Obejrzyj pojedynczą wiadomość
Stare 05-18-2011, 16:44   #240
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Ja mam C2Q 6600, Rx4870 i 4 GB RAM i gram na średnio/wysokich w 1680x1050 z wyłączoną ok. połową efektów (najważniejsze żeby SSAO zostało włączone, bo bez tego gra jest 2x brzydsza), ale mam dropy do ok. 15 FPS czasami a średnio ok. 30. Domyślnie gra mi się ustawiłą an high/ultra ale się zupełnie grać nie dało. Co ciekawe gra niezbyt mocno obciąża GPU, bo mój Radek jak się grzeje to hałasuje jak samolot a w TW2 jest niewiele głośniejszy niż na "jałowym" biegu.

EDIT:
Filozofię gry dobrze oddaje to jak wygląda quest w którym trzeba wykonać typowe wiedźmińskie zlecenie - znaczy ukatrupić jakieś stwory. W takim Gothicu idziemy we wskazane miejsce, zabijamy co się rusza plus to co się po drodze nawinie i wracamy po nagrodę. W Wiedźminie na początku wiemy tylko ogólnie, że dane stwory żyją w lesie i można albo iść na żywioł (z reguły kończy się to zgonem ) albo postarać się więcej o takich potworach dowiedzieć (wiedza o każdym przeciwniku ma 3 poziomy na każdym dowiadujemy się czegoś istotnego) - można kupić książkę (drogo), popytać ludzi albo po prostu upolować trochę potworów danego typu.
Jak już się trochę dowiemy to na drugim poziomie wiedzy dowiemy się, co trzeba zrobić żeby potwory wytępić całkiem i wykonać zlecenie (np. spalić jaja, zasypać jamę itp.) a trzeci poziom to z reguły wiedza na co przeciwnik jest wrażliwy. Na przykład takie Nekkery, są groźne dopóki się nie dowiemy, że są bardzo wrażliwe na efekt krwawienia. Jak się zrobi odpowiednią miksturę to padają jak muchy (no prawie ). W ogóle mikstury w tej grze to podstawa - w W1 użyłem eliksirów parę razy dosłownie, tutaj za każdym razem gdy tylko podejrzewam, że może być walka od razu biorę eliksir, bo znacznie zwiększa szanse na przeżycie (nie da się ich brać w trakcie walki, trzeba to zrobić gdy jest jeszcze bezpiecznie).
W dodatku potwory w lesie nie lubią się między sobą więc można np. próbować zaciągnąć jedne do leża drugich, żeby się nawzajem powyrzynały (niestety część potworów jest dość terytorialna i nie będzie nas gonić za daleko).

Ostatnio edytowany przez Janek : 05-18-2011 o 18:04
Janek jest offline   Odpowiedz z Cytatem