Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-07-2007, 10:58   #1
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie SLD chce zalegalizowac miękkie narkotyki

http://wiadomosci.onet.pl/1530578,11,item.html

Jesli chodzi i THC to nie mam nic przeciwko Reszta jest jednak troche kontrowersyjna.

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-07-2007, 11:34   #2
-pavel+
General

Wyślij wiadomość przez AIM do -pavel+
Domyślnie

LSD daje policji możliwość nadużywania prawa. - Teraz policjanci mogą podrzucić komuś woreczek z narkotykiem, a następnie zatrzymać go pod zarzutem jego posiadania - mówi Senyszyn.

bede sobie mogl posadzic sadzonki w ogrodzie?

-pavel+ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 12:10   #3
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Czyzby nasza lewica miala wreszcie zasluzyc na to miano?
Stare 05-07-2007, 15:00   #4
[NIKON]
General

Domyślnie

Najpierw niech zdelegalizują mozliwosc piastowania mandatu poselskiego przez osoby karalne... dopiero pozniej niech rozwazają mozliwosc legalizacji czegokolwiek. Moim zdaniem, nie mozna legalizowac narkotyków
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 15:03   #5
sturm-man
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez AIM do sturm-man
Domyślnie

NIE dla legalizacji narkotyków. KAŻDYCH !
sturm-man jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 15:04   #6
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

stawianie w jednej linii miekkich narkotykow z lsd to jakas paranoja
Stare 05-07-2007, 15:10   #7
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał sturm-man Zobacz Wiadomość
Nom trza zdelegalizowac kofeine, alkohol i nikotyne

Gargamel : lsd to prawie sld

Stare 05-07-2007, 15:34   #8
gangsta.PL
Captain

Domyślnie

w sumie to bzdura, jak ktos bedzie chcial to i tak je dostanie a szanse ze policja to wykryje sa taaaakie malutkie....

jak nie beda zabronione to i popyt na nie chociaz troche spadnie, bo dzieciaki przestana to traktowac jak owoc zakazany (ktory smakuje najlepiej)

jezeli nie bedzie to tak ryzykowne - spadna rowniez ceny i zniknie przestepczosc z tym zwiazana (kradzieze na kase za towar)

kto jest madry i kocha zycie - nie wezmie zadnego szitu, to tak jak z alkoholem i papierosami, sa legalne ale problem z nimi ma tylko czesc spoleczenstwa, którą sie proboje leczyc z tego o ile wyraza checi

przynajmniej z akcyzy za papierosy i alk mozna pokryc czesc kosztow leczenia chorob przez nie wywolane, a na takich narkomanów i tak juz musimy wydawac kase a nic sie nie wraca do budzetu....

ktos zapyta czy nie boje sie, ze moje dzieci zaczna wtedy cpac - nie, nie boje sie ze moje dzieci mogly by cpac tylko przez to ze narkotyki sa legalne, to zalezy głownie od mojej kontroli nad nimi, moge sie conajwyzej zaczac bac ze nie bede mial z nimi na tyle dobrego kontaktu zeby wyczuc ze cos sie zaczyna dziac zlego, jezeli ktos ma w tylku wlasne dzieci to i bez ich legalizacji moze go spotkac taka tragedia......
gangsta.PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 16:38   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ale jeżeli dziecko Cię spyta dlaczego narkotyki są złe, to zawsze możesz powiedzieć, że są zakazane i to jest najważniejsze. Ktoś mądrzejszy tak uznał i trzeba się od nich trzymać z daleka. Nigdy nie wiesz czy za 20 lat dragi nie staną się tak modne (jeśli byłyby legalne), że mówienie dziecku, że są fe na niewiele się zda.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 16:42   #10
Catra
Moderator
General

Domyślnie

A palenia fajek i picia wódy jak zabronisz/ przkonasz ze sa złe ? Tutaj ktos madrzejszy uznał , ze tak nie jest.

Stare 05-07-2007, 16:54   #11
foCus.
General

Wyślij wiadomość przez AIM do foCus.
Domyślnie

jaaaraaanie... połóweczki, sztuki, wagówki... tylkooo u mnie po promocyjnej CEENIE!

już widzę reklame marihuany legalizacja to sprawa baardzo kontrowersyjna. Z jednej storny dobra, a z drugiej zła. Ale i tak jak ktoś będzie chciał zajarać to kupi, a SLD chodzi chyba bardziej o kwestie posiadania

foCus. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 16:58   #12
fisheer
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez AIM do fisheer
Domyślnie

Z legalizacji na pewno nie powstanie wieksza patologia niz jest teraz - czyli akceptacja lamania tego prawa przez czesc ludzi, na dodatek bezproblemowy handel itd

Z rzeczy ktore moga sie zmienic widze wiecej polusow niz minusow.
fisheer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 17:04   #13
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Wchodze do sklepu a tam "alkoholu i tytoniu osobom do lat 18 nie sprzedajemy". Obok "osobom do lat 18 i zjaranaym marihuany nie sprzedajemy"

Tak, wiec uwazam, ze jes wiecej plusów. Tak czy inaczej teraz kazdy moze dostac jesli chce. To jest tak duza strefa , ze masakra. Bez problemu LEGALNIE mozna kupic nasionka , a co z nasionek wyrosnie kazdy wie Dlatego lepsza sprzedaz legalna w sklepie niz od lumpa w bramie

Bo narazie jest takl , ze ktos uznał , ze to nielegalne i uchachany mysli ze problemu nie ma

Stare 05-07-2007, 18:45   #14
-pavel+
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Ale jeżeli dziecko Cię spyta dlaczego narkotyki są złe, to zawsze możesz powiedzieć, że są zakazane i to jest najważniejsze. Ktoś mądrzejszy tak uznał i trzeba się od nich trzymać z daleka. Nigdy nie wiesz czy za 20 lat dragi nie staną się tak modne (jeśli byłyby legalne), że mówienie dziecku, że są fe na niewiele się zda.
ja bym chcial przeczytac opinie kogos ktos mieszka juz jakis czas w holandii, jak tam sobie z tym poradzili

Stare 05-07-2007, 18:53   #15
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

Polska to nie Holadnia
Stare 05-07-2007, 20:09   #16
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

W Holandii jest w ch... w ciul narkomanów (tych od ciężkich dragów). Może nie tyle ile u nas alkoholików, ale to z pewnością większy problem.
Stare 05-07-2007, 21:31   #17
Polak.
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez MSN do Polak. Wyślij wiadomość przez Yahoo do Polak.
Domyślnie

Kto palił nielegalnie ten będzie (o ile legalizacja "przejdzie") palił dalej. Kto tego nie tykał teraz, to po legalizacji tykać również nie będzie. A jeśli nawet sie skusi to przynajmniej zrobi to już legalnie. Jak pisał Fish, więcej plusów niż minusów.

Co do LSD to można zrobić tak jak w UK. Nikt nie sprawdza czy masz LSD. Sprawdzają czy nie masz syfiastego LSD żeby sie ludzie nie potruli

Ostatnio edytowany przez Polak. : 05-07-2007 o 21:33
Polak. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2007, 22:20   #18
-pavel+
General

Domyślnie

Cytat:
W Holandii jest w ch... w ciul narkomanów (tych od ciężkich dragów). Może nie tyle ile u nas alkoholików, ale to z pewnością większy problem.
skad wiesz?

Stare 05-07-2007, 22:42   #19
Juzek
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Juzek
Domyślnie

Cytat:
Napisał sturm-man Zobacz Wiadomość
x2 ! nie dla srodkow do prania mozgow... !
Stare 05-07-2007, 22:53   #20
M1.
Captain

Domyślnie

i NIE dla BRUTALNYCH GIER KOMPUTEROWYCH jak amerikans armi !
Stare 05-07-2007, 23:04   #21
xil
General

Wyślij wiadomość przez AIM do xil
Domyślnie

lol? coz najpierw dowalili 3 lata za posiadanie a teraz chca legalizowac? heh nie ma co komentowac, "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"c politykow ^^
xil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 03:05   #22
Hang
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Hang Wyślij wiadomość przez MSN do Hang
Domyślnie

true xil ... true

Ja jestem przeciw legalizacji. Moze w wiekszych miastach/osiedlach mozna dostac zielsko na zawolanie, a teraz wyobrazcie sobie:"...18 letni Józio Spyra ze wsi Owieczki Łobsikane, o 5.00 zaraz po wydojeniu krówki, czym predzej biegnie do jedynego na wsi sklepu spozywczego, w ktorym kupuje bułecki, masełko, syrek i 2gramy zielska". Czy tak powinno byc ?! Stanowczo NIE ! I tak dzisiejsza mlodziez jest wystarczajaco "zwichrowana" i [za przeproszeniem] "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ieta. "Czesio" i inne "elo, emo, trendy" rzeczy wystarczajaco zryly im leb. U mnie w 100tys miescie nie mozna tak latwo zalatwic sobie "jarania". Trzeba wykonac kilka telefonow, pojechac gdzies autobusem/rowerem. Jak ktos bardzo chce to dostanie ale nie w spozywczym i niech tak zostanie. Józio tez nie ma pewno latwego dostepu na wsi
Hang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 07:27   #23
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Taa, najpierw zalegalizuja, potem wrzuca akcyze czy jakies inne badziewie i sie wszyscy beda cieszyc z legalizacji. Cpuny jak byly tak beda i nawet legalizacja tego nie zmieni. Ja nigdy nie czulem potrzeby wziecia czegos zeby poczuc sie "lepiej" i nigdy nie poczuje. Jezeli chodzi o innych? Sprawdza sie stare przyslowie - "Jak sobie poscielisz, tak sie wyspisz".
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 09:11   #24
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

Mieszkam od 9 miesiecy w Holandii. Na samym poczatku trzeba zaznaczyc , ze Holendrzy to narod troche inny niz Polacy i dlatego watpie zeby kiedykolwiek legalizacja u nas przeszla. Oni od zawsze byli liberalni , my jestesmy konserwatywni ( mowie w wiekszosci , bo ja konserwatywny nie jestem ).

Reklamowac ziola nie wolno , w zaden sposob nie mozna nawet proponowac. W coffe shopie nie ma czegos takiego jak kelnerka. Chcesz zapalic, musisz sobie podejsc wybrac i zakupic.

Bardzo ciekawa rzecza jest tez to , jak niewielki odsetek holendrow wogole PROBOWAL marihuany. Jest to ok 25%. Z czego mniej niz 1/3 pali regularnie. Zamykane sa osrodki dla heroinistow , bo tych jest coraz mniej. Legalizacja zwieksza swiadomosc. Dzieki temu , ze nie jest to "zakazany owoc" nie jest juz to takie "cool". Palac trawke taki dzieciak nie podniesie juz swojej pozycji wsrod kolegow , wiec mniejsza jest liczba osob o slabym charakterze probujacych trawki a nastepnie przechodzacy na ciezsze narkotyki. W Polsce nie prowadzi sie jeszcze badan na szeroka skale jesli chodzi o marihuane , ale w kazdym panstwie na swiecie , gdzie taka badania sa wynika daja jedoznaczna odpowiedz - WIEKSZOSC osob palacych marihuane nie siega po twardsze narkotyki. Jedna z przyczyn siegania po inne dragi sa dilerzy ( wiem wiem , takie nie-bardzo slowo w Polskim swiatku z ktorego kazdy sie smieje ) , ktorzy proponuje cos innego , lepszego. Dla nich uzalezniony klient to lepszy klient , a trawa uzaleznia slabo.

I niech nikt nie mowi mi ze ziolo jest nieszkodliwe. Palilem w Polsce , pale i tu. Tu przynajmniej palenie jest dobre a nie haszyszowe mydlo co jest u nas. Tak czy siak , negatywnych efektow jest kupe. Pierwszy to problemy z koncentracja i trudnosci w nauce. Pluca czasem bola od tego. Jak ktos ma problemy z lysieniem to marycha poteguje ( blokuje wydzielanie THC , ktore potem wydziela sie z wieksza sila a nadmiar zamieniany jest na jakis tam enzym , ktory powoduje wypadanko wlosow ). Bardzo powazna rzecza sa tez udary mozgu , takze wsrod ludzi mlodych. Dlatego pale mniej i pewnie jak wyjade z tego kraju to juz nigdy nie zapale.

A u nas oczywiscie wszystko po polskiemu - czyli po prostu nieudolnie. SLD traci elektorach i chce przyciagnac mlodych. A nawet nie rozrozniaja klasy narkotyku jakim jest kwas od zwyklej trawy.

PozdrO

PS : Kto nie byl 30 kwietnia w Amsterdamie na dniu krolowej powinien sie czym predzej wybrac. POLECAM
+
-----------------------------------------------------
Autołączenie podwójnych postów

Cytat:
Napisał nice.Chomiq Zobacz Wiadomość
Taa, najpierw zalegalizuja, potem wrzuca akcyze czy jakies inne badziewie i sie wszyscy beda cieszyc z legalizacji. Cpuny jak byly tak beda i nawet legalizacja tego nie zmieni. Ja nigdy nie czulem potrzeby wziecia czegos zeby poczuc sie "lepiej" i nigdy nie poczuje. Jezeli chodzi o innych? Sprawdza sie stare przyslowie - "Jak sobie poscielisz, tak sie wyspisz".
A jak idziesz na impreze , to piwka sie nie napijesz ?

Cytat:
Gowno wiesz. W 76 roku w Holandii 10% osob DO 18 roku zycia miala kontakt z twardymi narkotykami. Od tego czasu wskaznik ten jedynie spada. To ze jak sie przechadasz ulicami starego miasta w Amsterdamie i faktycznie widzisz dziwnych ludzi to po prostu specyfika tego osrodka miejskiego i ewenement na skale kraju.

Ostatnio edytowany przez qhash : 05-08-2007 o 09:31 Powód: Autołączenie
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 10:59   #25
-pavel+
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza
Cytat:
Napisał qhash
Gowno wiesz. W 76 roku w Holandii 10% osob DO 18 roku zycia miala kontakt z twardymi narkotykami. Od tego czasu wskaznik ten jedynie spada. To ze jak sie przechadasz ulicami starego miasta w Amsterdamie i faktycznie widzisz dziwnych ludzi to po prostu specyfika tego osrodka miejskiego i ewenement na skale kraju.

o to mi wlasnie chodzilo, o jakies info z 1szej reki szkoda ze o naszych monarach nikt nie wspomnial mimo ze dragi sa zakazane

Stare 05-08-2007, 11:28   #26
Polak.
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Dokładnie tak jak qki napisał. Gówno wiesz. Byłem kila razy na dłuższe okresy w Holi i narkomanów to ja więcej na swoim osiedlu w Polsce spotkam niż w całym Amsterdamie.
Stare 05-08-2007, 12:57   #27
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

Legalizacji Tak(jak ktos chce to i tak dostanie, a tak beda jakies profity dla panstwa oraz bedzie czystszy sprzecior. ), jaraniu maszkow NIE. za bardzo ryja glowke. nie ma co sluchac tych profesorow, ktorzy mowia ,ze alko jest bardziej szkodliwe niz thc. "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"** ich! niech spala chociaz 20 gramow przez 2 lata a potem moga sobie prowadzic te swoje badania. ciekawe jakie wtedy beda ich wyniki. machy rysuja banie i nie ma co do tego watpliwosci. jest jeszcze jeden profit legalizacji, psy nie beda pie**** zycia komus za to ,ze ma przy sobie poloweczke . kolezka powiedzmy ,ze jara naprawde rzadko, np .raz do roku. usiadzie sobie w domu, zapali , nikomu nie przeszkadza.
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 13:59   #28
KaT
General

Domyślnie

20g rocznie to ja wypalam spokojnie
W Holandii 20 Euro kosztuje w coffeshopie 2-5 gramow(w zaleznosci od gatunku) dobrego zielska. W porownaniu do Polski rzuca sie w oczy przede wszystkim to, ze Holenderski gram= 2-3 polskie tzw. gramy. Ich zielsko jest tez zupelnie inne niz to, ktore jestem w stanie kupic u nas jesli chodzi o jakosc.

A teraz pytanie:
jakie jest wieksze prawdopodobienstwo - dostac w ryj od pijanego, czy od zjaranego?
Stare 05-08-2007, 15:05   #29
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

@Qhash - wtopa, jestem abstynentem, alkoholu nie tykam.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 15:09   #30
Polak.
Lieutenant General

Domyślnie

Zaraz przyjdzie brzoza i nazwie Cie ćpunem
Stare 05-08-2007, 17:57   #31
xil
General

Wyślij wiadomość przez AIM do xil
Domyślnie

Ja uwazam ze najgorsze w tym wszystkim jest karanie za posiadanie, nie wiem jaki jest tego cel? Karac zwyklych ludzi jak przestepcow i niszczym im zyciorys jakims kretynskim wyrokiem...
Co do legalizacji to raczej kwestia czasu, za kilka badz kilkanascie lat wkoncu ludzie zrozumieja jaka glupota jest prohibicja, tak samo jak zrozumieli kiedys zakazujac sprzedazy alko i wycofujac sie z tego.
Polecam poczytac cos na temat redukcji szkód i zastanowic sie co wyrzadza wieksza krzywde ludziom.
xil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 18:11   #32
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał nice.Chomiq Zobacz Wiadomość
@Qhash - wtopa, jestem abstynentem, alkoholu nie tykam.
A to przepraszam.

Cytat:
Napisał xil Zobacz Wiadomość
Ja uwazam ze najgorsze w tym wszystkim jest karanie za posiadanie, nie wiem jaki jest tego cel? Karac zwyklych ludzi jak przestepcow i niszczym im zyciorys jakims kretynskim wyrokiem...
Co do legalizacji to raczej kwestia czasu, za kilka badz kilkanascie lat wkoncu ludzie zrozumieja jaka glupota jest prohibicja, tak samo jak zrozumieli kiedys zakazujac sprzedazy alko i wycofujac sie z tego.
Polecam poczytac cos na temat redukcji szkód i zastanowic sie co wyrzadza wieksza krzywde ludziom.
True... co się działo jak była prohibicja alkoholowa w USA ? Mafia stała się tak poteżna jak nigdy dotąd. Dzięki zyskom z alko udało sie jej opanować inne dziedziny przestępczego świata a nawet gospodarki. Przed prohibicja popularny był browarek - po , whisky - bo łatwiej przemycic i szybciej sie tym napie%$$#%. Wiezenia natomiast byly pelne obywateli , ktorych jedynym wykroczeniem bylo posiadanie alkoholu.

Ostatnio edytowany przez qhash : 05-08-2007 o 18:14 Powód: Autołączenie
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2007, 19:01   #33
pitraq
General

Miasto: Moje miasto Wrocław, Wrocław moja enklawa...
Wyślij wiadomość przez AIM do pitraq Wyślij wiadomość przez MSN do pitraq
Domyślnie

To jest ciężki problem IMHO... z jednej strony korzyści
- kontrola państwa
- zyski(podatki)
- zmniejszenie "szarej strefy"
- Turystyka(no full ludzi z Czech, Rajchu i innych państw wbijałoby żeby zajarać na legalu)
A z drugiej strony negatywy:
-To jednak narkotyki
-może się zwiększyć liczba uzaleznionych
-kto wie czy trawa w dłuższej perspektywie nie prowadzi do "mocniejszych"
Stare 05-08-2007, 22:59   #34
-pavel+
General

Domyślnie

a piwo w dłuższej perspektywie nie prowadzi do "mocniejszych" ?

Stare 05-09-2007, 01:18   #35
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał foCus. Zobacz Wiadomość
jaaaraaanie... połóweczki, sztuki, wagówki... tylkooo u mnie po promocyjnej CEENIE!

już widzę reklame marihuany legalizacja to sprawa baardzo kontrowersyjna. Z jednej storny dobra, a z drugiej zła. Ale i tak jak ktoś będzie chciał zajarać to kupi, a SLD chodzi chyba bardziej o kwestie posiadania
kupisz 2 sztuki fajfę w wypasione kropki dostaniesz gratis

pozatym to tak jak napisałeś z jednej strony dobre, z drugiej złe.

Cytat:
Napisał fisheer Zobacz Wiadomość
Z legalizacji na pewno nie powstanie wieksza patologia niz jest teraz - czyli akceptacja lamania tego prawa przez czesc ludzi, na dodatek bezproblemowy handel itd

Z rzeczy ktore moga sie zmienic widze wiecej polusow niz minusow.
No właśnie o ten bezproblemowy handel się rozchodzi - nie wiadomo jakie będą tego skutki. Patologie nie wynikają z dóbr tylko z ich nabywców

Cytat:
Napisał Catra Zobacz Wiadomość
Wchodze do sklepu a tam "alkoholu i tytoniu osobom do lat 18 nie sprzedajemy". Obok "osobom do lat 18 i zjaranaym marihuany nie sprzedajemy"
I wyjdzie taki zmartwiony chłopczyk po czym zapyta kilka lat starszego czy może mu kupić i cel swój osiągnie

Cytat:
Napisał Juzek Zobacz Wiadomość
x2 ! nie dla srodkow do prania mozgow... !
x3
nie tyle dla środków prania mózgu co dla legalizacji w handlu.

Cytat:
Napisał Sidney Zobacz Wiadomość
Zaraz przyjdzie brzoza i nazwie Cie ćpunem
Drogi użytkowniku Sidney. Jeszcze niedawno pouczałeś Brzozę na temat pisania nicków, imion, z małej litery. Dostosuj się więc do swojej prośby i okaż trochę więcej szacunku. To nie boli.

Cytat:
20g rocznie to ja wypalam spokojnie
W Holandii 20 Euro kosztuje w coffeshopie 2-5 gramow(w zaleznosci od gatunku) dobrego zielska. W porownaniu do Polski rzuca sie w oczy przede wszystkim to, ze Holenderski gram= 2-3 polskie tzw. gramy. Ich zielsko jest tez zupelnie inne niz to, ktore jestem w stanie kupic u nas jesli chodzi o jakosc.
Oj Kacie Żyjesz w Polsce parę ładnych lat i nie wiesz że istnieje coś takiego jak akcyza?
Co do jakości to albo mają lepsze warunki atmosferyczne, albo po prostu lepsze żarówki w marketach

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 05-09-2007 o 01:29
Camaxtli jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-09-2007, 08:47   #36
KaT
General

Domyślnie

Lepsza jakosc wynika glownie z tego, ze legalne hodowle moge byc prowadzone w lepszych warunkach niz nielegalne, wiec plon ma wieksza procentowa zawartosc THC i nie trzeba juz go doprawiac roznymi gownami jak to ma czesto miejsce u nas.

Moim zdaniem wazniejsze od legalizacji jest zlagodzenie penalizacji za posiadanie miekkich narkotykow. W Holandii mozna miec jesli dobrze pamietam do 5g na uzytek wlasny i tyle mozna maksymalnie kupic w coffeshopie. To ma sens.

Ostatnio edytowany przez KaT : 05-09-2007 o 08:50
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-09-2007, 11:43   #37
pitraq
General

Domyślnie

Ja uważam tak... albo legalizujemy albo twardo z tym walczymy... ja i tak uważam że dla dilerów(także tych od trawy) nie powinno być litości....
Stare 05-09-2007, 12:24   #38
KaT
General

Domyślnie

Obecnie w Polsce nie ma znaczenia, czy masz 1g czy 100g zielska. To jest wlasnie idiotyzm i hipokryzja.
Stare 05-09-2007, 12:25   #39
qhash
General

Domyślnie

A jaka jest definicja dealera w polskim prawie ? Bo jak jechalem kiedys na weekend majowy ze znajomymi ,to kupowalismy hmm "wieksza" ilosc na baq trip. Co zrobia takiej ekipie jak ja zatrzymaja ? przeciez my nie dilujemy... dla siebie kupilismy. Co z tego ze duzo ? Nam tyle trzeba .

UPDATE:
oo Kat wyprzedziles moje pytanie
Stare 05-10-2007, 15:58   #40
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Hehe widze , ze co po niektorzy myslą , ze po legalizacji ludzie rzuca sie na towar jak szaleni Tak jak juz czesc wspomniała, nie ma to jak wysoka jakosc, swiadomosc, tego co sie pali i ogólne dojrzałe podejscie do całej kwesti.

Teraz nie masz wyboru, trawa od Leszka zza rogu. Po legalizacji zawsze ten wybor istnieje.

Stare 05-10-2007, 18:27   #41
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra Zobacz Wiadomość
Teraz nie masz wyboru, trawa od Leszka zza rogu. Po legalizacji zawsze ten wybor istnieje.
Masz wybór... albo od Leszka zza rogu, albo od Henia z sąsiedniego osiedla. Legalizacja nic w tym wypadku nie zmieni oprócz powszechnego dostępu.
Stare 05-10-2007, 18:43   #42
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
Masz wybór... albo od Leszka zza rogu, albo od Henia z sąsiedniego osiedla. Legalizacja nic w tym wypadku nie zmieni oprócz powszechnego dostępu.
Niekoniecznie. W Holandii tak naprawde nie zalegalizowano handlu marihuana. Nie mozna jej produkowac i sprzedawac na masowa skale. Coffeshopy dzialaja podobnie jak sklepy sprzedajace alkohol - na podstawie rygorystycznie wystawianych licencji. Tak wiec w odroznieniu od kupowania od dilera nie musisz sie martwic o to czym ktos mogl nasaczyc czysta marihuana w celu zwiekszenia jej mocy. Podobny uklad mozna by wprowadzic i u nas - idziesz do specjalnego miejsca, kupujesz, palisz na miejscu albo w domu.
Stare 05-10-2007, 19:06   #43
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
Sam chyba nie wiesz o czym piszesz. Dodatkowo zaliczasz sie do osob o ktorych mowilem w pierwszym zdaniu

Stare 05-10-2007, 19:07   #44
pitraq
General

Domyślnie

Pamiętajmy że to JEST NIELEGALNE więc jak dla mnie nie ma różnicy czy wsadzą kogoś za 1g czy za 100g. poprostu to jest nielegalne więc tego nie palę i tyle... poza tym tak czy siak szkodliwe... wolę sobie wydać kasę na meczyk albo na coś co jest mi potrzebne a nie na coś co wypalę a później i tak z tego nie będę miał pożytku... zresztą jak wszyscy wiemy nałogi są przejawem słabości....
Stare 05-10-2007, 19:34   #45
Tade
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Cytat:
Napisał pitraq Zobacz Wiadomość
Pamiętajmy że to JEST NIELEGALNE więc jak dla mnie nie ma różnicy czy wsadzą kogoś za 1g czy za 100g. poprostu to jest nielegalne więc tego nie palę i tyle... poza tym tak czy siak szkodliwe... wolę sobie wydać kasę na meczyk albo na coś co jest mi potrzebne a nie na coś co wypalę a później i tak z tego nie będę miał pożytku... zresztą jak wszyscy wiemy nałogi są przejawem słabości....
Było by wspaniale ,żeby wszyscy tak myśleli.
Tade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-10-2007, 19:35   #46
qhash
General

Domyślnie

Owszem , ale kto mówi o nałogu ?
Stare 05-10-2007, 19:44   #47
Catra
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tade Zobacz Wiadomość
Było by wspaniale ,żeby wszyscy tak myśleli.

Tak bo kazdy uzywkę trzeba brac z głowa.

Stare 05-10-2007, 20:14   #48
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Niekoniecznie. W Holandii tak naprawde nie zalegalizowano handlu marihuana. Nie mozna jej produkowac i sprzedawac na masowa skale. Coffeshopy dzialaja podobnie jak sklepy sprzedajace alkohol - na podstawie rygorystycznie wystawianych licencji. Tak wiec w odroznieniu od kupowania od dilera nie musisz sie martwic o to czym ktos mogl nasaczyc czysta marihuana w celu zwiekszenia jej mocy. Podobny uklad mozna by wprowadzic i u nas - idziesz do specjalnego miejsca, kupujesz, palisz na miejscu albo w domu.
Nie wydaje mi się, aby w Holandii było to zupełnie legalne.
Prawo wspólnotowe (unijne) mówi, że towar legalnie sprzedawany w jednym kraju wspólnoty może być sprzedawany na całym jej obszarze. Z tego co pamiętam z przedmiotu prawo wspólnot europejskich to w Holandii jest przyjęte, że się za to nie karze.
Stare 05-10-2007, 20:19   #49
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Płaci się za to miliony na leczenie narkomanów.
Stare 05-10-2007, 20:20   #50
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał pitraq Zobacz Wiadomość
Nie wiem czy wiesz, ale w USA konopie indyjskie staly sie nielagalne min powodu z powodu zakulisowych dzialan lobby porducentow lnu, gdyz z konopii produkowano wtedy tanie tkaniny
Najlepiej podsumowal to niezyjacy juz niestety amerykanski komik Bill Hicks:

"That's what I hate about the war on drugs. I'll be honest with ya. It's what I can't stand. Is all day long we see those commercials: "Here's your brain, here's your brain on drugs.", "Just say 'No'!", "Why do you think they call it dope?". And then the next commercial is ...
"This Bud's for youuuu..." Com'on everybody, lets be hypocritical bastards. It's OK to drink your drug. We meant those other drugs, those untaxed drugs. Those are the ones that are bad for ya. Nicotene, alcohol - good drugs. Coincidentally, tax drugs. Oh, how does this fuckin' work? Thank God they're taxing alcohol, Man, it means we got those good roads. We can get fucked up and drive on. Thank God they're taxin' this shit, Man."

"See, I think that drugs have done some good things for us, I really do. If you don't think drugs have done good things for us, then do me a favor, when you go home tonight, take all your albums, all your CDs, all your tapes and burn them. Because you know what? All the bands that made all that great music that has enhanced your lives over the years? Real fuckin' high on drugs. The Beatles were so high they even let Ringo sing a few songs."

A co tam, sami obejrzyjcie

http://video.google.com/videoplay?do...76727111157120

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Nie wydaje mi się, aby w Holandii było to zupełnie legalne.
Prawo wspólnotowe (unijne) mówi, że towar legalnie sprzedawany w jednym kraju wspólnoty może być sprzedawany na całym jej obszarze. Z tego co pamiętam z przedmiotu prawo wspólnot europejskich to w Holandii jest przyjęte, że się za to nie karze.
To po co kontroluja coffeshopy i wystawiaja im licencje? Zreszta prawo miedzynarodowe, czy to wynikajace z umow miedzynarodowych, czy z czlonkostwa w organizacjach miedzynarodowych nie zawsze jest zgodne w pelni w prawem danego kraju.
Znalazlem takie info:

Dutch law dictates that no more than five grams of cannabis can be sold to a single patron in a day, and this limit is strictly enforced, so don’t go asking for more. It used to be 30, but pressure from the uptight French put an end to that. You can smoke in the bar or at home, but smoking cannabis in public is discouraged — although the most severe punishment you’re likely to endure is a nasty look from an old lady.

Ostatnio edytowany przez KaT : 05-10-2007 o 20:26
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania