnie

To moze tak:

9. Sędziowie sami wybierają sobie mecze, które chcą sędziować (nie mogą jednak sędziować meczów klanu, którego są członkami.
W stosunku do sędziów, będących jednocześnie członkami klanów, w miarę możliwości powinny być przestrzegane następujące zasady:
-mecze grupowe w Lidze powinny być sędziowane przez sędziów, których klany grają w innej grupie
-w Playoffach mecze powinny być sędziowane przez sędziów, których klany nie biorą udziału w rozgrywkach lub zostały wyeliminowane (sędzia-członek klanu nie powinien sędziować w tych samych Playoffach meczów klanu, który wyeliminował jego klan)
-w Laddrerze mecze pięciu najwyżej notowanych drużyn powinny być sędziowane przez sędziów, którzy nie należą do klanów z tej piątki
-Finały Ligi powinny być sędziowane przez sędziów bezklanowców

Specjalnie dla Kata :wink: .
Gniewosz jest offline  
Stare 06-09-2003, 12:24   #14
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

nie wiem jak inni, ale osobiscie z trudnoscia czyta mi sie czcionke w taki kolorze
Stare 06-09-2003, 12:35   #15
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

No pewnie w zamierzeniu mialo byc krzyczacze czerwone, a wyszlo czerwone sr... niewidoczne
Stare 06-09-2003, 22:09   #16
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

brzmi rozsądnie, nie mam zastrzezeń
Stare 06-09-2003, 23:37   #17
Ziggy-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ziggy- Wyślij wiadomość przez MSN do Ziggy-
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT
nie wiem jak inni, ale osobiscie z trudnoscia czyta mi sie czcionke w taki kolorze
mi tez
Ziggy- jest offline  
Stare 06-10-2003, 09:22   #18
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [Majestic
Witek]
Cytat:
Napisał KaT
mi tez
Szczegolnie, ze od 2 dni kolor czcionki zostal zmieniony i zastapiony kursywa.

Prosze o wypowiedzi bardziej zwiazane z tematem, bo malo juz czasu zostalo (do srody).
Gniewosz jest offline  
Stare 06-11-2003, 17:29   #19
Gniewosz
General

Domyślnie

Zamykam topic.

Dziekuje za owocna dyskusje i propozycje, ktore padly (w wiekszosci wprowadzone do regulaminu).

Mozna skladac propozycje do zatwierdzonego juz regulaminu w nowym topicu pt "Uwagi i wnioski nt. regulaminów rozgrywek".
Gniewosz jest offline  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania