Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w świecie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-16-2007, 18:02   #1
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie I znowu...

http://wiadomosci.onet.pl/1520106,12,item.html

Powtórka z Columbine. Zastanawiam się, czy to można tłumaczyć tylko ułatwionym dostępem do broni w USA. W każdym razie gry komputerowe znowu się znajdą na celowniku...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-16-2007, 18:32   #2
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

to jest po prostu nie do pomyslenia - zaczyna przypominac jakies chore zawody - strach pomyslec jesli taka masakre rozpoczalby jakis byly zawodowiec wyposazony w odpowiedni sprzet
Stare 04-16-2007, 18:46   #3
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/31363,21,0,pokaz.html

Czasem wydaje mi się, że oni nie potrzebują terrorystów z importu.
Stare 04-16-2007, 18:47   #4
RHK111
General

Wyślij wiadomość przez MSN do RHK111
Domyślnie

Co kraj to obyczaj, a studiujac to mozna nie tylko stracic zdrowie...

Salu2
Stare 04-16-2007, 20:55   #5
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
to jest po prostu nie do pomyslenia - zaczyna przypominac jakies chore zawody - strach pomyslec jesli taka masakre rozpoczalby jakis byly zawodowiec wyposazony w odpowiedni sprzet
Znaczy się terrorysta, bo żaden inny "zawodowiec" nie miał by w tym celu. A to najprawdopodobniej ześwirowany nastolatek. Jeśli się nie mylę, to można powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną jest dostępność broni w USA. Ale broń to tylko narzędzie...
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-16-2007, 21:02   #6
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Znaczy się terrorysta, bo żaden inny "zawodowiec" nie miał by w tym celu. A to najprawdopodobniej ześwirowany nastolatek. Jeśli się nie mylę, to można powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną jest dostępność broni w USA. Ale broń to tylko narzędzie...
Broń dostępna jest równeż w Kandzie, równie łatwo (lub łatwiej) niż w USA. A jakoś nie słychać o takich masakrach rodem z tego kraju.

To raczej kwestia społeczeństwa, wychowania, wartości.
Kraj w którym podkoszulki masowych morderców lub zwyrodnialców siedzących w więzieniach osiągają na aukcjach ceny kilku tysięcy dolców nie może być normalny.
To równiez w USA sa kanały TV gdzie nadają tylko i wyłącznie informacje o przestępstwach i zbrodniach oraz reklamy.
Stare 04-16-2007, 21:41   #7
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Az dziw, ze takie rzeczy dzieja sie w kapitalistycznym i prawym kraju, a nie w ojczyznie kultury smierci Holandii, czy rownie zdeprawowanej Szwecji.
Stare 04-16-2007, 21:46   #8
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

co sie dziwic ... zapytac przecietnego amerykanina o kraj na U to nie umieją odpowiedzieć... tacy ludzie sa podatni na wszelakie bzdury z telewizji. Do tego dolozyc dość zliberalizowane społeczeństwo, wolny i dość wczesny seks, gdzie jednostki nieptorafiące się dostosować nabywają kupe kompleksów + łatwo dostępna broń = to co się stało .
Stare 04-17-2007, 07:41   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No na pewno nakłada się wiele czynników. Nigdzie nie może być idealnie. Gdybym miał zmienić (na stałe) miejsce zamieszkania to i tak tylko Stany wchodzą w grę.
-----------------------------------------------------
Autołączenie podwójnych postów

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Az dziw, ze takie rzeczy dzieja sie w kapitalistycznym i prawym kraju, a nie w ojczyznie kultury smierci Holandii, czy rownie zdeprawowanej Szwecji.
LOL Kat, ale zauważ że gdyby USA były krajem takim jak Szwecja czy Holandia to pół Świata (w tym my) mówiłoby teraz po Rosyjsku.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-17-2007 o 07:44 Powód: Autołączenie
Stare 04-17-2007, 08:33   #10
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
No na pewno nakłada się wiele czynników. Nigdzie nie może być idealnie. Gdybym miał zmienić (na stałe) miejsce zamieszkania to i tak tylko Stany wchodzą w grę.
Autołączenie podwójnych postów

LOL Kat, ale zauważ że gdyby USA były krajem takim jak Szwecja czy Holandia to pół Świata (w tym my) mówiłoby teraz po Rosyjsku.
Gdybac kazdy moze. Gdyby USA i ZSRR byly takimi krajami jak Szwecja to nie byloby zimnej wojny i wszyscy zyli by dlugo i szczesliwie.
Stare 04-17-2007, 09:15   #11
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

No to troche te nasze dywagacje tracą sens :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,4065375.html
I był też bohater :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,4065632.html
Stare 04-17-2007, 11:55   #12
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Gdybac kazdy moze. Gdyby USA i ZSRR byly takimi krajami jak Szwecja to nie byloby zimnej wojny i wszyscy zyli by dlugo i szczesliwie.
To nie jest żadne gdybanie, to są fakty. Gdyby Stany były jak Szwecja to byśmy gaworzyli po rusku i tyle. Widzę że nie masz sensownego kontrargumentu Ale pewnie coś jeszcze wymyślisz
Stare 04-17-2007, 12:13   #13
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
To nie jest żadne gdybanie, to są fakty. Gdyby Stany były jak Szwecja to byśmy gaworzyli po rusku i tyle. Widzę że nie masz sensownego kontrargumentu Ale pewnie coś jeszcze wymyślisz
Sensownego argumentu narazie nie podales, a jedynie bawisz sie w gdybanie.
Dlatego odpowiedzialem swoim gdybaniem. (...)What's so funny about peace, love and understanding?
Stare 04-17-2007, 13:01   #14
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A jeśli ktoś powie, że gdyby zlikwidować Policją, to by wzrosła przestępczość to też będzie nieuzasadnione gdybanie? W moim odczuciu nie gdybałem tylko pisałem o oczywistych rzeczach. Jeśli się nie zgadzasz to... trudno
Stare 04-17-2007, 14:34   #15
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
A jeśli ktoś powie, że gdyby zlikwidować Policją, to by wzrosła przestępczość to też będzie nieuzasadnione gdybanie? W moim odczuciu nie gdybałem tylko pisałem o oczywistych rzeczach. Jeśli się nie zgadzasz to... trudno
Ja z zasady gdybania na temat przeszlosci nie uznaje ze rzecz oczywista. Jasne,
mozemy sobie pofantazjowac co by bylo gdyby,ale nie ma to wiekszego zwiazku z tematem. Ja wyrazilem jedynie zdziwienie, ze w "lewackich" krajach gdzie nie ma dostepu do broni takie zdarzenia w zasadzie nie maja miejsca, a jesli juz to nie na taka skale. Wiec jesli chcesz z czyms polemizowac, to z takim stwierdzeniem
Stare 04-17-2007, 16:12   #16
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To nie ma nic wspólnego z fantazjowaniem. To są oczywiste rzeczy. To że występuje tryb warunkowy, tak jak w przykładzie z policją i przestępczością, o niczym nie świadczy. A Ty się uczepiłeś tego właśnie trybu przypuszczającego i nazywasz to fantazjowaniem.

Co do tematu, to Twoje stwierdzenie jest naturalnie prawdziwe W lewackich krajach to nie występuje. Tylko że z tego nic nie wynika. Jeśli to ma być takie stwierdzenie samo dla siebie i wyłączasz możliwość rozwinięcia tematu... to po co o tym piszesz na forum dyskusyjnym?

A rozwinięcie tematu zmierza właśnie w tym kierunku... gdyby nie było takiego zacofanego kraju jak USA, to takich nowoczesnych jak Holandia też by nie było. I tyle

Ewentualnie mogłeś napisać o "krajach gdzie nie ma pozwolenia na broń", co przecież się nie ogranicza do lewackich. Wtedy nie miał byś mojego rozwinięcia tematu

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-17-2007 o 16:15
Stare 04-17-2007, 16:29   #17
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
To nie ma nic wspólnego z fantazjowaniem. To są oczywiste rzeczy. To że występuje tryb warunkowy, tak jak w przykładzie z policją i przestępczością, o niczym nie świadczy. A Ty się uczepiłeś tego właśnie trybu przypuszczającego i nazywasz to fantazjowaniem.
No jasne. Stwierdzenie, ze gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem to sprawa oczywista. Oczywiste moge byc fakty, a nie przypuszczenia.

Cytat:
Co do tematu, to Twoje stwierdzenie jest naturalnie prawdziwe W lewackich krajach to nie występuje. Tylko że z tego nic nie wynika. Jeśli to ma być takie stwierdzenie samo dla siebie i wyłączasz możliwość rozwinięcia tematu... to po co o tym piszesz na forum dyskusyjnym?

A rozwinięcie tematu zmierza właśnie w tym kierunku... gdyby nie było takiego zacofanego kraju jak USA, to takich nowoczesnych jak Holandia też by nie było. I tyle

Ewentualnie mogłeś napisać o "krajach gdzie nie ma pozwolenia na broń", co przecież się nie ogranicza do lewackich. Wtedy nie miał byś mojego rozwinięcia tematu
To ja nawiaze do tego co dzis powiedzial w TVN24 Korwin. Stwierdzil bowiem, ze gdyby co drugi student w tamtejszym kampusie mial bron to by zastrzelili szalenca zanim by zdazyl zabic tyle osob. Tutaj sie z nim zgodze, jest duze prawdopodobienstwo, ze tak wlasnie by bylo. Dalej stwierdzil, ze powszechny dostep to jedyne rozsadne wyjscie, gdyz bandyta i tak do niej dostep zdobedzie. Tutaj tez moge sie z nim zgodzic. Jednak to czego Korwin raczyl nie zauwazyc, to fakt ze bron znalazla sie nie w rekach bandyty-rabusia, ktory napada nas w domu w nocy, czy probuje obrabowac bank, tylko w rekach szalenca, ktory z jakiegos powodu postanowil mordowac. Idac dalej - Korwin stwierdzil, ze jest w stanie w ciagu 36 godzin kupic AK47 na bazarze. W takim razie ja mu gratuluje kontaktow, gdyz ja osobiscie nie bylbym w stanie zdobyc broni palnej w 36 godzin i szczerze watpie by Korwinowi to sie udalo. W ogole watpie, czy ktoremus z nas udalo by sie ja zdobyc w sposob nielegalny. W USA kupilbym ja za to zwyczajnie w sklepie.
Mimo, iz jestem pasjonatem broni to uwazam, ze obecna ustawa jest dobra. Znam ludzi, ktorzy posiadaja bron mysliwska z racji swojego hobby, czy tez uzyskali sportowe pozwolenia na bron uczestniczac w kursach np: przy strzelnicach. Szeroki dostep do broni nie zwiekszylby mojego poczucia bezpieczenstwa, a jedynie spowodowalby, ze musialbym sie obawiac ze byle drech z osiedla bedzie ja posiadac.
Tak naprawde nie mozemy porownywac sie pod tym wzgledem do stanow, gdyz tam tradycja posiadania broni ma ponad 200 lat i jest dodatkowo wspierana przez silne lobby w postaci NRA(polecam "Zabawy z bronia" org."Bowling for Columbine" M.Moora, duzo lepsze niz jego "Fahrenheit 911"). Mozesz sobie popierdziec, ze to nieobiektywny rezyser, jednak jestem pewien, ze po obejrzeniu tego filmu zmienisz w tej kwestii zdanie na bardziej sceptyczne.

Ostatnio edytowany przez KaT : 04-17-2007 o 16:34
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-17-2007, 16:52   #18
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

W kwestii dostępy do broni, to się z Tobą zgadzam

PS. Co do ocen konkretnych sytuacji historycznych, to często są dość łatwe (w przeciwieństwie do wyborów, które konkretni władcy musieli w przeszłości podejmować - to taka dygresja). Wrzucanie wszystkiego do jednego wora "gdybanie" nie ma sensu. Lepiej dyskutować nad każdym przypadkiem z osobna.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania