Wróć   America's Army PL > America's Army 3 > Ogólne AA3 > Serwery

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 10-05-2011, 19:13   #1
nazgul45
Command Sergeant Major (CSM)

Miasto: Poznań
Domyślnie serw pod aa3...skąd go wziąć, jak postawić?

witam
jak postawić serwer pod aa3?
jakie są wymagania?
czy warto robić to samemu czy lepiej wynająć?
jakie to koszty m-czne - wynajmu?
istnieje opcja wynajmu serwera na czas określony - dni/godziny - od organizacji/klanu?
z góry thx.
nazgul45 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 10-05-2011, 19:38   #2
PeeL
Major

Domyślnie

Nasz klan wynajmuje serwer od firmy Hosters.at, naszym zdaniem (a przetestowaliśmy już kilku) jest to najlepszy z hosterów. Można wykupić u nich serwer honorowy, jak i niehonorowy z lokalizacją w Niemczech (Frankfurt) lub Austrii. Obecnie po małym stargowaniu ceny płacimy 160 euro za serwer honorowy 16-slotowy na 3 miesiące.

Co do samej firmy, to ich serwer działa zdecydowanie najlepiej, mają bardzo szybkie łącza i bdb sprzęt, kolejną ich zaletą jest możliwość negocjacji ceny i najlepszy Support (w myśl ich hasła: "Support is our Success" ) z jakim się spotkaliśmy.

To tyle z reklamy.

Co do polskich hosterów to żaden z tych do których pisaliśmy nie był w stanie zapewnić takich warunków jakie mamy u Hosters.at - łącze, sprzęt i cena.

Na własną rękę można stawiać serwer, ale jak mi wiadomo trzeba z góry opłacić honor na rok, jeśli chodzi o niehonorowy to nie ma problemów.

Ostatnio edytowany przez PeeL : 10-05-2011 o 19:48
PeeL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-05-2011, 19:52   #3
Ulfding
Major General

Domyślnie

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić gameservers.com z lokalizacją w amsterdamie.
Mają dobry support, i w przeciwieństwie do hostersów łatwiej rozwiązać współpracę Peel wie o co chodzi a już na pewno Topik. Koszt przy aa3 to około 2,6 euro za slot serwera publicznego honorowego i 0,6 za slot prywatnego nie honorowego
Stare 10-05-2011, 19:55   #4
PeeL
Major

Domyślnie

Właśnie dlatego że mieli słaby Support i nie potrafili rozwiązać naszych problemów z serwerem musieliśmy z nimi rozwiązać umowę, więc nie ma co się chwalić.
Stare 10-05-2011, 20:04   #5
nazgul45

Domyślnie

kurde, jaki speed
dzieki za info, koszta nie są przytłaczające w przypadku kilkunastoosobowego składu, w przypadku 2~3 osób robi się z tego koszt m-czny rzędu 200 zł.
pytanie o serv niehonorowy... jaka jednostka to uciągnie ( zdaje sobie sprawe że wymagania nie idą w parze z honorem )?
czy twl i inne ligi dopuszczają do rozgrywek na servach niehonorowych?
czy jest w ogóle sens stawiać serv jeśli "myśli" sie np o twl i rozgrywkach na tamtejszej drabinie?
czy praktykuje się wynajem czasowy odpłatny/bezpłatny od innych klanów pod rozgrywki w ligach europejskich/światowych?
Stare 10-05-2011, 20:09   #6
Ulfding
Major General

Domyślnie

Jest sens jednak konfiguracja serwera prywatnego niehonorowego jest bardziej problematyczna niż serwera honorowego. Ligi wymagają streamu i odpowiednich ustawień serwera i z tym był problem przynajmniej w czasie kiedy ja wynajmowałem serwer niehonorowy

Ostatnio edytowany przez Ulfding : 10-05-2011 o 20:33
Ulfding jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2011, 07:05   #7
fiend
Chief Warrant Officer

Miasto: Płock
Domyślnie

Klan 4SPR wynajmuje 12-slotowy serwer niehonorowy od Hosters.at. Płacimy za 3 miesiące 51,6 euro, więc nie są to jakieś duże koszta
Z testowanych przez nas serwerów zdecydowanie najlepszym jest serwer od Hostersów. Jest najdroższy, ale łącze i support jaki oferują są tego warte.
fiend jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2011, 10:51   #8
nazgul45

Domyślnie

ok.
a wracając jeszcze do pytania, czy praktykuje się wynajmowanie czasowe ( kilka godzin w tygodniu - sticte na mecz ligowy ) serwerów od innych klanów?
zakładam że taka sytuacja jest możliwa, czy to za kase, czy po prostu z "dobroci serca"
Stare 10-06-2011, 11:57   #9
PeeL
Major

Domyślnie

My, GNS z dobroci serca pożyczamy serwer na mecze w TWL/ESCN jeżeli sami w tym czasie nie mamy meczu, spara, albo po prostu jest nas kilku i chcemy sami sobie pograć. Najlepiej pisać/pytać z kilkudniowym wyprzedzeniem do Topika.
Stare 10-06-2011, 13:37   #10
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Nie zamknę ani nie wykasuję tematu, tylko przypomnę, że na forum obowiązuje Regulamin
Znajdziecie go tu http://forum.americasarmy.pl/showthread.php?t=1782
Polecam przeczytać.

Dziękuję.
Stare 10-06-2011, 14:14   #11
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Reklamy firm hostujących serwery gier - w związku z współpracą z kluczowym partnerem strony firmą Shooters.pl spółka z o.o. zabronione na forum jest umieszczanie reklam, cenników innych firm hostujących serwery gier.
Spora część sceny ubolewa nad faktem iż żadna polska firma nie hostuje serwerów aa3 z shootersami włącznie. Tak więc moim skromnym zdaniem nie występuje tu naruszenie interesów właściciela portalu aa.pl ani jego partnerów. Gdyby jakimś cudem (wyjście aa3 na lina) shotersi zaczęli hostować serwery aa3 to niewątpliwie w myśl regulaminu należało by go zamknąć i skasować.
Koledzy zaczynają przygodę z aa3 i szkoda by było uniemożliwić im znalezienie tych jakże przydatnych informacji na forum, chyba najmocniej w polskiej sieci kojarzonym z AA.
Serdecznie Pozdrawiam.
Stare 10-06-2011, 15:46   #12
GrzesiekP
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ulfding Zobacz Wiadomość
Jest sens jednak konfiguracja serwera prywatnego niehonorowego jest bardziej problematyczna niż serwera honorowego. Ligi wymagają streamu i odpowiednich ustawień serwera i z tym był problem przynajmniej w czasie kiedy ja wynajmowałem serwer niehonorowy
Ale żeś teraz bajkę opowiedział

Cytat:
Napisał nazgul45 Zobacz Wiadomość

pytanie o serv niehonorowy... jaka jednostka to uciągnie ( zdaje sobie sprawe że wymagania nie idą w parze z honorem )?

Ja z kumplami mamy postawionego własnego dedyka.
Niestety, ale AA3 jest beznadziejną grą pod względem optymalizacji.
Core 2 Duo E7400 / 2x 2.8 GHz (2T) + 3GB RAMu spokojnie wystarcza na utrzymanie bardzo przyzwoitych pingów dla 16 graczu. Przy większej ilości zapycha już ten procesor niemiłosiernie.

Podobno honor jeszcze trochę może popsuć statystyki, ale tego nie wiem, bo nie wykupiliśmy honoru nigdy, bo odpuściliśmy sobie AA3 na rzecz Army2 (dwa serwery po 20 ludzi i procek nawet ciepły nie jest ).

Aha - nie prawdą jest, że za honor trzeba płacić za cały rok. Można się rozliczać co miesiąc, ale jest to mniej opłacalne.

Szczegóły masz tutaj:
https://www.aahonor.com/honor_reg.php
GrzesiekP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2011, 17:02   #13
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Ale żeś teraz bajkę opowiedział
A możesz to jakoś podeprzeć? Konkret, przykład itd. dobrze wam stremuje serwer? wszystkie logi? czy tylko niektóre, pb dobrze działa? Może to kwestia hostera ale, żeby serwer niehonorowy działał poprawnie trzeba wiedzieć co w plikach ini ustawić inaczej niż w wersji z honorem gdzie wszystko chodzi na standardowych ustawieniach.
Pozdrawiam cię btw z tego co wiem to nie byłeś adminem z dostępem do ftp ale przyznaję, że mogę się mylić. Zaznaczam również, że hostowałem serwery przed wyjściem obecnej wersji gry.
Stare 10-06-2011, 18:00   #14
PeeL
Major

Domyślnie

Cytat:
Pozdrawiam cię btw z tego co wiem to nie byłeś adminem z dostępem do ftp ale przyznaję, że mogę się mylić. Zaznaczam również, że hostowałem serwery przed wyjściem obecnej wersji gry.
U nas nie był, u nich chyba tak.
Stare 10-06-2011, 18:42   #15
nazgul45

Domyślnie

panowie, dzięki za wyczerpujące info... jak na początek tematu w pełni wystarczy.
mam nadzieję że wkrótce uda mi się wrócić już do tego tematu, ale już z konkretnymi pytaniami o ustawienia
jeszcze raz dzięki.
Stare 10-07-2011, 04:31   #16
GrzesiekP
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
panowie, dzięki za wyczerpujące info... jak na początek tematu w pełni wystarczy.
mam nadzieję że wkrótce uda mi się wrócić już do tego tematu, ale już z konkretnymi pytaniami o ustawienia
jeszcze raz dzięki.
Jak co, to pisz śmiało.
W przeciwieństwo co do niektórych podzielę się wiedzą tajemną

@Ulfding

Jeśli GHO$T nic nie zmieniał ostatnio, to wszystko działało sprawnie i bezproblemowo. Chrome'y od czasu do czasu pożyczają sobie serwer na mecze czy treningi. Odnośnie FTP, to nie wiem, co masz dokładnie na myśli. Kiedyś jeszcze dawno temu (PSoE) mieliśmy serwer na gameserver, ale to było nieporozumienie. Ja od hostersów nie wynajmuję. Mając dedyka mam dostęp do wszystkiego czego potrzebuje
Stare 10-07-2011, 05:21   #17
nazgul45

Domyślnie

[quote=GrzesiekP;294507]Jak co, to pisz śmiało.
W przeciwieństwo co do niektórych podzielę się wiedzą tajemną

dzięki, na pewno będę się kontaktować. muszę pogadać z kumplem u którego to właściwie miało by stać i dogadać szczegóły.
pzdr
Stare 10-07-2011, 07:38   #18
GrzesiekP
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
dzięki, na pewno będę się kontaktować. muszę pogadać z kumplem u którego to właściwie miało by stać i dogadać szczegóły.
pzdr
Pamiętajcie, że musi to być mocna maszyna - co najmniej Quad i 4GB Ramu.
Do tego, przy większej ilości graczy niezbędne jest bardzo dobre łącze
Stare 10-07-2011, 08:25   #19
SeyBee
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Napisał PeeL Zobacz Wiadomość
Właśnie dlatego że mieli słaby Support i nie potrafili rozwiązać naszych problemów z serwerem musieliśmy z nimi rozwiązać umowę, więc nie ma co się chwalić.
Potwierdzam. My również mieliśmy problemy z serwerem od Gameservers a później od I3D.net, których obie firmy nie potrafiły rozwiązać.

Cytat:
A możesz to jakoś podeprzeć? Konkret, przykład itd. dobrze wam stremuje serwer? wszystkie logi? czy tylko niektóre, pb dobrze działa? Może to kwestia hostera ale, żeby serwer niehonorowy działał poprawnie trzeba wiedzieć co w plikach ini ustawić inaczej niż w wersji z honorem gdzie wszystko chodzi na standardowych ustawieniach.
Ulfi głupoty wypisujesz i tyle. Jaka jest według Ciebie różnica w plikach ini między serwerem honorowym a niehonorowym? Według mnie żadna! Streaming logów TWL/ESL do ACI na pewno nie zależy od firmy hostingowej. Wrzucasz odpowiedni plik do katalogu pb i sprawa załatwiona. Nic nie trzeba zmieniać w ini.

Cytat:
czy twl i inne ligi dopuszczają do rozgrywek na servach niehonorowych?
czy jest w ogóle sens stawiać serv jeśli "myśli" sie np o twl i rozgrywkach na tamtejszej drabinie?
czy praktykuje się wynajem czasowy odpłatny/bezpłatny od innych klanów pod rozgrywki w ligach europejskich/światowych?
Ad1. Procesor dwurdzeniowy i 4GB pamięci RAM w zupełności wystarczy. Reszta konfigu typu dysk twardy czy karta graficzna jest bez znaczenia bo i tak nie przekłada się to na funkcjonowanie serwera. Wypisywanie historii, że musi to być mocna maszyna można włożyć między bajki na półce. Obciążenie dwurdzeniowego proca przy 16 graczach na serwerze nie powinno przekraczać 50%.
Ad.2 Obie ligi dopuszczają rozgrywanie meczów na niehonorowych serwerach. Jednak każda z lig wymaga żeby serwer miał uruchomione odpowiednie skrypty.
Ad.3 Warto jeżeli posiadasz kompa w w/w konfiguracji na którym można uruchomić dedykowany serwer AA3 i sensowną przepustowość łącza.
Ad.4 Klan CSP swego czasu systematycznie nieodpłatnie użyczał jednego ze swych serwerów meczowych innym klanom. Wystarczyło zalogować się na stronie www do odpowiedniej domeny i uruchomić/zrestartować/wyłączyć serwer przez tzw. webpanel.

Tak na koniec.
Pingi na serwerze nie zależą od szybkości procesora czy ilości pamięci RAM.
Wysokość pinga zależy od optymalizacji algorytmów odpowiadających za obsługę rozgrywki wieloosobowej, typu i szybkości łącza internetowego, karty sieciowej i konfiguracji serwera AA3 w pliku ini. Lagi i wysokie pingi nie są spowodowane tym, że serwer jest kiepskiej jakości czy łącze się zapycha a raczej tym, że w/w optymalizacja kuleje.
SeyBee jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-07-2011, 08:44   #20
GrzesiekP
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

@SeyBee

Dwujajowiec dla 16 graczy jak najbardziej, ale +18 już będzie ciężko.

Spytaj kurczaka jak nie wierzysz, co u niego w garażu siedzi
Stare 10-07-2011, 10:36   #21
SeyBee
First Lieutenant

Domyślnie

A w której z lig TWL/ESL/ESCN gra się +18 ludzi ?

Z doświadczenia wiem, że dobry dwurdzeniowiec wystarczy nawet na +16 slotów. Kwestia jest tego typu jak jest wydajny i co oprócz serwera AA3 jest jeszcze odpalone.

Z tego co wiem to chyba wszystkie serwery gier oferowane przez Hosters, Gameservers czy I3D są wirtualnymi maszynami i nie wierzę, że do takiej maszyny wirtualnej w/w firmy dedykują więcej niż jeden rdzeń procesora.
Stare 10-07-2011, 12:45   #22
nazgul45

Domyślnie

Cytat:
Ad.4 Klan CSP swego czasu systematycznie nieodpłatnie użyczał jednego ze swych serwerów meczowych innym klanom. Wystarczyło zalogować się na stronie www do odpowiedniej domeny i uruchomić/zrestartować/wyłączyć serwer przez tzw. webpanel.

jak same ligi podchodzą do teamów które nie mają własnego serwa.
regulamin TWL ich nie wyklucza
Stare 10-07-2011, 12:54   #23
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Jaka jest według Ciebie różnica w plikach ini między serwerem honorowym a niehonorowym?
A choćby taka, że na niehonorowym z tego co wiem to nie masz pełnej autorki co powoduje problemy, przynajmniej mi powodowało jeżeli macie inne doświadczenia to ok. Więc może opiszę jak to wyglądało u mojego hostera jeżeli taka procedura była tylko jemu przynależna to faktycznie nie warto korzystać ( na pingi i lagi nigdy nie narzekaliśmy, elastyczni jak chodzi o terminy płatnosci rozwiązania współpracy itp itd.)
Po pierwsze nalezało zmienić tą wartość:
sAuthServerIPAddress=127.0.0.1 wpisując ip własnego serwera potem serwer dodać na aa.com w zakładce manage servers. Co zaś się tyczy streamingu to przesyłało logi kilku pierwszych osób po czym była pustka. Serwer aa3 był pierwszym serwerem jaki w swoim życiu hostowałem. Kierowałem w tej sprawie zapytania do kolegów zaznajomionych w temacie serwerów aa3 i dostałem od nich informację, że moje problemy wynikają najpewniej właśnie z rzeczonej wcześniej niepełnej autorki, która jest cechą serwerów niehonorowych.
Cytat:
jak same ligi podchodzą do teamów które nie mają własnego serwa.
Neutralnie. Dopóki jedna z drużyn ma własny serwer to nie ma problemu. Gorzej jak nie mają i dodatkowo nikt nie chce im pożyczyć wtedy zaczyna się problem.

Ostatnio edytowany przez Ulfding : 10-07-2011 o 12:56
Stare 10-07-2011, 12:56   #24
SeyBee
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
A choćby taka, że na niehonorowym z tego co wiem to nie masz pełnej autorki co powoduje problemy, przynajmniej mi powodowało jeżeli macie inne doświadczenia to ok.
Ulfi rzeczy o których piszesz nie zmienia się w pliku ini tylko myrunserver.bat. Serwer AA3 może być uruchomiony w 3 różnych trybach - honorowy, autoryzowany bez honoru czyli taki który jest widoczny w przeglądarce gry na którym nie zlicza honoru oraz nieautoryzowany na który wejść można przez komendę znając adres serwera. Różnica między honorowym a autoryzowanym bez honoru jest taka, że na tym drugim nie są wysyłane dane poszczególnych graczy do systemu statystyk i systemu atrybutów i tyle. Pliki ini są jednakowe dla każdego z tych serwerów.
Jeżeli nie miałeś streama do ACI to chyba miałeś uwalone PB na serwerze. Autorka nic tu nie ma do rzeczy.

W TWL broniąca ekipa ma prawo wybrać serwer na którym chce grać mecz. W ESL obie drużyny rozgrywały połowę meczu na serwerze drużyny A a drugą połowę na serwerze drużyny B bądź cały mecz na jednym jeżeli tylko jedna z ekip była w stanie zapewnić serwer. W obu przypadkach ligi nie wymagają, żeby klany uczestniczące w rozgrywkach posiadały swój serwer.

Ostatnio edytowany przez SeyBee : 10-07-2011 o 13:20
Stare 10-07-2011, 13:35   #25
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
w pliku ini tylko myrunserver.bat.
Mi polecono go zmienić w game.ini I działało

Cytat:
Serwer AA3 może być uruchomiony w 3 różnych trybach - honorowy, autoryzowany bez honoru czyli taki który jest widoczny w przeglądarce gry an którym nie zlicza honoru oraz nieautoryzowany na który wejść można przez komendę znając adres serwera. Różnica między honorowym a autoryzowanym bez honoru jest taka, że na tym drugim nie są wysyłane dane poszczególnych graczy do systemu statystyk i systemu atrybutów i tyle
W większości się z tobą zgadzam. Pisząc o plikach ini w liczbie mnogiej popełniłem błąd. Tą jedną komendę się tam zmieniało reszty zmian nie pamiętam już które konkretnie linijki zmieniała mi pomoc techniczna hostera może tak jak mówisz robili to w plikach o innym rozszerzeniu niż ini.
Cytat:
Jeżeli nie miałeś streama do ACI to chyba miałeś uwalone PB na serwerze. Autorka nic tu nie ma do rzeczy.
Właśnie o problemy z pb się to rozbijało głównie. Tzn bez autorki tej z serwera niehonorowego to pb w ogóle nie chciało działać poprawnie i jako tego przyczynę podawano mi niepełną autorkę i to nie było jedne źródło, jednego z nich naprawdę nie sposób uznać za niewiarygodne. Szkoda że nie mam już tych ticketów pisanych do hostera. Btw widziałeś serwer nieautoryzowany, z poprawnie działającym pb wykonującym skrypty itd ?

Ostatnio edytowany przez Ulfding : 10-07-2011 o 14:27
Stare 10-08-2011, 09:57   #26
nazgul45

Domyślnie

Cytat:
Napisał SeyBee Zobacz Wiadomość
W obu przypadkach ligi nie wymagają, żeby klany uczestniczące w rozgrywkach posiadały swój serwer.
... no i jest pocieszające zakończenie
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania