America's Army PL

America's Army PL (http://forum.americasarmy.pl//index.php)
-   Co tam w świecie (http://forum.americasarmy.pl//forumdisplay.php?f=40)
-   -   I znowu... (http://forum.americasarmy.pl//showthread.php?t=12577)

Shooter 04-16-2007 18:02

I znowu...

http://wiadomosci.onet.pl/1520106,12,item.html

Powtórka z Columbine. Zastanawiam się, czy to można tłumaczyć tylko ułatwionym dostępem do broni w USA. W każdym razie gry komputerowe znowu się znajdą na celowniku...

Dj. Gargamel 04-16-2007 18:32

to jest po prostu nie do pomyslenia - zaczyna przypominac jakies chore zawody - strach pomyslec jesli taka masakre rozpoczalby jakis byly zawodowiec wyposazony w odpowiedni sprzet

BrYK 04-16-2007 18:46

http://wiadomosci.onet.pl/31363,21,0,pokaz.html

Czasem wydaje mi się, że oni nie potrzebują terrorystów z importu.

RHK111 04-16-2007 18:47

Co kraj to obyczaj, a studiujac to mozna nie tylko stracic zdrowie...

Salu2

wyclef+brzoza 04-16-2007 20:55

Cytat:

Napisał Dj. Gargamel (Wiadomość 212210)
to jest po prostu nie do pomyslenia - zaczyna przypominac jakies chore zawody - strach pomyslec jesli taka masakre rozpoczalby jakis byly zawodowiec wyposazony w odpowiedni sprzet

Znaczy się terrorysta, bo żaden inny "zawodowiec" nie miał by w tym celu. A to najprawdopodobniej ześwirowany nastolatek. Jeśli się nie mylę, to można powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną jest dostępność broni w USA. Ale broń to tylko narzędzie...

BrYK 04-16-2007 21:02

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212245)
Znaczy się terrorysta, bo żaden inny "zawodowiec" nie miał by w tym celu. A to najprawdopodobniej ześwirowany nastolatek. Jeśli się nie mylę, to można powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną jest dostępność broni w USA. Ale broń to tylko narzędzie...

Broń dostępna jest równeż w Kandzie, równie łatwo (lub łatwiej) niż w USA. A jakoś nie słychać o takich masakrach rodem z tego kraju.

To raczej kwestia społeczeństwa, wychowania, wartości.
Kraj w którym podkoszulki masowych morderców lub zwyrodnialców siedzących w więzieniach osiągają na aukcjach ceny kilku tysięcy dolców nie może być normalny.
To równiez w USA sa kanały TV gdzie nadają tylko i wyłącznie informacje o przestępstwach i zbrodniach oraz reklamy.

KaT 04-16-2007 21:41

Az dziw, ze takie rzeczy dzieja sie w kapitalistycznym i prawym kraju, a nie w ojczyznie kultury smierci Holandii, czy rownie zdeprawowanej Szwecji.

qhash 04-16-2007 21:46

co sie dziwic ... zapytac przecietnego amerykanina o kraj na U to nie umieją odpowiedzieć... tacy ludzie sa podatni na wszelakie bzdury z telewizji. Do tego dolozyc dość zliberalizowane społeczeństwo, wolny i dość wczesny seks, gdzie jednostki nieptorafiące się dostosować nabywają kupe kompleksów + łatwo dostępna broń = to co się stało :(.

wyclef+brzoza 04-17-2007 07:41

No na pewno nakłada się wiele czynników. Nigdzie nie może być idealnie. Gdybym miał zmienić (na stałe) miejsce zamieszkania to i tak tylko Stany wchodzą w grę.
-----------------------------------------------------
Autołączenie podwójnych postów

Cytat:

Napisał KaT (Wiadomość 212258)
Az dziw, ze takie rzeczy dzieja sie w kapitalistycznym i prawym kraju, a nie w ojczyznie kultury smierci Holandii, czy rownie zdeprawowanej Szwecji.

LOL Kat, ale zauważ że gdyby USA były krajem takim jak Szwecja czy Holandia to pół Świata (w tym my) mówiłoby teraz po Rosyjsku.

KaT 04-17-2007 08:33

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212269)
No na pewno nakłada się wiele czynników. Nigdzie nie może być idealnie. Gdybym miał zmienić (na stałe) miejsce zamieszkania to i tak tylko Stany wchodzą w grę.
Autołączenie podwójnych postów

LOL Kat, ale zauważ że gdyby USA były krajem takim jak Szwecja czy Holandia to pół Świata (w tym my) mówiłoby teraz po Rosyjsku.

Gdybac kazdy moze. Gdyby USA i ZSRR byly takimi krajami jak Szwecja to nie byloby zimnej wojny i wszyscy zyli by dlugo i szczesliwie.

qhash 04-17-2007 09:15

No to troche te nasze dywagacje tracą sens :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,4065375.html
I był też bohater :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,4065632.html

wyclef+brzoza 04-17-2007 11:55

Cytat:

Napisał KaT (Wiadomość 212274)
Gdybac kazdy moze. Gdyby USA i ZSRR byly takimi krajami jak Szwecja to nie byloby zimnej wojny i wszyscy zyli by dlugo i szczesliwie.

To nie jest żadne gdybanie, to są fakty. Gdyby Stany były jak Szwecja to byśmy gaworzyli po rusku i tyle. Widzę że nie masz sensownego kontrargumentu ;) Ale pewnie coś jeszcze wymyślisz :D

KaT 04-17-2007 12:13

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212287)
To nie jest żadne gdybanie, to są fakty. Gdyby Stany były jak Szwecja to byśmy gaworzyli po rusku i tyle. Widzę że nie masz sensownego kontrargumentu ;) Ale pewnie coś jeszcze wymyślisz :D

Sensownego argumentu narazie nie podales, a jedynie bawisz sie w gdybanie.
Dlatego odpowiedzialem swoim gdybaniem. (...)What's so funny about peace, love and understanding?

wyclef+brzoza 04-17-2007 13:01

A jeśli ktoś powie, że gdyby zlikwidować Policją, to by wzrosła przestępczość to też będzie nieuzasadnione gdybanie? W moim odczuciu nie gdybałem tylko pisałem o oczywistych rzeczach. Jeśli się nie zgadzasz to... trudno :D

KaT 04-17-2007 14:34

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212305)
A jeśli ktoś powie, że gdyby zlikwidować Policją, to by wzrosła przestępczość to też będzie nieuzasadnione gdybanie? W moim odczuciu nie gdybałem tylko pisałem o oczywistych rzeczach. Jeśli się nie zgadzasz to... trudno :D

Ja z zasady gdybania na temat przeszlosci nie uznaje ze rzecz oczywista. Jasne,
mozemy sobie pofantazjowac co by bylo gdyby,ale nie ma to wiekszego zwiazku z tematem. Ja wyrazilem jedynie zdziwienie, ze w "lewackich" krajach gdzie nie ma dostepu do broni takie zdarzenia w zasadzie nie maja miejsca, a jesli juz to nie na taka skale. Wiec jesli chcesz z czyms polemizowac, to z takim stwierdzeniem :)

wyclef+brzoza 04-17-2007 16:12

To nie ma nic wspólnego z fantazjowaniem. To są oczywiste rzeczy. To że występuje tryb warunkowy, tak jak w przykładzie z policją i przestępczością, o niczym nie świadczy. A Ty się uczepiłeś tego właśnie trybu przypuszczającego i nazywasz to fantazjowaniem.

Co do tematu, to Twoje stwierdzenie jest naturalnie prawdziwe ;) W lewackich krajach to nie występuje. Tylko że z tego nic nie wynika. Jeśli to ma być takie stwierdzenie samo dla siebie i wyłączasz możliwość rozwinięcia tematu... to po co o tym piszesz na forum dyskusyjnym? :)

A rozwinięcie tematu zmierza właśnie w tym kierunku... gdyby nie było takiego zacofanego kraju jak USA, to takich nowoczesnych jak Holandia też by nie było. I tyle :)

Ewentualnie mogłeś napisać o "krajach gdzie nie ma pozwolenia na broń", co przecież się nie ogranicza do lewackich. Wtedy nie miał byś mojego rozwinięcia tematu :)

KaT 04-17-2007 16:29

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212348)
To nie ma nic wspólnego z fantazjowaniem. To są oczywiste rzeczy. To że występuje tryb warunkowy, tak jak w przykładzie z policją i przestępczością, o niczym nie świadczy. A Ty się uczepiłeś tego właśnie trybu przypuszczającego i nazywasz to fantazjowaniem.

No jasne. Stwierdzenie, ze gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem to sprawa oczywista. Oczywiste moge byc fakty, a nie przypuszczenia.

Cytat:

Napisał wyclef+brzoza (Wiadomość 212348)
Co do tematu, to Twoje stwierdzenie jest naturalnie prawdziwe ;) W lewackich krajach to nie występuje. Tylko że z tego nic nie wynika. Jeśli to ma być takie stwierdzenie samo dla siebie i wyłączasz możliwość rozwinięcia tematu... to po co o tym piszesz na forum dyskusyjnym? :)

A rozwinięcie tematu zmierza właśnie w tym kierunku... gdyby nie było takiego zacofanego kraju jak USA, to takich nowoczesnych jak Holandia też by nie było. I tyle :)

Ewentualnie mogłeś napisać o "krajach gdzie nie ma pozwolenia na broń", co przecież się nie ogranicza do lewackich. Wtedy nie miał byś mojego rozwinięcia tematu :)

To ja nawiaze do tego co dzis powiedzial w TVN24 Korwin. Stwierdzil bowiem, ze gdyby co drugi student w tamtejszym kampusie mial bron to by zastrzelili szalenca zanim by zdazyl zabic tyle osob. Tutaj sie z nim zgodze, jest duze prawdopodobienstwo, ze tak wlasnie by bylo. Dalej stwierdzil, ze powszechny dostep to jedyne rozsadne wyjscie, gdyz bandyta i tak do niej dostep zdobedzie. Tutaj tez moge sie z nim zgodzic. Jednak to czego Korwin raczyl nie zauwazyc, to fakt ze bron znalazla sie nie w rekach bandyty-rabusia, ktory napada nas w domu w nocy, czy probuje obrabowac bank, tylko w rekach szalenca, ktory z jakiegos powodu postanowil mordowac. Idac dalej - Korwin stwierdzil, ze jest w stanie w ciagu 36 godzin kupic AK47 na bazarze. W takim razie ja mu gratuluje kontaktow, gdyz ja osobiscie nie bylbym w stanie zdobyc broni palnej w 36 godzin i szczerze watpie by Korwinowi to sie udalo. W ogole watpie, czy ktoremus z nas udalo by sie ja zdobyc w sposob nielegalny. W USA kupilbym ja za to zwyczajnie w sklepie.
Mimo, iz jestem pasjonatem broni to uwazam, ze obecna ustawa jest dobra. Znam ludzi, ktorzy posiadaja bron mysliwska z racji swojego hobby, czy tez uzyskali sportowe pozwolenia na bron uczestniczac w kursach np: przy strzelnicach. Szeroki dostep do broni nie zwiekszylby mojego poczucia bezpieczenstwa, a jedynie spowodowalby, ze musialbym sie obawiac ze byle drech z osiedla bedzie ja posiadac.
Tak naprawde nie mozemy porownywac sie pod tym wzgledem do stanow, gdyz tam tradycja posiadania broni ma ponad 200 lat i jest dodatkowo wspierana przez silne lobby w postaci NRA(polecam "Zabawy z bronia" org."Bowling for Columbine" M.Moora, duzo lepsze niz jego "Fahrenheit 911"). Mozesz sobie popierdziec, ze to nieobiektywny rezyser, jednak jestem pewien, ze po obejrzeniu tego filmu zmienisz w tej kwestii zdanie na bardziej sceptyczne.

wyclef+brzoza 04-17-2007 16:52

W kwestii dostępy do broni, to się z Tobą zgadzam :)

PS. Co do ocen konkretnych sytuacji historycznych, to często są dość łatwe (w przeciwieństwie do wyborów, które konkretni władcy musieli w przeszłości podejmować - to taka dygresja). Wrzucanie wszystkiego do jednego wora "gdybanie" nie ma sensu. Lepiej dyskutować nad każdym przypadkiem z osobna.

Czasy w strefie GMT. Teraz jest 18:48.

Copyright ©2002 - 2010 AmericasArmy.pl