Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 02-19-2012, 15:52   #28
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

1. Może mieć miejsce i pewnie ma. Skala zjawiska jest nieznana zwykłym ludziom.
2. Albo chcesz państwo prawa albo dyktaturę, która skazuje ludzi według swojego widzimisie. Ale jak widzę, wobec działaczy PRL (których chętnie bym wyciął ż życia publicznego - ale zgodnie z prawem) nie stosujesz tych samych zasad co wobec pisowców.
3. Upublicznianie archiwów - tak, tworzenie list przez jednostki (nawiedzone jednostki) nie. Powtórzę się - żadnych działań samozwańczych sprawiedliwych.
4. Publiczne oskarżenie przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego - bez dowodów, bez sądu, za to przed kamerami - za takie wypowiedzi powinno się iść siedzieć. Albo państwo prawa albo samowola.
5. --
6. Agent Tomek - przykład działań skierowanych przeciwko dokładnie wybranym osobom, z pominięciem procedur i zasad. Wystarczyło, że myśleli inaczej niż zleceniodawcy. Prawdziwych przekrętów nie brakuje - ale medialność przede wszystkim.
7. CBA - dużo szumu, efektów brak. Najlepiej na tych wyszedł poprzedni szef - społeczeństwo nie zyskało nic.
8. Blida - omawianie i uzgadnianie z premierem czy ma mieć założone kajdanki czy nie. Może była winna, ale po akcji na pewno jest martwa. Miał być sukces medialny (ile tam było kamer?) ale nie wyszło.
9. Staruch? Wizyty polityków u łobuza i przestępcy? Normalne? Wchodzenie w kompetencje sądów i prokuratury? Dla posłuchu?

Działania Maciarewicza to długoletni przykład samowoli jednostki, wbrew obowiązującemu prawu i w celu osiągnięcia politycznego celu. Albo chcesz państwa prawa albo nie. Nie ma tu miejsca dla ludzi przestrzegających przepisów gdy im to pasuje.
Zastraszanie opozycji? Której? Dlaczego mam wrażenie, że politycy za wszelką cenę chcą się podpiąć do ruchu, który z politykami nie chce mieć nic wspólnego?

Ja nie pisałem nic o Madzi. Dałem przykład, że lider opozycji jest w stanie powiedzieć wszystko, aby tylko ładnie zabrzmiało w mediach i miało poklask wśród społeczeństwa - czyli robią to samo, co zarzucają rządowi.

Tekst opozycjonisty? Wobec czego? Rządu? ACTA? PO? Według mnie to przykład tekstu powstającego na polityczne zamówienie - faktów jak na lekarstwo, dużo przypuszczeń, podejrzeń, szukanie spisków. To typowa publicystyka, zamieszczana na portalach gdzie trafia na podatny grunt. Tak się rodzą plotki lub jak kto woli, robi propagandę. Są w Polsce media, które chętnie podchwyciłyby tą informację, jakoś się nie przebiła. Może jest nie do sprawdzenia albo nie znamy całej prawdy. Jak ruch jest luźny i niezorganizowany to zastraszenie jednostek nie ma sensu - bo jest luźny.

- Biedronia słuchałem na żywo. I zgadzam się, że wobec wszystkich powinny być równe reguły. Gdyby je stosować bez żadnych taryf ulgowych to nie było by imperium Rydzyka, Maciarewicz by siedział od lat 90, minister sprawiedliwości nie decydował by we własnych sprawach, i scena polityczna wyglądała by zupełnie inaczej. Jednak tak nie jest, nad czym bardzo ubolewam.

Mam wrażenie, że nie traktujesz równo stron obecnych na naszej scenie politycznej - Maciarewiczowi, Ziobrze i Kaczyńskiemu zezwalasz na pozaprawne działania i przymykasz oczy na oczywiste przegięcia, za to po drugiej stronie widzisz wszystko + podejrzewasz jeszcze więcej. Nie jest to na pewno patrzenie władzy na ręce.

Edit

Szkoda, że nasi politycy nie mają tyle klasy co były Prezydent RFN.