Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 02-14-2009, 15:56   #35
-misiu
General

Domyślnie

Fajki, alkohol czy trawa to praktycznie to samo, tzn. każda z tych rzeczy zabije cię tak samo szybko, jeżeli będzie używana bez głowy. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zwolennikiem legalizacji nie dlatego, że marihuana jest fajna, zdrowa, rekreacyjna i przyjemna, tylko ze względu na jej dostępność. Wystarczy przejść się po knajpach, czy osiedlu w jakimś większym mieście. Poza tym, pozytywnym skutkiem legalizacji była by dekryminalizacja środowiska, tzn. odcięcie marihuany od o wiele niebezpieczniejszych narkotyków, przez co dostęp do nich byłby - dla ludzi stykających się pierwszy raz z tą używką - utrudniony. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że pełne zalegalizowanie trawy, bez żadnych obostrzeń jest niewykonalne i nie do tego powinno się dążyć, jednak możliwość legalnego posiadania bardzo małej ilości marihuany, oraz jej wysoka cena na rynku zmonopolizowanym przez państwo miała by - moim zdaniem - więcej skutków pozytywnych, niż negatywnych.

Nie sugerował bym się jednocześnie takimi informacjami: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...a_legalna.html Z jednej strony argumenty polityków z ameryki łacińskiej są logiczne i właściwe. Z drugiej jednak można dostrzec w nich chęć pozyskania profitów, jako przyszłego, największego eksportera narkotyków.

Cytat:
Problem lezy w ludziach, a nie uzywce.
Zgadzam się z tym, zanim można myśleć o jakiejkolwiek legalizacji trzeba ludzi edukować, wyjaśnić o co chodzi. No i "nie pozwolić" (o ile jest to właściwe określenie) na pełne przyzwolenie społeczne, tak jak ma to miejsce w przypadku alkoholu.

Na koniec rzucę sentencją banalną i oczywistą: Jeżeli ktoś chce się zabić, to i tak to zrobi. Legalnie, czy nie.

EDIT:

Snipe, daruj sobie teksty w stylu "Wy nie wiecie, nie zrozumiecie, ja swoje widziałem", bo nikogo nimi nie przekonasz, a co najwyżej się ośmieszysz (co całkiem nieźle - jak na razie - czynisz, tak na marginesie). Jeżeli chcesz cokolwiek osiągnąć, to używaj tzw. argumentów - one ułatwiają dyskusję, oraz czynią ją zrozumiałą nie tylko dla ciebie, ale także dla innych.

Steam - Muzyka - Poprzednio

Ostatnio edytowany przez -misiu : 02-14-2009 o 16:31
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem