Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 02-18-2010, 09:52   #31
Darkgrue
Private E-2

Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość
Zapasy będą wystawione na sprzedaż w związku ze zmianami wprowadzonymi w armii. Od stycznia wojskowe stołówki przestały istnieć, a każdy żołnierz do pracy musi przynosić sobie kanapki z domu.
Błąd, posiłki można nadal wykupić za swoje na wojskowej stołówce, jakie ceny niewiem.
Że się przedstawię, jestem byłym st. szer. zaw. w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, służyłem 3 lata jako działonowy operator KTO Rosomak. Co mogę Wam powiedzieć? Kiedyś było fajnie, miła atmosfera itd. Dziś wojsko to zlekka niewypał. Masa dodatków pozabierana (poligonowe np. gdzie za dzień było 27zł, dziś jest o wiele mniej, nie wiem już nawet ile dokładnie, ale strzelam ze coś koło 5zł). Żarcie dawniej było darmowe, teraz niema go w ogóle. Przejazdy raz w roku darmowe jeszcze z tego co wiem są, ale też na innych zasadach. O samych Rosomakach to szkoda gadać, na kompanie przypada 12 sztuk, jeździ może z 4-5. Reszta na konserwie rocznej, bo nie działa układ hamulcowy, napędy wieży czy coś tam. Ogólnie patologia. No i wspomne o tym, że w kadrze dowódczej jeden drugiego podpierdala, nawet kumpel kumpla, żeby sie przylizać...

Szkoły podoficerskie - z tego co w WKU mi mówili ostatnio to nabór ludzi z cywila wstrzymany.
Oficerskie - pod koniec marca we Wrocławiu (nie wiem jak w innych) jest egzamin z WFu. Można śmiało jechać, jednak osoba z cywila, która z wojskiem nie miała styczności będzie mieć ciężko się dostać.

Jak coś jeszcze chcecie wiedzieć pytać, postaram sie odpowiedzieć.
Grue
Darkgrue jest offline   Odpowiedz z Cytatem