Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 02-13-2004, 19:05   #1
Pixel
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Pixel
Domyślnie Wypozyczanie serwera MM #1

Czy nie daloby sie wprowadzic wypozyczania rowniez MM # 1. Strasznie teraz jakis serwer znalesc. Pingi na Majesticu sa okropne. Riza nie mozna wypozyczac w weekend, na MM # 2 rezerwacje sa juz tydzien wczesniej zabukowane na caly weekend. Bezbronnych serwer tez zajety. Znalezienia serwera na piatek jest cudem. Czemu nie mozna rezerwowac MM # 1 . Czesto sobie tam lookam i serwer stoi pusty...

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 02-13-2004, 19:19   #2
ojest!
General

Miasto: Katowice-Brynów
Wyślij wiadomość przez AIM do ojest! Wyślij wiadomość przez MSN do ojest!
Domyślnie

Przepraszam ze sie wtracam ale pingi na maju ulegly poprawieniu(nie wiadomo na jak dlugo )
Stare 02-13-2004, 19:26   #3
[FORMOZA]sgtSHAYMON
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do [FORMOZA]sgtSHAYMON Wyślij wiadomość przez Yahoo do [FORMOZA]sgtSHAYMON
Domyślnie

....potwierdzam , fajnie by bylo ...
Stare 02-13-2004, 21:05   #4
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

ja tam na maja nie narzekam
Stare 02-13-2004, 22:08   #5
King
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do King
Domyślnie

Wchodząc dzisiaj na maja (po 3-4 miesiącach gdy byłem tam ostatni raz i pingi miałem > 300) byłem bardzo mile zaskoczony pingi w granicy 100.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale chłopaki powiedzieli mi, że to podobno zasługa św.Mikołaja :wink:
Stare 02-13-2004, 22:53   #6
Ziggy-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ziggy- Wyślij wiadomość przez MSN do Ziggy-
Domyślnie

Jakis czas temu gdy plany CBP jeszcze raczkowaly, rada administratorow zebrala sie i uzgodnila, ze jak ludzie chca wynajmowac serwer, to mozna by bylo im, to umozliwic, byly to jeszcze czasy gdy LAOM byl odpalany online przez www. Od tamtej pory przyjelo sie ze serwery dla ludzi na mecze itp sa wynajmowane dzieki zyczliwosci administratorow na porcie 1725. Szwagier nameczyl sie i napisal program ktory to ulatwil. Nic nie poradze na to ze w naszym kraju tylko 3 serwery sa wynajmowane chodz na ASE widze ich conajmniej 8 . Serwery Multimedia i Majestic sa wynajmowane klanom tylko i wylacznie na porcie 1725 o innym wynajmie nie ma mowy i bardzo prosze o nie pisanie do mnie na gg w tej sprawie.

Swoja droga Pixel jak tam kolega Conrad i jego firma hostujaca serwery gry? moze oni by cos postawili i zaczeli wynajmowac za FRIKO!?
Swoja droga nie sadzisz ze jak bysmy udostepnili MM1 to po dwoch tygodniach doszlo by do takich samych kolejek jak na MM2? i gdzie wtedy bysmy sobie grywali ?
Ziggy- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-13-2004, 22:58   #7
.error.[Bizon]
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[Bizon] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[Bizon]
Domyślnie

Ja pameitam czasy jak Multimedia to bylo jedno wielkie gowno na ktorym nikt nie gral. Ale klanow tez bylo o polowe mniej niz teraz
TO ZAGŁĘBIA PRZYSZEDŁ CZAS
.error.[Bizon] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2004, 01:02   #8
RHK111
General

Wyślij wiadomość przez MSN do RHK111
Domyślnie

No dobrze panowie postawie pytanko - jakie sa ceny obecnie za wynajacie serverka na np. 3 godziny ?
Mamy w clanie bardzo dobry niemiecki server (ktory w configuracji Private udzwignie de 18 / 20 graczy spokojnie). Moge porozmawiac z innymi Adminami w clanie ale potrzebuje wiadomosci o cenach to moze od marca daloby sie zrobic i opublicowac kalendarz na naszej stronie.

Hooah !
RHK111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2004, 06:34   #9
.error.[Bizon]
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[Bizon] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[Bizon]
Domyślnie

No nasz polskie serwery, ktore sa udostepnione do gry, sa darmowe, za wynajecie na jakis okreslony czas nic sie nie placi
TO ZAGŁĘBIA PRZYSZEDŁ CZAS
.error.[Bizon] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2004, 08:48   #10
Pixel
General

Domyślnie

Witek -> Niestety od Conrada nie bedzie chyba nic za free Dostaja oni full zgloszen od klanow z innych gier. Popularnoscia ciesza sie takie gry jak ET, CoD, Ut 2003 , UrT, CS, DoD . Tylko jeden polski klan zglosil chec brania serwera. Im niedlugo zacznie brakowac maszyn, ktore przeznaczyli na ten projekt, wiec dawanie czegos za darmo jak moga na tym troche zarobic jest troche im nie na reke. Postaram sie jednak pogadac z Conradem, moze uda sie jeden serek wynegocjowac.
Stare 02-14-2004, 09:55   #11
RHK111
General

Domyślnie

Hmmm widzicie problem jest taki:
- po pierwsze dobry serwer np. w niemczech kosztuje sporo pieniedzy,
- po drugie clanowicze robia skladke z wlasnych zaoszczedzonych pieniedzy,
- po trzecie gdyby uzgodnic jakies niewielkie sumy za wynajecie to byloby jakas pomoca dla tych co placa za server i dla tych, ktorzy nie maja tyle pieniedzy aby wynajac serwer (na 3 lu 6 miesiecy) ale maja niewielka sume na oplacenie np 3 lub 4 wynajac na miesiac.

Nasz klan bedzie staral sie organizowac spotkania towarzyskie z klanami na polskiej scenie, ale wynajacie serwera za free nie przejdzie (za duzo tych, ktorzy sie skladaja). Gdyby serwer byl tylko moj lub mojej firmy to inna sprawa.

Zobaczymy co sie da zrobic

Hooah !
Stare 02-14-2004, 10:44   #12
Czajus
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Czajus Wyślij wiadomość przez MSN do Czajus
Domyślnie

Cytat:
Napisał [1st.PB
Bizon]Ja pameitam czasy jak Multimedia to bylo jedno wielkie gowno na ktorym nikt nie gral. Ale klanow tez bylo o polowe mniej niz teraz
A ja pamiętam czasy jak MM to był jedyny polski serwer, nie był on żadnym g.. i wszyscy na nim grali, ale klanów było 4-5.
Stare 02-14-2004, 13:41   #13
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czajus
Cytat:
Napisał [1st.PB
Bizon]Ja pameitam czasy jak Multimedia to bylo jedno wielkie gowno na ktorym nikt nie gral. Ale klanow tez bylo o polowe mniej niz teraz
A ja pamiętam czasy jak MM to był jedyny polski serwer, nie był on żadnym g.. i wszyscy na nim grali, ale klanów było 4-5.
"Śpiew" NightOrc'a ... kłótnie Kicek vs Merkav :wink: to były czasy
Stare 02-14-2004, 15:14   #14
Skrang
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Skrang Wyślij wiadomość przez MSN do Skrang Wyślij wiadomość przez Yahoo do Skrang
Domyślnie

chwilowo nasze servery nie dzialaja, ale mamy dwa i jakby np. Pixel chcialby zrobic trening to musi na gg walic :d zazwyczaj ktorys jest wolny, pingi rzadko sie psuja
Skrang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-27-2004, 21:18   #15
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

moze kolega conrad by pomyslal o wynajmowaniu serwera na godziny.

wybaczcie ale musialbym naprawde gore kasy zarabiac zebym byl sklonny wydac 150 zlotych miesiecznie ma serwer ktory uzywalbym w miesiacu raptem z 8 godzin.
przykro mowic ale system honor zabil lokalne serwery. serwery ktore maja graczy i nie sa naliczajacymi honor to jednostkowe przypadki.
w naszym polskim wydaniu serwer jest potrzebny tylko na mecze i treningi.

tego nie ma w innych grach z wymieninych w jednym poscie. w tamtych grach gracze wola grac tam gdzie maja niskie pingi a nie w w dalekiej usa, bo tam nabija honor.

jedynie wynajmowanie serwera na godziny moze cos uratowac :-(

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-27-2004, 21:34   #16
RHK111
General

Domyślnie

Aron pisalem wczesniej o mozliwosci wynajecia na godziny naszego niemieckiego servera TeamPlay ale trzeba by bylo uzgodnic cennik. Moze byc z adminem lub bez. Za przystepna cene dla klanow byc moze wszyscy by mogli potrenowac.
Nie wiem - pomyslcie sami

Hooah !
Stare 02-27-2004, 21:53   #17
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

swietnie. ale ceny ci przeciez nie podam, bo to ty podaj. ja wynajmujac ocenie czy mnie stac na to.
przy czym nalezy wziac pod uwage ze pieniadze ktore polak gotowy jest wylozyc na wynajecie serwera na godziny niemcowi moze nie chciec sie siasc do klawiatury zeby cokolwiek ustawiac w tym serwerze

Stare 02-27-2004, 21:56   #18
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

No nie wiem, mi sie wydaje ze placenie nawet niewielkich kwot za trening to slislka sprawa. Mojemu klanowi na treningi wystarcza aktualnie SMPM (niestety nasz kochany serwerek klanowy jeszcze przez jakis bedzie offline ), gdybym mial placic za kazda godzine, nie mialbym komfortu psychicznego, ktory mam mogac siedziec na serwie kilka godzin po treningu i grac dalej w szczuplejacym z godziny na godzine skladzie. Aron ma racje, kase mozna wydac na 1000 innych lepszych sposobow.

A co do tych lokalnych serwerow...to z nimi sa problemy. Jesli mam ulubiona mape, powiedzmy JRTC (ale moze to byc cokolwiek innego) to w dowolnej porze moge isc na oficjala, na pewno stoi jakis z ta mapka. Natomiast na polskich serwach od zawsze krolowaly mapy CQB, glownie pipeline i WC, a nie kazdy musi byc akurat ich fanem...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-27-2004, 21:58   #19
Inkub
Administrator
General

Domyślnie

Zgadzam się, uważam zresztą, że właśnie dobór map jest jednym z głównych czynników powodujących brak sporej części Polaków na polskich serwerach.
Inkub
Inkub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-27-2004, 22:23   #20
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

dla mnie absolutnym fenomenem jest astercity. lecz mimo wszystko uwazam ze podstawowym czynnikiem dla ktorego jest malo serwerow i malo graczy jest system honor. polskim graczom nie zalezy na tworzeniu wlasnych serwerow. nie zalezy na wynajmowaniu serwerow. jesli honoru by nie bylo, albo jesli naliczny bylby wszedzie to wtedy polskim graczom aa oplacaloby sie wynajmowac serwery za pieniadze.

wlasny serwer owszem, przydalby sie, ale wybaczcie. mam powiedzmy 2 mecze tygodniowo, kazdy trwa 1:20 godziny co daje w skali miesiaca okolo 10 godzin grania a ja w lutym wygralem wg trackera 106 godzin.
niby 10 godzin to duzo.

zaczyna brakowac serwerow na mecze? a wiecie dlaczego? jesli klany ustawiaja sobie treningi w porze kiedy ustawiane sa mecze w CB, CBP czy TWL to ja sie nie dziwie ze brakuje serwerow. poniedzialek trening, wtorek mecz TWL, sroda walniemy sobie sparing, czwartek TWL, piatek CBP, sobota trening przed kolejnym treningiem, niedziela mecz CB.
i tym sposobem jeden klan jest wstanie obstawic na jednym serwerze caly tydzien w przedziale 20-22.
no wybaczcie, ale sparing czy trening moglby odbywac sie po za "godzinami szczytu"

Stare 02-27-2004, 23:57   #21
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Ale w CBP obowiazuje (przynajmniej oficjalnie :wink system priorytetow, np. Mecz CBP jest wazniejszy niz CB, ale kazdy mecz ma wyzszy priorytet niz trening, jesli potrzebuje serwera na mecz CBP, a ktos wczesniej zaklepal sobie serwa na trening to niestety jego problem. Wiec to chyba nie do konca jest wyjasnienie :wink: ...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-28-2004, 00:54   #22
RHK111
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał aron
swietnie. ale ceny ci przeciez nie podam, bo to ty podaj. ja wynajmujac ocenie czy mnie stac na to.
przy czym nalezy wziac pod uwage ze pieniadze ktore polak gotowy jest wylozyc na wynajecie serwera na godziny niemcowi moze nie chciec sie siasc do klawiatury zeby cokolwiek ustawiac w tym serwerze
No problem Aron nasz server IP: 213.202.194.35, co tydzien zmieniamy mape aby sie nie znudzilo dla gosci. W sprawie wynajmu mozna by bylo przygotowac wam server w trybie private ze wszystkim czego potrzebujecie i oprocz tego dac wam haslo do konsoli Admina gdybyscie chcieli zmienic mape, przejsc na cheat mode, itp. (mozna zrobic ss z konsoli Admina to bardzo proste). Server w trybie public lub private zawsze ma wlaczony PB (tego nigdy sie nie wylacza). W trybie private do 18 graczy (mysle ze to wystarczajaco). Wiem, ze w polsce z kasa sie nie przelewa ale moze sie dogadamy - to zalezy od tego jak jestescie zorganizowani. I umowa bylaby na "mecz" lub "trening" ustalajac np max . 2 lub 3 godz. nie wiem ile tam wasze mecze moga trwac ale daloby sie czasu wystarczajaco. Majatku sie nie dorobimy, ale byc moze server troche sie dofinansuje i niektore polskie klany beda mogly dobrze potrenowac i rozegrac dobre mecze.

Hooah !
Stare 04-03-2004, 01:30   #23
su27
Chief Warrant Officer 2

Wyślij wiadomość przez Yahoo do su27
Domyślnie

Cytat:
Napisał [1st.PB
Czasy kiedy nikt nie grał faktycznie były - przez jakis czas był problem z logowaniem, Ale o tym gównie to pierwszy raz słyszę
su27 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-10-2004, 13:09   #24
jolaos
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do jolaos Wyślij wiadomość przez Yahoo do jolaos
Domyślnie

Znowu panowie VIKINGS biorą server na 4 godziny na zwykły sparing.

Czy są wogóle jakieś zasady servera i czy ktoś to nadzoruje?
Stare 04-10-2004, 14:17   #25
Ziggy-
General

Domyślnie

tak
Stare 04-10-2004, 16:35   #26
ivangrozny
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez MSN do ivangrozny
Domyślnie

Cytat:
Napisał PaV3u

Ja nie robilbym z tego tragedii, godziny w jakich grają nie sa na ogół obciążone ligowymi meczami, zresztą odpowiednio szybkie rezerwacje sa gwarancją otrzymania serwera.
Stare 04-15-2004, 07:01   #27
[GSM]Jankes[PL]
Chief Warrant Officer 2

Wyślij wiadomość przez MSN do [GSM]Jankes[PL] Wyślij wiadomość przez Yahoo do [GSM]Jankes[PL]
Domyślnie

Cytat:
Napisał PaV3u

Tak ja to nadzoruję !
A z tego co mnie pamięć nie myli to panowie z Vikingów wynajeli serwer na 4 godziny tylko raz a nie dwa :wink:
[GSM]Jankes[PL] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-15-2004, 08:15   #28
jolaos
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do jolaos Wyślij wiadomość przez Yahoo do jolaos
Domyślnie

Więc będe Ci robić screny jeśli słowa nie wystarczą.

Mógłbyś wkleić regulamin wynajmu mm?

Chciałbym się zapoznać.
Stare 04-15-2004, 19:25   #29
[GSM]Jankes[PL]
Chief Warrant Officer 2

Wyślij wiadomość przez MSN do [GSM]Jankes[PL] Wyślij wiadomość przez Yahoo do [GSM]Jankes[PL]
Domyślnie

Moge Ci go przedstawic jak tak sobie zyczysz Moje gg 3081516 lub ts
[GSM]Jankes[PL] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-24-2004, 16:08   #30
Pixel
General

Domyślnie

Mialem wczoraj bardzo przykra sytuacje. Nie chcie wchodzic w szczegoly, bo to nie o to chodzi. Mam jedna tylko prosbe. Badzcie fair wobec wszystkich graczy. Spokojnie gramy sobie wczoraj meczyk TWL na MM#2 gdy bagle boom, serwer lezy. Czekamy kilka minut i nadal serwerz lezy. Wchodze na Laom'a i wogole nie chce mnie polaczyc z serwerem. Zalaczam ASE i widze ze pokazuje mi serwer Multimedia(nie byla to jedynka, dwojka tez nie jak sie pozniej dowiedzialem) zahasowany i pare osobnikow z pewnego klanu. No wiec wchodze na TSie na kanal tegoz klanu aby dowiedziec co sie dzieje. Dowiedzialem sie ze pewien osobnik postawil sobie z konsoli kojlna MM na innym porcie. Pyta sie mnie on na jakim porcie gralismy. Po krotkiej rozmowie, laom znowu zaczal dzialac oraz serwer. Wracam na swojego TSa i na serwer. A tutaj kolejna niespodzianka. Wlaczam liste kto jest na CDC i wyswietla mi rowniez osoby z MM#3. Nic by nie bylo w tym zlego gdyby nie fakt ze ta lista moze wyswietlac okreslona ilosc osob i nie bylo widac polowy ludzi od nas. Po kontakcie z adminem TWL oznajmil on ze po meczu mozna sie do niego zglosic i poprosic o logi kto byl na CDC podczas meczu. Zagralismy kolejna runde, gdy nagle CDC wywalilo wszystkie osoby. Patrze na zegarek i widze ze zostalo 15min. do konca rezerwacji, a my rozegralismy dopiero 4 rundy po 2h45min grania! Jako ze bylem juz zmeczony cala sytuacja, dochodzila 0:30 , zgodzilem sie aby przeniesc sie na ich serwer, ktory znajdowal sie w USA :/ Wnioski niech sobie kazdy sam wyciagnie. Ja tylko prosze aby traktowac wszystkich rowno.
Stare 04-24-2004, 19:06   #31
Ziggy-
General

Domyślnie

Szczerze powiedziawszy myslalem ze su ma zablokowane inne porty dostepne w laomie. Wiem ktory to klan natomiast nie wiedizalem ze uruchomili mm3. Napewno nie wyrazilem na to zgody a do laoma co pol godziny nie patrze dlatego tez nie zawuazylem ze ktos uruchomil serwer na 3 - innym porcie. Gdy do mnie zagadales laom lezal. No nic bede musial sie skontaktowac z Su27 i omowic ta kwestie. Natomiast moge Ci powiedziec ze wszystkie klany sa traktowane na rowno i nie ma zadnych ulg dla nikogo.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania