Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Szukam Pomocy 2.8.x > Kącik Linuxa

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-08-2006, 17:18   #51
Kaos
General

Domyślnie

napisałem wyraźnie, że w ubuntu root jest zablokowany.. nie interesuje mnie to że jedziesz w trybie tekstowym

u mnie działa poprzez
sudo users-admin

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-08-2006, 18:25   #52
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A ja się pytałem co w terminologii linuksowej oznacza "stawianie ROOTa". Co mnie obchodzi ubuntu. Jak nie wiesz to się nie udzielaj.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-08-2006, 18:58   #53
JiHAD^
General

Miasto: Mushroom Kingdom
Wyślij wiadomość przez AIM do JiHAD^
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra
A co w tym smiesznego
Smieszne jest to ze pod Linuksem uzywa Windowsowych nazw dysków.
Stare 04-08-2006, 19:04   #54
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Co kto lubi pffff

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-08-2006, 20:06   #55
koshi
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do koshi Wyślij wiadomość przez AIM do koshi
Domyślnie

Cytat:
"stawianie ROOTa"
nie ma czegos takiego w termonologii linuxa. To jest moja terminologia (kozacka bardzo). Odpowiednik dowodzenia kompem z tego konta . Tak samo jak Pyry gdzies tam oznaczają ziemniaki tak dla mnie stawianie rooota oznacza dowodzenie kompem z większymi możliwosciami ( SUPERUSER).

Na ROOTa mozna wejsc, mozna z ROOTA kompem dowodzic, można wtegować sie na forum jak sie ma hasło Roota ale nie ma czegos takiego jak postawienie ROOTa.
koshi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-08-2006, 20:33   #56
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

taaaa

Co do literek to chyba normalne, że się używa windowsowych, jeśli montuje się dyski, których wcześniej się używało pod windą.
Stare 04-09-2006, 00:00   #57
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał JHS:PL
Cytat:
Napisał Catra
A co w tym smiesznego
Smieszne jest to ze pod Linuksem uzywa Windowsowych nazw dysków.
lol pod winda sie tak nazywa, to czemu ma sie pod linuksem nazywać inaczej

Cytat:
A ja się pytałem co w terminologii linuksowej oznacza "stawianie ROOTa". Co mnie obchodzi ubuntu. Jak nie wiesz to się nie udzielaj.
a co mnie obchodzi terminologia linuksa.. ważne by się zrozumiec...
poza tym ja o konkretnym przypadku pisałem.. przeczytaj kilka postów wczesniej..
Stare 04-09-2006, 00:38   #58
JiHAD^
General

Domyślnie

Profanacja z Linuksa robić Windowsa.
Stare 04-09-2006, 01:13   #59
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Profanacja z Linuksa robić Windowsa.
e tam.. łatwiej się przyzwyczaić.. można na ślepo jechać..
Stare 04-11-2006, 20:15   #60
krzylew
Second Lieutenant

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do krzylew Wyślij wiadomość przez MSN do krzylew wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Bryk co Ty oczywiste rzeczy tłumaczysz?

@Gandalf - gratuluje że w rok nauczyłeś się linuksa. Czyli na rok zamykamy wszystki urzędy i uczymy ludzie obłsugi linuksa
zauważ, ze pierwszy raz miałem wtedy styczność z linuchem, że miałem 12 lat i nikt mi nie pomagał oraz, że byłem w 6 klasie i musiałem się przygotowywać do egzaminu (=dużo lekcji, mało wolnego czasu).

krzylew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-11-2006, 22:52   #61
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja pitole zrozum, że ja w wieku 12 lat ba nawet 10 pisałem proste programy w BASICu na Atari. Ale co to ma do rzeczy. Większość ludzi nie jest w stane załapać najprostszych rzeczy. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale na pewno z czasem się zorientujesz.
Stare 04-12-2006, 07:49   #62
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał ^Gandalf^
Cytat:
Napisał wyclef+brzoza

@Gandalf - gratuluje że w rok nauczyłeś się linuksa. Czyli na rok zamykamy wszystki urzędy i uczymy ludzie obłsugi linuksa
zauważ, ze pierwszy raz miałem wtedy styczność z linuchem, że miałem 12 lat i nikt mi nie pomagał oraz, że byłem w 6 klasie i musiałem się przygotowywać do egzaminu (=dużo lekcji, mało wolnego czasu).

rofl do testu po podstawówce? tam nie ma z czego się przygotowywac ja dogimnazjalnych sie nie przygotowywałem... ba nawet do książi nie zajrzałem... a teraz matura... matura tobzdura też niewiele się ucze
Stare 04-12-2006, 08:17   #63
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Generalnie linux jest dla informatyków, lub ludzi, którzy mają jakiegoś informatyka pod ręką. Jak ktoś tu słusznie zauważył, instytuje państwowe powinny korzystać z darmowych systemów, bo w ten sposób oszczędza się nasze pieniądze.
Stare 04-12-2006, 15:17   #64
krzylew
Second Lieutenant

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do krzylew Wyślij wiadomość przez MSN do krzylew wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaos
Cytat:
Napisał ^Gandalf^
Cytat:
Napisał wyclef+brzoza

rofl do testu po podstawówce? tam nie ma z czego się przygotowywac ja dogimnazjalnych sie nie przygotowywałem... ba nawet do książi nie zajrzałem... a teraz matura... matura tobzdura też niewiele się ucze
a do jakiej szkoły się dostałeś

P.S jeśli ty teraz piszesz mature to nie miałeś jeszcze testu po podstawówce.

krzylew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-12-2006, 15:21   #65
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Generalnie linux jest dla informatyków, lub ludzi, którzy mają jakiegoś informatyka pod ręką. Jak ktoś tu słusznie zauważył, instytuje państwowe powinny korzystać z darmowych systemów, bo w ten sposób oszczędza się nasze pieniądze.
Oszczedzaja na zakupie systemu.
Jednak jego obsluga jest drozsza - braki sterownikow, niekompatybilnosc z innymi systemami, duzo wiecej problemow z uzytkownikami.
U mnie w Starostowie Powiatowym na jednym serwerze jest windows 2003 serwer, na drugim linuks. Na komputerach urzednikow jest windows. I dobrze sie to nawzajem uzupelnia.
Stare 04-12-2006, 17:16   #66
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Oszczedzaja na zakupie systemu.
Jednak jego obsluga jest drozsza - braki sterownikow, niekompatybilnosc z innymi systemami, duzo wiecej problemow z uzytkownikami.
U mnie w Starostowie Powiatowym na jednym serwerze jest windows 2003 serwer, na drugim linuks. Na komputerach urzednikow jest windows. I dobrze sie to nawzajem uzupelnia.
Hmm gdy byłem administratorem w pewnej firmie jakoś tak wyszło, że na jednym z kompów był sobie Linux. Pracował na nim kompletny laik, który nie wiedział np. co to jest adres IP itd., ale nie miał z nim problemów. Słuchał sobie muzyki i robił co tam chciał, bo ja wszystko poustawiałem i nie musiał się niczym martwić. Ze wszystkich programów korzysta się tak samo. To tak jakbyś zainstalował na windowsach open offica - jest identyczny na obu platformach. A support admina i tak jest potrzebny i tak - w końcu te komputery nie są własnością pracowników i nie mają wręcz prawa mieszać tam w żadnych zaawansowanych opcjach.

Ponadto nie ma problemów ze sterownikami, nie wiem co masz na myśli. Jak opisałem wyżej nie ma też problemów z użytkownikami. Niekompatybilność z innymi systemami też jest słabym argumentem, bo

1) Nie jest ona faktem. Protokoły sieciowe są identyczne wszędzie, są też otwarte formaty dokumentów itd.
2) Takie myślenie prowadzi do wprowadzenia totalnego monopolu, który nikomu nie służy dobrze.
Stare 04-12-2006, 17:18   #67
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
. Pracował na nim kompletny laik, który nie wiedział np. co to jest adres IP itd., ale nie miał z nim problemów. Słuchał sobie muzyki i robił co tam chciał, bo ja wszystko poustawiałem i nie musiał się niczym martwić. Ze wszystkich programów korzysta się tak samo. To tak jakbyś zainstalował na windowsach open offica - jest identyczny na obu platformach. A support admina i tak jest potrzebny i tak - w końcu te komputery nie są własnością pracowników i nie mają wręcz prawa mieszać tam w żadnych zaawansowanych opcjach.
ale bedziesz miec roboty jak ms upadnie Mi tez ustawisz

Ja nie wiem , wy widzicie tylko jedna strone medalu ja za to widze obie bo mam dwie kompletne biale plamy jakies 50 m odemnie , i jakos nie widze jakbym do nich chodził codziennie włączac im film . Ja bym chciał zmienic system ( tylko te lenistwo ) A upadek MS by tylko mi pomógł . Ale jak pomysle o tych moich kolegach to krew mnie zalewa

Stare 04-12-2006, 17:57   #68
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nic Ci nie ustawię, bo

1) Nie jestem już adminem.
2) Nie jesteś blondynką, brunetką ani szatynką ;P
Stare 04-12-2006, 19:00   #69
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza

1) Nie jest ona faktem. Protokoły sieciowe są identyczne wszędzie, są też otwarte formaty dokumentów itd.
2) Takie myślenie prowadzi do wprowadzenia totalnego monopolu, który nikomu nie służy dobrze.
Zapominasz (albo nie wiesz) o kilku rzeczach:
- otwarty format dokumentow (xml) jako dopuszczony do stosowania w administracji obowiazuje dopiero od niedawna, a i tak rozporzadzenie wprowadzajace je do oficjalnego obiegu jest niejasne.
- sa programy wykorzystywane w administracji dostepne tylko na platforme windows (np.: Zestawienia EN3)
- urzedy zmuszone są do wymiany dokumentow z petentami (klientami), a ci uzywaja windowsow (chociaz sam moge wyslac na zyczenie petenta plik w prawie dowolnym formacie).
- wiele systemow i programow dostepnych w ramach otwartej (darmowej) licencji dla uzytkownikow prywatnych, dla instytucji jest platne (i tu ceny nie sa konkurencyjne).
- uzywanie darmowych systemow w urzedach czesto jest niemozliwe ze wzgledow prawnych (brak dowodow zakupu, umowy urzyczenia czy przekazania).
Stare 04-12-2006, 19:20   #70
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

LOL dałem Ci przykład z życia, to teraz zasypałeś mnie gradem przeszkód formalnych. Czyli zgadzasz się, że innych nie ma?

Tak czy inaczej ciekawa to mowa trawa Widać, że nie trzeba być długo urzędnikiem, żeby przyjąć pewne standardy

Cytat:
Napisał BrYK
Zapominasz (albo nie wiesz) o kilku rzeczach:
- otwarty format dokumentow (xml) jako dopuszczony do stosowania w administracji obowiazuje dopiero od niedawna, a i tak rozporzadzenie wprowadzajace je do oficjalnego obiegu jest niejasne.
To jest doprawdy przezabawny argument. To tak jakby kazać komuś udawadniać, że nie jest murzynem, czyli klasyczne odwrócenie kota ogonem Jest gdzieś napisane w przepisach, że obowiązującymi standardami są standardy MS? Jeśli tak, to trzeba to zmienić.
Cytat:
Napisał BrYK
- sa programy wykorzystywane w administracji dostepne tylko na platforme windows (np.: Zestawienia EN3)
I ja temu nie przeczę, ale to jest błąd. Chodzi o to, że gdyby ogłosić przetarg na taki program na linuksa, albo od razu na obie platformy to nie byłoby problemu. W Polsce firm informatycznych jest zatrzęsienie.
Cytat:
Napisał BrYK
- urzedy zmuszone są do wymiany dokumentow z petentami (klientami), a ci uzywaja windowsow (chociaz sam moge wyslac na zyczenie petenta plik w prawie dowolnym formacie).
Od bidy np. openoffice wspiera formaty MS. No sorry wiem że to nie jest łatwe do zmiany, ale zastanów się na trzeźwo: w urzędach obowiązuje format MS, czyli Państwo nabija kolosalne sumy do prywatnej firmy. To nie jest w porządku.
Cytat:
Napisał BrYK
- wiele systemow i programow dostepnych w ramach otwartej (darmowej) licencji dla uzytkownikow prywatnych, dla instytucji jest platne (i tu ceny nie sa konkurencyjne).
To bardziej tyczy różnych programików pod windę. Open source jest open source.
Cytat:
Napisał BrYK
- uzywanie darmowych systemow w urzedach czesto jest niemozliwe ze wzgledow prawnych (brak dowodow zakupu, umowy urzyczenia czy przekazania).
Ten argument jest debilny totalnie. Jeżeli rzeczywiście ma jakieś prawne poparcie, to trzeba zmienić przepisy. Ewentualnie ja mogę założyć firmę i będę do urzędów sprzedawał np. Debiany po 10 złotych za sztukę
Stare 04-12-2006, 21:28   #71
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Brzoza pitolisz.

Zrozum wreszcie, ze sa w tym kraju przepisy o ktorych nie masz zielonego pojecia. Bezsensowne czy nie jednak istnieja. I administracja musi je stosowac. I lepiej, ze je stosuje. Bezkrolewie i zupelna dowolnosc bylaby duzo gorsza.
Napisze po raz n-ty - doczytaj. I postraj sie zrozumiec.
Stare 04-12-2006, 21:53   #72
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

LOL nie masz racji a przedstawiasz sprawę jak kiedyś pan Lepper na spotkaniach z młodzieżą. Jak go zagięli to padał argument "wy młodzi jesteście, nie znacie się".

Przedstawiłem argumentację za możliwością wprowadzenia linuksów od strony technicznej. Nie zaprzeczyłeś - chyba się zgadzasz. OK. Wynalazłeś formalne przeszkody. OK. Odpowiedziałem. Niby OK, ale nie, bo ja "przecież" pitolę Oj Bryku, Bryku Traktowanie ludzi z góry, to chyba Twoje hobby. Szybko uczysz się urzędniczego fachu. Albo odbijasz sobie jakieś frustracje No i do tego nie czytasz ze zrozumieniem. Ehhh

PS. Krótsza ścieżka dedukcji: kilka postów temu przedstawiłem argumenty nie do podważenia, a teraz dowiaduję się, że pitolę
Stare 04-13-2006, 00:19   #73
koshi
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Ponadto nie ma problemów ze sterownikami, nie wiem co masz na myśli
Jak nie ma problemów ze streownikami na linuchu Wlazłem na forum o Ubuntu a tam co chwila post typu problem ze sterami do Lexmarka...
Stare 04-13-2006, 09:27   #74
Piter
General

Domyślnie

BrYKu napisz może, o jakie przepisy chodzi, bo sam jestem ciekaw.
Stare 04-13-2006, 09:55   #75
JiHAD^
General

Domyślnie

The future is open...
Stare 04-13-2006, 16:35   #76
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Brzoza
jakie argumenty? To byly same gdybania, mowa trawa i pisanie, ze tak ci sie wydaje albo tak powinno (nie powinno) byc.
Ze bedziesz Debiana za 10 zł sprzedawał? Szybko spotkasz sie ze skarbowka i innymi sluzbami.
Problemy z dostepnoscia oprogramowa sa i beda (szczegolne resortowego). Czesc uzywanych przeze mnie programow przesylaja z Ministerstwa Edukacji i Nauki - sa one pisane przez urzednikow - jest taniej i nie trzeba udostepniac niektorych inforamcji firmom zewnetrznym. Programy na ktore zaplacono to na przyklad Platnik Prokom'u - kicha i dupa jakich malo.

Poczytaj o licenciach http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_oprogramowanie

I jak zwykle napisales, ze traktuje ludzi z gory - wypowiadam sie na temat mi znany - o chemii lub biologii nie dyskutuje. Przestan ukrywac braki argumentow w ten sposob.

@Piter

Przepisy (czesciowo, nie pamietam wszystkich, szczegolnie tych okreslajacych przesylanie informacji niejawnej, wrazliwych danych osobowych, itd)
- rozporzadzenie rady ministrow z dnia 11 października 2005 r. Dz. U. nr 212 poz. 1766 - dopiero to rozporzadznie dodalo format OpenDocument
- Ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. - Dz.U. nr 64 poz. 565
- Ustawa o ochronie danych osobowych
+ jeszcze kikla rozporzadzen szczegolowych, wyrokow i orzeczen sadow, itp.

Dochodzi do tego jeszcze interpretacja tych przepisob przez inne urzedy - moj wniosek do GIODO o rejstracje zbioru danych SIO zostal uwalony (m.in) bo dysk komputera nie mial szyfrowanej partycji NTFS.

Przyklad inny:
http://www.wup.pl/index.php?navi=fqa - pliku do pobrania ze strony WUP w Szczecinie. W wiekszosc formularze, nakladki, programy potrzebne do rozliczenia sie z pieniedzu unijnych. Sprawdzcie w jakich formatach. W identycznej formie musza byc uzyte i odeslane.
Stare 04-13-2006, 16:49   #77
Piter
General

Domyślnie

Dzięki, lecz nie orientuję się za bardzo, o czym dane rozporządzenia mówią (oprócz ustawy o ochronie danych osobowych) Konkretnie mi chodzi o jakieś ograniczenia, które utrudniają korzystanie z oprogramowania na licencjach GNU, OpenSource itd. Mógłbyś to mniej więcej przybliżyć, jeśli pamiętasz?
Stare 04-13-2006, 17:20   #78
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Założę firmę i będę sprzedawał Debiana. Zgodnie z prawem. Mogę np. zmienić jedną linijkę kodu i sprzedawać, pod warunkiem, że nie zamknę kodu.

Poza tym pisałem "kilka postów wyżej" a nie "w poście powyżej". Przeczytaj jeszcze raz.

Przed moim postem twierdziłeś, że nie da się wprowadzić Linuksa ze względów technicznych takich jak np. problemy z użytkownikami. Po moim poście nie napisałeś nic w stylu "no dobra z tym masz rację, ale są problemy natury prawnej" czy coś w tym stylu, tylko o problemach z użytkownikami nagle zapomniałeś. Ogólnie styl uprawiania przez Ciebie dyskusji jest taki, że komentarz o traktowaniu ludzi z góry nasuwa się sam. Sorry Gregory, ale jak Ci wszyscy naokoło mówią, że jesteś pijany to idź się prześpij, zamiast dyskutować.

Ja ukrywam brak argumentów? Na posta w którym wypunktowałem Twoje argumenty i na nie odpowiedziałem, Twoją odpowiedzią było że ja pitolę. Nie ukrywaj braku argumentów to raz. A dwa to ogólnie naucz się dyskutować.

PS.
Stare 04-13-2006, 19:13   #79
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter
Dzięki, lecz nie orientuję się za bardzo, o czym dane rozporządzenia mówią (oprócz ustawy o ochronie danych osobowych) Konkretnie mi chodzi o jakieś ograniczenia, które utrudniają korzystanie z oprogramowania na licencjach GNU, OpenSource itd. Mógłbyś to mniej więcej przybliżyć, jeśli pamiętasz?
Musialbym sie dokladnie informatyka lub ABI (administratora bezpieczenstwa informacji) spytac. Jak niezapomne (znajde czas w pracy) to zapodam wieczorem.

W podanym rozporzadzeniu jest zapis
Cytat:
§ 2. Systemy teleinformatyczne używane przez
podmioty publiczne do realizacji zadań publicznych:
1) powinny spełniać właciwości i cechy w zakresie
funkcjonalności, niezawodności, używalności, wydajności,
przenoszalności i pielęgnowalności,
określone w normach ISO zatwierdzonych przez
krajową jednostkę normalizacyjną, na etapie projektowania,
wdrażania i modyfikowania tych systemów;
Cytat:
§ 3. 1 (...)
2. Przy opracowywaniu polityki bezpieczeństwa,
o której mowa w ust. 1, podmiot publiczny powinien
uwzględniaç postanowienia Polskich Norm z zakresu
bezpieczeństwa informacji.
Zapisy sa ogolne, jednak dopiero ich interpretacja jest ciekawa. Co kontrola (NIK, ABW, i inni) to inaczej gadaja.

Aby zainstalowany program mogl byc uznany za legalny potrzeba: płyty instalacyjnej, certyfikatu / orginalnej instrukacji, dowodu zakupu / przekazania - tak jest w przypadku windowsa, offica i podobnych.

Przy wyborze oprogramowania i konfiguracji znaczenie ma czy komputer bedzie udostepniony dla klientow (petentow) - wtedy jest duza dowolnosc; czy bedzie uzywany jako maszyna do pisania - mniejsza dowolnosc; czy tez beda na nim przechowywane dane osobowe lub inne niejawne - praktyczny brak dowolnosci, nawet ustawic trzeba do odpowiednio i uniemozliwic latwy dostep osob nieupowaznionych (nawet pracownikow tego samego urzedu, wydzialu) - sam siedze przy takim kompie, i nawet godziny nie moge sobie w windzie przestawic :wink:
Stare 04-13-2006, 21:18   #80
Piter
General

Domyślnie

Dzięki, ciekawe to. Ale rodzi się pytanie, czy system operacyjny jest także rozumiany jako system teleinformatyczny? Mi ten termin kojarzy się raczej z aplikacją, służącą do realizowania danych celów biznesowych. OS sam w sobie nie realizuje niczego, nie służy do realizacji żadnych zadań publicznych. Sytuacja komplikuje się w przypadku przytaczanego pakietu biurowego.
Stare 04-13-2006, 21:55   #81
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Jutro postaram sie zamiescic bardziej dokladne informacje. Siade do lex'a w pracy, pogdam z informatykiem, poczytam troche zarzadzen starosty.

---------------------
Edit

Zadaniem publicznyj w przypadku JST jest wszystko co wiaze sie z wypelnianiem powierzonych (zleconych, ustawowych) zadan.
Co do biznesowych zastosowan to sie nie wypowiadam.
Stare 04-14-2006, 00:01   #82
koshi
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Założę firmę i będę sprzedawał Debiana. Zgodnie z prawem. Mogę np. zmienić jedną linijkę kodu i sprzedawać, pod warunkiem, że nie zamknę kodu.
A wcale nic nie trzba zmieniac zeby sprzedawac bo Debian jak reszta linuxów jest na licencji GNU / GPL. Tylko płaci sie za Mandrive i Suse jak sie nie myle a reszta jest Free. Mozesz nawet sobie w Canonicalu płytki zamówic za Free i ci przysla( fajnie bo nic sie nie płaci, za przesyłke etc... totalnie za Free) .
Stare 04-14-2006, 08:00   #83
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Wiem.
Stare 04-15-2006, 08:42   #84
HetmanKielce
Captain

Miasto: Warszawa Praga South
Wyślij wiadomość przez ICQ do HetmanKielce Wyślij wiadomość przez Yahoo do HetmanKielce
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaos
Windows też jest darmowy ^^

http://www.microsoft.com/poland/trial/default.mspx

Windows 2003 Enter. trial 180dni..

Jak dla mnie, ograniczenie 180 dni nie stanowi problemu gdyż system przeinstalowywuje średnio co miesiąc ;p
'Darmowa' wersja 2003 po odpowiedniej konfiguracji nabiera wyglądu i działania popularnego XPka.. :wink:

ps: z torrenta można było sciągnąć legalną 2003pl trial :)
Reinstalacja windows co miesiąc świadczy o administratorze. U mnie średnio reinstalacja windy to 2-3 lata (używam w2k). Kwestia BHP administracji. W zastosowaniach domowych można reinstalować winde co miesiąc, ale czy nie szkoda czasu?

Zaczęła się dyskusja o wyższości jednego systemu nad drugim... jak kiedyś były spory o wyższości Commodore 64 nad Atari XL czy ZX spectrum, potem wyższości Amigi nad PC. W pierwszej kwestii przegrali wszyscy - wyszły komputery 16bit, w drugiej po kilku latach przegrali Amigowcy.

Osobiście uważam że wygra idea wolnego oprogramowania a kasa będzie w supporcie. Nie ma więc sensu dochodzenie który system jest lepszy. Winda staje się bezpieczniejsza, Linux staje prostszy i o to chodzi.

https://www.americasarmy.com/soldier/2136040/psn/career-stats <- statystyki AA: PG na Playstation 4

Mój PSNID: HetmanWawa
fragment gameplayu z PS4 -> https://www.youtube.com/watch?v=m62hkk102hU

HetmanKielce jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-15-2006, 08:51   #85
HetmanKielce
Captain

Wyślij wiadomość przez ICQ do HetmanKielce Wyślij wiadomość przez Yahoo do HetmanKielce
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra
No i to ma pojac zwykly zjadacz chleba OMG :lol:

JHS znowu sie mi tu wywyzszasz ;p Powtarzam uzytkonik windy znacznie rozni sie od linuksowego, on nie chce poznawac systemu tylko na nim pracowac ;p ma zapamietac podstawowe funkcje i robic swoje . A zycie z linuksem polega własnie na poznaniu wpierw systemu bo inaczej dupa blada.

Przypomne moje pierwsze podejscie do windy :

intalacja - konfiguracja za raczke - odpalenie - start - instalacja gry - granie

juz to widze na linuchu :lol:
Nowy użytkownik komputera musi poznać system operacyjny tak samo Windows jak i Linux. A poniważ Ty poznajesz windows od dawna (od starszych wersji) uważasz że Windows nie trzeba poznawać. I tu się mylisz, pomimo całej intuicyjności windows i wszechobecnego konta administratora ten system jest tak samo trudny do opanowania w użytkowaniu co Linux.

O administrowaniu nie wspominam, to już odrębna kwestia.

---------- Polecam pobrać i obejrzeć:
1. http://www.linuxedge.org/videos/NLD_SLconf_1.avi (demonstracja przeźroczystości okien)
2. http://www.linuxedge.org/videos/NLD_SLconf_2.avi (deformacja okienek przy przeciąganiu)
3. http://www.linuxedge.org/videos/NLD_SLconf_3.avi (przełączanie się pomiędzy pulpitami - tego nie znacie bo Windows ma zwasze jeden słuszny pulpit)
4. http://www.linuxedge.org/videos/NLD_SLconf_4.avi (dalszy ciąg przełączania pulpitów - nawet nieco extremalnie)

wymagania:
384 MB ram
1 GHz CPU (z obsługą SSE)
500 MB HDD (szacunkowo)
Karta Graficzna z 3D

Kto chce sobie sprawdzić na własnym kompie może pobrać obraz płyty ISO (450MB) wypalić i uruchomić z niej komputer (długo się uruchamia ze względu na rozpoznawanie sprzętu). Praktycznie cały OS - jeżeli masz interfejs sieci DHCP od razu masz internet. Jeżeli nie musisz nieco pokombinować z ifconfig. Te pakiety można doinstalować do własnego serwera grafiki. Do pobrania około 40MB.

http://linux.softpedia.com/screensho...-Live-CD_2.jpg

Zmienilem na linka

BrYK

Jest to kompilacja treści z naszego forum (nie wymaga rejestracji)

https://www.americasarmy.com/soldier/2136040/psn/career-stats <- statystyki AA: PG na Playstation 4

Stare 04-15-2006, 09:13   #86
HetmanKielce
Captain

Domyślnie

Cytat:
Napisał koshi
Cytat:
A wcale nic nie trzba zmieniac zeby sprzedawac bo Debian jak reszta linuxów jest na licencji GNU / GPL. Tylko płaci sie za Mandrive i Suse jak sie nie myle a reszta jest Free. Mozesz nawet sobie w Canonicalu płytki zamówic za Free i ci przysla( fajnie bo nic sie nie płaci, za przesyłke etc... totalnie za Free) .
Novell uwolnił SuSE - powstał projekt Open Suse. Darmowo skopiowana dystrybucja nie posiada supportu oraz pakietów chronionych patentami lub licencjami, ale te są dostępne w repozytoriach. Przyznam że SuSe mnie urzekł! Jedyny który super smiga na "drewnikach" ASUSa - laptopach serii A3.

Polecam serie EVAL (czas jest nieograniczony i posiada więcej pakietów niż OSS)

Stare 04-15-2006, 09:18   #87
JiHAD^
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał HetmanKielce
Reinstalacja windows co miesiąc świadczy o administratorze. U mnie średnio reinstalacja windy to 2-3 lata (używam w2k). Kwestia BHP administracji. W zastosowaniach domowych można reinstalować winde co miesiąc, ale czy nie szkoda czasu?
LoL to jest nie mozliwe, albo nie widzisz tego zamulenia i juz sie do niego przyzwyczaiłes, albo ciagle bawisz sie w czyszczenie rejestru itp., albo nic nie instalujesz i mału używasz Windowsa.
Stare 04-15-2006, 09:22   #88
HetmanKielce
Captain

Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał HetmanKielce
LoL to jest nie mozliwe, albo nie widzisz tego zamulenia i juz sie do niego przyzwyczaiłes, albo ciagle bawisz sie w czyszczenie rejestru itp., albo nic nie instalujesz i mału używasz Windowsa. :P
Nie instaluję niepotrzebnych rzeczy i pielęgnuje rejestr.

Stare 04-15-2006, 10:27   #89
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Hetman naucz sie uzywac opcji EDUTYJ.
Kazdy nastepny post wyslany zaraz po poprzednim zostanie usuniety jako zdublowany.

Cytat:
Cytat:
Napisał HetmanKielce
LoL to jest nie mozliwe, albo nie widzisz tego zamulenia i juz sie do niego przyzwyczaiłes, albo ciagle bawisz sie w czyszczenie rejestru itp., albo nic nie instalujesz i mału używasz Windowsa.

To przestan uzywac komputera jako Smietnika. W domu instaluje winde od nowa tylko przy wiekszej modernizacji sprzetu (1-1,5 roku). W pracy mam system stojacy od ponad roku - i nic sie nie zmulilo - tylko ze tam mam zaisntalowane TYLKO i WYLACZNIE potrzebne do pracy programy. Zadnych smieci, dodatkow.
Stare 04-15-2006, 15:44   #90
HetmanKielce
Captain

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
Hetman naucz sie uzywac opcji EDUTYJ.
Kazdy nastepny post wyslany zaraz po poprzednim zostanie usuniety jako zdublowany.
umiem uzywac, tylko cytowanie postow oddalonych od siebie o kilka stron jest uciazliwe, latwiej jest wlaczyc na forum opcje by laczone zostaly posty tego samego uzytkownika

jezeli tylko to bedzie mozliwe bede uzywal opcji EDYTUJ.
Jezeli jednak bedziesz usuwal moje posty jeden po drugim - twoja sprawa, jednak tym sposobem pozbawisz innych uzytkownikow informacji (byc moze dla nich cennych)

Po liczbie moich ogolnych postow mysle ze nie uwazasz mnie za nabijacza postow.

----------
Post ten edytowalem 3 razy dopisujac informacje.

Stare 04-15-2006, 16:37   #91
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Zamist narzekc, ze jakiejs opcji na forum nie ma wystarczy uzyc glowy i pomyslec nie tylko nad wpisywanym tekstem.

Sposob ulatwiajacy cytowanie kilku wypowiedzi roznych uzytkownikow:
- Klikasz prawym myszki Cytuj, wybierzesz otworz w nowym oknie i ctrl+c ctrl+v - masz cycat. Proste.

Jak nie potrafisz zastosowac sie do zasad panujacych na tym forum bedziesz ponosil tego konsekwencje. Zasady sa dla wszystkich takie same.
Stare 04-15-2006, 17:13   #92
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał HetmanKielce
Nowy użytkownik komputera musi poznać system operacyjny tak samo Windows jak i Linux. A poniważ Ty poznajesz windows od dawna (od starszych wersji) uważasz że Windows nie trzeba poznawać. I tu się mylisz, pomimo całej intuicyjności windows i wszechobecnego konta administratora ten system jest tak samo trudny do opanowania w użytkowaniu co Linux.
Ja też byłem nowym uzytkownikiem i wiem co mowie. Dobrze pamietam to co było na poczatku. Wynikac to moze z tego ze na C64 bawiłem sie GeOSem , ale i tak nie zmienia to faktu , ze według mnie Windows jest bardziej intuicyjny i przyjazny dla laika.

Aha i jest w winowsie przeąłczanie pulpitów. Wysatrczy karta Nvidii badz programik odpowiedni

Stare 04-15-2006, 18:16   #93
JiHAD^
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
To przestan uzywac komputera jako Smietnika. W domu instaluje winde od nowa tylko przy wiekszej modernizacji sprzetu (1-1,5 roku). W pracy mam system stojacy od ponad roku - i nic sie nie zmulilo - tylko ze tam mam zaisntalowane TYLKO i WYLACZNIE potrzebne do pracy programy. Zadnych smieci, dodatkow.
Wiesz komputer jest po to zeby go uzywać, a to wiaże sie z instalacja nowego oprogramowania.
Stare 04-15-2006, 18:29   #94
koshi
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Novell uwolnił SuSE - powstał projekt Open Suse. Darmowo skopiowana dystrybucja nie posiada supportu oraz pakietów chronionych patentami lub licencjami, ale te są dostępne w repozytoriach. Przyznam że SuSe mnie urzekł! Jedyny który super smiga na "drewnikach" ASUSa - laptopach serii A3.
A to nie słyszałem jeszcze o tym, ale dobrze jest wiedzieć i dzięki za to INFO. Obecnie przezucam sie na najnowszą wersję Ubuntu Dapper 6.06 dla 32 bitowców.
Stare 04-15-2006, 20:45   #95
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał BrYK
Wiesz komputer jest po to zeby go uzywać, a to wiaże sie z instalacja nowego oprogramowania.
Tak, ale tak samo jak nie zbierasz wszystkiego co widzisz na ulicy tak samo nie instalujesz wszystkiego co znajdziesz. Zdrowy rozsadek jest tak samo dobry ja format.
Stare 04-15-2006, 21:42   #96
JiHAD^
General

Domyślnie

A czy ja instaluje wszystko? Czasem se przetestuje jakis program, gierke zainstaluje przejde i wywale, aktalizacje do oprogramowania, dodatki do programów graficznych. No i Windows wymaga co miesiecznego formatowania bo gry wyraznie słabiej chodzą. Pewnie poprostu nie widzicie spadku wydajnosci, albo prawie nic nie robicie na kompie oprócz stronek i AA.
Stare 04-15-2006, 21:46   #97
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

No to nie mam pytan. Comiesieczny format windowsa Nie miales przypadkiem byc dziewczynka

Ilosc klatek w AA mam identyczna przez caly czas zainstalowania 2.6 Ale moze to o inna wydajnosc chodzi : A ilosc programow utrzymuje sie na dosc wysokim poziomie (szczegolnie obróbka fimow i authoring dvd). Jak widac z uzywaniem kompow jest tak samo ja z byciem kierowca - nie kazdy sie na niego nadaje.
Stare 04-15-2006, 22:39   #98
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
A czy ja instaluje wszystko? Czasem se przetestuje jakis program, gierke zainstaluje przejde i wywale, aktalizacje do oprogramowania, dodatki do programów graficznych. No i Windows wymaga co miesiecznego formatowania bo gry wyraznie słabiej chodzą. Pewnie poprostu nie widzicie spadku wydajnosci, albo prawie nic nie robicie na kompie oprócz stronek i AA.
Albo nie masz co robic w domu , ja robie co 6 miesiecy i nie widze zadnych spadków wydajnosci. Poporstu słabego kompa masz

Stare 04-16-2006, 01:39   #99
koshi
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Poporstu słabego kompa masz
to ja powinienem robic formata co 1-2 tygodnie dla lepszej płynnosci gier
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania