Wróć   America's Army PL > Witryna Polish AA site > Ogólne witryna AA.PL > Komentarze do newsów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-02-2011, 09:01   #1
[-]PNS[-]Navahoo[PL]
Chief Warrant Officer 4

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez AIM do [-]PNS[-]Navahoo[PL] wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie Discontinue Authentication Support for America's Army 2

Over the past nine years more than 12 million registered players have fired billions of rounds as they played in millions of matches. These stats clearly show how hugely successful America's Army 2 has been. Our goal for the future is to make the current America's Army game and future releases even more successful than those in the past, and we're determined to see that happen.

For that reason, as we move forward we are concentrating all our resources on future releases of the game. Unfortunately this means that as of December 18, 2011, we will no longer be supporting the authentication system or statistics tracking for America's Army 2. The game will still be available to play in free-play mode, without Honor points being accrued. AA2 will still be the same game, with the same action and same fun. Matches can still be held and competitions won and lost. Just without the point system.

We hope our long time AA2 fans understand that this decision is in the best interest of the development of America's Army and its players as a whole. We hope they continue to enjoy the 2 series as long as they like. If you need help with AA2 please refer to the AA2 Online Game Manual or the Forum Archive, or email us at AACM@americasarmy.com.

Co Wy na tą informację
[-]PNS[-]Navahoo[PL] jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-02-2011, 09:27   #2
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Będzie można grać,stawiać serwery ale już bez zliczania statystyk itp. -wyłączają HONOR.

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-02-2011, 10:01   #3
[-]PNS[-]Navahoo[PL]
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez AIM do [-]PNS[-]Navahoo[PL] wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

No z ogromnym żalem przyjąłem tą informację. Scena AA 2 umiera, a szkoda bo nowsza wersja jest całkowicie nową grą która nie ma porównania ze starą i sprawdzoną.
Stare 12-02-2011, 10:21   #4
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

i tak nikt na honor nie patrzył więc co to za różnica... po prostu oficialnie uśmiercili gre
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-02-2011, 10:30   #5
Louis
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
i tak nikt na honor nie patrzył więc co to za różnica... po prostu oficialnie uśmiercili gre
Już dawno była uśmiercona-wraz z informacją o braku wydawania patch'y do AA2.x.x

Ale bez HONORU i tak można grać,stawiać serwery i organizować turnieje

Stare 12-02-2011, 11:14   #6
kwiatek8914
Captain

Miasto: Łaskarzew
Wyślij wiadomość przez AIM do kwiatek8914
Domyślnie

Cytat:
chyba tylko dzieciarnia co to płacze jak jej frag spada i liczy ile ma do następnego honoru :p
Stare 12-02-2011, 12:11   #7
[-]PNS[-]Navahoo[PL]
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

a jaki będzie wysyp nowych kont z haxami aż się boję myśleć
Stare 12-02-2011, 12:45   #8
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Przecież i tak nikt w to już praktycznie nie gra więc co to za różnica
Stare 12-02-2011, 19:58   #9
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Ale ja to znowu ściągnąłem ...
Stare 12-02-2011, 20:52   #10
-misiu
General

Domyślnie

Juz nigdy nie zrobie setki.

Oj

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-02-2011, 21:50   #11
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Dam Ci moją, ojest!
Stare 12-05-2011, 14:04   #12
Camaxtli
General

Domyślnie

Ja też chcę!
Stare 01-05-2012, 12:27   #13
Komentator
General

Domyślnie 2012-01-05 | Koniec autoryzacji dla wersji AA 2.8.x

Cytat:
Napisał americasarmy.pl
W dniu dzisiejszym nadszedł smutny dzień dla całej społeczności "starego" poczciwego AA wersji 2.8.x. Strona oficjalna ogłosiła, iż z dniem 18 grudnia 2011 roku zostają bezpowrotnie wyłączone systemy autoryzacji i statystyk dla tejże wersji.
Zapraszamy do przeczytania newsa: Koniec autoryzacji dla wersji AA 2.8.x

Ostatnio edytowany przez Dj. Gargamel : 01-06-2012 o 10:05
Komentator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-06-2012, 10:05   #14
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

taka mala ciekawostka - http://aa25assist.sourceforge.net/

Cytat:
We are currently working very hard to build a new Authorisation, Honor and Tracking system and it should be ready in a few days, Your copy of Assist will automatically update when its complete. The new auth system is going to be based on AAOtracker/Battletracker so if you don't have an account there your should register now.
ciekawe co z tego wyniknie
Stare 01-06-2012, 12:22   #15
tidididi
General

Domyślnie

Nic nie wyniknie, mogę to powiedzieć tu i teraz. I bardzo dobrze.
Stare 01-06-2012, 13:02   #16
Louis
General

Domyślnie

Już jest za późno na "ratowanie" AA2

Stare 01-06-2012, 14:50   #17
RudY+-
General

Domyślnie

lol dla 50 osób taki wysiłek
Stare 01-07-2012, 18:02   #18
Fox_pl_Molder
Staff Sergeant

Miasto: Gorzów Wlkp
Domyślnie

Szkoda ! Ja już nie zagram na 3 za stary jestem może moje dziecko?.Ale 2.5 będę pykał dalej do czasu do czasu.Tym bardziej że jest to na 3 pltformy. A następnego windowsa nie kupię ! Więc mam nzdzieje że będzie tam można pograć po godzinach. Wszystkich chętnie zapraszam.Hooah czy jak tam...
Fox_pl_Molder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-09-2012, 21:23   #19
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

no i zrobili - http://battletracker.com/forum/gener...-2-5-0-online/
Stare 01-09-2012, 23:01   #20
tidididi
General

Domyślnie

Trochę osób zaczęło ogarniać, jednak liczba grających i tak będzie mniejsza od tej z ostatnich dni funkcjonowania "oryginalnego" systemu autoryzacji.

Que sera, sera.
Stare 01-11-2012, 00:20   #21
[-]PNS[-]Navahoo[PL]
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

Trochę osób zaczęło ogarniać, jednak liczba grających i tak będzie mniejsza od tej z ostatnich
Cytat:
Trochę osób zaczęło ogarniać, jednak liczba grających i tak będzie mniejsza od tej z ostatnich dni funkcjonowania "oryginalnego" systemu autoryzacji.
Może i przedmówca ma rację, ale musimy założyć ze ten projekt się sprawdzi. Nie wiem jak większość z Was ale mnie ten projekt zajebiście usatysfakcjonował. Oczywiste jest, że jest ogrom niedoróbek ale... AA w wersji 2... jest miodna, grywalna i jak by nie spojrzał przyciągnęła wielomilionową rzeszę zwolenników. Jako założyciel jednego z klanów po informacji o zakończeniu wsparcia dla AA 2.x.x zacząłem się zastanawiać co dalej. BF2? COD ? ARMA? wszystko upadło. Zapytacie zapewne dlaczego... odpowiadam TA GRA MIAŁA COŚ W SOBIE Dzisiaj po kilkudziesięciu godzinach przegranych w AA 3.x. stwierdzam jak w jednym z innych postów"Jeżeli AA 3.x przeżyje 9 lat przestane grac On Line, a swoje już przeżyłem
Tak więc Panie i Panowie reasumując nie may kryzysu gospodarczego tylko chcą na siłę Nas zmusić do "zabawy" za wielkie ilości dolarów, bo wpompowali gruba kasę w nowa wersję americas army i spotkali się z ....
Stare 01-11-2012, 09:28   #22
SeyBee
First Lieutenant

Miasto: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Napisał [-]PNS[-]Navahoo[PL] Zobacz Wiadomość
Może i przedmówca ma rację, ale musimy założyć ze ten projekt się sprawdzi. Nie wiem jak większość z Was ale mnie ten projekt zajebiście usatysfakcjonował. Oczywiste jest, że jest ogrom niedoróbek ale... AA w wersji 2... jest miodna, grywalna i jak by nie spojrzał przyciągnęła wielomilionową rzeszę zwolenników. Jako założyciel jednego z klanów po informacji o zakończeniu wsparcia dla AA 2.x.x zacząłem się zastanawiać co dalej. BF2? COD ? ARMA? wszystko upadło. Zapytacie zapewne dlaczego... odpowiadam TA GRA MIAŁA COŚ W SOBIE Dzisiaj po kilkudziesięciu godzinach przegranych w AA 3.x. stwierdzam jak w jednym z innych postów"Jeżeli AA 3.x przeżyje 9 lat przestane grac On Line, a swoje już przeżyłem
Tak więc Panie i Panowie reasumując nie may kryzysu gospodarczego tylko chcą na siłę Nas zmusić do "zabawy" za wielkie ilości dolarów, bo wpompowali gruba kasę w nowa wersję americas army i spotkali się z ....
Z czym się spotkali? Pograłeś kilkadziesiąt godzin i już oceniasz/porównujesz AA 3.x do AA 2.x? Kolego pograj w AA 3.x kilka tysięcy godzin a dopiero wtedy będziesz mógł powiedzieć coś na temat tej gry. Równie dobrze mogę powiedzieć o AA 3.x że jest miodna, grywalna i przyciągnęła wielomilionową rzeszę graczy. Od prawie 3 lat dzień w dzień gra w tą grę około tysiąca osób, a z tego co widzę przeglądając statystyki na steamie liczba ta stale rośnie. Z powyższego wynika, że ta gra ma coś w sobie!
AA 2.x swoją świetność ma za sobą i nic już tego nie zmieni. Gra była w stanie agonii i z momentem wyłączenia autoryzacji po prostu umarła. Wszelkie próby przywrócenia tej gry życia są skazane na porażkę.
Stare 01-11-2012, 13:43   #23
tidididi
General

Domyślnie

Bez napinki. Kilkadziesiąt, ba, kilkanaście godzin wystarczy żeby poznać grę i wyrobić sobie na jej temat zdanie, więc Twoje kilka tysięcy to totalny bulszit. W pełni rozumiem Navahoo, którego z resztą, jak i całą ekipę, zapraszam do gry w Bad Company 2.

Strzelaj sobie miodnie do Enepria Dolo. Ktoś ma sentyment to będzie rozpamiętywał stare, piękne czasy, gdzie nie liczyły się naskoki "bo on cheatuje", kilkukrotne opóźnianie pro elo ligi, wytykanie regulaminu, przezywanie trolem, płakanie nad cvarami, a interpersonalne relacje wielokrotnie uwieczniane i cementowane osobistymi spotkaniami, nawet gdy do przejechania była cała Polska w dłuż i szerz. Wam się nawet z jedynej szansy nie chciało skorzystać i przyjechać do Warszawy ze swoim komputerem. Żeby zrozumieć trzeba przeżyć.

Twoja racja jest najtwojsza, ale moja i tak jest mojsza niż Twojsza. Tak to działa.

A tym całym nowym projekcie, jak i z resztą przez ostatnie 2 lata tej gry, to tylko hot key'e, no recoile, oraz SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty, driver modded edition tweaked by youppax, sound volume 80% a potem problem w wieku 30 lat bo mało słyszę

Nie mniej. Go forward, don't look back. Jak napisałem- zapraszam do Bad Company 2. 20 złotych a rozrywka 2x lepsza od AA2 a 5x lepsza od AA3. Jak coś to wiadomo jak mnie złapać

Ostatnio edytowany przez tidididi : 01-11-2012 o 13:57
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-11-2012, 14:34   #24
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał SeyBee Zobacz Wiadomość
Z czym się spotkali? Pograłeś kilkadziesiąt godzin i już oceniasz/porównujesz AA 3.x do AA 2.x? Kolego pograj w AA 3.x kilka tysięcy godzin a dopiero wtedy będziesz mógł powiedzieć coś na temat tej gry. .
kilka tysięcy godzin? ha dobre, oferta skierowana chyba do nerdów, bo ja przez ponad 6 lat w 2.8x nabiłem pewnie z 3 tys. godzin(nie wiem ile trackerowy licznyik zatrzymał się na 1163h)

zdanie o 3.0 można spokojnie wyrobić sobie po max 20 godzinach. A jeżeli gra odrzuca po godzinie to zdecydowanie nie jest warta więcej
Stare 01-13-2012, 18:39   #25
Dario^
Major General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:

zdanie o 3.0 można spokojnie wyrobić sobie po max 20 godzinach. A jeżeli gra odrzuca po godzinie to zdecydowanie nie jest warta więcej
Po godzinie grania to tylko można sie porządnie wkurwić i nic więcej (hedy z dupy itp.) aby grę ocenić trzeba pograć znacznie dłużej

http://steamcommunity.com/groups/cofb
www.companyofbrothers.dl.pl
Dario^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-13-2012, 22:27   #26
tidididi
General

Domyślnie

Ile to jest znacznie dłużej? Kilka tysięcy wyżej wspomniane? Kilka tysięcy to ja mam przez całe 7 lat. Większość z Was tyle w AA3 grać nie będzie.

By the way- jak ktoś ogarnia, to wejdzie i będzie grał od początku na przyzwoitym poziomie, nie znając nawet "miejscówek". Bo ogarnia i potrafi myśleć. A, bądź co bądź, nie wielu graczy potrafi myśleć, niezależnie od gry. 5%.

Time played: 02:50:58 Hours
Total Kills: 253
Total Deaths: 152
K/D Ratio: 1.66

Grałem niecałe 3 godziny łącznie w AA3. I te 3 godziny wystarczyły aby powiedzieć "nie". A w prze różne sieciowe strzelanki gram lat X.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 01-13-2012 o 22:32
Stare 01-14-2012, 14:44   #27
Siwus
Sergeant Major of the Army (SMA)

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez AIM do Siwus Wyślij wiadomość przez MSN do Siwus wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
taka mala ciekawostka - http://aa25assist.sourceforge.net/

ciekawe co z tego wyniknie
A ja mam nadzieje że jednak wyjdzie. Jestem człekiem sentymentalnym i uwielbiałem pociąć sobie w dobrego, starego amerykasa. Od około półtora roku szukam sobie gry, która mogłaby mi wybić z głowy aao. Żadna w którą grałem tak dobrze nie oddawała tak realistycznej rozgrywki. Z całym szacunkiem, ale zarówno BF:BC2, BF3 czy CoD to moim zdaniem przerost formy nad treścią. Nie jestem już młodym wilczkiem, który coraz to zmienia sobie gry. Coraz mniej czasu wolnego i powiem szczerze że najlepiej relaksowałem się przy aao.

@ tididi nup !

Tracked since: 04.07.2004 (2,749 days) - Nie w każdą grę grało się przez prawie 8 lat...

Ostatnio edytowany przez Siwus : 01-14-2012 o 14:49
Siwus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-14-2012, 16:31   #28
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Siwus Zobacz Wiadomość
@ tididi nup !
Nie stać mnie
Stare 01-14-2012, 21:10   #29
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Jestem lepszy! U mnie tracker zanotował datę 26.01.2004, ale zacząłem grać jakoś w grudniu 2003.

Ogólnie od początku mojej przygody z AA wymiatałem na Swamp Raidzie, a potem kolega mnie uświadomił, że grałem do tej pory cały czas na serwerze umożliwiającym wejście do 15 (czy tam 20) honoru. I jak wszedłem na normalny serwer to czar prysł.

W ogóle co to były za czasy. Same amerykańskie serwery, a na ping 150-200 nikt nie raczył nawet narzekać.
Stare 01-14-2012, 21:33   #30
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość
Jestem lepszy! U mnie tracker zanotował datę 26.01.2004, ale zacząłem grać jakoś w grudniu 2003.

Ogólnie od początku mojej przygody z AA wymiatałem na Swamp Raidzie, a potem kolega mnie uświadomił, że grałem do tej pory cały czas na serwerze umożliwiającym wejście do 15 (czy tam 20) honoru. I jak wszedłem na normalny serwer to czar prysł.

W ogóle co to były za czasy. Same amerykańskie serwery, a na ping 150-200 nikt nie raczył nawet narzekać.
64.74 albo 69.25

Stare 01-16-2012, 10:17   #31
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość

haah a mnie do dziś zastanawia jaką mieliśmy z kumplami zrytą iRCem psychę iż na początku coś takiego jak TeeS było dla nas czitem a sami pisaliśmy sobie wszystko, dosłownie WSZYSTKO na czat'cie nawet raportując pozycję przeciwnika, no ale wtedy runda trwała 10-12 min i było czasu jak lasu

poza tym kiedyś kiedyś ta gra dawała szansę na spokojne przygotowanie się do sesji bo przy kilkunastominutowej rundzie wystarczyło na wariata polecieć do przodu i albo była zaraz nowa runda albo się ginęło i miało czas na naukę

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-23-2012, 22:01   #32
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Napisał tidididi Zobacz Wiadomość
Nie mniej. Go forward, don't look back. Jak napisałem- zapraszam do Bad Company 2. 20 złotych a rozrywka 2x lepsza od AA2 a 5x lepsza od AA3. Jak coś to wiadomo jak mnie złapać
Tak z czystej ciekawości i przewrotnie zapytam co Ciebie przyciągnęło do Bad Company 2 tak bardzo, iż jest to według Ciebie coś lepszego (pod jakim względem?) od AA 2/3? Bo chyba nie pod względem symulacji prawdziwego pola walki, bo na tyle co znam Bad Company 2 to po prostu bardzo marny klon Counter Strike'a, tj. arcadowy shooter, a nie symulator. Jeśli ktoś lubi tego typu zabawę to OK, tyle że ja się pytam co taka osoba wogóle robiła przy America's Army 2, gdzie na rynku było ówcześnie o wiele więcej pozycji pretendujących do roli, którą można przypisać Bad Company 2...

PS> A tak, żeby nie było, że nie wiem o co chodzi to w America's Army gram od wersji 1.0 tj. od lata 2002 roku, a w symulatory CQB od czasów Rainbow Six i Delta Force z 1998 roku, także trochę tych godzin spędziłem nad tymi tytułami...
Wu-Ninja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-24-2012, 00:26   #33
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wu-Ninja Zobacz Wiadomość
Tak z czystej ciekawości i przewrotnie zapytam co Ciebie przyciągnęło do Bad Company 2 tak bardzo, iż jest to według Ciebie coś lepszego (pod jakim względem?) od AA 2/3? Bo chyba nie pod względem symulacji prawdziwego pola walki, bo na tyle co znam Bad Company 2 to po prostu bardzo marny klon Counter Strike'a, tj. arcadowy shooter, a nie symulator. Jeśli ktoś lubi tego typu zabawę to OK, tyle że ja się pytam co taka osoba wogóle robiła przy America's Army 2, gdzie na rynku było ówcześnie o wiele więcej pozycji pretendujących do roli, którą można przypisać Bad Company 2...

PS> A tak, żeby nie było, że nie wiem o co chodzi to w America's Army gram od wersji 1.0 tj. od lata 2002 roku, a w symulatory CQB od czasów Rainbow Six i Delta Force z 1998 roku, także trochę tych godzin spędziłem nad tymi tytułami...
W pewnym momencie nadszedł czas, gdy wiadomo było że z AA2 już nic nie będzie. Trzeba było znaleźć tytuł który wpadnie w oko, który się spodoba. Padło na Bad Company 2 bo akurat był to tytuł nowy. Nie mając wcześniej bezpośredniej styczności z serią BF, postawiłem na BC2 i już tak zostało.

AA2 była pierwszą grą MP w którą miałem przyjemność zagrać, a był to sam początek 2004. Od tego czasu z niewielką przerwą miałem z America's Army styczność, tak było do samego momentu wyłączenia autoryzacji.

Dwie kwestie- jakbym chciał grać w symulator, to grałbym w OF albo ARMĘ. Ja się nie lubię bawić w żołnierzyka- taktyczne podchody. Mnie taki styl gry i spędzania czasu przed komputerem śmieszy. BC2 to nie żaden klon CS'a, żeby była jasność. Gra ma być wciągająca, ma mieć klimat. A postrzeganie klimatu i jakości gry jest kwestią indywidualną.

Przez cały okres mojej przygody grami MP AA2 była tytułem, dla mnie, zdecydowanie wiodącym. Ale wszystko się kiedyś kończy.

Cytat:
Jeśli ktoś lubi tego typu zabawę to OK, tyle że ja się pytam co taka osoba wogóle robiła przy America's Army 2
A ten kawałeczek nadaje się na odrębny komentarz, ale nie uczynię tego bo musiałyby paść mocne słowa, a tego nie chcę. Interpretuję to jako wjazd na mnie, z resztą z niewiadomego mi powodu. W mojej wypowiedzi którą zacytowałeś, w przed ostatnim zdaniu, znajduje się słowo klucz- rozrywka. Ty się lubisz czołgać po krzakach, bawić w czteroosobowe podzespoły i wydawać rozkazy. A ja nie marnując czasu i wyciągając z gry co najlepsze, cisnę do przodu i zostawiam za sobą dym.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 01-24-2012 o 00:37
Stare 01-24-2012, 14:15   #34
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Jeśli ktoś lubi tego typu zabawę to OK, tyle że ja się pytam co taka osoba wogóle robiła przy America's Army 2
bywały czasy że grałem w AA i CODa w dwóch ligach jednocześnie więc teoria trochę idiotyczna
Stare 01-24-2012, 17:54   #35
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
A ten kawałeczek nadaje się na odrębny komentarz, ale nie uczynię tego bo musiałyby paść mocne słowa, a tego nie chcę. Interpretuję to jako wjazd na mnie, z resztą z niewiadomego mi powodu. W mojej wypowiedzi którą zacytowałeś, w przed ostatnim zdaniu, znajduje się słowo klucz- rozrywka. Ty się lubisz czołgać po krzakach, bawić w czteroosobowe podzespoły i wydawać rozkazy. A ja nie marnując czasu i wyciągając z gry co najlepsze, cisnę do przodu i zostawiam za sobą dym.
Jeśli ktoś pisze iż BC2 to marny klon CSa to po co Ty nawet to próbujesz komentować inaczej niż pisząc iż AA2 to klon wolfenstein'a tyle że akcja przeniosła się kilkadziesiąt lat później przecież to jakaś marna prowokacja z jego strony

Stare 01-24-2012, 19:48   #36
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Gra ma być wciągająca, ma mieć klimat. A postrzeganie klimatu i jakości gry jest kwestią indywidualną.
Tu się zgodzę, ale trudno chyba nie zgodzić się z tezą, że America's Army od samego początku była bardziej symulatorem niż grą arcade oraz dążyła do realizmu pola walki. Dla mnie i chyba dla większości grających oraz wiedzących cokolwiek o historii gatunku FPS to jest jasne...

Dziwi mnie wogóle jak możesz porównywać Bad Company 2, która ma więcej wspólnego właśnie z Counter Strike, do America's Army, która raczej bardziej czerpała z Infiltration czy serii Rainbow Six.

Ale dobrze, jeszcze raz zgodzę się, że każdy ma prawo do swoich upodobań. Jeden rzeczywiście woli realizm i symulację działań wojennych, drugi dziecinadę typu "run & gun".
Z gustami się nie dyskutuje.

Zastanawiam się tylko co Cię tak przyciągało w AA, że jednak wolałeś ten tytuł od Counter Strike'a, czy innych jego klonów na przestrzeni ostatnich 12 lat....

W większości bowiem przypadków tryb rozgrywki w America's Army wymusza symulację, współpracę drużynową, a samotny Rambo na polu walki ginie najczęściej pierwszy...
Stare 01-24-2012, 19:54   #37
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Wbrew pozorom jeśli chodzi o symulację AA nie było tak daleko od BC2, po odrzuceniu całej grafiki itd. trzeba by tylko wyrzucić w BC2 respawny i zapomnieć o każdym innym trybie poza rushem a mógłbym znaleźć całą masę wspólnych cech z których niektóre symulacyjne były by na korzyść BC2, poza tym AA2 była za darmo a nie każdy jest zafajdanym złodziejem w tym kraju, więc to też pewnie niektórym pomagało w wyborze.

Stare 01-24-2012, 19:55   #38
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
Jeśli ktoś pisze iż BC2 to marny klon CSa to po co Ty nawet to próbujesz komentować inaczej niż pisząc iż AA2 to klon wolfenstein'a tyle że akcja przeniosła się kilkadziesiąt lat później przecież to jakaś marna prowokacja z jego strony
Hmmm rozumiem, że Ty prezentujesz jakąś alternatywną historię gatunku FPS, w której realistyczne symulatory militarne to seria Battlefield. Zaiste bardzo ciekawe spojrzenie na sprawę

Ale chyba dalekie od rzeczywistości... Zapoznaj się proszę choćby z powszechnie dostępnymi materiałami naukowymi, a później dopiero wypowiadaj się na ten temat. Na Twoim miejscu zacząłbym choćby tu:

http://dslyecxi.com/bestoftactical.htm
Stare 01-24-2012, 20:12   #39
tidididi
General

Domyślnie

1. Nigdy nie lubialem i nigdy nie podobal mi sie Counter Strike. Nie twierdze ze nie probowalem- to tak samo jak z AA3- probowalem. Ale nie podeszlo, nie wcignalem sie, nie gralem.

2. Ja nie jestem manikiem gier komputerowych. Nie jestem osoba ktora gra dlatego i w takie gry, bo sa fajne akcje i mozna grac taktycznie, w podchody. To jest dla duzych, metaforycznie, dzieci. Taktyke i sens gry byl w meczach. Bylo fajnie, byla adrenalina, liczne podteksty. To byla esencja gry w AA. Ale najwazniejsi i tak byli ludzie.

3. BC2 oferuje mi to, na co danego dnia mam ochote. Robie co chce z innymi grajac snajperem. Wsiadam w czolg i klepie jak mlodych. Albo gram piechota. Mega oderwanie od rzeczywstosc.
Stare 01-24-2012, 20:53   #40
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
1. Nigdy nie lubialem i nigdy nie podobal mi sie Counter Strike. Nie twierdze ze nie probowalem- to tak samo jak z AA3- probowalem. Ale nie podeszlo, nie wcignalem sie, nie gralem.

2. Ja nie jestem manikiem gier komputerowych. Nie jestem osoba ktora gra dlatego i w takie gry, bo sa fajne akcje i mozna grac taktycznie, w podchody. To jest dla duzych, metaforycznie, dzieci. Taktyke i sens gry byl w meczach. Bylo fajnie, byla adrenalina, liczne podteksty. To byla esencja gry w AA. Ale najwazniejsi i tak byli ludzie.

3. BC2 oferuje mi to, na co danego dnia mam ochote. Robie co chce z innymi grajac snajperem. Wsiadam w czolg i klepie jak mlodych. Albo gram piechota. Mega oderwanie od rzeczywstosc.
No to cieszę się, że doprecyzowałeś o co Ci chodzi. Trochę mnie dziwi, że skoro lubisz proste gry arcade, to nie spodobał Ci się Counter Strike, czy Call of Duty, no ale cóż...

Cieszy mnie to również, że w jakimś stopniu zdajesz sobie sprawę, że istnieją na świecie ludzie, którzy zajmują się tymi sprawami bardziej poważnie; ludzie, którzy nie traktują tego typu formy spędzania czasu jako stricte bazującej na grach komputerowych, lecz bardziej interesują ich poważne, militarne symulatory realnego pola walki, czy też jeszcze bardziej szerzej, formy implementacji fizycznych modeli wirtualnej rzeczywistości.

Część z nas (jak choćby twórca artykułu powyżej) pracuje w przemyśle militarnym jako programiści modeli fizycznych owych symulacji, inni zajmują się tym bardziej hobbystycznie, lecz z nie mniejszą pasją...

Wydaje mi się więc, że dość dobrze znam temat od środka i z całą stanowczością mogę powiedzieć, że cała seria Battlefield ma się zupełnie nijak co do rzetelnego przedstawienia realizmu od strony technicznej. Próbą wprowadzenia pewnych form realizmu do serii Battlefield jest projekt Project Reality, ale moim osobistym zdaniem jest w tyle nawet za America's Army. Z powodów ograniczających sam silnik gry, nie można tam było zaimplementować takiego bardzo ważnego elementu jak choćby kołysania lufy (weapon sway) wraz z odpowiednim rozrzutem trafień.

Jeśli ktoś chce porozmawiać o *technicznych* aspektach wymienionych produkcji to myślę, że bardziej wskazane byłoby otworzenie nowego wątku, ale jeśli ktoś twierdzi, że Bad Company 2 ma więcej elementów "realizmu" od America's Army to myślę, że naprawdę musi jeszcze na ten temat sporo doczytać.

PS> tidididi, zapoznaj się z Battlefield 3. Myślę, że jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu.

Ostatnio edytowany przez Wu-Ninja : 01-24-2012 o 20:59
Stare 01-24-2012, 21:07   #41
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Tu się zgodzę, ale trudno chyba nie zgodzić się z tezą, że America's Army od samego początku była bardziej symulatorem niż grą arcade oraz dążyła do realizmu pola walki. Dla mnie i chyba dla większości grających oraz wiedzących cokolwiek o historii gatunku FPS to jest jasne...
Z symulatorem to ta gra wiele wspólnego nie miała. Imho - arcade całkiem nieźle udające niektóre elementy realizmu. Coś tak GT5/Shift/Forza dla gier wyścigowych - u nich jest coś co znacznie bardziej naśladuje symulacje - rfactor

I nie twierdze że to źle, za to tą gre akurat polubiłem. Tylko symulatorem jej prosze nie nazywać
Stare 01-24-2012, 21:50   #42
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Hmmm rozumiem, że Ty prezentujesz jakąś alternatywną historię gatunku FPS, w której realistyczne symulatory militarne to seria Battlefield. Zaiste bardzo ciekawe spojrzenie na sprawę

Ale chyba dalekie od rzeczywistości... Zapoznaj się proszę choćby z powszechnie dostępnymi materiałami naukowymi, a później dopiero wypowiadaj się na ten temat. Na Twoim miejscu zacząłbym choćby tu:

http://dslyecxi.com/bestoftactical.htm
podasz mi jakąś znaczną różnicę w symulacji w AA której nie przełożono w BC2 ?
odrzucając już te respawny, daruj sobie też wsiadanie do hummera i zapinanie pasów, podaj jakieś konkretne przykłady które tak strasznie wybijały się symulacją w AA a których ze świecą szukać w BC2,

nie twierdzę iż BC2 czy generalnie seria BF to jakaś tam symulacja ale AA też strasznie blisko symulacji nie leżało no chyba że mnie przekonasz ale na jakiś przykładach a nie przechwałkach ile to już lat w to grasz bo widać z wiekiem doświadczenia Ci nie przybywa,

żeby Ci ułatwić podam Ci kilka z szybszych przykładów
- balistyka - podobna w obu grach z tym że niestety w AA pocisk z karabinu M16 a nawet rakieta w wyrzutni AT4 nie potrafiły sforsować ścianki działowej z płyty wiórowej w BC2 jest bardziej arcadowo i da się niekiedy z ręcznego granatnika wysadzić całą ścianę
- poruszanie się postaci - w AA żołnierz ma problem ze sforsowaniem każdego murka no ale to przecież samo żołnierskie życie za to w BC2 można wyskakując z parteru otworzyć spadochron więc jest remis mega symulacji
- środowisko - w BC2 możesz ściąć każde drzewo w kilku miejscach, zawalić kilka budynków w AA nie da się nawet wysadzić niektórych wolnostojących samochodów,

dalej już na pewno sobie poradzisz i coś znajdziesz na AA

edit: AA miało kiedyś dla mnie coś czego nie miały inne gry, niepowtarzalny klimat projektu prawdziwej USArmy, szkoda tylko że AA3 wyszło średnie (bo jako fanatyk AA nie chciałem się pogodzić ze słabością tej gry) a później za naprawę brali się jak ja za sprzątanie piwnicy (4 rok ) marnując cały potencjał jaki mieli przy AA2 mimo kilku naprawdę świetnych i innowacyjnych wg mnie pomysłów wprowadzonych w AA3

Ostatnio edytowany przez iFOR.maLENstwo : 01-24-2012 o 21:57
Stare 01-24-2012, 22:13   #43
-misiu
General

Domyślnie

Ciezko mowic o realistycznym odwzorowaniu pola walki kiedy znaczna przewage daje:

- ducking (do 2.3/2.5?)
- fastswap (2.8.5)
- bunny hopping (do 2.3/2.5?)
- patrzenie przez sciany/wzniesienia (nie wiem do ktorej wersji, zapomnialem )
- podglad pola walki po smierci (2.8.5, ah ten 'ghosting')
- wlaczenie konsoli na mapach z mgla (2.8.5, szczegolnie SF arctic)
- spam z 203 (2.8.5, np blindy na BC)
- wykonywanie obj. ze znacznych odleglosci (czesc do 2.5, czesc 2.8.5)
- kladzenie sie dzieki ktoremu kule nas czesciowo nie trafiaja (2.8.5) - nie mowie tu o pronebugu
- mozliwosc "zjazdu" z najbardziej pochylych stokow bez utraty zycia (2.8.5, mp se, bc se i nie tylko)

Ponizsze wymagaja juz zewnetrznej ingerencji w pliki gry badz uzycia dodatkowych programow co w sumie nijak sie ma do poprzedniej listy, jednak ladnie oddaje klimat:
- modyfikacja user.ini oraz armyops.ini (soundvolume=2, ambient i kupa innych ktore zostaly zbanowane ligowo oraz przez cvarchecki org. A/C, co nie zmienia faktu, ze wiele z nich moze byc uzywana na defaultowym serwerze)
- zewnetrzne programy do zmiany ustawien kontrastu, barwy kolorow etc. (nvidia panel, kolory i wiele innych, wystepowanie - wszystkie mapy z mgla)
- przenikanie cieni przez sciany na niektorych kartach nvidii (usuniete w dosc pokretny sposob )
- sterowniki graficzne dedykowane pod aa2x w celu nieuczciwego zwiekszenia przewagi
- wylaczenie tekstur scian (do 2.0 albo 2.3)

Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze niektore z wymienionych pozycji to zwykle bugi. Trudno jednak oczekiwac, ze gra tak obfitujaca w bledy zaburzajace rozgrywke bedzie nazwana przez kogokolwiek realistyczna. Zmierzajaca ku realizmowi - moze. Wydaje mi sie jednak, ze nalezy zachowac ostroznosc uzywajac takich okreslen w stosunku do AA2x.

EDIT:
Widze Leniu, ze ladnie uzupelnilem twoj post

Ostatnio edytowany przez -misiu : 01-24-2012 o 22:19
Stare 01-24-2012, 22:22   #44
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Jedno co jest lepiej zrobione w AA to otrzymywanie ran gdy dało się wykrwawić a nie wystarczyło gdzieś przycupnąć i poczekać aż się zdrowie nawróci, fakt że po jakimś dopiero czasie ale zawsze.

Stare 01-24-2012, 22:52   #45
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
podasz mi jakąś znaczną różnicę w symulacji w AA której nie przełożono w BC2 ?
odrzucając już te respawny, daruj sobie też wsiadanie do hummera i zapinanie pasów, podaj jakieś konkretne przykłady które tak strasznie wybijały się symulacją w AA a których ze świecą szukać w BC2,
Ale przeczytałeś artykuł o który Cię prosiłem, prawda? Bo odnoszę wrażenie, że nie do końca...

Jak już stwierdziłem możemy porównywać BF2: Project Reality do America's Army, ale jeśli chcesz porównywać "realizm" Bad Company 2, to równie dobrze możemy i porozmawiać o Counter Strike.

Jeśli nie widzisz różnic świadczących o tym, że AA w jakiś sposób dążył do realizmu, a Bad Company 2 do gry arcade to nie mam więcej pytań.

Model balistyczny jest zupełnie inny w tych pozycjach, jak również choćby autentyzm animacji przeładowania broni. Rozumiem, że nie każdy musi się znać na technicznych aspektach działania prawdziwej broni ostrej jeśli gra sobie tylko od czasu do czasu w gry arcade, ale akurat w America's Army jest na to położony szczególny nacisk.

Jak już także wspomniałem implementacja "weapon sway", co było od początku bardzo mocną stroną AA, świadczącą o jej realizmie. Weapon sway to bardzo ważny, techniczny aspekt symulacji zachowania prawdziwej broni palnej, a prawidłowo zaimplementowany bardzo dużo zmieniający we wszystkich niemal aspektach wirtualnej rozgrywki. Nie wystarczyło bowiem jedynie wycelować, by trafić przeciwnika, lecz trzeba było brać pod uwagę takie elementy jak właściwy oddech, czy odrzut broni. Ten jeden element, którego brak w pozycjach typu arcade jak Counter Strike, czy Battlefield świadczy o zaawansowaniu technicznym tytułów nastawionych bardziej na symulację.

Zachęcam Cię jeszcze raz do przeczytania tego artykułu, bo naprawdę nie mam zamiaru powielać tu wielu rzeczy...

misiu --> Oczywistym jest, że America's Army nigdy nie było, ani nie jest najbardziej zaawansowanym symulatorem militarnym, ale większość z tych elementów, które wymieniasz nijak się ma do technicznych aspektów implementacji wirtualnej symulacji militarnej. Większość z tego o czym piszesz to po prostu bugi, lub umyślne wykorzystywanie pewnych elementów silnika gry do uzyskania wymiernych korzyści. Takich rzeczy nigdy się nie uniknie. Wiesz ile podobnych bugów jest choćby w Arma 2 czy VBS 2?

Elementy techniczne, które można porównywać pomiędzy poszczególnymi pozycjami to choćby implementacja balistyki, fizyki obiektów, modeli penetracyjnych, brak HUDu, czy implementacja ruchowa postaci.
Tutaj cała seria Battlefield zdecydowanie może być zaliczona do kategorii arcade a nie symulacji.

Ostatnio edytowany przez Wu-Ninja : 01-24-2012 o 23:00
Stare 01-24-2012, 23:27   #46
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
No to cieszę się, że doprecyzowałeś o co Ci chodzi. Trochę mnie dziwi, że skoro lubisz proste gry arcade, to nie spodobał Ci się Counter Strike, czy Call of Duty, no ale cóż...

Cieszy mnie to również, że w jakimś stopniu zdajesz sobie sprawę, że istnieją na świecie ludzie, którzy zajmują się tymi sprawami bardziej poważnie; ludzie, którzy nie traktują tego typu formy spędzania czasu jako stricte bazującej na grach komputerowych, lecz bardziej interesują ich poważne, militarne symulatory realnego pola walki, czy też jeszcze bardziej szerzej, formy implementacji fizycznych modeli wirtualnej rzeczywistości.

Część z nas (jak choćby twórca artykułu powyżej) pracuje w przemyśle militarnym jako programiści modeli fizycznych owych symulacji, inni zajmują się tym bardziej hobbystycznie, lecz z nie mniejszą pasją...

Wydaje mi się więc, że dość dobrze znam temat od środka i z całą stanowczością mogę powiedzieć, że cała seria Battlefield ma się zupełnie nijak co do rzetelnego przedstawienia realizmu od strony technicznej. Próbą wprowadzenia pewnych form realizmu do serii Battlefield jest projekt Project Reality, ale moim osobistym zdaniem jest w tyle nawet za America's Army. Z powodów ograniczających sam silnik gry, nie można tam było zaimplementować takiego bardzo ważnego elementu jak choćby kołysania lufy (weapon sway) wraz z odpowiednim rozrzutem trafień.

Jeśli ktoś chce porozmawiać o *technicznych* aspektach wymienionych produkcji to myślę, że bardziej wskazane byłoby otworzenie nowego wątku, ale jeśli ktoś twierdzi, że Bad Company 2 ma więcej elementów "realizmu" od America's Army to myślę, że naprawdę musi jeszcze na ten temat sporo doczytać.

PS> tidididi, zapoznaj się z Battlefield 3. Myślę, że jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu.
Bardzo się cieszę że dyskusja odbywa się w sposób merytoryczny i, przede wszystkim, kulturalny. Bardzo trudno o to w ostatnim czasie na tym forum, a w szczególności ze względu na to że jego merytoryczny poziom od ponad dwóch lat nie jest wysoki.

Myślę, że wszystkie akapity z zacytowanej przeze mnie Twojej wypowiedzi są wyczerpujące. Wyjaśniliśmy sobie o co chodzi Pozwolę natomiast odnieść się tylko do ostatniego. Battlefield 3- grałem w betę. Niestety płynność gry nie była dla mnie zbyt zadowalająca. Wydatek na grę musiałby ponieść za sobą wydatek na kartę graficzną, co z mojego punktu widzenia byłoby głupotą. Jak wspomniałem, maniakiem nie jestem. I szczerze- BF3 mi się nie spodobał.

Reasumując- AA2 dawała mi bardzo wiele radości. Niestety poziom gry w pewnym wiadomym dla nas momencie drastycznie spadł. Była to gra nad którą spędziłem X czasu, w której byłem zakochany po uszy. Klimat niepowtarzalny. Zasiadając przed komputerem gram w tytuł który daje mi najwięcej radości. Jedno jest pewne- gdyby historia potoczyła się inaczej i wersja 2 nadal byłaby rozbudowywana/ulepszana, w BC2 bym nie grał.

Z ciężkim sercem kliknąłem uninstall. Ale wspomnienia zostaną.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 01-24-2012 o 23:30
Stare 01-25-2012, 00:03   #47
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
Ciezko mowic o realistycznym odwzorowaniu pola walki kiedy znaczna przewage daje:

- ducking (do 2.3/2.5?)
- fastswap (2.8.5)
- bunny hopping (do 2.3/2.5?)
- patrzenie przez sciany/wzniesienia (nie wiem do ktorej wersji, zapomnialem )
- podglad pola walki po smierci (2.8.5, ah ten 'ghosting')
- wlaczenie konsoli na mapach z mgla (2.8.5, szczegolnie SF arctic)
- spam z 203 (2.8.5, np blindy na BC)
- wykonywanie obj. ze znacznych odleglosci (czesc do 2.5, czesc 2.8.5)
- kladzenie sie dzieki ktoremu kule nas czesciowo nie trafiaja (2.8.5) - nie mowie tu o pronebugu
- mozliwosc "zjazdu" z najbardziej pochylych stokow bez utraty zycia (2.8.5, mp se, bc se i nie tylko)
ducking - do 2.7 był normalnie, później z bindem
fastswap - do 2.7 był z kucakiem, później trochę więcej trzeba było się namęczyć
bh - do 2.7 duzy, dalej mniejszy ale tez byl
Paczenie - hmm chyba do końca
podgląd, konsola, spam - do konca
objecty z odległości - na 2.8.5 tez bylo? pamiętam jak odkryłem przypadkiem buga na 2.6 chyba, na pipie zaworek z kilometra skręcaleś
pronenug był chyba do 2.7 albo 2.8 nie pamiętam.
zjazd czasem nie łapał i był mały krater
Stare 01-25-2012, 06:56   #48
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Elementy techniczne, które można porównywać pomiędzy poszczególnymi pozycjami to choćby implementacja balistyki, fizyki obiektów, modeli penetracyjnych, brak HUDu, czy implementacja ruchowa postaci.
Tutaj cała seria Battlefield zdecydowanie może być zaliczona do kategorii arcade a nie symulacji.
A możesz mi wyjaśnić co ma wspólnego z symulacja możliwość ukrycia się za byle stołkiem przed ostrzałem z M240 ?
Masz rację że model przeładowania broni był lepszy, AA ma jeszcze elementy jej zacinania się itd co jest fajne i w zasadzie niespotykane w wielu produkcjach, tylko samo poruszanie się żołnierza w środowisku w jakim jest umieszczony kuleje.
Rozumiem że dla Ciebie ważniejsze w symulacji jest to iż granat wybuchający w pomieszczeniu nie przewróci w nim nawet telefonu na stoliku. Coś co mi się bardzo podoba w BC2 a czego mi np brakuje w BF3 to możliwość zrycia terenu ładunkami wybuchowymi. Fajnie jest mieć świadomość że po odpowiednim czasie ostrzału jakiegoś odcinka drogi przejazd nim nawet QUADem może powodować utrudnienia.
Nie uważam BC2 za symulator ale powtórzę jeszcze raz AA do sensownej symulacji na miarę współczesnego sprzętu też wiele brakuje i w wielu aspektach te arcadowe strzelaniny doganiają tę grę.

Stare 01-25-2012, 07:28   #49
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Primo, widze ze autor artykulu w 2006 r. bardzo dokladnie opisal BC2 i BF3.
Secundo, to w AA jest jakas balistyka? Przeciez tam pociski jak po sznurku leca w lini prostej na dowolna odleglosc.
Tetrio, ten magiczny weapon sway jest w kazdej grze chyba (w CS nie gralem to sie nie wypowiadam) tylko z rozna intensywnoscia. W AA jedyne co bylo dodane to rytm oddechu przy strzelaniu ze snajperki. W takim BF mozna wstrzymac oddech ale nie ma rytmu oddechu.
Jasne, ze BF jest arcadowy, ale AA tez sie z symulatorem nie widzialo nawet z daleka.
Stare 01-25-2012, 09:42   #50
Wu-Ninja
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek Zobacz Wiadomość
Primo, widze ze autor artykulu w 2006 r. bardzo dokladnie opisal BC2 i BF3.
Autor artykułu opisuje choćby Battlefield 2. BC2 nie posunęło się technicznie do przodu w kwestiach realizmu. Na BF3 byłby wymagany odrębny artykuł, ale to dalej czysta gra arcade.

Cytat:
Secundo, to w AA jest jakas balistyka? Przeciez tam pociski jak po sznurku leca w lini prostej na dowolna odleglosc.
Z oficjalnych dokumentów AA3:

Authenticity of Weapons and Weapons Effects - Players can customize their weapon configuration and load (gear) with attachable modifications as well as select the type and number of ammunition cartridges and grenades they'll need to accomplish their mission. These choices affect gameplay, as heavy loads negatively affect speed and endurance while lighter loads negatively affect fire power. The game's ballistics models are also highly detailed. Bullets in the game operate as they would in real life, requiring players to be aware of their surroundings. The game demonstrates a realistic interaction between bullets and materials, allowing penetration through wood and drywall and ricochets off metal and stone. Even the material that a bullet ricochets off will create different angles of bullet movement. In this reactive environment, players will have to quickly learn the difference between cover and concealment.

http://www.youtube.com/watch?v=L2szMTZMHgs

Jasnym jest jednakże, że model balistyki w America's Army bardzo kuleje, ale rozumiem także, że Ci którzy tak bardzo narzekają i płaczą nad AA, mają w zanadrzu co najmniej kilka tytułów, gdzie ten model jest lepszy, bardziej realistyczny, godny prawdziwej symulacji. Chyba nie każdy także zdaje sobie sprawę jak wielki krok dokonaliśmy w technologii implementacji wirtualnych środowisk 3d od czasów Maze War czy Wolfenstein 3D.

Nawet VBS2 licencjonowany przez wojsko amerykańskie i siły NATO ma taką "ciekawą" balistykę i model penetracyjny:

http://www.youtube.com/watch?v=Cf3_QRYyUtU

http://www.youtube.com/watch?v=mJJATNdcZ04

A oto i wspaniałe, realistyczne oraz godne symulatora AI w VBS2:

http://www.youtube.com/watch?v=29cjmS0g4IA

Zauważcie, jak "realistycznie" AI przechodzi przez ściany i generalnie zachowuje się jak prawdziwi żołnierze armii USA

Także Panowie -- o czym my wogóle tu rozmawiamy...

Na tle tego wszystkiego jednakże, biorąc rzecz całościowo America's Army jest dość ciekawą pozycją symulującą CQB. *Całościowo* sprawdza się w warunkach CQB lepiej od Army 2/VBS2. Oczywiście, że wiele mu brakuje do realizmu, ale jak napisałem wyżej wskażcie mi tytuł z uzasadnieniem, który *pod każdym względem* jest bardziej *prawdziwym* symulatorem. Bo jeśli ktoś twierdzi, że Arma 2/VBS2 jest prawdziwym symulatorem, a America's Army nie jest, to analizując powyższe filmy musi jednak przemyśleć swoje stanowisko na ten temat. Arma 2 ma wiele elementów, które są zdecydowanie dużo gorzej zaimplementowane technicznie od AA, choćby kwestia detali ładowania broni czy implementacji dziur po pociskach.

Jak do tej pory osobiście znam tylko jeden tytuł, który moim zdaniem bije na głowę tak Armę jak i America's Army pod względem prawdziwego realizmu, tyle że dziś ta pozycja jest już martwa (co nie znaczy, że i tak nie jest nadal lepsza pod względem technicznym).

http://dslyecxi.com/botg_infiltration.html

http://www.youtube.com/watch?v=o52V6JsjrJc

Ostatnio edytowany przez Wu-Ninja : 01-26-2012 o 23:03
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania