Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 08-15-2009, 18:23   #28
_K0iV[)ZilJ_
Sergeant

Miasto: Ostrołęka
Domyślnie

@BrYK masz rację (z bólem przyznaje)
Cytat:
Napisał klopsik_PL
ciekawy punkt widzenia. zmienisz moze zdanie, jak bedziesz musial uciekac przed jakims "kierowca", ktory wyprzedza sznur samochodow, bo ma silnik 1.6, 90 koni i na pewno sie "zmiesci". gdzie bedziesz uciekal? masz 2 opcje do wyboru: drzewo lub czolowe zderzenie. teraz wyobraz sobie, ze nie ma drzew na poboczach. co robisz? jedziez na czolowke, czy uciekasz w łąke/pole, niszczysz zawieszenie, wysiadasz z samochodu, wracasz do domu i zyjesz sobie dalej? czyste powietrze? estetyka? chyba, ze chodzi ci o ladne krzyze, kwiaty i znicze, przy tych drzewach. to fakt na ogol sa estetyczne.
Nie uciekniesz na łąkę, tylko w rów co też za przyjemne nie będzie. Przy dobrych zadbanych rowach, takie rów pochłonie dużo energii zderzenia, no ale jak ktoś jedzie ze 150 to nic mu nie pomorze.

Nie zaprzeczę, że drzewa blisko drogi są niebezpieczne. Tak jak pisał @BrYK, przy nowych projektach i przy modernizacji dróg są ścisłe wytyczne, jakie ma być pobocze, rów i odległość w jakiej drzewo może być najbliżej, jak jest za blisko to jest wycinane( w tamte wakacje sam mierzyłem te rzeczy bo robilem przy remoncie drogi )

Ale pomyśl, ,że nie możesz kierować się tylko własnym przyziemnym interesem. Te drzewa potrzebne są nam i przyszłym pokoleniom. Może i niewiele ich, ale jak by podliczył wszystkie przy drogach w Polsce to pewnie jakiś odsetek by był. Tak jakbyś całą puszczę jakąś wywalił. Pewnie pomyślicie, że wale smuty itd i off topuje na dodatek ale w tym stuleciu temperatura na ziemi wzrośnie ok. 3'C i będzie rozpierdziel na Ziemi Takiej temp nie było na Ziemi od kilku milionów lat. Obejrzyjcie czasem National Geografic czy cuś I to nie jest wcale śmieszne.

A skoro już zacząłem OT to spytam, czy miśki mogą chować fotoradary ( te przenośne ) w przystanek lub krzaki, a wóz gdzieś ze 100m dalej na jakiejś drodze? Bo kiedyś słyszałem, że muszą być widoczni, a u mnie cwaniaki schowają tak ten fotoradarzyk w przystanku, że w ogóle nie widać

Chcesz kupić lub sprzedać samochód? http://automotoryzacyjny.pl
_K0iV[)ZilJ_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem