Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 03-06-2012, 09:14   #5
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Żałobe trzeba czuć - ja jej nie czuje kompletnie. I nie dlatego, że nie jest mi przykro z powodu tego co się stało. Po prostu wiem jak wygląda nasze państwo, za 2-3 tygodnie najbardziej będą pamiętały o tym osoby, które to przeżyły lub bliscy ofiar i w kwestii transportu kolejowego nie zmieni się absolutnie nic przez najbliższe (boje się tego powiedzieć) lata. Żałobę powinni nosić rządzący, ministrowe infrastruktury to chyba powinni być przepasani kirem już od ładnych paru lat. W tamtym roku było ostrzeżenie - wykoleił się pociąg jakoś latem, na szczęście nie było takiej tragedii jak teraz. Teraz ludzie mieli mniej szczęścia, zaważył na tym najprawdopoboniej czynnik ludzki. To co przeżywa w głowie ten facet to musi być coś niesamowicie przytłaczającego, lepiej nawet nie myśleć. To, że wprowadzono żałobe narodową chyba mu nie pomaga. Pracujemy więcej, ciężej, często przydzielane są ludziom stanowiska bez odpowiedniego przeszkolenia lub tylko pobieżnie. To wszystko się później odbija właśnie w ten sposób.
Ludzie, którzy jechali dostawczym VW Transporterem jakoś latem tamtego roku, na zbiór owoców też nie pakowali się do niego w 18 osób bo było im tak wygodnie, tylko dlatego żeby ciąć koszty dojazdu. Była wtedy żałoba narodowa? Nie przypominam sobie, jeśli tak to mnie poprawcie. Jaka jest między tymi zdarzeniami różnica, chyba żadna.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem