Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 09-01-2003, 16:10   #65
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do [6BDS]_Krupier_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał m_arko
Cytat:
Napisał [6BDS
_Kot_PL]Moje statsiarskie sumienie nakazuje mi walczyc o kazda runde, o kazdy punkt, nawet jak jest on bez znaczenia - dla samej przyjemnosci jego posiadania
a moje statsiarskie sumienie mi mowi ze jak slabo idzie to trza konczyc jak najszybciej :wink: (joke)

Krupier...tak jak bylo mowione predzej ta tabelka z prawej strony nie ma nic wspolnego z ukladem laddera i jest czysto statystyczna rowniez ja moge powiedzec ze za walkower ktory przyznano nam ucieli nam 13 rund bo wynik tylko 1-0 i jak wspomnialem w poprzednim poscie to ma znaczenie tylko w przypadku ligi

a ten punkt z zasad punktowania nie wiem skad wyciagnales

art. 8

1. Pozycje w tabeli zmieniają się w sposób dynamiczny, w zależności od rozegranych meczy.
2. Na pozycję w tabeli nie ma wpływu ilość wygranych meczy lub rund, a jedynie aktualne mecze o kolejne miejsca.
3. Statystyki są tylko dodatkiem do zajmowanej przez klan pozycji w Ladderze.

Interpretowanie "kto jest lepszy" w Ladderze będzie indywidualną kwestią każdego z klanów, graczy czy bezstronnych obserwatorów. Zajmowanie pierwszego miejsca w danym momencie nie musi oznaczać posiadania najlepszego wyniku ogólnego rozegranych meczy, ale z pewnością jest powodem do dumy.
Rozumiem ze interpretacja wynikow jest sprawa osobista. Statystyki, tak jak i Ty, oraz tak jak i tworcy laddera, stawiam na drugorzędnej pozycji.

Na pewno zgodzisz sie ze mna, ze liczy sie dobra zabawa. Dobra zabawa plynaca z gry. Radość płynąca ze zwycięstw, z każdej wygranej rundy. W szczególnosci gdy na sukces się ciężko pracowało. Tymczasem ucieczka z pola walki jednej ze stron, pozbawia takiej radości.

Gdy ladder byl tworzony, gdy ten zapis byl formulowany - milczalem. Nie wyobrazalem sobie ze, moga sie znalezc ludzie, ktorzy graja tylko jesli wygrywaja. Kiedy spotkalem sie z taka sytuacja pomyslalem ze musze zareagowac. Wprowadzenie takiego zapisu, jak proponuje, w pierwszym rzedzie nie ma na celu jakiegos nabijania punktow. Ma na celu powstrzymanie przed ucieczką. A w razie gdyby taka ucieczka nastapila, ma na celu jakies tam, skromne i wg mnie niewspolmierne do szkód, wynagrodzenie strat moralnych. Dla mnie mecz CBP to cos wiecej niz poltora godziny na jednym serwerze. To czas poswiecony na opracowywanie taktyk, (czasem nawet z obliczaniem czasu koniecznego na przedostanie sie z punktu A do B!), obmyslanie najlepszych posuniec oraz godziny cwiczen. Zwyciestwo duzą przewaga punktow jest dla mnie najlepszą nagrodą. Nagrodą, na ktorą WIEM ze zasluzylem! I nie zycze sobie zeby slabosc charakteru zupelnie obcych mi ludzi, pozbawiala mnie tej nagrody!