America's Army PL

America's Army PL (http://forum.americasarmy.pl//index.php)
-   Co tam w kraju (http://forum.americasarmy.pl//forumdisplay.php?f=78)
-   -   Kibole i inni z dna cywilizacji (http://forum.americasarmy.pl//showthread.php?t=20890)

iFOR.maLENstwo 02-14-2012 20:10

Kibole i inni z dna cywilizacji

http://www.tvn24.pl/-1,1734882,0,1,p...wiadomosc.html

nie wiem jak Wy ale ja pójdę oddać swój głos nawet na Macierewicza jeśli będę miał 100% pewności że po takiej akcji Ci bohaterowie dostaną najpierw oficjalnie WPlERDOL gumowymi pałami a później różowe pasiaki kajdany na nogi i łapy, po łopacie po czym będą chodzić i przez 10 lat odśnieżać chodniki, kopać rowy melioracyjne, W celi tylko okno ze światłem dziennym prycza i sracz, posiłki prosto z miejskiego szpitala (bo w więzieniach mają za dobre) skoro chorych można czymś takim żywić to i zdrowych więźniów,
do tego żadnych informacji że Jan N. tylko jawnie w prasie i TV pokazać gębę kolesia z podpisem Jan Nowak atakował bohatersko 9 letnie dzieci,
nie ważne też czy ma gnojek 15 czy 35 lat wszystkich równo karać

RudY+- 02-14-2012 20:47

tak nie będzie z jednego powodu - durne organizacje typu amnesty srational itp, zaraz by się raban podniósł że nie ma poszanowania godności człowieka, resocjalizacji itp, i co by te studenciaki kierunków psychologicznych robiły :/

BrYK 02-14-2012 21:14

Cytat:

Napisał iFOR.maLENstwo (Wiadomość 296710)
http://www.tvn24.pl/-1,1734882,0,1,p...wiadomosc.html

nie wiem jak Wy ale ja pójdę oddać swój głos nawet na Macierewicza jeśli będę miał 100% pewności że po takiej akcji Ci bohaterowie dostaną najpierw oficjalnie WPlERDOL gumowymi pałami a później różowe pasiaki kajdany na nogi i łapy, po łopacie po czym będą chodzić i przez 10 lat odśnieżać chodniki, kopać rowy melioracyjne, W celi tylko okno ze światłem dziennym prycza i sracz, posiłki prosto z miejskiego szpitala (bo w więzieniach mają za dobre) skoro chorych można czymś takim żywić to i zdrowych więźniów,
do tego żadnych informacji że Jan N. tylko jawnie w prasie i TV pokazać gębę kolesia z podpisem Jan Nowak atakował bohatersko 9 letnie dzieci,
nie ważne też czy ma gnojek 15 czy 35 lat wszystkich równo karać

Dodałbym jeszcze dyby ustawiony w centralnym punkcie miasta.

gajethano 02-15-2012 05:38

Cytat:

Napisał RudY+- (Wiadomość 296711)
tak nie będzie z jednego powodu - durne organizacje typu amnesty srational itp, zaraz by się raban podniósł że nie ma poszanowania godności człowieka, resocjalizacji itp, i co by te studenciaki kierunków psychologicznych robiły :/

dokładnie tu tkwi problem niestety. Zgadzam się z maleństwem we wszystkim ( tylko na Macierewicza w życiu nie zagłosuje nawet za cenę tego :P ) Niech się cieszą, że nie są w Rosji, tam nie liczy się z tego typu organizacjami :). Mam nadzieję, że w końcu rozwiążą ten problem chociażby jak nie można siłowo laniem i wiezieniem oraz jak wspomnieliście pracami społecznymi to dowalając potężne kary finansowe, żeby nie wypłacił się gnój jeden z drugim do końca życia, tak jak w Angli.

iFOR.maLENstwo 02-15-2012 05:52

jak tak nie można u nas w kraju to dogadać się z USA i wysyłać do guantanamo :P

chesterrR 02-15-2012 11:10

"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ni mają za mało wrażeń, instynkt stadni się odzywa w grupie i mózgi zaczynają pracować w trybie katablicznym. Tacy się ciężko resocjalizują, bo brakuje im rozróżnienia rzeczywistości od hooliganki, dla nich to jest to samo.
Znam wielu kiboli i niestety jest to płynna masa, będą głosować w wyborach tak jak klubowy wodzirej każe albo jak powie "łysy", który ma dziadka, który ogląda TVN i wie, żeby nie głosować na tego ch. Tuska, bo to matoł.

Co zrobić? Dożywotnie zakazy stadionowe wystawiane na podstawie monitoringu za napierdalanie się na stadionach. A za akcję jak w linku wyżej - takie kolegium im do"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIII P""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ić, żeby spłacali całe życie.

Jak w wypadku tego idioty z Danii;
http://www.youtube.com/watch?v=QROftfvWY-Q

bskk(pl) 02-15-2012 14:19

Jedynie kary ale to naprawdę duże kary finansowe! mogą tu coś dać efekt !!

Czarnypl 02-15-2012 15:59

Oczywiście nie popieram tego zachowania, jest ono skandaliczne. lecz patrząc po nazwie tematu, proszę nie wrzucajcie wszystkich kibiców(kiboli) do jednego worka. Mam nadzieje też, że Wasze opinie o tej grupie(do której należe poprzez byt w stowarzyszeniu, więc zielony nie jestem) nie są wykreaowane tylko i wyłącznie poprzez media, a zwłaszcza przez TVN i GW.

PS
http://www.youtube.com/watch?v=28MMxZSd9qw

BrYK 02-15-2012 19:23

Cytat:

Napisał Czarnypl (Wiadomość 296721)
Oczywiście nie popieram tego zachowania, jest ono skandaliczne. lecz patrząc po nazwie tematu, proszę nie wrzucajcie wszystkich kibiców(kiboli) do jednego worka. Mam nadzieje też, że Wasze opinie o tej grupie(do której należe poprzez byt w stowarzyszeniu, więc zielony nie jestem) nie są wykreaowane tylko i wyłącznie poprzez media, a zwłaszcza przez TVN i GW.

PS
http://www.youtube.com/watch?v=28MMxZSd9qw

A nie rozróżniasz określenia kibic od kibola? Bo moim zdaniem jedno z drugim na niewiele wspólnego. Żal.

qhash 02-15-2012 20:12

moją opinię kreuję na podstawie tego:
http://www.kibole.net/

ja mam metodę, żeby się pozbyć kiboli. Jedyny problem, że jest jednorazowa i zadziała na jednym meczu, potem się pokapują i już nie uda się nikogo nabrać.

gajethano 02-16-2012 05:41

Cytat:

Napisał BrYK (Wiadomość 296727)
A nie rozróżniasz określenia kibic od kibola? Bo moim zdaniem jedno z drugim na niewiele wspólnego. Żal.

Nic dodać nic ująć. Dokładnie w tym jest różnica

tidididi 02-16-2012 06:09

Problemem kibolstwa jest nie zbyt duża agresja, co skrajna prawicowość.

iFOR.maLENstwo 02-16-2012 07:28

Cytat:

iks dwa!!

Louis 02-16-2012 08:00

Największym problemem jest to że tymi ludźmi (czyt. kibolami) nie ma się kto zająć bo każdy się ich boi tknąć.
Ja tu widzę winę naszego PAŃSTWA-takimi ludźmi na etapie "po-edukacyjny" (po zakończeniu przez nich nauki obojętnie na jakim etapie->szkoły podstawowej,gimnazjum czy OHP) Państwo się nie zajmuje.
Tak naprawdę nie ma się co rozpisywać bo wiele czynników ma wg. mnie na to wpływ.Jedynym z nich jest na pewno BEZROBOCIE,System edukacji (choć nie najważniejszym) itd.
Nawet takie rzeczy jak brak żłobków,przedszkoli państwowych w jakimś małym stopniu przyczyniają się do tego że "wyhoduje się" KIBOL.

P.S :
Mi za BECIKOWE które otrzymałem od Państwa to starczyło na 54% wózka :lol:

Czarnypl 02-16-2012 08:26

W dzisiejszym mniemaniu, kibol to osoba aktywnie dopingująca swoją drużynę, która na meczu "drze ryja". Kibol to również w gwarze poznańskiej określenie kibica.
Kibic - zwykła osoba zasiadająca na meczu, skokach itp., która z zespołem jest przeważnie wtedy, gdy odnosi sukcesy.
Pseudokibic - osoba, która na mecz idzie nie oglądać widowisko sportowe, lecz często żeby się wyrzyć. Uczestniczy w burdach i właśnie w takich haniebnych akcjach. Jest ich coraz mniej.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Spójrzcie też na kiboli(kibiców czy jeszcze jak tam inaczej wolicie) z innej strony. Są to osoby, które mają swoją pasję, hobby. Kibicowanie to w pewnym sensie sposób życia. Mecze u siebie, wyjazdy, doping, oprawy, pirotechnika, spontaniczność, nowe znajomośći, które zawsze staną murem za tobą, ale też akcje charytatywne(w TV o tym nie powiedzą...), patriotyczne, niezależność, umiejętność sprzeciwienia się czemuś, organizacja."Nie taki kibol zły, jak go media malują"
Jest to spora grupa, więc jak to bywa w dużych grupach zawsze znajdą się jakieś wyjątki, które negatywnie wpływają na całą opinie.

tidididi 02-16-2012 08:35

Cytat:

Napisał Czarny
Spójrzcie też na kiboli(kibiców czy jeszcze jak tam inaczej wolicie) z innej strony. Są to osoby, które mają swoją pasję, hobby. Kibicowanie to w pewnym sensie sposób życia. Mecze u siebie, wyjazdy, doping, oprawy, pirotechnika, spontaniczność, nowe znajomośći, które zawsze staną murem za tobą, ale też akcje charytatywne(w TV o tym nie powiedzą...), patriotyczne, niezależność, umiejętność sprzeciwienia się czemuś, organizacja."Nie taki kibol zły, jak go media malują"
Jest to spora grupa, więc jak to bywa w dużych grupach zawsze znajdą się jakieś wyjątki, które negatywnie wpływają na całą opinie.

Każdy tak pindoli. Dla mnie to gadanie głupiego.

Sam jestem kibicem, chodzę na mecze, szanuję kibiców dopingujących i poświęcających dni i noce na przygotowanie trwającego parę minut widowiska. Nie mniej Twoje postrzeganie sprawy to, jak dla mnie, bulszit.

Louis 02-16-2012 11:01

Czarny To nie są wyjątki to jest PATOLOGIA która bierze się przeważnie z tego że osoby te nie mają innego zajęcia w życiu codziennym-ewentualnie nikt nie ma czasu się nimi zająć.
Więc odnaleźli w "napied...." innych sens egzystencji .

PeeL 02-16-2012 11:15

Cytat:

Napisał qhash (Wiadomość 296729)
moją opinię kreuję na podstawie tego:
http://www.kibole.net/

Może warto by zacząć kreować opinię na podstawie innych źródeł niż strona z filmikami sprzed 10 lat. Np.:

http://kibole.wiaralecha.pl/
http://www.kibice.net/
http://www.youtube.com/user/mmpoznan...h?query=kibice
http://www.ultras-tifo.net/

@Louis, mam wrażenie, że nie wiesz o czym mówisz, bo piszesz, jakby napierdalanie się było na porządku dziennym. Takie incydenty jak ten z linka tefałenu są sporadyczne i nie dzięki jakiejś powalonej ustawie, a przede wszystkim dzięki działaniom środowisk kibicowskich.

chesterrR 02-16-2012 17:47

Cytat:

Napisał Czarnypl (Wiadomość 296741)
Spójrzcie też na kiboli(kibiców czy jeszcze jak tam inaczej wolicie) z innej strony. Są to osoby, które mają swoją pasję, hobby. Kibicowanie to w pewnym sensie sposób życia.

Zgadzam się, odnośnie słowa "kibol" - w naszej (p-Ń) gwarze nie ma to słowo negatywnego wydźwięku, ale jak już wkładamy wszystkich do 1 wora to jest źle.

Rozróżnijmy, są następujący "kibole":
A) niedzielni, jak ja - interesuje ich tylko wynik meczu, a jeżeli ultrasi zrobią fajną oprawę to podziwiają jak fajerwerki w sylwestra
B) ultrasi - piromani, chórek, czilliderki - dobrze się bawią przy oprawie, wkładają w to dużo serca i zaangażowania, wynik meczu jest dla nich sprawą drugorzędną
C) hoolsi, hooligani - to taka zaangażowana grupa multiplayerów, którzy grają w capture the flag na meczach i "bronią" ultrasów przed hoolsami przeciwnej drużyny. Jednak skoro prewencja właściwie uniemożliwia im zabawę podczas meczu - są zmuszeni współpracować z ultrasami nieco "mocniejszą" przyśpiewką....Lubią sobie dać w morde po meczu też.
Wynik? a wogóle kto z kim grał... Ostatnio spotkałem ich jak eskortowali 14-letnie dziewczynki na marszu wolności w poznaniu, krzycząc "PEDAŁY!, PEDAŁY!" A i też widziałem jak jakimś cudem wyczarowali cegły na środku Poznania pod siedzibą PO w czasie marszu anty-acta. a jestem wręcz przekonany, że to to samo środowisko, bo przśpiewki niewiele różniły się od meczowych.

Moim zdaniem bez tej ostatniej grupy piłka nożna za bardzo by nie ucierpiała.

PeeL 02-16-2012 18:18

Cytat:

Napisał chesterrR (Wiadomość 296757)
Ostatnio spotkałem ich jak eskortowali 14-letnie dziewczynki na marszu wolności w poznaniu, krzycząc "PEDAŁY!, PEDAŁY!" A i też widziałem jak jakimś cudem wyczarowali cegły na środku Poznania pod siedzibą PO w czasie marszu anty-acta. a jestem wręcz przekonany, że to to samo środowisko, bo przśpiewki niewiele różniły się od meczowych.

Moim zdaniem bez tej ostatniej grupy piłka nożna za bardzo by nie ucierpiała.

Najlepiej każdą rozróbę przypisać kibolom. Niedawno chyba ktoś rozwalił jakiś wóz transmisyjny czy tam pobił jakiegoś dziennikarza w Poznaniu (już nie pamiętam) oczywiście GW, a za nią TVN dodali, że napastnicy krzyczeli w trakcie "Lech Poznań!", niestety tym razem nawet policja nie potwierdziła tych bzdur.

E: Link: http://www.mmpoznan.pl/394302/2011/1...gory=naSygnale

chesterrR 02-16-2012 18:50

Cytat:

Napisał PeeL (Wiadomość 296759)
Najlepiej każdą rozróbę przypisać kibolom. Niedawno chyba ktoś rozwalił jakiś wóz transmisyjny czy tam pobił jakiegoś dziennikarza w Poznaniu (już nie pamiętam) oczywiście GW, a za nią TVN dodali, że napastnicy krzyczeli w trakcie "Lech Poznań!", niestety tym razem nawet policja nie potwierdziła tych bzdur.

E: Link: http://www.mmpoznan.pl/394302/2011/1...gory=naSygnale

Napisałem tu cały długi post o skłonnościach tej specyficznej "elitarnej grupy społecznej", ale tak się zastanawiam po co się męczyć, skoro wszyscy wiemy jaka jest prawda.
Prawidzwy hools jest na wskroś dobroduszny, uczynny ma dużo tolerancji do przekonań innych i jest otwarty światopoglądowo.
trustory

PeeL 02-16-2012 20:00

Nie chodzi o to, czy hoolsi są dobroduszni, uczynni, tolerancyjni i otwarci światopoglądowo, tylko o to, że tych wszystkich twoich hoolsów łączysz z środowiskami kibicowskimi i nie uznajesz żadnych argumentów przeciw.

Twoja teoria - każdy kto coś rozwali jest kibolem.

chesterrR 02-17-2012 01:09

Cytat:

Napisał PeeL (Wiadomość 296765)

W żadnym wypadku.

iFOR.maLENstwo 02-17-2012 07:45

nie rozbijajmy pianki na drobne, skoro jesteście takimi ekspertami w podziale odmian kiboli to raczej nie powinniście mieć problemu w zrozumieniu o których kiboli chodziło, no chyba że w tym przypadku te dzieciaki zaatakowali nie kibole (celowo nie piszę kibice) a biedni chłopcy na co dzień pracujący w wolontariacie z młodzieżą a tylko tym razem było im trochę zimno to postanowili się poruszać i przy okazji zorganizować sobie jakieś szaliki aby się dodatkowo ogrzać
dla mnie taki klient który jest czy to z a) b) czy c) i drze na trybunie mordę wykrzykując do przeciwników od "KVRW" i innych takich (nie wspominam nawet o burdach itd) nie jest żadnym kibicem ultraskiem czy środowym fanem tylko zafajdanym kibolem, bo przez takiego dupka ja obawiam się pójść na mecz z dzieckiem, i nie chodzi mi tutaj o to że usłyszy ono jakieś wulgarne słowa bo ode mnie też nie raz usłyszy jak mi się gdzieś przy okazji wyrwie ale nie chce aby to dziecko oglądało tego typu zachowania i utrwalało sobie kibicowanie na trybunach z tego typu elementami

dlaczego w tym kraju normą jest iż policja eskortuje kibiców jednej drużyny na stadion przeciwnej, przecież to jakaś cholerna patologia nic więcej iż trzeba jednym czy drugim dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo przed nimi samymi

Czarnypl 02-17-2012 07:56

Cytat:

Napisał PeeL (Wiadomość 296765)

Ze smutkiem to pisze, ale taka jest teoria większości ludzi...

PeeL 02-17-2012 08:25

!!

Cytat:

Napisał iFOR.maLENstwo (Wiadomość 296768)
nie rozbijajmy pianki na drobne, skoro jesteście takimi ekspertami w podziale odmian kiboli to raczej nie powinniście mieć problemu w zrozumieniu o których kiboli chodziło, no chyba że w tym przypadku te dzieciaki zaatakowali nie kibole (celowo nie piszę kibice) a biedni chłopcy na co dzień pracujący w wolontariacie z młodzieżą a tylko tym razem było im trochę zimno to postanowili się poruszać i przy okazji zorganizować sobie jakieś szaliki aby się dodatkowo ogrzać

Nikt ich chyba nie próbuje usprawiedliwiać, ci goście to debile i jestem przekonany, że jeżeli wcześniej mieli coś wspólnego z Arką, to po tym wybryku już mieć nie będą.

Cytat:

dla mnie taki klient który jest czy to z a) b) czy c) i drze na trybunie mordę wykrzykując do przeciwników od "KVRW" i innych takich (nie wspominam nawet o burdach itd) nie jest żadnym kibicem ultraskiem czy środowym fanem tylko zafajdanym kibolem, bo przez takiego dupka ja obawiam się pójść na mecz z dzieckiem, i nie chodzi mi tutaj o to że usłyszy ono jakieś wulgarne słowa bo ode mnie też nie raz usłyszy jak mi się gdzieś przy okazji wyrwie ale nie chce aby to dziecko oglądało tego typu zachowania i utrwalało sobie kibicowanie na trybunach z tego typu elementami

Sam piszesz, że Twoje dziecko słyszy przy tobie "kvrwa", słyszy to pewnie także w szkole, na podwórku od kolegów i samo tak pewnie nie raz powiedziało (sic!) a jeśli nie, to nie raz w życiu tak powie. Jaki więc problem z tym, że pójdzie na stadion i od czasu do czasu coś takiego usłyszy, na stadionie na prawdę nie ma przyśpiewek w stylu "kurva, kurva, kurva, kurva , kurva, kurva , kurva!".
A co do burd... bardzo rzadko zdarzają się jakieś incydenty i naprawdę nie ma obawy, że coś się stanie Tobie lub dziecku jeśli pójdziesz na mecz, wystarczy, że Ty zachowasz rozwagę i np. nie usiądziesz przy sektorze gości, bo zawsze może się zdarzyć jakiś debil, który czymś rzuci. Na czas meczu bramy nie są zamykane i w każdej chwili można wyjść.

Cytat:

dlaczego w tym kraju normą jest iż policja eskortuje kibiców jednej drużyny na stadion przeciwnej, przecież to jakaś cholerna patologia nic więcej iż trzeba jednym czy drugim dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo przed nimi samymi

Widocznie marnotrawienie pieniędzy podatników należy do rozrywek policji.

E: Życie to nie przedszkole, nic nie jest całkowicie dobre, albo całkowicie złe. Tak samo jest z kibicami, nie próbuję Ci wmówić, że wszystko jest cacy. Zauważ, że w każdej grupie społecznej jest jakaś patologia, lekarze, którzy leczą tylko gdy dostaną w łapę, księża którzy są pedofilami itd. Jednak nie można powiedzieć na podstawie tego, że jeden lekarz wziął w łapówkę, albo że jeden ksiądz gwałcił dzieci, że wszyscy lekarze to łapówkarze, a wszyscy księża to pedofile, pewnie nie można tego powiedzieć nawet o większości z nich i chciałbym, aby to zostało zauważone również w grupie KIBOLI!

qhash 02-17-2012 09:20

widzę, że sprawa stadionowych chuliganów jest ważniejsze dla polskiego społeczeństwa niż problemy związane z obecnie rządzącymi, wyborami czy podwyżkami VATu i wieku emerytalnego, i to nawet na forum, które jest jakąś tam projekcją tego społeczeństwa o statystycznie szerszych horyzontach światopoglądowych (choćby przez sam fakt używania forum innego niż Onet)

PeeL ten Twój ostatni post bardzo fajny, ale w jednym miejscu lekko przegiąłeś
"bardzo rzadko zdarzają się jakieś incydenty i naprawdę nie ma obawy, że coś się stanie Tobie lub dziecku jeśli pójdziesz na mecz" i w "każdej chwili możesz wyjść"

To jest jakiś żart?

PeeL 02-17-2012 09:28

Chodzi o to, że warto spróbować i osobiście przekonać się jak jest, bo nie ma żadnych negatywnych konsekwencji.

qhash 02-17-2012 09:58

Jak dla mnie jeśli jest ryzyko, choćby 5%, że w miejscu, w którym płacę pieniądze za widowisko i gdzie chcę oderwać się od szarej rzeczywistości, może mi się stać krzywda albo tym bardziej dziecku, które jest ze mną, to wybacz - nie warto próbować.

Jak sam napisałeś - nic nie muszę prowokować, bo po prostu dostanę płytą chodnikową w głowę. To samo tyczy się klubów, np. w Krakowie, gdzie ostatnio pobito moich 3 kolegów polaków z USA. Bili ich karki, bili ich ochroniarze - w klubie, potem na ulicy. Tak 15 vs 3, bo chłopcy (moi koledzy) duzi byli, jak to amerykanie na wołowinie z polskim genem, najmniejszy 188cm i 95kg wagi. To była praktycznie egzekucja. A oni nic nie zrobili, po prostu nie wiedzieli, że w Polsce trzeba bardzo uważać, bo hołota i bydło jest wszędzie.

Myślę, że bardzo tutaj zresztą pasują słowa p. Bartoszewskiego - „trzeba przestać uważać bydło za niebydło”.

I za naruszanie nietykalności cielesnej, zwłaszcza stadnie, 5 lat, bez zawiasów.

UPDATE:
A jak chcą się lać po mordzie i dorabiać do tego jakieś prawicowe idee i fanatyzmy - niech sobie założą federacje sportów walki powiązana z klubami piłkarskimi, np. mogą się podobnie nazywać i niech się leją na ringu 10 vs 10 - i z tego jakiś pieniądz będzie, kontrola też oraz większe bezpieczeństwo dla nich samych.

PeeL 02-17-2012 11:30

Cytat:

Napisał qhash (Wiadomość 296775)
Jak sam napisałeś - nic nie muszę prowokować, bo po prostu dostanę płytą chodnikową w głowę.

Pisałem, że zawsze trzeba samemu zachować trochę rozwagi, w tłumie każdy jest odważniejszy, a niektórym odwaga przekłada się na głupotę.

qhash 02-17-2012 12:48

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...zegaja-Polonie
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...R_Krakowa.html

Shibby 02-17-2012 13:28

Cytat:

Abstrahując od gwary poznańskiej, kibol to po prostu, najkrócej ujmując, bardziej zaangażowany kibic. Media jednak ostatnio doprowadził do "zmiany definicji" tego słowa przez co przeciętnej osobie wydaje się, że kibol to to samo co pseudokibic, chuligan stadionowy. Zapewne w zacytowanej przeze mnie Twojej wypowiedzi chodzi właśnie o różnicę między kibicem, a pseudokibicem.

To w sumie tylko kwestia nazewnictwa, ale przy okazji pokazuje siłę mediów w tej kwestii. A w moim odczuciu trzeba bardzo, ale to bardzo uważać na wszelkie wiadomości na temat "kiboli", których źródłem jest GW albo TVN. Środowiska kibicowskie są zdecydowanie prawicowe, a to nie za bardzo wkomponowuje się w ich ideologie, szczególnie GW. Sprawa jest taka, że GW i TVN z największą chęcią, kosztem obiektywnej relacji, robią wszystko, aby z "kiboli" zrobić największe zło tego świata, często nieadekwatnie do sytuacji.

Inna sprawa, że nie tylko media są temu winne. One tylko dostają mały balonik, który same potrafią nadmuchać do niesamowitych rozmiarów. Wśród kibiców da się znaleźć również debili, czyli pseudokibiców, czy też kiboli, jak to przeforsowali do codziennego języka GW z TVN-em. Środowiska kibicowskie same powinny bardziej zdecydowanie próbować walczyć z debilami wśród siebie, bo przez nich sami na tym tracą. Same oznajmienia, że "co złego to nie my i odcinamy się od działań chuliganów", jak widać nic nie dają. To, że jeden prezes, czy drugi, jakich stowarzyszeń kibicowskich zapewni raz na jakiś czas, że nie popierają chuligaństwa, nie przynosi efektów. Media ich chętnie wrzucą do jednego worka i chociaż wielu ludzi twierdzi, że odróżniają kibiców od pseudokibiców ("kiboli"), to nie wszyscy przy okazji biorą pod uwagę, jak mimo wszystko media (szczególnie GW i TVN) manipulują w tych sprawach. I to jest też duży problem.

PS. Mecze piłkarskie czasami tylko oglądam w TV. Jeżeli już chodzę na jakieś mecz to tylko na halę na siatkówkę, ale to inna bajka. Nie należę do żadnego środowiska kibicowskiego.

Czarnypl 02-17-2012 14:39

Co do przekleństw na stadionach - czasami więcej "kvrw" spotka się na sektorach "piknikowych" :D http://www.youtube.com/watch?v=b2Cqy...eature=related Z życia wzięte. Macie też całkiem fajne definicje kibiców.

iFOR.maLENstwo 02-17-2012 23:23

PeeL nie chodzi o kvrwa ale o sposób kibicowania który imho nie jest tym jaki bym chciał aby moje dziecko oglądało i tak jak pisał Qhash 5% to już i tak za duże ryzyko żeby iść gdzieś z dzieckiem, człowieku ja niecały kilometr po osiedlu nie podwiozę od rodziców swojego brata z synem którego by miał trzymać na kolanach tylko cóż najpierw jeśli zachodzi taka potrzeba odwożę go z młodym w foteliku mojej córki a później wracam po moją ekipkę i zabieram ich pozapinanych w pasach i fotelikach do domu, żebym miał nawet 99% szans że nikt we mnie nie wjedzie o 22:00 w niedzielny wieczorek to i tak wolę nie ryzykować bo co bym kiedyś powiedział młodemu?
"wujek był prawie pewien z twoim tatą że nic się nie stanie ale ten debil jechał wypity i w nas tak grzmotnął że teraz musisz żyć z tym wózkiem inwalidzkim, no wiesz to prawie nie miało szans się zdarzyć a nie chciało mi się jechać dwa razy tego kawałeczka"

ps. chciałbym w to wierzyć że te gnojki zostaną odpowiednio potraktowani przez innych kibiców Arki (czy tam którego oni klubu byli wyznawcami)

Shibby 02-27-2012 10:58

http://www.youtube.com/watch?v=cIDkhBjOS3w

Spróbujcie sobie teraz wyobrazić, czy coś takiego byliby w stanie pokazać w TVN lub zacytować w GW?

http://www.milanos.pl/vid-65682-Kibi...nil-Dzien.html

Albo takie transparenty? Podejrzewam, że jakby to była podobna oprawa, tylko antyrządowa, to by zaraz była relacja, jacy to kibole są źli.

chesterrR 02-27-2012 12:44

Cytat:

Napisał Shibby (Wiadomość 297007)
http://www.youtube.com/watch?v=cIDkhBjOS3w
Spróbujcie sobie teraz wyobrazić, czy coś takiego byliby w stanie pokazać w TVN lub zacytować w GW?
http://www.milanos.pl/vid-65682-Kibi...nil-Dzien.html
Albo takie transparenty? Podejrzewam, że jakby to była podobna oprawa, tylko antyrządowa, to by zaraz była relacja, jacy to kibole są źli.

Ale czy to jest jakaś nowość w mediach Shibby? Urodziłeś się wczoraj, że nie wiesz że zawsze najlepiej sprzedają się gwałty, morderstwa, kłotnie i gołe dupy?
Kogo interesuje strażak który uratował 10 kotków? Lepiej się sprzeda nius, że kotek został "brutalnie" przejechany przez posła PO. I to nie jest tylko domena agory i spółi, tylko wszelkich mediów. Idiokracja to ustrój jaki obecnie panuje na świecie i nie koniecznie trzeba się z tym godzić.

Druga kwestia - to szukanie na siłę konfliktu i wojny. Wystarczy spojrzeć w komentarze pod tym filmikiem na youtube (pomijając te o wzruszeniu):

Cytat:

"Wasi rodzice a czasem i rówieśnicy są zbyt zaaferowani własnymi problemami (nie mówie że niesłusznie) więc nie interesuje ich co się dzieje z patriotyzmem i łykają co mówi TVN i inne media bez cienia przemyśleń. Oby nie obudzili się za późno. W NAS NADZIEJA AMOR PATRIAE NOSTRA LEX wypiszmy to tuskowi na czole żelazem."

"kim jest to 113 ludzi? to nie rząd, to raczej nie PO, to nie komisja europejska, to nie illuminaci... więc kto...? PEDAŁY?"

"Dla mnie prawdziwa polska konczy sie w 1939r puzniej do dzisiejszych czasów to tylko masakra , ci ludzie z tamtych czasów jaki oni maja inny tok myslenia inaczej wychowani widac to golym okiem ahh zeby tak mozna bylo sie przeniesc w czasie do I Rzeczpospolitej Polski to ja bez wachania, mam nadzieje ze jeszcze przyjdzie taki czas ze polska bedzie polska a nie sprzedana"
Komentarzy mądrych znalazłem też parę, ale są w mniejszości niestety:

Cytat:

"Bardzo mnie poruszyla ta wypowiedz. Szanowni Rodacy pamietajmy o haslach: Bog, Honor i Ojczyzna, i stosujmy sie do nich nie tylko w takich okolicznosciach. Nie dewastujmy, nie niszczmy i nie rozkradajmy naszego wspolnego dobra. Dbajmy o swoj rozwoj, uzywajmy rozumu i nie dajmy sie omamiac. Stawiajmy opor zalewajacej nas nijakosci i otepieniu kreowanymi przez media/ludzi, rzadzacych krajem. Wymagajmy od siebie jesli chcemy wymagac od innych. Badzmy wzorem dla nich, badzmy ponad podzialami. "

"Alez ja szanuje tego czlowieka - BOHATERA!!
Tak od siebie:
Nie zione nienawiscia do zadnego rodaka. Jestem POLAKIEM i kocham ten kraj.
Przylatuje na Marsz z daleka ale tylko dlatego ze kocham a nie nienawidze.
Nie chce aby mnie nikt zmienial - czy nawracal. Nie chce rozmaiwac o prawicy , lewicy czy polityce.
Jestem Polakiem i tu jest moj dom a dom ten prawdziwy ma sie tylko jeden.
Zycze wszystkim zdrowia i rozumu."
Zmierzam do tego, że nawet nie wiesz jak łatwo zmanipulować człowieka hasłami patriotycznymi, wystarczy spojrzeć na przedwojenne Niemcy i to na jakich nastrojach społecznych hitler dochodził do rządów. Jak to się skończyło dla całego świata, nie muszę mówić.

Shibby 02-27-2012 14:27

Cytat:

Napisał chesterrR (Wiadomość 297008)
Ale czy to jest jakaś nowość w mediach Shibby? Urodziłeś się wczoraj, że nie wiesz że zawsze najlepiej sprzedają się gwałty, morderstwa, kłotnie i gołe dupy?

Wiem, że to się najlepiej sprzedaje, ale co w związku z tym? Jak pójdą krok dalej i zaczną wmawiać ludziom, że na stadionach są również gwałty i morderstwa to sobie będziemy tłumaczyć to tym, że to się najlepiej sprzedaje?

Wszystkie media lubią manipulować, ale TVN i GW pod tym względem dążą najszybciej do perfekcji, szczególnie w tematyce okołostadionowej.

Owszem, można przejść z tym do porządku dziennego i pogodzić się z tym, że tak niby musi być. Ale ja nie należę do takich osób i nigdy nie uznam tego za coś normalnego. Przy każdej nadążającej się okazji będę takie podejście mediów do sprawy krytykował, chociażby wszyscy dookoła zarzucali mi, że niepotrzebnie walczę z wiatrakami.

Co do przywołania Hitlera to ja przywołam prawo Godwina.

chesterrR 02-27-2012 15:41

Cytat:

Napisał Shibby (Wiadomość 297009)
Co do przywołania Hitlera to ja przywołam prawo Godwina.

Sorry ale "prawo" czy jak tam zwał Godwina nie działa w tym wypadku ;).

Chodzi mi o nastroje społeczne, które można w pewien sposób porównać do niezadowolenia w Niemczech sprzed 38 i jego skutków a nie tzw. "hitler card" ;) jako argument osobisty do czegokolwiek czy kogokolwiek.

PS. Co do reszty - napisałem dokładnie to samo co Ty, ale innymi słowami.
PSS. GW czytam sporadycznie, a telewizora wogóle nie posiadam.

Shibby 02-27-2012 16:13

Cytat:

Napisał chesterrR (Wiadomość 297011)
PS. Co do reszty - napisałem dokładnie to samo co Ty, ale innymi słowami.

To mi nie zarzucaj, że nie wiem jak to działa. :P Wiem, ale nie toleruję takiego stanu rzeczy i chętnie to neguję.

Poza tym o (przynajmniej) moje nastroje społeczne nie musisz się też obawiać.

WHT 02-28-2012 12:45

Doje.ać takie kary pieniężne, żeby się posrali i tyle. Banda oszołomów bez szkoły, tyle w temacie. Inteligentny, wykształcony i w miare ogarnięty chłopak/facet nie zachowuje się jak bydle. Zaczną oddawać połowe pensji to zaczną myśleć.

qhash 02-28-2012 14:38

Shibby, pokazujesz mi linka do nagrania, na którym ludzie oddają część bohaterom - to jest bardzo OK.
W momencie, w którym taka osoba, nawet jeśli śpiewała najgłośniej i najaktywniej tym bohaterom oddawała część, rzuci płytą chodnikową w policjanta czy uderzy jakąś osobę postronną, która znalazła się w złym miejscu i w złym czasie, to taki hołd nie ma już najmniejszego znaczenia. Piszę to w odniesieniu do wywodów mających na celu obronę chuliganów i bazując na nich mam rozumieć, że wtedy (po rzuceniu płytą) to już nie "kibole" tylko "pseudokibice" i to nie jest to samo, i Ci drudzy są be, tych też potępiacie, tak jak i ja, tak?
Swoją drogą niebywałym kunsztem dyplomatycznym się wykazał Pan Generał, zupełnie jak nie wojskowy, siła wieku robi swoje :).

Shibby 02-28-2012 15:39

Jeżeli ktoś "rzuci płytą chodnikową w policjanta czy uderzy jakąś osobę postronną, która znalazła się w złym miejscu i w złym czasie" to jest po prostu zwykłym chuliganem, którego powinna spotkać za to kara. Jeżeli miałoby to jakiś związek z kibicami/stadionem/meczem (np. sytuacja miała miejsce w trakcie zadym po meczu) to dla mnie osobiście dużej różnicy nie ma. To nadal jest chuligan, którego działanie potępiam i oczekuję jego ukarania, chociażby był nie wiadomo jakim patriotą i nie wiadomo jak wspaniale oddawał cześć bohaterom.

Tych linków nie podałem jako usprawiedliwienie dla zachowań chuliganów. Linki podałem jako przeciwwaga dla manipulacji ze strony mediów, w szczególności GW i TVN. W nich nawet jak nie padają jednoznaczne stwierdzenia, że kibic=chuligan to informacje często są tak przekazywane, że sporo osób podświadomie ja tak odbierze.

I nie pisz do mnie w liczbie mnogiej. :P Ja się wypowiadam w swoim imieniu, bo nawet do żadnego środowiska kibicowskiego (konkretniej stadionowego) nie należę. :)

qhash 02-28-2012 16:35

Mój błąd, miało być potępiasz. Gdzieś tam mi się układ zdania pozamieniał. W efekcie mamy jasność czyli kibic to kibic, pseudokibic to pseudokibic. Rozumiem też po co linki.

update:
Czytałem na GW nt. gwałtu we Wrocławiu, w który ponoć zamieszani mają być "kibole" Śląska Wrocław. Wszedłem na orginalny link do Gazety Wrocławskiej i tam już piszą o "pseudokibicach". Jednak GW ma swoją opinię nt. pseudokibicostwa wyrobioną. W sumie, to się nie dziwie - kibol jest tak mocno negatywnie naładowanym słowem (niezależenie od jego znaczenia), że lepiej jest napisać "kibolstwo" a nie "pseudokibicostwo", i oczywiście abstrahuje tutaj zupełnie od tego co się stało, bo to jest jakaś tragedia.

Czarnypl 03-10-2012 20:10

http://s4.ifotos.pl/img/Aferapng_rxqprrq.png

PeeL 03-10-2012 20:57

Właśnie chciałem wkleić ten link. :) To się nazywa rzetelność dziennikarska.

tidididi 03-10-2012 22:23

Wczoraj kolejny pokaz hołoty z Poznania.

RudY+- 03-11-2012 10:00

Na tym się opiera połowa(o ile nawet nie 75%) współczesnego dziennikarstwa newsowego, więc nie wiem o co ta cała akcja

qhash 03-11-2012 13:36

dajcie innego linka, bo ten co jest, nie działa

PeeL 03-11-2012 15:11

Cytat:

Napisał qhash (Wiadomość 297263)
dajcie innego linka, bo ten co jest, nie działa

Zobacz ten: http://pokazywarka.pl/gjx28r/#zdjecie3137200

Cytat:

Napisał RudY+- (Wiadomość 297262)
Na tym się opiera połowa(o ile nawet nie 75%) współczesnego dziennikarstwa newsowego, więc nie wiem o co ta cała akcja

Ustawa o prawie prsowym
Art. 12.
1. Dziennikarz jest obowiązany;
1. zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,(...)

Karta Etyczna Mediów
(...)Dziennikarze, wydawcy, producenci i nadawcy szanując niezbywalne prawo człowieka do prawdy, kierując się zasadą dobra wspólnego, świadomi roli mediów w życiu człowieka i społeczeństwa obywatelskiego przyjmują tę Kartę oraz deklarują, że w swojej pracy kierować się będą następującymi zasadami:
Zasadą prawdy - co znaczy, że dziennikarze, wydawcy, producenci i nadawcy dokładają wszelkich starań, aby przekazywane informacje były zgodne z prawdą, sumiennie i bez zniekształceń relacjonują fakty w ich właściwym kontekście, a w razie rozpowszechnienia błędnej informacji niezwłocznie dokonują sprostowania(...)

Kodeks Etyki Dziennikarskiej SDP
(...)I - Informacje i opinie
2.Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.

Po coś to wszystko istnieje. Widać jakich rzetelnych mamy dziennikarzy jeżeli artykuły powstają na podstawie wpisów w necie, a później się dziwić skąd ta nienawiść do mediów.

RudY+- 03-11-2012 15:59

To prawo jest martwe. Na bardzo łatwym przykładzie można je obalić

Weź sobie gazetkę fakt, super ekspres, czy nawet nasz dziennik czy inne gówno mówiące o tym że tupolew cośtam brzoza - przecież tam EKSPERTAMI jest pan miecio/wiesio cokolwiek, ale WIARYGODNE źródło...
dziennikarz zachowuje staranność i rzetelność? - tak
Podaje źródło? Tak - pan miecio lat ileśtam

Czasy w strefie GMT. Teraz jest 18:18.

Copyright ©2002 - 2010 AmericasArmy.pl